www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 1:27 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 124 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Akcija ciscenja Rogatickih mezarja
TekstNapisano: Oktobar 10th, 2008, 4:02 pm 

Tekstovi: 13163
DANAS SMO AVDAGA I JA SA NAŠOM PEMBOM OTIŠLI U ŠEHOVINU I OČISTILI MEZAROVE

Ibrahimagince Alije Lihić, moje pranene
Osmanagince Dzevahire Hurem, moje nene
Šefke Pešto
Ibrahima Ibre Spahića
Kasima Hadžiahmetovića, Čojinog babe
Bećira Čapljića
Ragiba Čapljića i njegove supruge
Izeta Avdičevića, Avdaginog babe.
Pa onda put pod noge i u Sarajevo, lahke duše i puna srca.

EVO I SLIKA PRIJE I POSLIJE ČIŠĆENJA

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 10th, 2008, 4:14 pm 

EVO JOŠ NEKOLIKO SLIKA DANAS NAPRAVLJENIH

Slika

Slika

Slika

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 10th, 2008, 10:01 pm 

Tekstovi: 273
Pitar svaka vam cast. Sama ideja da se uradi takvo sto je dovoljno, a nakon pregledanih slika poslije ciscenja mezara, skidam Vam kapu. Duboki naklon

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 11th, 2008, 3:21 am 

Tekstovi: 4128
PiTaR, i s moje strane, svaka vam cast i tebi i Avdagi.
Da nas je bogdo vise takvih. :oops:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 26th, 2008, 8:18 am 

Akcija oko prikupljanja novčanih sredstava je otprilike završena. Kažem otprilike jer ima da prikupim još od par ozbiljnih ljudi (Peda, Muhamed Kozadra, Suad Ajanović...) koji će dati novac, a za koje sam ja već te pare stavio na račun. Naknadno ću objaviti spisak.
U dogovoru sam sa Mehom Ajanovićem, koji je mislim ovdje najzainteresovaniji da se ovo uradi. Haris Mehin je samoinicijativno dao novac da se Šehovina počne čistiti. Meho ima betonske stubove koje će donirati za zagrađivanje tog mezarja. Razradićemo detalje oko čišćenja i realizacije ove akcije.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 26th, 2008, 5:33 pm 

Tekstovi: 2099
Quote:
HAJDE SINE USTANI
LIJEPO MI SE OBUCI
BAJRAM NAMAZ KLANJAJ TI
MEZARJE ZIJARETI
Razmisljo sam dali da ovo napisem i evo.Povod svemu je poziv jednog mog,a mislim i mnogih od nas prijatelja.Dao mi je jedan prijedlog za koji sam i dusom i srcem.
Ovo je 15-ti Bajram koji provodim u USA i na svakom ucinim sve sto ona pijesma na pocetku rece.Sve osim onog posljednjg.A to mi bas najvise nedostaje.Nemogu obici mezarluke i nemogu prouciti Fatihu kraj njih.A tolike godine sam sve bas onim redom cinio i na kraju mi je Bajram bio kako treba i pravi praznik.Uvijek bih sa par jarana a poslije sa svojom porodicom obilazio mezarluke.Sretnes tom prilikom mnoge prijatelje pa iako na mezarju susreti bise dragi lijepi.
Nazalost sad to nemam prilike ciniti i na jos vecu zalost cujem da su nasa mezarja u Rogatici zapustena,zarasla i puna smeca.
Moj i vas prijatelj mi predlozi da skupimo para pa da se to ocisti i dotijera pa da izgledaju onako kako ih pamtimo.Pomislih odma da ako nemogu obici onako kako sam naucio mogu OVAKO.Mogu mijim i vasim umrlim bar ovakvu posijetu uciniti pa da him kuce ucinim ljepsim.A na Bajram kad ih obidzu pa jos ako cvijece donesu da nam mezarluci lijepi i uredni budu.
Vijerujte da je jedini razlog sto vam se javljam jedino ovaj.Volio bih da ovaj Bajram docekamo da nam mezarluci budu cisti.Govorim o mezarlucima za Hridom,Sehovini i Pticijak.
Na svu srecu mezari mojih u Rogatici su u privatnim parcelama i oni su ocisceni ali ja nisam zivio samo sa njima.Svi su oni moji koliko i vasi.
Nema mnogo vremena do Bajrama a vec naredne hevte bi trbalo poceti cistiti da bi bilo kako treba.
Zato pozivam sve vas koji osijecaju kao ja da ovaj put na ovaj nacin obidzemo nase rahmetljie.
Ukoliko se skupi dovoljno novca(negdje oko 1800 US dol.)onda bi to trajalo cijelu godinu odnosno odrzavalo bi se redovno.
Meni nikad niko nije slao pare jer kako sam ovje to ja cinim pa neznam hoceli i sad.Neka mi oprosti autor ove stranice ali niti njemu niti meni apsulutno nikakve rijeci zahvale i pominjanja nisu potrebne za ono sto se pokusava izvesti.Ako cemo sta ciniti onda to ucinimo radi onih koji su u nasim mezarlucima.
Svi koji zele i hoce da ucestvuju u ovome "obilasku"neka mi se jave na tel678-376-7931 ili preko privatnih poruka a ako hoce odmah da posalju novac neka to ucine na moju adresu
OSMAN ZEC
248Poplar Creek rd.
Lawrenceville GA 30045
Ukoliko ste poslali molim da mi javite o posiljci(MOLIM VAS DA NE BUDE MANJA OD 50 USdol) jer koliko i kako ja cinim treba znati onaj broj.
Recite svakom nasem prijatelju,jaranu,rodbini i uostalom svakom rogaticanu sta zelimo uraditi i jos jednom da vas podsijetim da to bude sto prije da bi radovi mogli vec u ponedeljak 22-og poceti.
Ja znam da cu ovo da uradim pa sa bilo kolikom sumom novca.Onoliko koliko ima platice se dnevnica koliko moze da se ocisti onoliko koliko moze.
Od mene halal bilo a i nijet je iskren.
Eto moji dragi prijatelji u ovoj rublici se na ovaj nacin sijeti nasih rahmetlija i zelim svima lijepu sliku da postavim.U ovome svemu imamo i prijatelja koji se svega ovoga sijetio i koji ce i nama pomoci da ovo ucinimo.
Bujrum dragi moji prijatelji.

Evo da ja samo malo podsjetim.
Dakle, pocelo je na tvoju inicijativu, a Zele je to svima nama proslijedio.
Znam da smo bili u frci sa vremenom, ali eto skupilo se nesto malo para.
Ako Bog da na proljece pokrenucemo i jednu vecu i obimniju akciju prikupljanja novca za odrzavanje mezarja u Rogatici. Ne samo jednog, nego svih mezarluka. Nadam se da ces ti i dalje biti koordinator za ove akcije.

Svi imamo rodbinu, prijatelje i poznanike ukopane na ovim mezarlucima tako da je nasa duznost da finansijski podrzimo ovu akciju, u skladu sa mogucnostima. Siguran sam da ce iduci put biti mnogo vise ljudi koji ce podrzati ovu akciju.

I na kraju hvala organizoratima akcije i onima koji su je podrzali.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 27th, 2008, 2:51 pm 

Evo da postavim spisak onih koji su pomogli akciju oko čišćenja gradskih mezarja u Rogatici. Hvala svima koji su ovom učestvovali. U srijedu bih trebao ići u Rogaticu da se dogovorim kako da se sve ovo realizuje. Spisak nije konačan jer su mi se mnogi javili koji hoće da daju svoj doprinos u svemu ovome.

Slika

Nazad na vrh

Naslov:
TekstNapisano: Oktobar 27th, 2008, 7:47 pm 

Tekstovi: 35
Da vam dragi Allah da svako dobro, i onima koji su pokrenuli sve ovo,
a i onima koji su se odazvali. Nadajmo se da će NAS sljedeći put biti i više
na spisku.
Aferim!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 27th, 2008, 8:57 pm 

Tekstovi: 2099
Ma bice vise sigurno, ako Bog da. Znam da je meni licno u interesu da mezarja budu ociscena, iako je recimo mezar moga oca u potpunosti unisten. I vjerovatno nikada sa preciznoscu nece biti ni lociran. Ko vodi akciju manje je vazno. Sve sto je potrebno jeste da se osoba javi i to je to.
U ovom slucaju je to bio Zele, odnosno pitar.
Za pocetak definitivno nije lose, a da ce biti bolje u to ne sumnjam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 27th, 2008, 10:48 pm 

Tekstovi: 3246
Rogaticani je napisao:
Ma bice vise sigurno, ako Bog da. Znam da je meni licno u interesu da mezarja budu ociscena, iako je recimo mezar moga oca u potpunosti unisten. I vjerovatno nikada sa preciznoscu nece biti ni lociran. Ko vodi akciju manje je vazno. Sve sto je potrebno jeste da se osoba javi i to je to.
U ovom slucaju je to bio Zele, odnosno pitar.
Za pocetak definitivno nije lose, a da ce biti bolje u to ne sumnjam.

I trebalo bi nas biti vise,trebalo bi nam svima biti u interesu da mezarja budu ociscena jer u kakvom se stanju sada nalaze treba da nas je sramota. Ovu akciju koju su pokrenuli Zele i Pitar trebali bi podrzati svi rogaticani bez obzira na mjesto boravka,svak moze doprinjeti na svoj nacin, neko novcem a neko radom.
Nadam se da ce sa razumjevanjem jos rogaticana prihvatiti ovu akciju, uzeti ucesce u akciji koja bi bila dio svih nas, a svrha joj je vise nego plemenita.
Sa ovom akcijom uradicemo dobro djelo.

Evo kako izgleda ulaz u mezarje Sehovina - nasa sramota.
Slika
Nisani u Sehovini
Slika
Nisani u Sehovini
Slika

Mezarje na Nisanima-Pticijaku
Slika

Slika

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 28th, 2008, 9:10 pm 

Tekstovi: 4128
Ne znam zasto su pojedini clanovi-moderatori sa "Rogatica com" digli toliku prasinu i okomili se na PiTaRa. Trebali bi biti ponosni isti koliko i ja, a nadam se i ostali Rogaticani, bez obzira dali je ili nije ucestvovao u toj akciji "CISCENJE MEZARJA".
Pa ako nisu ucestvovali u ovoj, nek urade isto. Prikupe novcanu pomoc i posao je zavrsen.
Zar je bitno ko je i gdje pokrenuo DOBRU akciju. Zar nam nije vazno da to bude sto bolje?
Zar nam nije isti interes, u ovom slucaju, cisti i uredni mezari nasih naj milijih?
Zar je toliko bitno da, recimo, JA kazem kako sam ja to organizovao, ili mozda da to kaze Teva, ili Galib, ili Abdulah, Meho, Muta, Zele?
I da ja nisam bio na "ovoj" strani, da sam bio na "onoj" strani, nazvao bih PiTaRa i rekao da sam mu poslao i ja svoj skromni doprinos za ciscenje mezarja. Ja sam PiTaRu neizmjerno zahvalan na njegovom ne izmjernom zalaganju i pomoci da, u ovom slucaju izgledaju sto ljepse mezari nasih naj milijih rahmetlija.
Ljute se sto "oni" nisu "prvi" a oduzese momku (Zambijevom sinu) "masinu" da ne moze dalje nastaviti sa ciscenjem mezarja. SRAMOTA, a momak radio DJABA. Sad him krivo sto je neko drugi pokrenuo ovu akciju.
Ja bih Galibu predlozio da angazuje Zambijevog sina za ovo ciscenje mezarja. Momak je vrijedan i hoce da radi i svaka mu cast za to.
A Muta nemora da se brine koliko ce to trajati. Trajace onoliko koliko budu trajali ljudi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 29th, 2008, 12:05 am 

Tekstovi: 10155
Sve sto sam ucinio od mene halal bilo a Pitaru i ostalim poziv da isto ucine. Vididjeh i ja neke komentare i nebih o tome jer akcija nije pravljena zbog toga vec zbog nasih rahmetlija a to sam i u mom prvom postu napisao.
Na kraju spiska stoji i to da nije sve zavrseno i da se zainteresovani mogu javiti pa bih umijesto da komentarisemo ono sto nam je i pred Bogom i pred ljudima a pred nama samim ovo obaveza predlozio svima onim kojima je zao sto nisu znali za akcju da se ukljuce i pomognu da akcija bude dostojno zavrsena.
Ovaj poziv bi mogao Pitar objaviti i na stranici Rogatica.com jer ja sam onemogucen pisati. Moze cak to uciniti i u moje ime ako smatra ispravnim ja nemam nista protiv.
Neka nam samo na hatru budu nasi mrtvi i nista drugo.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 124 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: