www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Juni 4th, 2020, 7:41 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 30 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: MEDŽLIS IZ-e ROGATICE
TekstNapisano: August 28th, 2009, 5:03 am 

Tekstovi: 2730
MEDŽLIS IZ-e ROGATICE

http://www.medzlisrogatica.ba/i/index.php

Autor Madzid Alihodzic

Glavni imam (vd): Madžid ef. Alihodžić

Predsjednik MIZ Rogatica: Remzija Kadrić

Članovi Izvršnog odbora:

Remzija Kadrić,
Madžid Alihodžić,
Omer Kadrić,
Nedžad Ajnadžić,
Kapo Ilijas,
Kazić Enver,
Čamdžija Kemo.

Adresa:

MEDŽLIS ISLAMSKE ZAJEDNICE ROGATICA,
KRAJIŠKIH BRIGADA 12, 73220 ROGATICA

Tel/fax: 058/ 420 - 171,

mail: mizrogatica@gmail.com

Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota,
nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Svakim radnim danom od 09 - 14 h.

Kontakt osoba: Madžid ef. Alihodžić, v.d. glavnog imama

Mob: 063/ 992 - 186

Nazad na vrh

Naslov: Re: MEDŽLIS IZ-e ROGATICE
TekstNapisano: August 28th, 2009, 7:19 am 

Tekstovi: 13163
Stara vijest.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 28th, 2009, 7:23 am 

Tekstovi: 2730
Obzirom da nisam naišao nigdje na podatak, ja sam postavio, ako ima negdje, neka se i briše...

Mislim, nije postavljena kao vijest ili pod aktuelno, već samo da se zna, lakše nađe i pogleda..

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 28th, 2009, 4:15 pm 

Tekstovi: 2089
Ma hajde neka ima, a u novom izdanju stranice cemo linkovati i stranicu Medzlisa IZ Rogatica.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 5th, 2009, 10:05 pm 

Tekstovi: 10135
Prvo na ovom linku a onda i na rogatica.com procitah vijest o napadu na prostorije IZ Rogatica koji se juce dogodio.Na oba portala vijest je postavio efendija i mada je i ovaj portal naveden kao prijatelj jos jednom svojim nejvljanjem ovaj jasno stavlja do znanja da nas se odrice(kao i kosacice koja je kupljena od dobronamjerne donacije i koja je poklonjena IZ Rogatica).I obavjest o prikupljnju vitara i zekjata za IZ Rogatica ovdje nije postavljena(a sijetio se da zabrani kopiranje slika za "neznam" ciji interes) pa se pitam dali je on stvarno rogaticki imam ili imam po njemu odabranih osoba?Procitao sam i njegovu polemiku sa Pitarom oko pomenute kosacica na drugoj rogatickoj stranici pa pozivam Pitara da i u moje ime postavi ovo pitanje na sastanku koji se planira odrzati u nasoj dzamiji.Ja se do sada nikada nisam sreo sa njim(kad god sam bio u Rogatici on nije)vec sam sve sa Enverom zavrsavao a da imam priliku sam bih ga ovo upitao.
Ali necu vise o efendiji kom nije stalo do nas(pa nije ni meni do njega)vec o napadu koji se desio.
Iz obavjesti sam saznao da je neko od srba kamenjem ostetio objekte MIZ Rogatica,te da je ta osoba uhapsena.Sve one stranice dnevne stampe za koje znam provjerih i nigdje nisam nasao da o ovom dogadzaju pise.Znam da urednici dnevne stampe ovom zasigurno nisu krivci jer onaj ko ih je trebao obavjestiti nije to ucinio pa tako jos jedan rogatickih srba ostaje presucen.O onim koji su to ucinili necu ni da pisem jer taj sljam zasluzuje jedino kaznu(ako je i podignuta optuznica i bojim se da ce ovo biti jedna od prijava za narusavanje javnog reda i mira).I Boziju a i ovozemaljsku.Potvrdzuju se i sumnje da su pozivi glasacima upuceni jedino zbog fotalja jer za sigurnost nasih povratnika apsulutno nista ne cine(npr.mogli su traziti neprekidnu policijsku dezuru kod ovih objekata).I ovaj vandalski cin pokazuje namjere rogatickih srba da u rogatici ne zele Bosnjake.Strah od zakonske kazne i stid od nasih pogleda je dodatno opterecenje za sve njih.I one sto su cinili zlo i one sto sute o tom zlocinu.
Ni ovaj zlocin nece sprijeciti nas narod da zivi,posjecuje i obilazi svoje u rogatici a kada smo obnovili srusenu dzamiju i ovo cemo lako obnoviti.Tuzno je to sto su ovim cinom obnovili svoje zlo a dobro je to sto su razuvjerili one koji su him jos uvjek
vjerovali.Zato cu ovako zavrsiti ovaj post.
NIT U SAHANIMA SUDI,NIT U SRBIMA LJUDI.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 5th, 2009, 10:35 pm 

Upravo sada sam i na Hayatovom portalu napisao ovu vijest jer to je najvise sto sam mogao da bi sira javnost bila upoznata sa ovim zlocinom.Nadam se da ce i urednici informativnog programa krenuti ovim tragom napisanim na forumu te da ce obici Rogaticu,IZ i objaviti ovu vjest zbog koje sam ogorcen.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 7th, 2009, 4:41 am 

Ma nema tu nikakvih iznenadjenja.
Nije iznenadjenje ni steta nanesena objektima MIZ Rogatice, ni efendijina objektivnost, a jos manje "lekcija" o tome kako se stvari rade u civilizovanim drustvima. Da bi nekome neko dijelio lekcije o autorskim pravima, treba prvo pocistiti stvari u svojoj avliji, pa tek onda dijeliti lekcije.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 8th, 2009, 1:23 am 

Mozda ovo moze i u vjerovali ili ne ali evo ovdje.
U izjavi datoj za Avaz rogaticki efendija veli da je Danko Neric smirio tenzije i pristo da plati nastalu stetu.
E ako ce on placati ja bih radije da ga zatvore.Pitam se koliko jos ce ponizenja dozivjeti nasi Bosnjaci iz Rogatice.
Htio bih jos napisati ali ove lijepe dane ne zelim kvariti svojim prijateljima mada je i ova vjest vac pokvarila.
Mozda iduci put cujemo i Kusicevo ime kao donatora nasoj IZ.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 8th, 2009, 2:15 pm 

ZELE je napisao:
U izjavi datoj za Avaz rogaticki efendija veli da je Danko Neric smirio tenzije i pristo da plati nastalu stetu.
E ako ce on placati ja bih radije da ga zatvore.Pitam se koliko jos ce ponizenja dozivjeti nasi Bosnjaci iz Rogatice.
Htio bih jos napisati ali ove lijepe dane ne zelim kvariti svojim prijateljima mada je i ova vjest vac pokvarila.
Mozda iduci put cujemo i Kusicevo ime kao donatora nasoj IZ.

Nikakvo iznenadjenje, sasvim ocekivana stvar.
Svakom hajvancetu je jasno zasto je Neric ponudo novac da plati nastalu stetu, ali je pomalo nejasno isticanje te ponude u medijima od strane MIZ Rogatica. Je li u pitanju samo strah, pa kao prozivod toga dolazi ulizivacko ponasanje? A ko zna, mozda ce Neric da pripremi i iftar, sve je moguce. Bas me zanima da li bi bilo i pomenuto da je neko od nas obicnih smrtnika uopste ponudio pomoc?
Ovo je vec drugi put da se javno istice pomoc ili ponuda pomoci od strane ratnih zlocinaca. Mozda je prvi put bilo slucajno, ali sada to definitivno nije. I kao sto Zele rece, mogao bih napisati jos mnogo toga, ali nesto mi se ne da. Ramazan je, a i kakva korist od pisanja, kad ce iz MIZ Rogatica reci da su "cisti pred Bogom". Nije mi samo jasno kako to znaju :? :?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 9th, 2009, 12:10 pm 

Tekstovi: 9
Zelim samo da primijetim, ne zeleci apsolutno ulaziti u raspravu, da:

Code:
ZELE wrote:

... ovo ja nisam rekao, a evo i isjecka tog teksta iz Avaza:

Slika

Samo je na stranici rogatica.com receno da je Danko PONUDIO, a ne namirio nastalu štetu, te se oko toga digla velika prašina.

Mahsuz selam,

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 9th, 2009, 1:41 pm 

Izvini efendija ali njegovo ime je dovoljno i pomenuti da se oni koji znaju ko je,sta je i kakav je pobune.
Dzamija,objekti pa i kuca su obnovlji bez njega i njemu slicnih a sve zbog toga sto je on i njegovi to sve i srusio,unistio,opljacko i popalio.Smatram da pare od takvih za ovu svrhu ne treba uzimati i da mi i nasa institucija budemo ti koja cisti prljavu savjes ovakvaih ljudi.Steta fala Dragom Bogu nije velika materijalno koliko je dusevno uvredljiva i prijeteca.
Licno mislim da odgovornost i posledice treba i mora da snose ivrsioci.Taj ljudski sljam,cije ime neznamo mora da shvati da zivi u dzavi Bosni a ne u srbiji.Mora po te drzave zakonu i zatvorsku i materijalnu kaznu da snosi kako bi i on i svi koji misle kao on shvatili da smo mi i nasa IZ u svom i na svom.Ustvari onaj se i ponudio da plati stetu da bi se upravo ovo o cemu pricam sprijecilo.Da sam procitao ili na nekim drugim medijima vidio i cuo jevno izvinjenje nacelnika opstine da nudi pomoc u rijesenju ovog slucaja onda bih bio za smirivanje tenzija jer to bi unijelo sigurnost mojim Bosnjacima koji su se vratili.Ili da se oglasio njihov svestenik i u ime njihove crkve poslao javno izvinjenje tek tad bih bio manje zabrinut za moj narod.
Ovako kako ponudi onaj da bi se sve smirilo(mada je i ovo rijetkost u Bosni)je samo trenutno rjesenje i ostalo bi da cekamo da vidimo ko ili sta je sljedeci za napad i provokaciju.
Boli me i to sto si ti efendija i IZ Rogatica sami i sto ne vidim da ti pomoc pruzaju i nasi politicki predstavnici u ovakvoj situaciji.
Oni su ti koji su sve trebali preuzeti na sebe a tebe rasteretiti i prepustiti Ramazanu da nastavis uzivati u njemu zajedno sa svim dzematlijama.A i to je ono sto rogatickom dzematu treba.Mir i sigurnost koji mu obezbjedzuju oni koje je izabrao za taj posao.Ako se skljanjaju (rekoh AKO jer neznam sta se desava)i sute u ovoj situaciji neka him je na dusu i sramotu.
Vjeujem da postoji prijava o pocinjenom dijelu pa si time sve svoje obaveze prema ovom slucaju i zavrsio.Molim te ne preuzimaj na sebe nikakvu drugu odgovornost kao sto su dogovor ili sta slicno.Drzava i njeni organi moraju da tebe,dzematlije i imovinu stite a kazni one koji bilo kakvim cinom ugrozavaju VASU sigurnost i mir.To je obaveza njihovih i nasih izbornika i zbog toga ih treba pustiti da oni rade kao drzava a ne kao kafana u kojoj se dogovaraju.Svaki takav dogovor je ne funkcionisanje drzave i njenih zakona i jaca ideju da nas ne bude u Rogatici.
Nemoj misliti da su moja pisanja o svemu u cilju nekog razdora ili ne daj Boze zlobe il mrznje.Zelja mi je da nas vidim onakve kakvi i jesmo i mi i nasa IZ a i ti.Jaki,ponosni i svoji na svom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 9th, 2009, 2:04 pm 

Tekstovi: 13163
A kad je Zele u pitanju, često sam se pitao, kad ode sa porodicom u USA ko li će ostajati poslednji na dženazama da stavi i popravi još koji busen na kad kaburom, da to izgleda ljepše. Ko je dolazio na dženaze Rogatičana, zna da je to Zele radio.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 30 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: