www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 1:26 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 32 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: Spasimo još jedan život
TekstNapisano: Februar 11th, 2015, 8:45 pm 

Tekstovi: 3067
Ma nije ni lahko biti urednik.Moras pisati a i ponekad brisati.Skinu neko ovu slicicu.
Attachment:
2s6o75h.png
2s6o75h.png [ 62.4 KiB | Pogledano 2977 puta. ]

Valjda nekome smeta moje misljenje o rijeci"KOLJACI"

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 12th, 2015, 3:17 am 

Tekstovi: 10155
Da je na Tviteru mozda bih se uclanio ;) jer koliko vidim koriste ga daleko napredniji i nema papanijade :wait: .I da te ispravim,ne mrzim ali nije po mom kontu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 12th, 2015, 10:42 pm 

Tekstovi: 959
ZELE je napisao:
Kada saberem sve sto sam procitao o FB vise su DB od stvarnog i plus saznanje da moju dobru namjeru neko iskoristava a ima i novcanu korist od toga meni ne treba.Imam ja ovu nasu lijepu stranicu na kojoj niko nema nikakvih zlih namjera i koja je nastala i radi samo iz duse i dovoljno mi je pa i kada niko nista ne napise.Pomodarstvo i fazon zvani FB me jednostavno ne interesuje jer osim navedenog mislim da unistava ono pravo i lijepo druzenje.Dovoljno je samo pogledati omladinu sa telefonima(onim novijim koji imaju internet) koja vise skoro da ne zna komunicirati u drustvu i to sve zbog FB i navike odgovaranja i davanja komentara u uobicajnim frazama i kratkim porukama pa tako i kada su u drustvu svi bulje u telefon i skoro da nemaju drugih tema osim onoga sto i sta vide na FB.Na kraju krajeva sve na FB mi najvise lici na najobicnije mahalanje i provirivanje u komsijinu avliju i zbog toga na nesto sto kvari narav i adet lijepog druzenja.Istina je da bih volio pratiti tu rogaticku stranicu o kojoj govoris ali zar se nimo prije poceli druziti ovako i zar oni koji na FB samo lajkuju kao clanovi nisu to mogli i ovdje jednostavnim uclanjenjem na stranicu.?Hamdulila i na ovome jer ima ovdje dosta sta da gledam i citam i kada nema nicega novog.

E baš zbog tog papanluka ti bi trebao da imaš FB stranicu samo radi te naše grupe,treba nam prave krvi...čaršijske i da budeš naš član...ja kopiram tvoje priče i postavljam ih,a ja bih volio da ti to uradiš..da budeš tu kao i Sele i Mahir i svi ostali...da čujemo i vidimo koju pametnu...naš narod je nepismen (rogatički)...sve nešta vaga,muti,cijedi...šta će biti sa stranicom kada nebude ljudi sa svojim pripovjedanjem....nesmijem ni da pomisli...e zato trebaš nama..kao Kemo,ili Galib ili šta ja znam ko više,jer vi držite ders,a ne ja....Sele piše i stavlja slike kao i Kemo,objašnjava ljudima,priča i priće lijepe i tužne ,neka se zna....a šta ja znam,NIŠTA...upijam od vas ko sunđer i pravim neka videa da nebi bilo monotono....da ste prije par godina pitali ko je Radenko Mišević,slikar i umjetnik...od hiljadu i dvjesto članova, njih 1000 bi reklo e to ti je neki četnik i šta ti js znam...vjerujte mi..a da Maretu kažem,ja nemam ništa protiv njega,bože sčuvaj,ali mora znati da " naši" rogatičani ili njihove žene ,znaju u jedan sat po ponoći poslati poruku preko mesingera i napasti me,avaj zašto sam stavio sliku njenog muža na video i da to neradim...a ona nema veze sa rogatičanima,al nije kriva ona,već on..slušam razne priče,svašta mi pričaju o svima...idu toliko nisko,ja neznam šta je ovo..ljubomora ili šta..ja se držim svog standarda,mi smo tu da promovišemo naš kraj,običaje,lijepa sijećanja,slike naših sugrađana ,da se sjetimo onih kojih više nema...Ja nemogu staviti sliku nekog osumječenog za ratni zločin ili nekog političara na tu stranicu...NE MO GU !!!nemogu protiv sebe jebi ga,kao prvo kvari mi stranicu svaka ta njuška,bilo koje vjere da je...simbole,četnika ,ustaša,vehabija ,nacista i šta ja znam..ne pripadam takvoj sorti...ja znam šta oni predstavljaju,nisam glup...ljudi me presreću na ulici,evo konkretno za Mareta,što ga trpiš,što ga ne izbrišeš,stavlja gluposti,piše gluposti...šta on glumi "glumac"..jebo budalu,žepac itd itd..a ja im kažem da to nije lijepo,da nikog nije uvrijedio,da je prošao života,što ga oni neće proći još tri puta da se rode,i da je moj komšija,suosjećajan,izgubio oca u ratu i da mu nije lahko ,a mi neznamo jeli mu dobro ili loše..i na kraju krajeva šta je to on uradio da ga toliko "dušebrižnici" lažni ogovaraju i laju..a ovamo mile lile...ja radim na parkingu u Sarajevu i svaki dan mi dođe po pet šest "naših"..isprobao sam ih..i bio sam u pravu,volim što sam u pravu......četri godine,bajdalije i jednom kažeš nemožeš...kao da nikad nisam valjao,ovo što sam napisao za Mareta,vrijedi i za mene al u drugom mjestu i drugo vrijeme..vrlo sam principjelan a možda i poglup,kad smo posjetili našeg Garu,neki su mi rekli ...pređi preko toga(da se rođacima poklonim) da stavimo obavještenje i sliku..NIKAD,ne da su mi od tetke ,nego od rođenog brata,ja se nespuštam pa makar crko...nema tog halala...NE :headbang:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 12th, 2015, 10:49 pm 

Za Zeleta...
http://youtu.be/bXbxyS9O_ew

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 13th, 2015, 3:50 am 

:up:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 14th, 2015, 3:12 am 

Fino si ono napisao i sve mi je jasno ko dan.Kontam i sta mislis da se trebam uclaniti(ne mogu lagati, ima ih zbog kojih bih)ali zar nije ovako.
FB kad je krenuo pocelo je osipanje odavde a toliko toga je uradzeno i napisano sto nigdje drugo neces naci i sta sad,treba ovo ugasiti.Sele,Sana,Mare,Suhi,Galib,ja i jos neki su i ismijavani i prozivani i vrijedzani i svasta jos od slicnih onim sto te zovu a koji ni jedno slovo nisu upisali.Neki su u stilu zabole me dzole nastavili ne obaziruci se na sve to a neki nisu izdurali i govoreci sto ce mi ovo sve napustali nas.Ja znam da je ovdje napisano dosta stvarnog i istinitog,uspomena,dozivljaj,dogadzaja,pominjanja,prica,sjecanja i svasta cega jos i to mi ne da da pustim da hlapi.Licno nit sam imao interesa niti kakvih planova dok sam ucestvovao u radu stranice i jedino moja narav i oslecaji prema onom i onim koje smatram mojim je ono sto me tjeralo da radim.Uclanim li se i pocnem li viriti,znam sebe,ne bih izdrzao a da sta ne sarnem a bude li tako zakocio bih skroz ovdje jer slabo imam vremena.
Nego ti kao sto na FB ubacis nesto odavde ubaci ovdje nesto lijepo sa FB.Eto npr. koju Keminu pricu,nesto Galibovo ili nekog kog nisi pomenuo, a ima recimo slika, pa da i ovo fercera bolje.I meni bi bilo bolje u ovom mom svijetu koji mi i te kako odgovara.
P.S.Eto rezile te snahe rogaticke sto turas slike pa se vidi odakle su him zagondzije pa mi reci bil te to strah da te i moja ne nazove pa ne turi moju u onaj sto ga posla mahsuzije meni.?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 17th, 2015, 2:41 pm 

ja ću se potruditi da i ova stranica fukcioniše...samo zbog nas i radi nas..a FB je da zaviriš preko plota i dublje kroz prozor...aL eto valjda nova vremena dolaze..a oni neka čitaju ,ovo će im biti nova monografija kad tad...nismo ni mi orlova vijeka,valjda će se naći neko i poslije nas da ovo nastavi...a ja te razumijem u potpunosti,al vjeruj mi JA se nikada neću posuti pepelom po glavi,makar ostao bez iste..jer šta će mi ovakva glava ako se ja popišam na nju svaki dan...nema halala...NIKADA...mogu na koljenima klečati i čitati ove redove,al ne...jer da neko piše kako smo mi ćafiri i da mi dolazi kući i laže...ne..živ ti meni bio pa se čujemo akobogda :beer: :beer: :beer: :beer:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 17th, 2015, 6:51 pm 

To je to. :up:

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 32 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: