www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 2:16 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 47 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: ZANIMLJIVO
TekstNapisano: Novembar 23rd, 2009, 6:44 pm 

Tekstovi: 3246
Dan drzavnosti BiH u Zagrebu bit ce obiljezen proekcijom filma Emira Kusturice "Sjecas li se Dolly Bell" koji se 25 studenoga biti prikazan u udarnom terminu u 20 sati, a nejasno je da li je redatelj filma dao dozvolu jer je svojevremeno izjavljivao da je zabranio prikazivanje svojih filmova u Hrvatskoj.

Oslobodjenje 23.nov.2009.
Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 6th, 2010, 5:37 pm 

Tekstovi: 3246
Kusturica ne može izgraditi svoj Kamengrad u Višegradu!?

Slika

Redatelj Emir Kusturica nedavno je najavio da će za svoj novi film “Na Drini ćuprija”, koji radi prema romanu Ive Andrića, u Višegradu napraviti grad od kamena koji će se naslanjati na most Mehmed-paše Sokolovića koji je uvršten na listu svjetske baštine UNESCO-a. Nakon snimanja filma, kako je kazao, ostavio bi Višegradu svoj “čudesni Kamengrad”.

Može li Emir Kusturica ostvariti svoj plan i namjeru? Evo što kaže Dubravko Lovrenović, član Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika BiH za sarajevski San.

- Trajna promjena izgleda nacionalnog spomenika ne dolazi u obzir u smislu da nekome padne na pamet da mijenja autentičnost nacionalnih spomenika u BiH. Naravno, za potrebe snimanja jednog velikog filma, čiji središnji lik predstavlja most, određene stvari bi se mogle prilagoditi. Sve se može uraditi uz pomoć filmskih rekvizita i tehnologije s tim što nakon toga sve mora biti vraćeno na svoje mjesto - kaže Lovrenović.

On dodaje da se ozbiljno i konkretno može razgovarati o svemu tome tek nakon što se pročita Kusturičin filmski scenarij.

- Osobno bih bio veoma zainteresiran da se takav filmski projekt ostvari budući da se radi o romanu “Na Drini ćuprija” nobelovca Ive Andrića. Teško mi je zamisliti da bi danas netko mogao doći u Višegrad i trajno, za sva vremena, radikalno izmijeniti izgled višegradske čaršije i ćuprije. O svemu bi se moglo suditi onda kada pismeno budemo imali zahtjeve filmskog redatelja vezane za ambijent. Tada bismo jasno znali šta redatelj zahtjeva da trajno izmijeni - objašnjava Lovrenović za list San.
Emir Kusturica planira na potezu od hotela “Višegrad” do ušća Rzava u Drinu izgradi zid u srednjovjekovnom stilu i da se sportski centar “Ušće” zagradi tim zidom i u njemu napravi grad od kamena i drveta.

- Jezgro grada i njegovi dijelovi trebalo bi se naslanjati na most Mehmed-paše Sokolovića gdje će se odigrati najveći dio filmske radnje baš kao što je to i u romanu Ive Andrića - objasnio je Emir Kusturica.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 7th, 2010, 3:43 am 

Tekstovi: 10155
Mogu zamisliti kakvo ce sranje biti film u kom ce ovaj srbalija pokusti prikazati nas narod u najgorem mogucem izdanju.Priliku da se sveti ce zasigurno iskoristiti i skupa s novom bracom pokusace i istoriju mjenjati a Visegrad vise nikada nece biti ono sto je bio ukoliko pristane na njegove ideje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 10th, 2010, 3:11 am 

Jednom Pitar u svom komentaru napisa kako akademik Avdo poliza govno a da je tako evo nesto sto to 100% potvrdzuje.Ne znam kako njegovi cestiti gorazdaci na ovo reagovase ali da se sad stide onoga sto stoji napisano u biografiji Sidrana u to sa siguran.Vjerovatno cemo ga drugom prilikom vidjeti zagrljenog sa Neletom i Nemanjom dok pijeva o Dabic Rasi. :puke: :puke: :puke:
http://www.youtube.com/watch?v=bSlEIsOcgKQ

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 10th, 2010, 6:55 am 

Tekstovi: 4128
Attachment:
SANY0061.JPG
SANY0061.JPG [ 125.85 KiB | Pogledano 4391 puta. ]

Vidjoh ga u Hadjicima, a bio sam ga, haman, zaboravio.
HETO

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 10th, 2010, 3:16 pm 

A i on je filmski tip.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 11th, 2010, 10:00 pm 

Attachment:
SANY0017.JPG
SANY0017.JPG [ 41.7 KiB | Pogledano 4324 puta. ]

Parkiraliste

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 16th, 2010, 2:47 am 

Neke stvari su i vise nego zanimljive.Jedna od njih je i posjeta Kusturice Gorazdu i Avdi.Jel' tog dana niz Drinu puhn'o vjetar pa gorazdaci ne osjetise smrad ljudskih izmeta ili su se euroatlanski usmjereni ponasali "civilizacijski" glumeci zaborav,niko od onih koji podnesose izvjestaj ne rece o tome nista.Rekose da dok su prilazili sahanolisca kuci vidjevsi jednog komsiju kako ide prema njima ovaj rece svom pajtasu"Idi okolo ovaj je kreten.".Beli su bili blizu pa su mogli cuti kad ovo rece ali neznam kako na to presutise.Po Avdinom biva onaj komsija bi da ih je vidio mog'o sta "ruzno" reci il uraditi pa ga bolje izbjeci a tako izgleda i svi ostali,koji cuse ovo skontase.E Avdin komsija tebi svaka cast jer da te ne bi pito bi se imal jos u mog naroda obraza.A ona dva(i oni sto cuse)kretena prije bih reka'o da nemadose ni obraza ni petlje da ti pogledaju u oci.I nek su tako ucinili bar si rahat mogo tamo kud si kreno i nisi se dzaba nasikir'o.Isti si k'o ja pa mi milo pa makar nas tvoj komsija smedzeg nosa zvao kretenima opet se on sklanja jer nema pravog puta i moze svakuda.
Zato su valjda i sverali kroz Gorazde jer se Adinoj kuci moze i okolo samo da one ponosne i casne gorazdake nebi susreli.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 16th, 2010, 4:18 am 

Mjesina, visine, metar, metar i frtalj, napunjena govnima,razno raznim, e to ti je avdo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 18th, 2010, 3:07 am 

Kako ste primili Sidranov odgovor na vaš tekst u NIN-u?
- Moram reći da sam bio vrlo zbunjen redakcijskom nesmotrenošću. Objavili ste odgovor na jeziku koji ne razumijem. Ubuduće, mislim, kad štampate tekstove iz stranih zemalja treba da ih prevedete. (Nin, 1997)
-Ne razumijem bosanski
- Da prevedemo Abdulaha Sidrana sa bosanskog na srpski?
- Ja njegov jezik više ne razumijem. (Nin, 1997)
Ovo je samo jedan isjecak iz izjava karamazgova koje je sakupio i objavio SAN.Kako i kojim jezikom se sad ova dva kara-bosanca sporazumjevaju iz onog snimka ne razaznadoh i jedino sto znam da su se obalili samo dva puta.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 25th, 2010, 3:16 am 

Najveca izrecena istina o nama samim je zasigurno ona-ZNAM JA NAS,.... .. ...!
Dio izdvojen iz intervjua Halida Beslica objavljenog u danasnjem Avazu.
Kažu da ste Vi s Emirom Kusturicom u dobrim odnosima i da ste sve ove godine održavali kontakt?

- Mi smo uvijek bili dobra raja. Čujemo se telefonom, ne pretjerano, jednom ili dva puta godišnje. Baš smo sinoć (četvrtak, op. a.) razgovarali. Zvao sam ga nakon intervjua u "Globalu", ali je bio nedostupan. Javio mi se iz Grčke, snima tamo film. Ono u "Globalu" - to je Kusta. Iz ovog grada mnogo je otrovnih strelica odapeto prema njemu, bilo je i lažnih intervjua, a on je uzvraćao s kamatom. Drago mi je što je sa Sidranom ponovo počeo saradnju i što je Kusturica zakopao ratnu sjekiru sa Sarajevom.

Ima li nešto što Vi zamjerate Kusturici?

- Zamjeram mu neke stvari... Mislim da je trebao ostati u Parizu dok se ne završi rat u BiH. Mada on nije bio toliko na strani politike Miloševića koliko su neki ljudi odavde njemu stavljali u usta. Ali, treba oprostiti, niko nije savršen. Hoću da sutra ovaj grad oprosti i meni, ako bude potrebno. Zašto ne bi Kusti? To je kao kada majka oprašta djetetu. Djela Ive Andrića, Meše Selimovića i Emira Kusturice najveća su u našoj zemlji. Zašto bismo ih se odrekli? Drugi ih svojataju, a mi?

Nismo mi Njujork, već Sarajevo, Bosna. Oni su ovdje rođeni, nastali, radili... "Dolly Bell" i "Otac na službenom putu" pravi su sarajevski filmovi i hoću da tako ostane. Naši su i Čola i "Bijelo dugme" i "Indexi" i... Trebamo se ponositi, a ne odricati.

I tebe Halide k'o i u onoj izreci.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 27th, 2010, 7:58 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Nemoj mi Halida,Zele.Danas jebi ovog,sutra onog,i osta nam Remzija Kadric za intelektualca,Selma Bajrami i korida :emo:a.mozda i onaj zvijezda Plava i Gusinja:"Kuca poso"

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 47 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: