www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 12:05 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 152 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Poruka
 Naslov: Re: KULTURA BOSNE I HERCEGOVINE
TekstNapisano: Juni 21st, 2015, 2:52 pm 

Tekstovi: 10155
Necu prenositi jer bi neko moga reci da kradem ali cu svima od srca preporuciti da na drugom rogatickom portalu procitaju pjesmo koju je nas sugradzanin koji se i ovdje i tamo predstavlja kao Behar napisao i posvjetio godisnjici stradanja nasih rogaticana.Ne znam,mozda sam pristrasan zbog emocija ali meni je to sto je napisao knjizevno umjece pa zato ovdje i pisem.
Poseban pozdrav,selam,cestitka i hvala Beharu sto sepotrudio i napisao nam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 21st, 2015, 12:50 am 

Nekada najvredniji na ovoj stranici,danas na FB opet promovira Rogaticu,opjevao je i pjesmu o njoj a evo pogledajte ovaj snimak da vidite i cujete kako jos Galib Lihic promovira nasu Rogaticu.Od mene velika hvala mom jaranu na svemu ovome.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 27th, 2015, 7:28 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
"NA ZAPADU(ovaj put na istoku)NISTA NOVO"
Povodom otkazivanja Izlozbe slika Galiba Lihica u Rogatici
Galib Lihic nikad nije odustao od Rogatice,on o njoj pjeva,sanja,ovaj put slika.Uradio je cetrnaest ulja na platnu s motivima Rogatice i namjerio pokazati sadasnjim Rogaticanima.Najprije je imao vrlo uspjesan nastup u Domu vojske BiH gdje su izbjegli Rogaticani s nostalgijom i suzama propratili digadjaj.Imao je namjeru ponoviti izlozbu i u Rogatici,sve utanacio,odstampao plakat,ali...Stizu vijesti da se ,navodno,izlozba otkazuje zbog neprimjerenog plakata,a sta je u pitanju,u pitanju je grb Rogatice koji je bio zvanicni sve do dolaska demokratije u nas mali grad.
Pomenuti grb su usvojile "komunisticke" vlasti na osnovi javnog konkursa,pobijedio je slikar iz Novog Sada,a grb je bio opsteprihvacen.Kada sam,prilikom dolaska nove vlasti,upitao celnike zasto ne koriste taj grb,odgovor je bio vise nego smijesan;nekima je licio na tri prsta,a nekima se nije svidjao sto nema krsta....Eto.Stoga me sadasnja reakcija novih vlastodrzaca nimalo ne iznenadjuje,zao mi je malobrojnih ljubitelja umjetnosti koji su uskraceni za divan vizuelni dozivljaj,ali tako je kako je.Na istoku nista novo.
Poznam ja Rogaticu odlicno,nikad ona nije imala vlast koja je bila posvecena kulturi,muka se mucila da se obezbjedi kakva sobica kada smo mi,rijetki entuzajisti,probali sugradjanima prirediti likovni dogadjaj,i stoga,neka Galiba ne obeshrabri ovaj nekulturni gest jer Rogaticu iz nasih srca nikakva vlast ni sila ne moze iscupati.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 28th, 2015, 12:20 am 

Ja se izvinjavam svim citacima jer tek sad vidim da nisam postavio link sa YOUTUBE gdje o svemu Galib prica na sarajevskoj tv.Poslije Seletovog posta svima je jasno o cemu se prica pa i nema potrebe za linkom.Kako god ja Galibu jos jednom cestitam i zahvaljujem na svom radu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 11th, 2015, 3:07 pm 

Ovo mi se dopalo pa pogledajte i vi.
https://www.youtube.com/watch?v=GjPSEbMse50

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 20th, 2016, 4:26 pm 

Procitah na drugom rogatickom portalu pjesmu Kimete Soso ali eto ne kopirah je da postavim jer kada se to radi tako neko to ne volie.Dirnula me je pa zato preporucujem i drugim da je preporucuju.Uostalom ja sam od onih koji misle da sve vezano za Rogaticu treba da bude nekonkuretno ili,ne daj Boze,neprijateljski pa zato i citam sve sto mi je pristupacno.To sa fb osim Mirsadovog portala ne mogu jer nemam profil na tom sranju.Osim toga cudi me da Kimetu kao clana nikada nismo imali i ovdje pa se pitam dali uopste i zna za nas.Posto znam i nju i njenu narav mislim da bi oni koji je imaju na fb mogli da joj ponude i nas portal i siguran sam da bi bila prisutna i ovdje.
Kako god ja pjesmu preporucujem svima koji je nisu vec procitali.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 21st, 2016, 10:33 am 
Site Admin

Tekstovi: 5885
LAMIJA LALKA HADZIHASANOVIC HOMARAC

Nakon mede u Berlinu i cestitki za Danisa Tanovica i cijelu BiH kinematografiju hocu reci da mi,Bosanci,umijemo,hocemo i mozemo...Evo slike nase Lalite koja je radila sminku u nagradjenom filmu,curice koja je prognana iz Rogatice,a da ni dan danas ne zna sta je bilo s njenim ocem...Ali Lala je htjela ,smogla snage i pokazala da se moze...i kad je bol neprebolna u pitanju

Attachmenti:
lala.jpg
lala.jpg [ 83.32 KiB | Pogledano 2847 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 21st, 2016, 6:55 pm 

Samo da kazem ono koliko ja znam.Lamija je scerka naseg Mese rahmetli i Radije.Kako smo mi iz suncanog dijela nadareni za ovu umjetnost mene nije iznenadilo to sto je i ona u toj ekipi.Jeste me obradovalo a narocito i to sto ima ime za 10.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 152 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: