www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 12:00 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 65 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Pomoc Eni Feriz
TekstNapisano: April 25th, 2009, 4:09 pm 

Tekstovi: 2099
POMOC

Attachmenti:
Kiza4-1.jpg
Kiza4-1.jpg [ 259.01 KiB | Pogledano 7951 puta. ]
Kiza3-1.jpg
Kiza3-1.jpg [ 288.17 KiB | Pogledano 8003 puta. ]
Nazad na vrh

Naslov: Re: Pomoc Eni Feriz
TekstNapisano: April 25th, 2009, 4:18 pm 

Kontaktirali smo Eninu familiju, tako da cemo imati stalni kontakt sa njima.

Odredjen broj ljudi je vec obavjesten, a nadamo se da ce odziv biti dobar. Sve sto je potrebno jeste da napisete e-mail svim ljudima na vasoj listi ili da uputite nekoliko telefonskih poziva.

Ko zeli pomoci neka se javi na rogaticani@gmail.com ili ovdje na stranicu/forum, kako bi se izbjeglo bespotrebno placanje provizija bankama.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 26th, 2009, 2:33 am 

Tekstovi: 10155
Ovoj fmiliji uvijek sam spreman pomoci mada bih bio najsretniji da to nije na ovaj nacin.Od Galiba sam za ovo cuo skoro i od tada stalno mislim o tome.
Skoro sam po treci put u emisiji TV Hayat gledao jednog crnogorca koji uspijeno lijeci od oboljenja jetre.Misli da,ako vec nije pokusano,bi vrijedilo u medzuvremenu i ovo pokusati jer prema svemu koliko sam cuo ovaj covijek ima ogroman uspijeh u lijecenju oboljenja jetre i do sada je mnogim ljudima sirom svijeta pomogao.Mnoge je i skinuo sa liste za transplataciju pa to je razlog zasto o ovome i pisem.Dok akcija prikupljnja sredstava traje uporedno se moze pokusati i sa ovim.Cifra koja je potrebna je ogromna i treba biti realan i shvatiti da ce za njeno prikupljnje biti potrebno vremena i daleko sire akcije.Da vrijeme nebi pogorsalo stanje male Eme i da se nebi zakasnilo sa pomoci ovo paralerlno lijecenje nam daje vecu sansu da uspijemo i pomognemo i njoj i njenoj porodici.Ja sam se vec prije dva dana na forumu TV Hayata obrati i zamolio da mi pokusaju dati ime,prezime i broj ovoga covjeka o kom pisah.Cekam odgovor i onda cu sigurno da se cujem sa njenim roditeljima jer evo dodzoh i do njihovog broja tel.
U svakom slucaju ja se prijavljujem i odazivam na poziv.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 26th, 2009, 6:43 am 

Tekstovi: 150
I JA

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 26th, 2009, 11:41 am 

Tekstovi: 13163
Obavezno.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 26th, 2009, 12:58 pm 

Tekstovi: 4128
Naravno i ja sam za.
Mislim da Zeletov prijedlog nije los. Vrijedi pokusati sa tim covjekom, dok traje akcija. Izgubiti se ne moze nista, a dobiti, moze.
Ovaj covjek se zove Rifet Dresevic, a zivi u Podgorici. Vise informacija ne znam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 27th, 2009, 1:13 am 

Nisam pretjerano zelio da pisem o ovome, jer ko zeli pomoci ne treba ga podsjecati previse. S druge strane, postoji jos veliki broj onih kojima je pomoc potrebna, a koji su nekako preko noci zaboravljeni. O njima cemo drugi put, a Eni zelimo sve najbolje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 28th, 2009, 3:48 pm 

Evo oficijelne stranice tog travara Rifata Dresevica http://travar-dresevic.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 .

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 28th, 2009, 4:42 pm 

Tekstovi: 10155
Iz razgovora koje sam do sada obavio pouzdano znam da ce danas u emisije o zdravlju na TV Hayat biti objavljeno i o Emi i o pomoci koja joj je potrebna.Harun Mahmutovic se iznenadio koliko je poziva imao za nasu Emu a i direktor Svrakic je imao poziva.Obavjestene su mnoge humanitarne i druge organizacije pa nama ostaje da mi svoj dio sakupljanja pocnemo.Dali cemo uplate vrsiti pojedinacno ili grupno na nama je da se dogovorimo.Nadam se da ce se u ovu akciju ukljuciti mnogi nasi zemljaci i uciniti sve da se Emi pomogne.
Isto tako da ce sada i sira javnost pokazati svoju humanost a ukoliko neko zna jos neki nacin na kojimozemo jos neku organizaciju obavjestiti neka se javi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 30th, 2009, 1:42 am 

090 291 046 pozivom na ovaj broj donirate 2 KM za Enu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 30th, 2009, 2:01 am 

Tekstovi: 4128
Moze li to i odavde, da se nazove?
Trebalo bi malo pojasniti, kako, kome, kad... da se salju pare za pomoc.
Mislim da bi trebali skupiti pare i da se posalje za sve od jednom. Mislim, isto tako, da je bedasto da svako za sebe salje pomoc za nasu Enu. Trebao bi nam konkretan prijedlog, ko moze da to preuzme na sebe. Isto tako treba odrediti krajnji datum, do kada treba da se posalju pare i kome.
Mislimda se nebi trebalo ovo razvlaciti i da bi trebali ovo odraditi sto prije.
PS
Cuo sam se sa skrmz i on je za ovo. Ne moze da se javi i da direktno ucestvuje u ovom, jer mu je pjutr u defektu, pa je meni naredio da iznesem njegovo misljenje i evo ja to ucinih. pozdrav od mene i skrmz.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 30th, 2009, 2:40 am 

SUHI0402 je napisao:
Moze li to i odavde, da se nazove?
Trebalo bi malo pojasniti, kako, kome, kad... da se salju pare za pomoc.
Mislim da bi trebali skupiti pare i da se posalje za sve od jednom. Mislim, isto tako, da je bedasto da svako za sebe salje pomoc za nasu Enu. Trebao bi nam konkretan prijedlog, ko moze da to preuzme na sebe. Isto tako treba odrediti krajnji datum, do kada treba da se posalju pare i kome.
Mislimda se nebi trebalo ovo razvlaciti i da bi trebali ovo odraditi sto prije.
PS
Cuo sam se sa skrmz i on je za ovo. Ne moze da se javi i da direktno ucestvuje u ovom, jer mu je pjutr u defektu, pa je meni naredio da iznesem njegovo misljenje i evo ja to ucinih. pozdrav od mene i skrmz.

Nisam siguran da li se moze odavde zvati, ali provjericu to, pa cu vas ovdje obavjestiti.

Sto se tice skupljanja i slanja para, cucemo se privatno, a za sve ostale, mozete se javiti na rogaticani@gmail.com radi daljih uputa. Necemo slati novac individualno, nego cemo poslati sve zajedno. Provizije su velike i nema smisla individualno slati novac preko bankovnih racuna.
Postoji mogucnosti da se napravi i paypal racun, a u tom slucaju ne bi postojala provizija. Ali to je jos uvijek u toku.

S obzirom da jos ne postoji odredjen datum operacije, tako ni mi nemamo odredjen datum do kojeg bi trebali zavrsiti sa skupljanjem novca. Bilo bi lijepo da to bude sto je moguce brze, jer upravo finansije i diktiraju tacan datum operacije. Ali okvirno neka to bude dvije ili jos tri sedmice, sto je cini mi se i vise nego dovoljno da bi se animirali svi oni koji zele dati novac.

Kada je u pitanju skupljanje novca ovdje, onda je odziv sasvim solidan. Nadam se da ce biti jos i bolji u narednom periodu.
Dakle, jos jednom da ponovim. Svi oni koji zele pomoci ovu akciju, mozete se javiti na rogaticani@gmail.com radi daljih uputa. Ne zelim pisati nikakve velike pozive i apele, te slicne stvari, jer mislim da za takvo nesto nema potrebe. Ko hoce da pomogne, ucinice to bez icijeg poziva i apela. A ko nece, vjerovatno ima neke svoje razloge zasto nece.

Zivot je nepredvidiv, tako da se nikad ne zna kome moze sutra zatrebati pomoc.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 65 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: