www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Novembar 18th, 2017, 6:15 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 70 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Naslov: Re: ROGATICA, PERIOD AGRESIJE
TekstNapisano: Novembar 17th, 2012, 6:44 pm 

Tekstovi: 10024
To svi rogaticani znaju i odgovor je jednostavan.Zato sto vecini Rogatica nije ni trebala nit ih je interesovala isto kao i tadasnje politicko i vojno rukovodtsvo.Ovo je narociti bilo izrazeno kada su se dokopali Sarajeva i stranih drzava.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 17th, 2012, 7:47 pm 

Tekstovi: 13163
Mahir je napisao:
Znam a i siguran sam da pitanje koje cu postaviti nece se svidjeti svima.Cuo sam nedavno da su Rogaticu za vrijeme rata u odredzenom periodu branila saka cetnika i da za uzimanje je trebalo pedeset Rogaticana.Pitanje je zasto niko,kazem NIKO NIKAD NIJE POKUSO OSLOBODITI ROGATICU?

Možda si ovo čuo od nekih koji pojma nemaju šta je rat ili su to gledali samo na TV-u. Da ne šiljim, išlo se i u takve akcije iz Goražda, oni koji su bili tu (Alem, Dinko, Krme, Haso Š., Pava....i da ih ne nabrajam) znaju dokle se i došlo i šta se moglo. I sa čim se išlo. Kad sam 93 došao u Goražde bila je velika četnička ofanziva, pala je Međiđa, Pokrivenik, Ustiprača...Ali hajde, nije mjesto da se ovdje o tome raspravlja.
Ono što je istina je da smo mi u ovaj rat ušli vojno nepripremljeni, politički obezglavljeni i materijalno nikakvi. Za to je neko trebao da odgovara. A i narod je sam kriv. Kad je Jastreb iz Hrvatske govorio:"Muslimani, prodajte kravicu a kupite strojnicu" neki su govorili vidi budale, a neki mu j**avali mater. Pa mi sa komšijama živimo bolje nego sa braćom. Mi smo u komšijama gledali jarane, oni u nama muslimane. I bi što je moralo biti. Niko nam nije kriv, sami smo. Znam da riječi "da je bilo" otvaraju vrata Džehenema, ali vjerujem da je npr. jedan Peda bio u Rogatici 91 mnoge stvari bi se drugačije odvijale. Ako ništa, bar nam onoliki civili nebi bili pobijeni.
I još nešto. Ako se ovako nastavi urušavanje ove države, nisam siguran da neče početi drugo poluvrijeme jer ova utakmica nikad nije završena. Sudija nije svirao kraj. E onda, ako do toga dođe, bujrum. Samo ne iz daleka i iz nekih njemačkih ili drugih raspraskavajućih brigada.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 17th, 2012, 7:48 pm 

Tekstovi: 3067
A Rogaticka brigada.Jeli branila i jeli pokusala da oslobodi Rogaticu?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 17th, 2012, 7:52 pm 

Jeste dio rogatičke teritorije, a ako kad dođeš provešću te da vidiš kolika je to teritorija.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 17th, 2012, 7:56 pm 

Sad ce neki reci nesto kao:Nisi bio ovdje,ne znas,ne kapiras:
Volio bih da znam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 17th, 2012, 8:05 pm 

Neću ja to reći, ali vrlo dobro znam šta je bilo, šta se moglo a nije urađeno ili šta se moglo a nije se htjelo. Ali jednu stvar ti mogu reći. Sa mjesta do koga se došlo sa slobodne goraždanske teritorije, vidjeli su se Seljani.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 17th, 2012, 8:08 pm 

Ma nisam ja koji ce srusiti Bosnu.Cuvaj se ti Izmetbegovica i ostalih,znas kojih.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 18th, 2012, 3:19 am 

Tekstovi: 10024
A procitaj i knjigu Sejdica.Dobro obrati paznju na onaj dio kada pada veliki dio teritorije o kojoj i Pitar pise. Mozda nadzes i odgovor na svoje pitanje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 20th, 2013, 8:48 pm 

Opet ja.
Nemogu da spavam.Dajdza Mujo,dajdzic Mahmut,moj babo rahmetli.Ne znam ko mi ubi babu.Kazu da je Tomo sa Robne Kuce.Znam da je Mahmut kao rezervni milicajac pohapsijo neke cetnike u Rogatici i da su ga komsije zbog toga iz Slatine ubile u njihovoj avliji.Ako neko nesto zna nek mi javi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 20th, 2013, 9:45 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5789
Mahire,nece ti niko nikad javiti.Shvati to.Pa u jami Paklenik je baceno desetine mojih jarana pa...nikad niko ni cvijet nije polozio.Pa u zivom zidu na Duljevcu pobjena je elita rogaticka i medju njima moj rahmetli Faruk.Mislis da iko ikad misli obici(i obiljeziti) to stratiste.Sve je poltika,a sam najbolje znas ko se njome(i DANAS) bavi,budzetlije i uhljebovici koji na tudjim ranama grade pozicije.Ali od mene im je oprosteno.Za Alaha ne znam,ja nisam iz tog filma,ali ako je istina sto kazu,onda... :think:
I jos nesto,samo za tebe,a i za mene,opet nam stranica klizi u politiku,a i njen surogat na FB,i najbolje je,kao sto su mnogi uradili,odustati.od svega,i od sjecanja... :x

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 70 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: