www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 1:13 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 16 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: Lud zbunjen normalan - Nova sezona Fazlinovica
TekstNapisano: Juli 14th, 2009, 1:36 pm 

Tekstovi: 3246
"Žan Marolt bio je veliki čovjek i glumac"

Slika

Bh. glumica i stalna članica Kamernog teatra 55 Gordana Boban potresena je iznenadnom smrću svoga kolege i prijatelja Žana Marolta, koji je prije dva dana nakon teže bolesti preminuo u 45. godini života.

"Izgubili smo najboljeg čovjeka i najboljeg kolegu među glumcima. On je zaista bio poseban u najboljem mogućem smislu, čovjek kojeg je publika neizmjerno voljela i cijenila, beskrajno šarmantan i humorističan, glumac koji je znao na pravi način pristupiti drugim ljudima", rekla je danas Gordana Boban za Sarajevo-x.com.

Njih dvoje zajedno su glumili u televizijskim projektima kao što je serija "Lud, zbunjen, normalan", ali su najviše sarađivali glumeći u pozorištu.

"Upoznali smo na Akademiji scenskih umjetnosti 1986. godine, kada sam upisala prvu godinu, a on je bio druga godina, te od tada se družimo i sarađujemo. Radili smo zajedno na dječijem programu 'Otvori prozor', glumili u mnogobrojnim predstavama", prisjetila se ona.

Istakla da je preminuli Marolt u svom poslu bio prije svega profesionalanac, te da nije bio opterećen sujetom.

"Sa njim je bilo izuzetno lijepo i ugodno raditi, koliko smo dugo zajedno radili, možda sam ga samo dva puta vidjela nervoznog u procesu rada, a to su osobine kojima se odlikuju samo veliki ljudi", kazala je Boban.

Žan Marolt bio je stalni glumac Kamernog teatra 55 i ostvario brojne uloge u predstavama kao što su "Buba u uhu", "Umri muški", "Kidaj od svoje žene", "Ujak Vanja" i brojnim drugim, kojih je do svoje smrti ostvario više od 30.

Marolt je bio i jedno od omiljenih lica filmske industrije. Prema podacima Kamernog teatra 55, ostvario je osam zapaženih uloga u filmovima kao što su "Inat", "Tunel", "Mliječni put" i drugi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 16th, 2009, 3:21 am 

Tekstovi: 2099
Zan Marolt je uistinu bio sjajan glumac i izuzetno cijenjen na bh. sceni. Nisam nesto posebno pratio epizode serije "Lud, zbunjen, normalan", ali sam zato pokojnog Zana Marolta imao priliku da gledam u nizu drugih projekata u kojima je pokazivao sjajan glumacki talenat i profesionalnost.

A evo i jedan malo duzi insert iz serije "Lud, zbunjen, normalan" u kojoj se nalazi i pokojni Zan Marolt.

http://www.youtube.com/watch?v=9dUfOFWdylk

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 5th, 2010, 8:41 pm 

R.I.P Dino Mehmeda Mujkić

Slika

U scenariju za osam novih epizoda serije Lud, zbunjen, normalan, koje bi ujedno mogle biti i posljednje, scenarista Feđa Isović je izostavio omiljeni lik debeljuškastog nesposobnjakovića Dine, na zahtjev produkcijske kuće.

Naime, glumac koji je glumio ovaj lik, Milan Pavlović, nije mogao pronaći zajednički jezik sa producentima serije, pa je najavio izlazak iz nje. Stoga se tražilo logično scenarističko objašnjenje njegovog odlaska.

Lud, zbunjen, normalan je bosanskohercegovačka humoristička serija u režiji Elmira Jukića i scenariste Feđe Isovića. Prva sezona je počela emitovanje 2. septembra 2007, a druga 7. septembra 2008. Protekle sedmice imali smo priliku gledati i novu epizodu u kojoj je sahranjen lik Dine. Dino je, inače, scenaristički umro nakon što je dobio 1500 KM na kladionici, te tim povodom pojeo 280 ćevapa i 9 kg. luka.

Na vijest o smrti Dine Mehmeda Mujkića, reagirali su fanovi koji su osnovali prigodnu grupu na Facebooku http://www.facebook.com/group.php?v=wall&ref=nf&gid=232534427765, gdje izražavaju svoju žalost i ogorčenje što ovog lika više nema u seriji.

Nakon što su mu isplaćeni honorari koje su mu dugovali za prethodne epizode, glumca Milana Pavlovića od strane produkcije ove serije više niko nije kontaktirao za novu sezonu.

“ Neformalno sam čuo da se piše scenarij u kojem mene nema. Navodno su me zvali, bio sam nedostupan. Trebali su pokušati ponovo, bar se tako radi kada ti je do nekoga stalo. Prvo je zbog sitnih nesuglasica izletjela Jasna Žalica, pa Gordana Boban, sad ja. Neka im je sa srećom", dodaje Pavlović, koji je bio nezadovoljan visinom honorara u prethodnoj sezoni.

“ Nismo se mogli dogovoriti. Za njih je tekst najvažniji i svaki glumac je zamjenljiv, s čim se nikada neću složiti. Poštujem rad scenariste, redatelja, ali ljudi nikako da shvate da je glumac na prvom mjestu i da se bez njega ne može. Nisam se naljutio i žao mi je što se sve ovako završava. Da se razumijemo, nisam tražio nikakve velike cifre, već sam htio da se ono sto radim realno nagradi. Bez lažne skromnosti, mislim da sam uz Mustafu Nadarevića u seriji najvažniji lik. Neka naprave anketu, pročitaju internet forume i vidjet će”, kazao je Pavlović za Avaz.

Milanovo insistiranje da se njegov posao vrednuje na pravi način, produkcija je, kaže on, doživjela kao ucjenu.

“ Nisam imao tu namjeru. Koliko sam novca tražio i koliko mi je nuđeno, to je sve presmiješnih nekoliko hiljada maraka. Ako su htjeli završiti seriju bez Dine i da malo uštede na meni, to je sramota” dodaje Pavlović.“ Ovo je Sarajevo, BiH, i prosjek iznad kojeg se nikada ne možemo izdići. To je prokletstvo našeg mentaliteta. Siguran sam da nisam dosadio ljudima i da bi voljeli da sam i dalje u seriji”, kaže Pavlović.

“Serija može ići bez mnogih karaktera i koliko znam, Milan je imao stanovitih problema u dogovorima s produkcijom. Nije moja odluka da Dine nema u daljoj priči, to je tražila produkcija. Što se tiče završetka serije, moglo bi se dogoditi da tako i bude, međutim, postoje veliki pritisci da je nastavimo. Počeli su nas vući po novinama u negativnom smislu, prozivaju i mene osobno, ne znam iz kojeg razloga. To je možda pokazatelj da je i publika zasićena serijom “, kaže u svojoj izjavi za Avaz scenarist Feđa Isović.

Nakon Bosne i Hercegovine i Hrvatske, serija se od 27. septembra 2008 emituje i u Srbiji i to na prvom program RTS-a. Snimanje treće sezone je počelo 1. septembra 2009. godine, a nastavak emitovanja je planiran za januar 2010. godinu.

VIDEO - http://www.youtube.com/watch?v=-9mVoWd3q1s

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 7th, 2010, 7:17 pm 

Na hiljade fanova žali zbog "smrti" simpatičnog Dine - VIDEO

Slika

Na socijalnoj mreži Facebook formirana je grupa "R.I.P. Dino Mehmeda Mujkić" gdje su se brojni fanovi oprostili od lika Dine, kojeg je u seriji "Lud, zbunjen, normalan" tumačio sarajevski glumac Milan Pavlović.

Nova sezona serije u režiji Elmira Jukića počela je bez Dine Mehmeda Mujkića. On je preminuo u seriji usljed prejedanja, nakon što je na kladionici dobio 1.500 KM. Mnogi će reći da je simpatični tonac iz studija "Akord" umro kako je i živio - punog stomaka.

Milan Pavlović je kao razlog svog odlaska iz serije naveo to da nije mogao da pronađe zajednički jezik s producentima, te je napuštanje serije, prema njegovim riječima, bio normalan slijed događaja.

Međutim, brojni fanovi ovo nisu očekivali jer je Dino do zadnje epizode bio popularan lik koji je uspijevao da drži pažnju širokog auditorijuma. Dino je uvijek znao izmamiti osmijehe, bilo da je radio pilates u trikou ili studiozno proučavao imenik kao djelo nekog antičkog filozofa.

VIDEO - http://www.youtube.com/watch?v=DZj8cMyZcNU

Grupa "R.I.P. Dino Mehmeda Mujkić" na Facebooku je u rekordnom roku okupila više od šest hiljada članova. Fanovi su očigledno duboko potreseni smrću svog omiljenog lika iz serije o kojem ne prestaju da pišu. Mnogi smatraju da serija više neće biti ista nakon što je Milan odlučio da je napusti.

Dini možemo poželjeti da počiva u miru sa simpatičnom porukom koja je osvanula na jednoj od mnogobrojnih smrtovnica - "legende ne umiru dok ne umru".

Serijal "Lud, zbunjen normalan", nakon novogodišnje pretpremijere nove sezone, nastavlja s redovnim prikazivanjem u manje-više poznatom sastavu.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 16 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: