www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 12:12 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 32 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Spasimo još jedan život
TekstNapisano: Novembar 29th, 2011, 4:19 pm 

Tekstovi: 3
Poštovani prijatelji.

Oprostiti emi što vam se obraćam na ovaj način ,Ja bih više volio da je to neki ljepši povod ali valjda će i toga biti ako bog da. Uglavnom u dogovoru sa adminom stranice postavljam ovaj post ovdje pa ako budem pogriješio ili fulio temu halali te mi pa neka neko prebaci na adekvatnu ..
Kontaktirao sm ranije sa nekim od vas na vašoj prijašnjoj temi "Musafirhana "ili tako nešto slično uglavnom Fočak sam i Rogatički zet .
Naravno to nije razlog mog trenutnog obraćanja vama ,već jedna ljudska i humana aktivnost. .Radi se o tome da je jedan naš Fočak i borac trenutno naprasno obolio i potrebna mu je hitna pomoć za nastavak liječenje .Mi smo pokrenuli neke aktivnosti ali zbog hitnosti pokušavamo na sve strane ,.zato vas molim da ne zamjerite što ovo objavljujem i na vašoj stranici kao apel za pomoć jednom mladom životu .
Unaprijed iskrena hvala
Da nebih previše prostora uzimao postaviću samo link gdje se mogu vidjeti sve naše aktivnosti i razlog zbog čega sam postavio ovaj post
https://www.facebook.com/groups/Suvadu/
Hvala vam na strpljenju i razumjevanju
P.S Prijavio sam se pod nickom jer sam od tim nikom dugo aktivan na fočanskim forumima

Nazad na vrh

Naslov: Re: Spasimo još jedan život
TekstNapisano: Novembar 29th, 2011, 4:39 pm 

Tekstovi: 10155
Oni koji nemaju otvoren profil na FB uskraceni su za informaciju jer ponudzeni link ne mogu otvoriti.I ja sam jedan od tih.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 29th, 2011, 6:30 pm 

Hvala ti Zele na upozornju ,ja u brzini nisam razmišljao o tome a i nisam htio oduzimati previše prostora
evo nekih detalja pa ako bude još pitanja postaćemo i ostalo

Slika

Zdrav čovjek ima Hiljadu i jednu želju - Bolestan jednu i jedinu ..da ozdravi .

Suvad Đuderija ( Raza ) ima samo tu jednu ! Pripadnik Armije BiH u najtežem periodu sada je Obolio i potreban mu je Lijek !

Suvadu je dijagnosticiran Kancer "Melanom" "Melanoma malignum" sa visokim rizikom u nosnoj šupljini . Nakon izvršene hirurgije uslijedilo je zračenje i potrebna je Imunoterapija da se bolest zaustavi . Imunoterapija je lijek "Intron a" koji se pokazao efikasan kod ovog teškog oblika Karcinoma ..
Za kupovinu lijeka i njegovu nabavku za 12 mjeseci treba izdvojiti 54 000 km , koje Suvad sa svojom tročlanom obitelji i penzijom od 350 KM nije u stanju ni na koji način izdvojiti ..
Znamo da su vremena Teška i da puno ljudi traži za pomoć , znamo i da Suvadu je ovo način potražnje koji sigurno nikada nebi izabrao da ima bilo kakvu drugu mogućnost , ali isto tako znamo i da je ovaj način Jedini da čovjek ostane u životu .
Ako možemo na ovaj način da učinimo da jedno ljudsko biće opstane Molimo sve ljude Dobre volje i naše Fočake da još jednom pokažu svoj Humanizam i pomognu u prikupljanju sredstava za Lijek Intron A , ili da samo sve ovo pročitaju - Ljudski je sve to

Načini pomoći.
- Uplatom na Tekući račun :

Đuderija Suvad
br :1327310010771397
NLB Tuzlanska banka d.d. Tuzla

Uplatom na Devizni račun :
IBAN BA; 39132261 0332024186
S.W.I.F.T. TBTUBA 22
Suvad Đuderija
EUR 400876881400
Ace No ; 5061121-103320241
COMMERZBANK AG F/M SWIFT: COBADEFF

Za ljude koji žive u Švedskoj preko Dine Kunovac ; Bankgiro 466-9925 ..u polje "mottagare" napisati Sadina Kunovac (moje pravo ime)...i naznaciti pomoc za Suvada - banka Sparbanken Syd
1 ...ako direktno vrsite uplatu sa saltera banke na "inbetalnings" formular na bankgiro 466-9925..u rubrici "mottagare" napisite Sadina Kunovac...u rubrici "medellande" naznacite pomoc Suvadu Djuderiji,,,,
2..... alternativa...)))ako uplatu vrsite preko internet banke na navedeni bankgiro 466-9925 ( cim ukucate navedeni broj bankgiro stoji moje ime i prezime)..

Uplatom preko Paypal računa "Donate" :
http://udruzenjenasafoca.com/lijekomzas ... tezasuvada
(kopirajte Link gornji i zalijepite u vaš browser )

Kao i svakom drugom Podrškom moralnom i pozivom na Suvadov telefon +38761158357
Hvala svima i obavješavaćemo o toku Akcije ,kao i dodatnim mogućnostima Pomoći .
- Hvala svima od Srca u naše i Suvadovo ime -

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 29th, 2011, 6:39 pm 

Lijek koji je potreban

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 20th, 2013, 8:53 am 

Tekstovi: 13163
HUMANI GEST BH. REPREZENTATIVACA
Džeko, Ibričić i Jahić platit će liječenje Elvedina Deronjića

Bh. nogometni reprezentativci su po ko zna koji put pokazali da imaju veliko srce i da su spremni pružiti ruku pomoći svojim sunarodnjacima. Naime, Edin Džeko, Senijad Ibričić i Sanel Jahić odlučili su na sebe preuzeti troškove liječenja dječaka Elvedina Deronjića iz Brčkog.
Ova vijest objavljena je na internet stranici Crvenog krsta/križa Brčko distrikta. Potresna priča o teškoj životnoj sudbini sedmogodišnjeg dječaka koji ima tumor u stomaku dotakla je srca svih dobrih ljudi. Mnogi su izrazili želju da pomognu.

Međutim, iz Crvenog krsta/križa stigla je informacija da će se sve daljnje humanitarne akcije biti obustavljene, jer će troškove liječenja preuzeti Džeko, Ibričić i Jahić.

"Koristim priliku kako bih se zahvalio svim građanima koji su se uključili u akciji skupljanja novčanih sredstava za liječenje, onima koji su već uplatili novac ili onima koji su bili spremni pomoći Elvedinu, jer su pokazali kako solidarnost ne umire. Također, ovim putem molimo sve vas da obustavite sve daljnje uplate za pomoć Elvedinu jer su se Crvenom krstu/križu Brčko distrikta BiH, a uz pomoć prijatelja iz fondacije Pomozi.ba iz Sarajeva, javili naši provjereni humanisti, reprezentativci Senijad Ibričić, Edin Džeko i Sanel Jahić, koji su izrazili želju da pomognu u liječenju dječaka Elvedina Deronjića", navodi se u informaciji Crvenog krsta/križa Brčko distrikta koji se zahvaljuje humanim reprezentativcima.

Kako je za Klix.ba rekla Amra Čatović iz fondacije Pomozi.ba, njihovu aktivistkinju Zijadu Povlakić kontaktirao je Ibričić i izrazio želju da se zajedno sa Džekom i Jahićem priključe akciji.

"Naši reprezentativci snosit će sve troškove liječenja mališana, a Crveni krst/križ Brčko distrikta i Pomozi.ba bit će u stalnom kontaktu s njima te se zahvaljuju svima koji su se uključili u ovu akciju. Uz pomoć i podršku svih nas nadamo se i molimo njegovom brzom ozdravljenju", ističe Čatović.

Podsjetimo, Elvedin živi sa bolesnim ocem, a majka i sestra su mu umrle.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 20th, 2013, 6:28 pm 

Tekstovi: 3067
Kaze se da su sva trojica izasli iz Zeljine skole.Aferim momci vidi se da ste fino vaspitani,kako kod kuce tako i u klubu.AFERIM. :up: :up: :up: :up: :up: :up:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 20th, 2013, 7:24 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Kazu i da ce "pitar" koji se odaziva na ime Dino Merlin pomoci - ali u k...cu!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 21st, 2013, 7:48 am 

PITAR postavio tekst.
Prvi otjeran sa Majmunovića poljane kao kloc, nema ko mu se nije sjetio majke i familije, svaki dan, drugi rođen negdje u bijelom svijetu i na šugavicu došo kao već poznat igrač, treći živio u Krajini i svako jutro u tri sata dolazio u Sarajevo na trening. :D
Postovi takozvanih navijača (jedan je veležovac :( a drugi ne znam da je kad bio na manjem sarajevskom stadionu :emo: nemaju nikakve veze sa temom "spasimo jedan život". Ispeci pa reci.
Džeko se ponaša kako prava zvijezda treba i da radi. Humanitarac iznad svega koji animira svoje prijatelje da budu to isto. I zato ga vole svi, bez obzira na boju dresa.
A interesantno je i to što ima veze sa Rogaticom jer je on rođak našim Rogatičanima Ranji, Husi Krajini...i babu sam mu upoznao dok Edin nij bio ni rođen.
VELIKO HVALA NAŠIM PROVJERENIM HUMANITARCIMA

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 21st, 2013, 10:02 am 

Tekstovi: 114
Svaka cast za Edina Dzeku. Pokazao se bas kao pravi ljudina. Ovakav vid reklame njemu ne treba, vec se vidi da on to radi iz srca. Evo animirao je i druge fudbalere i nadam se da ce jos mnogi, koji bas imaju mogucnasti, krenuti njegovim stopama. BRAVO MOMCI!...

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 21st, 2013, 10:22 am 

Nedžad Beširović već šest godina boluje od tumora limfnih žlijezda. No, ne predaje se. Sada je putem Facebooka odlučio zatražiti pomoć svih ljudi dobra srca, a pismo koje im je uputio dirnulo je i rasplakalo mnoge širom Balkana.

Akcija prikupljanja novca za liječenje Nedžada pokrenuta je u susjednoj BIH, ali i cijeloj regiji.

Pročitajte dirljivo i tužno pismo koje je napisao ovaj teško bolesni 19-godišnjak:
''Ja sam taj, ''onaj mali" što ima rak, ma znaš onaj što se za njega pare skupljaju da preživi. Da, to sam ja. Ja sam ta kasica za dobrovoljni prilog u vašim bankama, žiro račun, humanitarni koncert i humanitarni broj... to je moj broj, to je moj život i moja stvarnost. Da, to sam ja.

I ja sam još onaj što je ispio život iz svojih najmilijih kao što ga ova 'moj' bolest ispija iz mene

Al' ja sam i taj što je djetinjstvo proveo po bolničkim hodnicima, rođendane ''slavi'' u bolničkoj sobi, svjetsko nogometno prvenstvo pratio iz bolničkog kreveta (prekidale me medicinske sestre da mi izmjere temperaturu... I ja sam još onaj što je ispio život iz svojih najmilijih kao što ga ova ''moja'' bolest ispija iz mene.

Volio bih ja da nije tako, volio bih da nikad niste čuli za mene i da me poznaju samo obitelj, prijatelji i susjedi, ili da ste čuli za mene, ali po nečem lijepom! Da sam, Bog dao,''onaj mali'' što je napustio školu jer ga ''nije išla'', a ne zbog bolesti, ma da sam sve samo ne ''onaj što ima rak''. Žao mi je sto sam vam na teret, što vas svi mole u moje ime da mi pomognete, što vas i ja molim u svoje ime da pomognete, nije meni zbog mene… meni je da moji ne ostanu bez mene, ne mogu im to nikako napraviti! Vidio sam kad su moji ''prijatelji po postelji'' otišli, vidio sam koja je tuga iza njih ostala i to moja mama ne bi podnijela, kako da joj to uradim?! 'Ko bi od vas to svojoj majci napravio!

Imat ću svoju obitelj i svoju djecu i pričat ću im, sve ću im reći…

Zato sam odlučio da uspijem, i kad to sve prođe završit ću i fakultet, pa da se i moja mati može ''po kavama'' hvaliti samnom, a ne samo da priča o receptima koji liječe rak, i imat ću svoju obitelj i svoju djecu i pričat ću im, sve ću im reći… kako im je otac jednom davno bio bolestan, kako se ''izvukao''… ljudi su mu pomogli!! Svi su bili tu za njega i nikad baš nikad im to nije zaboravio...''

Sve informacije kako pomoći ovom teško bolesnom 19-godišnjaku možete vidjeti na Facebook stranici, napravljenoj u tu svrhu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 3rd, 2015, 10:20 pm 

Tekstovi: 959
...Sinoć 02.02.2015 bili smo u posjeti kod Fatime (mime) i Hajrudina Pašića (GARINČE)..
Malo smo posjedili i raspitali se o zdravlju našeg "garinče",inače Hajrudin nam je hasta i tek je izašao sa klinike...ima ozbiljnih zdravstvenih problema,ali koji nisu ne riješivi,na svu sreću postoji lijek..
Taj lijek se može nabaviti u Americi,a pošto ima naše raje tamo od L.A do N.Y. ako mogu da se se malo raspitaju o tom lijeku,koliko košta,kako doći do njega i kako se može najlakše nabaviti..taj lijek se zove RITUXAN...
Garinča i njegova porodica bi vam bili zahvalni na informacijama,inače rekao mi je da poselamim i pozdravim našu raju širom svijeta..inače ovaj lijek koji sam napisao kako se zove,tako se isto naziva i u Americi...R I T U X A N....hvala svima na podršci..

Attachmenti:
003.jpg
003.jpg [ 6.01 MiB | Pogledano 5042 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 4th, 2015, 4:06 am 

Tekstovi: 10155
Evo dva sahata rovim i trazim ali izgleda da su slabe sanse da se moze kupiti i dobiti bez recepta.Nazalost iz toga sam shvatio i o bolesti Garinca pa mada mi to jos vise da motiva ipak bi bezuspjesno.Nisam jos odustao i bude li ikakvih mogucnosti javicu.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 32 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: