www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 6:15 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 171 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Sevdalinka, Saz i Sijela
TekstNapisano: Januar 28th, 2012, 10:14 am 

Tekstovi: 114
Bogami Zele, izgleda da ti ova pjesma dobro "ide". Ovog si covjeka, sto te prati sa pjesmom, skoro pa rasplako...Eh, kako bih i ja to volio cuti...

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 28th, 2012, 3:08 pm 

Tekstovi: 10155
Ovdje je bila ona sto nas dijasporce dira.Negdje u daljine pogled mi se gubi.......
U mene obavezno stivo kad sam ovakav. :beer:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 17th, 2012, 12:07 pm 

Tekstovi: 13163
NA DANAŠNJI DAN
Godišnjica smrti istaknutog interpretatora sevdalinki
Zekerijah Đezić bio je radiospiker, voditelj i jedan od najistaknutijih bh. interpretatora sevdalinke. Nakon teške bolesti preminuo je 17. oktobra 2002. godine.
Attachment:
zekerijah_dezic.jpg
zekerijah_dezic.jpg [ 14.49 KiB | Pogledano 4182 puta. ]

Zekerijah Đezić, rođen 14. novembra 1937. godine u Janji. Bio je prvi Tuzlak čiji je glas snimljen na gramofonskoj ploči, a izvođač je i prve novokomponovane tuzlanske sevdalinke "Tuzlanka se Sarajkama hvali" iz 1964. godine.

Nakon teške bolesti preminuo je 17. oktobra 2002. godine u Općoj bolnici u Sarajevu. Sahranjen je 19. oktobra 2002. na sarajevskom groblju Alifakovac.

Zekerijahu Đeziću je posthumno 2003. godine dodijeljena muzička nagrada "Davorin" za afirmaciju originalne bosanskohercegovačke muzike.

Najpoznatije interpretacije:
Amanet šehida, Razbolje se šimšir list, Bosno moja lijepih planina, Djevojka sokolu zulum učinila, Pokidane strune, Kad ja podjoh na Bembasu

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 23rd, 2013, 4:52 pm 

http://www.youtube.com/watch?v=5I6VoVUxBq4

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 23rd, 2013, 5:01 pm 

Za Asima, Nusreta, Kasima, Teufika, Nezima, Rušida, Aziza, Omera... za lovce a i za mnoge od nas
http://www.youtube.com/watch?v=uwZPyOiz7r8

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 23rd, 2013, 5:10 pm 

A ova je za Midu, Harisa, Amera, Dinu...i ostale
http://www.youtube.com/watch?v=0v4DGwzlSH8

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 23rd, 2013, 5:13 pm 

Ovo je za Suhog, Šeporku, Duću, Ćurku...
http://www.youtube.com/watch?v=HQsojO2g6aY

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 24th, 2013, 4:20 am 

Tekstovi: 4128
Istini za volju, ja nesto i ne volim ovu vrstu muzike, ali znam da se Jale i Seperka ubijaju uz ovo tamburanje :lol: Znam i razlog zbog cega to radi Jale, ali onog macka (Seperku) ne kontam (donekle). Jedino moze da bude razlog to sto je rodom iz Vlasenice. :shake: ;( :nod: Jale nije rodom sa tih prostora, ali jes njegova ljepsa polovina ;) Sto se mora, mora...

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 24th, 2013, 5:45 pm 

A ja više volim ovu vrstu muzike nego turbo folk.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 24th, 2013, 8:56 pm 

Tekstovi: 4128
Ja opet, nekako vise volim gledati kako cuko sere, nego to prenemaganje.
Do duse, ne volim ni ove sadasnje turbase, a i ne slusam hi.
Nesto me goni na bljuvanje, valjda zato... Jebi ga...

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 5th, 2014, 4:22 am 

Tekstovi: 10155
Dosadno,ama bas nista da izrovim da me odvoji od dosade(i ovdje nista) i fatam se daljinskog.Vidim da cu tesko sta naci sto mi pase i pomislih da se ja okrenem onome sto mi uvjeg lezi.Dobra muzika uvijek ide ,mislim,i krenem saltati.Moderna,turbo folk,neka nova pop i dzaba sto prelistah sve kanale sa prostora bivse YU nista sto bi mi pasalo.Huja me fata pa se pitam kako moze ova omladina da se napije uz ovakve pjesme.Pa mora da piju samo iz fazona i da njima nema nikakve veze kakva je muzika vec je samo trend napiti se.Blago nama pa bar u mladosti imasmo pjesme koje te tjeraju da pijes i kad nisi konto da ces.Nama su pjesnici pisali tekstove a kada to sidze na ulicu vene se rezu.U kafani,hotelu,basti,na sijelu,izletu,nekom mubarecu ma gdje god se zasviralo ljepota brate mili.Imalo se sta zapjevati i kad ti ide i kad ne ide,i pod pendzerom,i uz ahbabe.I dok sve ovo dumam radza se novo pitanje.Zna li ova omladina sta je AKSAMLUK i ima li uopste toga kod njih.Cini mi se da kada odu ove nase generacije otici ce i aksamluk.Nisu svjesni sta gube,ne mislim na nas jer i mi smo gubili i zalili za starijim generacijama ama nismo gubili ono sto smo ucili od njih.Ova njihova muzika i pjesme koje ulica ulici pise i koje nestaju brze nego snijeg danasnjoj mladosti i ne daju razlog da aksamluce (i ne moze uz to) a kada imaju priliku da nauce (ono kada se dzuturumi sastanu) oni nemaju zivaca ni vremena.Propustice mnogo na FB i poruke na mobilnom ako bi bili strpljivi da sacekaju da uceifimo jer za razliku od njih mi bez toga ne mozemo.Vele ,kad se zateknu,kakva je ovo pjesma od sedam strofa i odsutno tipkaju po mobilnom.Mozda i zbog te njihove muzike postaju prazni i egoisti i reklo bi se da ih nista zasititi ne moze.
Hvala ti Boze pa si bar nas pustio da uzivamo u sevdalinkama,dobrim pjesmama i aksamlucima.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 6th, 2014, 2:21 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
http://www.youtube.com/watch?v=-Rlm--pmi_g

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 171 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 4 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: