www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 6:41 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 431 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Autor Poruka
 Naslov: Re: ROGATICKI MUZICARI
TekstNapisano: Februar 13th, 2014, 10:06 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Nije ni ona losa,ista ko prava,al u k...!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 11th, 2014, 2:51 am 

Tekstovi: 10155
Ukucam kao i uvjek prvo ovo nase kad mi se moj Muta smije sa naslovne.Ovaj snimak do sada nisam vidio i cestitam urednistvu kad je uspio da ovo nadze a Boga mi i obraduje me.Jedini je problem taj sto me namah podze ah a nikog nemam da je razvuce.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 12th, 2014, 9:35 am 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Umjesto sto si jaso i landaro po carsiji mogao si uciti svirati bar vi imate dara.Ali,da je pamet do kadije ko od kadije...! :(

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 12th, 2014, 2:28 pm 

Kada vec pomenu da ti i ovo ispricam.
Tebi jeste a nekim nije poznato da je i moj dedo rahmetli svirao harmoniku.Tu koju ja pamtim kupio je od nane Semira Cerica Koketa kada je ova iz Rogatice selila na Pale.Stara dugmetara koja bi vjerovatno u ovo vrijeme mogla kao vrijedna starina krasiti svaku prostoriju u kojoj bi nasla svoje mjesto.Na toj harmonici naucise se svirati moj otac i amidza Suljo a dedo bi je u ono vrijeme koje ja pamtim samo u rijetkim i njemu vrijednim toga uzimao i zasvirao.Onda dodze bolest koja ce biti uzrok njegovog odlaska i nikada je vise ne zasvira.Meni bi draga i dusa mi bi uzeti je sto je i on primjetio i harmoniku nikome drugom nego meni i ostavi.Onakav kakav sam bio vise sam volio vrijeme trositi u igri nego na ucenju vjestne svirke pa sam harmoniku uzimao jedino da bih istrazio kako i od kuda dolaze ti zvuci i svaki njen dio sam mnogo puta rastavio i sastavi da bi mi i to postalo nezanimljivo pa mi je postalo dosadno da vracam sve to na svoje mjesto.Poslije kad me spuca pubertet vise je nisam ni dirao i onako razdrdana sve vise je smetala u kuci.Ni ja a ni mati nismo mnogo razmisljali te je zavrsila u smecu a kad je za to saznao otac je jedno vrijeme rondo a onda i on zaboravio.
Uspomene i njene ljepote nestade,ja ostah duduk i zbog toga sam poslije milionima puta sam sebe rezilio i zalio jer ama nista na dunjaluku mi ne moze uljepsati vrijeme kada se opustam i uzivam kao harmonika.Ni dan danile zal sto tako bi nije manja vec samo veca.Bi tu otac i amidza pa mi i nije toliko falilo kao sada jer bi toliko svirke da ni svjestan nisam bio da ce prestati i da ce mi faliti.Na svu srecu Muta(koji ima dedino ime) to nije propustio i ne samo u djelove,kao ja, vec udze i dusu harmonike pa tako nastavi i tradiciju jer i dedo je od svog oca Mehmeda naucio svirati a kako je prije toga bilo ne znam.
Eto tako ti moj Sele Zele umjesto sviranja samo uziva u sviranju drugih a sto je najgore kako ovdje nemam nikoga sve manje.Jos da nije ove tehnike osusio bih se i ko zna bil mogo i izdrzati ovaj muhadzerluk od kog i samog hudim.
P.S.U jednom momackom lutanju tamo neke 78 jal 79 sa mojim jaranom Bracom a da i ne znam gdje cu zavrsiti podzoh s njim i da obidze jednu nanu na Palama.Kad se on s njom u njenom stanu ispita i malo isprica dodzoh i ja ne red jer uita nana a ko sam mu ja.Sve se kocke slozise pa i to da sam eto imao prilike da budem sa onom zenom koja prodade harmoniku mom dedi.Jos se podzahkad u prici sa Bracom prisjetim tog susreta a i price.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 20th, 2014, 4:25 pm 

Vala neka nas na naslovnoj doceka i muzika.Prvo Galib pa onda i Braco mi razgalise makar malo.Gdje god maknes sve te politika,jal sport,ili belaji i problemi,te bolest ili smrt pa vala neka ima i ovog. :up:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 20th, 2014, 5:08 pm 

Tekstovi: 3067
Ma znas li onu
"Sve je to sranje osim pisanja
ali i pisanje postane sranje ako pisas uz vjetar"
P.S Na pisanja i pisanje kvakica na s. :lol: :oops: :lol: :oops:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 21st, 2014, 1:39 am 

A sta to Mao Ce Tung ima s muzikom???

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 21st, 2014, 11:36 am 

ZELE je napisao:
A sta to Mao Ce Tung ima s muzikom???

Pa volio je narodnu,ali onu njihovu,kinesku :D :D :D :D :D :D :D

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 30th, 2014, 9:08 am 

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 30th, 2014, 2:29 pm 

Vidi Hodzica sto su se rastopili.Doduse ovo je slika kada nisu imali isto prezime.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 3rd, 2014, 3:32 am 

Tekstovi: 4128
Avdo, k'o isce, a Amra jordami, k'o nece... A hoce, uspostavice se kasnije.
Eto...

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 431 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: