www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Oktobar 1st, 2020, 12:10 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 93 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Religija - Razni tekstovi
TekstNapisano: April 17th, 2012, 7:05 am 

Tekstovi: 13163
Budući hadžija nastavio put u Mekku: Senad Hadžić treći dan pješači Sirijom

Mislim da sam jedini čovjek koji pješači dijelovima ove države, kaže Hadžić

Attachment:
images.jpg
images.jpg [ 8.93 KiB | Pogledano 3075 puta. ]

Banovićanin Senad Hadžić, koji više od četiri mjeseca pješice putuje prema Saudijskoj Arabiji kako bi obavio hadž, nakon što je prepješačio Tursku, već tri dana nalazi se u Siriji.

U jučerašnjem telefonskom razgovoru, iz objektivnih razloga Hadžić nam nije mogao kazati u kojem se dijelu ove ratom pogođene zemlje trenutno nalazi. Uspio nam je samo reći da se kreće zacrtanom maršrutom.

- Za sada nisam imao većih problema. Kada me zaustave patrole, kažem im da sam iz Bosne, objasnim gdje idem, pokažem časni Kur'an... Mislim da sam jedini čovjek koji pješači ovim dijelom Sirije. Uzdam se u Allaha, dž. š., da ću uspjeti - kazao nam je u kratkom razgovoru Hadžić.

U kakvom je zdravstvenom stanju, ima li dovoljno sredstava da plati smještaj, hranu i kako uopće izdržava na ovom putu, s obzirom na to da nema stalnih izvora finansiranja, Hadžić nam jučer nije ništa rekao.

Na dosadašnjem putu prepješačio je više od 3.500 kilometara.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 5th, 2012, 9:30 am 

AT&T KAŽNJEN SA 5 MILIONA DOLARA
Nakon prelaska na islam, dobila odštetu zbog diskriminacije
Žena iz Kansas Cityja koja je prešla na islam dobila je na sudu pet miliona dolara odštete, jer je potvrđeno da je telekomunikacijska firma AT&T, u kojoj je radila, stvorila neprijateljsku atomsferu nakon što je promijenila vjeru .

Attachment:
vjera.jpg
vjera.jpg [ 45.88 KiB | Pogledano 3078 puta. ]

Susann Bashir, 41-godišnja majka, tužila je firmu AT&T njenu podružnicu Southwestern Bell, zbog agresivnog i diskriminatorskog ponašanja šefova kada je prešla na islam 2005., šest godina nakon što je počela da radi za kompaniju kao tehničar.
Nakon što je Susann Bashir počela da nosi maramu preko glave poznatu kao hidžab i učestvuje na molitvama petkom u džamiji, njeni menadžeri i kolege počeli su da joj se rugaju nazivajući je "teroristom" i govoreći joj da će ići u pakao, rekla je njen advokat Amy Coopman.
Šef joj je u više navrata rekao da skine hidžab, vrijeđao je, a jednom , čak i pokušao da joj ga skine.
Bashirova se žalila odjeljenju za ljudske resurse, a zatim i Komisiji za jednaku šansu za zaposlenje, ali je na kraju otpuštena 2010. godine.
Iako je ona u tužbi navela da je otpuštena u znak odmazde porota se sa tim nije saglasila i po tom osnovu nije dobila nadoknadu.
Portparol kompanije AT&T Marty Richter rekao je da će se kompanija žaliti.
"Mi smo vodeća kompanija u zapošljavanju različitih ljudi svih profila i na to smo ponosni. Ne slažemo se sa presudom i planiramo da se žalimo", rekao je Richter.
Advokat Bashirove kaže da je odšteta "monumentalna", ali da kompanija to neće ni osjetiti jer se radi o globalnoj korporaciji koja obrće više milijardi dolara.
"Njihova politika je idealna na papiru, da su to slijedili ništa se od ovoga ne bi desilo", rekla je Coopmanova.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 7th, 2012, 12:35 pm 

Ne znadoh gdje, pa stavljam ovu fotografiju ovdje. Ovaj lijevo sa bradom je naš zemljak Nezim Halilović - MUDERIZ jedan od najboljih vjerskih službenika koje imadoh prilike upoznati. Kad god je u prilici, ličnim primjerom pokazuje kakav vjerski radnik treba da bude. Uvijek je prvi u svim akcijama i uvijek prvi zasuče rukave. Pomaže kad god može i koliko god može. Uvjerio sam se lično jer je i meni pomogao. Bez dlake na jeziku i oraha u džepu i iskrenim nijetom u srcu. E da nam je Bogdo više takvih.
Attachment:
Picture 047.jpg
Picture 047.jpg [ 219.85 KiB | Pogledano 3146 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 7th, 2012, 12:46 pm 

Tekstovi: 256
Nedavno sam bio u prilici upoznati se i stisnuti ruku Muderis-efendiji.
Odavno nisam sreo nekog da mu onoliki nur sjaji u očima.
Što bi rekli mi Krajišnici: Prava Ljud'na!!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 21st, 2012, 2:35 pm 

DOBIO VIZU
Nakon 4.700 kilometara, Senad Hadžić ušao u Saudijsku Arabiju

Senad Hadžić, koji je na hadž krenuo 10. decembra prošle godine, prešao je i posljednju granicu na svom putu prema Mekki i Medini, onu između Jordana i Saudijske Arabije.

Attachment:
hadžija.jpg
hadžija.jpg [ 68.97 KiB | Pogledano 2961 puta. ]

Nakon sedam mjeseci i deset dana koliko je do sada proveo na "Putu svjetlosti", Hadžić se suočio sa mnogobrojnim problemima. Prošao je ratne zone, pustinje, imao zdravstvenih problema, nestajalo mu je novca ali, kako kaže, uvijek je nailazio na dobre ljude koji su mu pomagali kad mu je bilo najteže.

Mnogi ljudi, fizički spreminiji, bi u njegovoj situaciji odustali. Govorili su mu kako neće moći ući u Saudijsku Arabiju bez vize, ali Senad nije odustajao.

"Ostalo mi je još 1.300 kilometara do Mekke. Ovo će biti najteža dionica 'Puta svjetlosti' u kojoj ću pješačiti po vrelom, pustinjskom pijesku i visokim temepraturama", kaže Senad.

Podsjetimo, Senad Hadžić je 10. decembra 2011. godine iz Banovića pješke krenuo prema Mekki i Medini, na put dug 6.000 kilometara.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 19th, 2012, 9:22 am 

PRONAĐENI NOVI DOKAZI
Isus je bio vjenčan sa Marijom Magdalenom?

Nedavno otkriveni fragment drevnog papirusa je postao novi dokaz da su Isus i Marija Magdalena bili vjenčani. Komad papirusa dimenzija osam sa četiri centimetra potkopava stoljeća crkvene dogme prema kojoj je Isus živio u celibatu.

Najbitniji dio fragmenta sadrži frazu u kojoj Isus, obraćajući se svojim učenicima, kaže "moja supruga". Eksperti vjeruju da se to odnosi na Mariju Magdalenu. Tokom cijelog teksta se čini da Isus brani Magdalenu od kritika te da govori da će i ona biti njegov učenik. Nekoliko rečenica kasnije Isus kaže: "Ja živim s njom".
Ukoliko se dokaže da je autentičan, ovaj dokument će promijeniti pogled na Magdalenu, koja se prikazuje kao prostitutka pokajnica, prenosi Daily Mail.
Nekompletni dokument, pisan drevnim egipatskim koptskim pismom, trenutno ispituju stručnjaci sa Univerziteta Harvard. Profesorica Karen King će rezultate istraživanja objaviti na Međunarodnoj konferenciji o koptskim istraživanjima, koja se održava u Rimu.
"Ono što ovaj dokument pokazuje je to da je za rane kršćane seksualna zajednica u braku predstavljala imitaciju Božije kreativnosti i da je duhovno prikladna", rekla je King.
Prikaz Isusa kao čovjeka sa zemaljskim strastima i potrebama nije preživio u doktrinama crkve, koja naglasak stavlja na celibat i asketizam kao duhovne ideale.
Pošto još nije urađena analiza tinte, mnogi smatraju da dokument nije autentičan. Međutim, eksperti vjeruju da je zaista autentičan zbog mnogih drugih karakteristika, koje uključuju dijalekt dokumenta, stil rukopisa te boju i teksturu papirusa.
Ovaj dokument bi mogao podržati drugi pogled na Isusov život, koji se raširio nakon pronalaska rukopisa u Nag Hammadiju u Egiptu 1945. godine. Ti rukopisi, među kojima se nalaze Jevanđelje po Tomi, Jevanđelje po Filipu te Tajno otkrovenje po Jovanu, predstavljaju takozvanu gnostičku verziju kršćanstva, koja se dosta razlikuje od trenutne oficijelne crkvene verzije.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 19th, 2012, 9:24 am 

NOVA PROVOKACIJA
Francuski sedmičnik opet objavio karikaturu poslanika Muhameda

http://www.vijesti.ba/vijesti/svijet/10 ... ameda.html

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 19th, 2012, 11:38 am 

Tekstovi: 10148
Francuzi su vazda bili govna.Njihov rad u toku rata je dosta pomogao da rat dugo traje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 27th, 2012, 12:27 pm 

NOGOMETAŠ U INTERVJUU ZA EL PAIS
Kanoute: Islam je za mene sve, u njemu živim svake minute

Attachment:
kanute.jpg
kanute.jpg [ 31.31 KiB | Pogledano 2645 puta. ]

Frederic Kanoute, bivši nogometaš španske Seville i sadašnji član kineske ekipe Beijing Guoan, je u intervjuu za El Pais, između ostalog, govorio o islamu te odnosu muslimanskog svijeta i Zapada.
Ovaj 35-godišnjak iz Malija je na islam prešao kada je imao 22 godine. U svojoj nogometnoj karijeri je u nekoliko navrata pokazao koliko mu vjera znači. Tako je jednom prilikom odbio obući dres Seville na kojem je bila reklama jedne kladionice, zbog čega je nerijetko igrao u dresu bez reklame.
Osim ovoga, Kanoute je u jednoj utakmici pokazao majicu koju je obukao ispod dresa i na kojoj je pisalo Palestina zbog čega ga je sa 3.000 eura kaznila Disciplinska komisija Španskog nogometnog saveza.
"Naravno da mi je u prvom trenutku zasmetala ta kazna, ali mi je kasnije bilo svejedno. Htio sam ukazati svijetu na nepravdu koja se događa palestinskom narodu. Na ovom svijetu, vjerujem, kažnjavaju se pogrešni ljudi", kazao je Kanoute za El Pais.
Na upit novinara šta Islam predstavlja za njega, Kanoute je kazao kako vjera predstavlja čin bitisanja.
"Trudim se da svaku minutu života proživim u vjeri, kako fizički tako i psihički", odgovorio je. Kanoute je također dao i svoj komentar na karikature poslanika Muhammeda, koje se sve češće pojavljuju u medijima.
"Na ovom svijetu postoji mnogo ljudi koji vole provocirati druge. Među njima ima i muslimana. Cilj tih karikatura je da povrijede i ponekad reakcija muslimana nije ispravna. Vjerujem da još uvijek Zapad i muslimanske zemlje nisu naučili živjeti zajedno", kazao je Frederic Kanoute u intervjuu za španski El Pais.
Attachment:
kanute2.jpg
kanute2.jpg [ 45.21 KiB | Pogledano 2662 puta. ]

Zbog ovakvog načina slavlja pogotka, Kanoute je kaženj sa 3.000 eura
Kanoute je svojevremeno dao 700.000 eura za džamiju u Sevilli te je dao novac da se izgradi Dječije selo u Maliju.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 28th, 2012, 10:21 am 

Attachment:
burka2.jpg
burka2.jpg [ 17.72 KiB | Pogledano 2879 puta. ]

Attachment:
burka.jpg
burka.jpg [ 67.35 KiB | Pogledano 2906 puta. ]

"TO NIJE PROBLEM"
Švicarski parlament odlučio: Muslimankama dozvoljeno nošenje burke

Muslimanke u Švicarskoj mogu da nose burke i na druge načine da pokrivaju lice na javnom mestu, odlučio je u petak parlament Švicarske.
Donji dom parlamenta je sa 93 glasa protiv, odbio zahtjev kantona Argau da se u Švicarskoj zabrani nošenje burki, prenosi AFP.
Poslanik Igo Hiltpold iz Liberalno-demokratske partije, obrazlažući odluku parlamenta, naglasio je da burka nije problem u toj zemlji.
"Nošenje ove vrste odjeće iz vjerskih razloga ne predstavlja problem u svakodnevnom životu pošto ta praksa nije toliko česta u švicarskoj muslimanskoj zajednici, rekao je on i dodao da bi uvođenje zabrane bila ekstremna mjera koji bi mogla negativno da utiče na stav turista iz muslimanskih zemalja koji posjećuju Švicarsku", rekao je Hiltpold
Prije godinu dana, isto vijeće parlamenta izglasalo je sličnu zabranu, ali je gornji dom poništio odluku.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 2nd, 2012, 10:24 am 

Attachment:
Allah.jpg
Allah.jpg [ 116.6 KiB | Pogledano 3035 puta. ]

Taarabt nakon gola: Volim Allaha!
Adel Taarabt, marokanski fudbaler, postigao je u večerašnjoj utakmici šestog kola Premiershipa jedan od najljepših golova u sezoni.
Queens Park Rangers poražen je s 1:2 od West Hama, a Taarabt je u drugom poluvremenu prekrasnim pogotkom ublažio poraz svoje ekipe.

Nakon što je postigao gol, podigao je dres, a na majici ispod pisalo je "Ja volim Allaha".

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 9th, 2012, 1:05 pm 

ŽELI RADITI S GRAĐANIMA
Amra Babić, načelnica Visokog: Nepravda me natjerala u politiku
Attachment:
babic-amra-visokoin_0.jpg
babic-amra-visokoin_0.jpg [ 16.75 KiB | Pogledano 2909 puta. ]

Četrdesettrogodišnja Amra Babić iz Stranke demokratske akcije (SDA) uvjerljivo je pobijedila na lokalnim izborima u Visokom, sakupivši skoro 2.500 glasova više od drugoplasiranog kandidata u toj općini iz Stranke demokratske aktivnosti.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/amra-bab ... /121009129

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 93 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 0 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: