www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 12:22 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 32 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Spasimo još jedan život
TekstNapisano: Februar 4th, 2015, 10:58 am 

Tekstovi: 959
Zele dijagnoza je Limfvom B...to je neka žljezda između želuca,pankreasa koja je uvećana...ali samo na tom mjestu...sve ostalo mu je O.K..ide svako četri dana daje krv,prate mu leukocite....pa je ko malo malaksao..posrne ponekad...taj lijek bi smanjio ru žljezdu i onda bi ga mogli i operisati,ali ovako nemogu da priđu...na nezgodnom je mjestu...

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 4th, 2015, 2:38 pm 

Tekstovi: 10155
Ja se jedino nadam da necu biti jedini u USA koji nesto pokusava jer koliko god zelio pomoci javljaju se problemi zbog recepta i koje sam ne mogu rijesiti.Daleko je laksa ova nego borba koju bije Garinca pa zato i ja pozivam one koji bi pomogli jer skupa mozda i mozemo nesto uraditi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 6th, 2015, 9:25 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Javio nam se(meni i Mariji) dr.Dragan Bajic koji cita nas sajt,pa posto je procitao,a ne zna Garincu,ali zeli da pomogne jer je bio i ostao pravi Rogaticanin i poslao slijedecu poruku.Proslijedio sam to na Mimin FB pa ako sta moze da se uradi moci ce i u Sarajevu.A ako sta bude trebalo "povrh" valjda smo raja.

.
Dakle genericko ime lijeka je RITUXIMAB
U Sarajevu se prodaje pod imenom MabThera u dozi od 1400 mg i pod imenom Mabthera u dozi od 500 i 100 mg.
Naravno ima ga i u Evropi
Koristi se za reumatoidni artritis i za hockinov lymfom, jedan od najbenignijih karcinoma limfnif zlijezda.
Lijek ide na recept ali svugdje u Evropi vrijedi recept doktora iz Sarajeva ali se plati puna cijena lijeka.
Nadam se da ces prenijeti informaciju do onoga kome je potrebna.
Pozdrav tebi i tvojima.
Dragan

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 7th, 2015, 3:25 am 

Dragan je jedan od priznatijih radiologa(djecija radiologija) u Svedskoj a prilikom boravka ovdje u Atlanti dobio je i ponudu da dodze ovdje(ne smijem pominjati sumu godisnje plate jer bi se mnogim zavrtjelo u glavi) ali je on odbio.Tada sam se i cuo s njim i iz te price sam i saznao cime se bavi.Ako iko od nasih rogaticana zna i moze pomoci onda je to on.Licno bih bio presretan da se sve brzo realizuje i da garnce skine bar jednu od teskih briga.
Ja sam vise preko pp objasnio Rukometasu kako stvari ovdje stoje oko mogucnosti nabavke pa cu reci i ostalim.
Zbog namjene lijeka kao i zbog nuspojava koje nisu bezazlene ne postoji drugi nacin da se dodze do tog lijeka(RITUXAN) osim preko neke od humanitarne organizacije u kojoj su medicinski radnici i koja se jedino i bavi pomoci u lijecenju.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 9th, 2015, 9:51 pm 
Site Admin

Zele,mogu ti reci da si sto posto u pravu.Ja sam Draganovu poruku proslijedio Mimi i Paji,oni su mi zahvalili i zamolili da zahvalnost prenesem dr.Draganu posto on vjerovatno cita nas sajt,sto i cinim.Skaljic je na DB javio da je Garinca dobio lijek i slijedi tretman.
Dragan je vrhunac etike,o strucnosti ne smijem govoriti,ali zvanje govori sve.Marija ga je "masirala" oko njenog koljena,poslala mu snimak,on dijagnosticirao,ona otisla njemackim ljekarima,oni to prihvatili,i evo je hoda ko prepelica.
Draganu :up: :beer:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 10th, 2015, 3:05 am 

Znaci DB javio. :clap: :clap: :clap: :clap:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 10th, 2015, 11:10 am 
Site Admin

Ma stamparska greska,ali nije lose ispalo :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 10th, 2015, 2:32 pm 

Ne da nije lose ispalo vec je dobro a cak i simpaticno. :up: Kada bi sve sabrali FB je moderni DB.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 11th, 2015, 9:29 am 

Tekstovi: 959
DB jašta...nije greška,a mogao bi i ti zele da imaš tu DB...makar radi naše stranice.. ;) ;) ;)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 11th, 2015, 11:01 am 
Site Admin

Jebote stranica kad se ti ko urednik javis jednom u mjesec dana :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 11th, 2015, 2:29 pm 

Kada saberem sve sto sam procitao o FB vise su DB od stvarnog i plus saznanje da moju dobru namjeru neko iskoristava a ima i novcanu korist od toga meni ne treba.Imam ja ovu nasu lijepu stranicu na kojoj niko nema nikakvih zlih namjera i koja je nastala i radi samo iz duse i dovoljno mi je pa i kada niko nista ne napise.Pomodarstvo i fazon zvani FB me jednostavno ne interesuje jer osim navedenog mislim da unistava ono pravo i lijepo druzenje.Dovoljno je samo pogledati omladinu sa telefonima(onim novijim koji imaju internet) koja vise skoro da ne zna komunicirati u drustvu i to sve zbog FB i navike odgovaranja i davanja komentara u uobicajnim frazama i kratkim porukama pa tako i kada su u drustvu svi bulje u telefon i skoro da nemaju drugih tema osim onoga sto i sta vide na FB.Na kraju krajeva sve na FB mi najvise lici na najobicnije mahalanje i provirivanje u komsijinu avliju i zbog toga na nesto sto kvari narav i adet lijepog druzenja.Istina je da bih volio pratiti tu rogaticku stranicu o kojoj govoris ali zar se nimo prije poceli druziti ovako i zar oni koji na FB samo lajkuju kao clanovi nisu to mogli i ovdje jednostavnim uclanjenjem na stranicu.?Hamdulila i na ovome jer ima ovdje dosta sta da gledam i citam i kada nema nicega novog.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 11th, 2015, 7:40 pm 
Site Admin

Sele je napisao:
Jebote stranica kad se ti ko urednik javis jednom u mjesec dana :lol:

Dobro ga ja narezilih Zele i eno ga danas smontiro i postavio video rogatickih umjetnika,a zaboravio da ga "turi" ovdjer.Ne zna da Zele ne voli FB,pardon DB

https://www.facebook.com/video.php?v=91 ... =2&theater

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 32 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: