www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 1:17 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 47 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: ZANIMLJIVO
TekstNapisano: Oktobar 25th, 2009, 5:58 pm 

Tekstovi: 2730
Ne boj se neprijatelja!
Boj se prijatelja!

Za ove stvari, ja imam samo riječi hvale.

Hvala Tebi Emire i svima koji ste na svom putu pronašli sebe, a nas ostavili, da ne živimo u zabludi,
da ne moramo da živimo u strahu, smijemo li okrenuti leđa ili ne smijemo! Vječna hvala!

Javno se zahvaljujem svakome, ko u sebi pronađe svoju 'pradjedovsku vjeru' i ko napusti brod Istine!
Daj Bože da je više Takvih, gdje bi nam bilo kraja!

Ko izda sebe, izdao je samo sebe.
Ko izda vjeru, izdao je majku, oca, ko njih izda - da li je čovjek?!
A, ko njih izda, kako neće Domovinu!
A, ko izda Domovinu, da ne izda mene?!

Danas je demokratsko pravo, da čovjek mijenja države, domovine, pa i vjere, kao što čovjek mijenja čarape!

Ako su to nove vrijednosti presvijetle budućnosti naše djece i budući njihovi uzori, amin!

Drugačijeg sam mišljenja, kada neko vrijeđa, pa bilo to u pjesmama, ali i to je dio kulturnog naslijeđa, pa odgovor
istim načinom, ovdje kategorično odbacujem, jer bi se čovjek 'izjednačio' po svim nivoima, pri čemu bi se onda izgubila
razlika između njih i nas?! Najbolje je kada svako pokaže sebe i svoju kulturu, ako je tako, mogu samo da budem zahvalan.

S poštovanjem

Prof. Hamdo Čamo

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 3rd, 2009, 11:44 am 

Posljednji Srbin umrijet će za 216 godina

Srbijanski magazin Press načinio je istraživanje prema kojem se predviđa da će posljednji Srbin umrijeti 2225. godine.

Naime, u Srbiji svake godine nestane jedan grad veličine Jagodine, a veliki krivac za slab natalitet su upravo abortusi. Da nije bilo ratova srbijanski Press tvrdi
da bi bilo 20 milijuna Srba. Za pet desetljeća kirurški je nestalo 14 milijuna Srba, te Srbijanci strahuju da bi se uskoro moglo ispuniti proročanstvo njihovog
proroka iz Kremnina, Mitra Tarabića, koji je kazao da će doći vrijeme kad će svi Srbi moći stati pod jednu šljivu.

Naime, prema statističkim podacima Srbija bilježi pad nataliteta još od 1992. godine, a samo tokom posljednjeg desetljeća izgubila je 260.000 stanovnika,
prenosi sarajevo-x.

Ukoliko se nastavi pad nataliteta statističari predviđaju da će Srbija 2060. godine imati 1,5 milijuna stanovnika manje nego danas. Ista ta računica kaže da će
tim tempom posljednji Srbin u Srbiji umrijeti 2225. godine.

No, stručnjaci Centra za demografska istraživanja tvrde da nema mjesta za takvu paniku s obzirom da se u Srbiji svake godine rađa 30 tisuća ljudi više no što
umire. Ipak, kako bi pospiješili natalitet u Srbiji je usvojena Strategija rehabilitacije rađanja, pomoću koje se nadaju da će biti pospješen natalitet.

Potpuno suprotno od mišljenja demografa ima magistar Biljana Spasić, profesor Ekonomske škole u Kragujevcu i autor knjige „Zašto nestaju Srbi", koja je upozorila
na alarmantno stanje u Srbiji.

"Nije pitanje hoćemo li, nego kada ćemo potpuno nestati, a način na koji se bavimo ovim problemom ukazuje na to da će posljednja godina opstanka Srba kao
naroda doći znatno ranije nego što očekujemo", istakla je Spasić za srbijanski Press online.

2.11.2009
Pincom.info

http://www.pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=71329

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 3rd, 2009, 11:49 am 

Zato, od srca, srcu!

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 6th, 2009, 12:55 am 

Kusturica: "Stankovića sam izbacio zbog zle namjere, a snimku mu nisam ukrao"

05. 11. 2009.

Slika
Emir Kusturica / 24sata.info

24SI - Televizijska ekipa HTV-a na čelu s Aleksandrom Stankovićem jučer je posjetila Emira Kusturicu u njegovom selu Mokra Gora kako bi održala dogovoreni sastanak u vezi snimanja intervjua za emisiju Nedjeljom u dva. Mokra Gora je selo u Srbiji u kojem Kusturica živi i čiji je vlasnik.

Snimanje je trajalo 22 minute nakon čega je Kusturica vidno izgubio živce i prekinuo snimanje te je zahtijevao da mu predaju snimljeni materijal. Nakon 45 minuta verbalnog vrijeđanja i maltretiranja, TV ekipa je bila primorana ostaviti materijale intervjua Kusturici da bi uopšte mogli izaći iz sela.

Incident je započeo kada je Stanković postavio neka pitanja "koja se Kusturici nisu svidjela, kao i neka na koja nije imao odgovor", kazao je Aleksandar Stanković za Index. Jedno od pitanja koje je posebno pogodilo Kusturicu bilo je: "Zašto je s Miloševićem pio viski za vrijeme srpske blokade". Na to pitanje Kusturica je odgovorio kako "nije imao izbora", jer je tada bio nagrađen Zlatnom palmom. Stanković mu je odvratio da je mogao odbiti, jer je slobodan čovjek na što je Kusturica poludio.

Kusturica je naglasio da je htio istaknuti dirljivu stranu Miloševića kroz njegovo slanje ljubavnih poruka svojoj supruzi iz Haaga, na što ga je Stanković upitao bi li tako ima saosjećanja i za Hitlera jer je i on bio čovjek koji je imao emocije prema Evi Braun i prema svom psu. Kusturica je na to kazao kako Milošević nikada nije osuđen. Stanković je na dodao da ni Hitler nikada nije osuđen te je upitao Kusturicu znači li to da su obojica nevini. Stanković je time samo dodatno iznervirao Kusturicu.

Stankovićevo pitanje o Gotovini i o pjesmi u kojoj ga je opjevao dovelo je Kusturicu do ruba te se ustao i bijesan završio razgovor. HTV će tražiti materijal kojega su vlasnici iako Stanković sumnja da će se to dogoditi jer ga je Kusturica "vjerovatno uništio kako u očima javnosti ne bi ispao jadan".

Emir Kusturica je ispričao i svoje viđenje cijelog incidenta. Poznati redatelj tvrdi kako Stankoviću nije uzeo snimku, nego je hrvatski novinar u žurbi zaboravio te dodaje kako će snimljeni materijal vratiti čim to neko od njega zatraži.

Kusturica navodi kako je razgovor prekinuo zbog "zle namjere". "Vođen načelima dobrog domaćina, ja sam primio hrvatsku ekipu i zbog toga što sam htio da u negativnu mitologiju, koju su godinama stvarali o meni, dodam i svoje lično viđenje", rekao je Kusturica Blicu te dodao kako je Stanković kod njega došao sa zlom namjerom da njegovu biografiju suzi na jedno poglavlje njegova života.

"Taj je razgovor vodio u pravcu zle namjere kojom je jedan bogati ljudski život želio suziti na ideju skandala i politike, koja čak ni meni ne odgovara, i ja sam taj razgovor prekinuo", kazao je redatelj te dodao da je prekidom želio spriječiti da zla namjera bude dovedena do kraja.

(index)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2009, 1:48 am 

U međuvremenu, snimka je vraćena, slijedi novi tekst.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2009, 1:49 am 

Emir Kusturica: Stanković je nakaradni ratni huškač koji se došao nadjebavati sa mnom!

09. 11. 2009.

Slika
Emir Kusturica / 24sata.info

24SI - "Na prostoru bivše Jugoslavije postoji čitava vojska ljudi koji misle da život, pa i razgovor sa ljudima, predstavljaju čisto nadjebavanje. To očigledno misli i taj dečko sa HRT-a, taj Stanković", prepričao je Emir Kusturica dojmove prekinutog intervjua za emisiju "Nedjeljom u 2" novinarima srpskog Pressa.

"Moj cilj u 54. godini života nije da se sa nekim nadjebavam, već da ozbiljno govorim o životu i zato sam ga morao otjerati", nastavlja Kusturica.

Podsjećamo, Kusturica je Stankovića istjerao iz svog etno sela Drvengrad nakon samo 22 minute razgovora. Popularnog je režisera posebno isprovociralo pitanje o njegovom odnosu sa Slobodanom Miloševićem, odnosno Stankovićeva podsjećanje na anegdotu da je Kusturica sa Miloševićem pio viski dok se nekoliko kilometara dalje nad Bošnjacima provodio genocid."

"Riječ je o jednom apriori negativnom odnosu prema meni koji je formiran u Sarajevu i koji se očigledno njeguje i u Hrvatskoj, a zasnovan je na iracionalnom nivou iznevjerenih očekivanja. To je kulminiralo prije nekoliko dana sa tim dečkom i cijeli taj slučaj predstavlja klasičan primjer te nakaradne i provincijske ideološke baze", kaže Kusturica koji tvrdi da se ideja da je on sa Miloševićem pio viski dok se događala Srebrenica formirala upravo u Sarajevu.

"Eksplozija te teze dogodila se sa tim novinarom HRT-a. Upravo je taj novinar najbolje isprojektirao bazu koja u tom šatro 'elitnom' dijelu Sarajeva vlada. Pošto se ta teza stalno ponavlja, logično je da tom novinaru i njihovoj ideji odgovoriš na nivou na kome te optužuju. Evo, na primjer, ja sam čuo da si ti šmrkao kokain u vrijeme kada su 250.000 Srba istjerivali iz Krajine! Dakle, ako me želiš optužiti iz 'humanističkih razloga', ja imam spremljen odgovor u smislu: 'Pa zašto si ti šmrkao kokain ili duvao travu u vrijeme kad je napravljen najveći egzodus u tom ratu?'"

Na pitanje novinara Press za što jednostavno nije "iskulirao Stankovića", Kusturica odgovara kako je shvatio da je HRT-ov voditelj na intervju došao sa zadatkom da napravi skandal i incident. "Iako je u kršćanstvu, pa i u svim drugim religijama, pomirenje i praštanje cilj da bi se moglo normalno živjeti, oni taj cilj ne žele. Oni ne žele praštanje i još uvijek ganjaju vještice od prije rata. Tako oni i dalje slikaju simboličku sliku jednog zlikovca koji, eto, 'pije viski dok mi stradamo'. Usput rečeno, ja uopšte ne pijem viski", kaže Kusturica i dodaje kako negativni mit o njemu u Hrvatskoj postoji već 15 godina, "ali ne na osnovu onoga što je on rekao već na osnovu onoga što su o njemu govorili".

"Bio sam upoznat sa načinom rada tog novinara, ali sam ipak ostao zaprepašten kad sam vidio njegove oči", nastavlja Kusturica govoriti o Stankoviću: "Te oči uopšte ne primaju svjetlost! To su oči kroz koje svjetlost doslovno propada. Taj čovjek predstavlja pravog huškača rata. On spada u tip ljudi koji neprestano imaju obvezu da u ime kvazimoralnosti stalno dižu tenzije i vatru na bazi krivice, gdje oprosta nema. To je jedan nekrist! On konstantno forsira prljavo rublje, na isti način na koji to radi sarajevska kvazi-elita. A upravo je ta kvazi-elita uspjela i Sidrana otjerati iz Sarajeva! I, pošto ta priča kod mene ne može proći, tako je i tom dečku uskraćeno gostoprimstvo. Iako sam znao za nakaradnu prirodu tog čovjeka, morao sam pokušati razgovarati", kaže Kusturica.

(index)

http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaji/19635-Emir-Kusturica-Stankovic-nakaradni-ratni-huskac-koji-dosao-nadjebavati-mnom.html

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2009, 11:00 am 

Kusturica: "Rado ću se susresti sa Abdulahom Sidranom"

10. 11. 2009.

Slika

24SI - Avdo mi je napisao jedno pismo, i sada trebam da mu odgovorim. Iz tog pisma sam shvatio kako je Meša Selimović bio u pravu kada je ustanovio da "kako god okreneš, najebao si".

Riječi su ovo Emira Kusturice, poznatog režisera koji je nedavno došao u "sukob" sa Aleksandrom Stankovićem, urednikom emisije "Nedjeljom u 2" na HRT-u.
Plijeneći pažnju medija u regionu povodom navedenog slučaja, ali i povodom ne tako davnih nagađanja da je ipak u kontaktu sa bh. piscem Abdulahom Sidranom, Kusturica se dotakao i te teme., te zaključio:

"Sidran je tamo (Sarajevo) bio cijelo vrijeme rata, sve je izdržao, a sada bježi iz Sarajeva! Njegov slučaj najbolje potvrđuje moju tezu o tom provincijalizmu koji je neizlječiv! Rado ću se sresti sa Avdom Sidranom zato što smatram da je on veliki pjesnik. Naši neporazumi, koje sam opisao u knjizi, ostaće zabilježeni, ali ja sam čovjek koji voli da prašta. Na kraju krajeva, zašto da se on i ja, nakon toliko značajnih poduhvata, negdje u ishodu života ne bi sreli i ispričali".

(24sata.info)

http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaji/19646-Kusturica-Rado-susresti-Abdulahom-Sidranom.html

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2009, 1:25 pm 

Tekstovi: 13163
Ako je Avdo Sidran odlučio sa ovim fakinom da se sastane, onda je, po meni, prodo obraz za guzicu pa im ovom prilikom j*bem familiju obojici(kažem ako je odlučio sastati se). A Goraždani bi ga onda trebali "lijepo zamoliti" da napusti njihov grad.
Ja i dalje sumnjam da će Avdo spasti na tako niske grane i da će odjebati ovog četnika sa Gorice.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 10th, 2009, 2:45 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Pitar-Istok je napisao:
Ako je Avdo Sidran odlučio sa ovim fakinom da se sastane, onda je, po meni, prodo obraz za guzicu pa im ovom prilikom j*bem familiju obojici(kažem ako je odlučio sastati se). A Goraždani bi ga onda trebali "lijepo zamoliti" da napusti njihov grad.
Ja i dalje sumnjam da će Avdo spasti na tako niske grane i da će odjebati ovog četnika sa Gorice.

Avdi to ne bi bilo prvi put,isti su oni Galibe.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 11th, 2009, 3:01 pm 

Tekstovi: 10155
Ko se zroza do te mjere da mu ono dzubre iz gorickog dzubreta treba oprostiti taj nije vrijedan da se o njemu prica ili pise.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 11th, 2009, 3:27 pm 

Tekstovi: 273
Ja bih vas zamolio da ne stavljate niti slike a niti clanke o ovom TVORU, prlja nam stranicu, a ne moze se nista lijepog od njega ni cuti ni saznati

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 11th, 2009, 6:48 pm 

Vrlo brzo ćemo se mi tu dogovoriti, posebno ako su TVOROVI I SMRDE u pitanju!

Dobro je da se i to nađe ovdje, a ako čovjek ne želi da čita, da neće da pogleda sliku, jednostavno pređe…i čita nešto što mu drago.

Ali, ovo stavljanje tekstova nije zbog TVOROVA, zbog lično NEKOGA, već zbog NAS i naše informiranosti.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 47 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: