www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 5:45 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 112 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Muzika
TekstNapisano: April 7th, 2015, 3:23 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Evo ti mog odgovora,a ti kako hoces!

https://www.youtube.com/watch?v=GUwbHDN4RJ0

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 7th, 2015, 11:49 pm 

Tekstovi: 4128
Sele, Zele, meni su obadvije dobre. E sad, Zeletovu bih slusao, gledao, cugao i mezio. Tvoju Sele, eh, nju bih SAM, slusao. Slusao bih gitaru, slusao bih pjevanje, SAM, dame niko ne ometa. Da uzivam u kompletu. Ni muha ne bi smijela da mi smeta. Eto.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 8th, 2015, 12:46 am 

Tekstovi: 10155
Sele je napisao:
Evo ti mog odgovora,a ti kako hoces!

https://www.youtube.com/watch?v=GUwbHDN4RJ0

Mene je harmonika zakanula i dzaba.Osim toga ove novine u izvodzenju sevdaha ni malo mi ne pasu jer eto i u to su zarovili pa ce ispasti da nas uce staje sevdah(nas koji to volimo) i kako se izvodi(pjeva i svira) kao ovi na HRT.Za mene ne postoji MODERNI niti bilo koji osmi onaj SEVDAH koji slusam kao sto su to slusali moj otac,dedo (to sto pamtim)a beli i oni prije njih.E uz taj sevdah i u kafani,i u hotelu,i na livadi,i u avliji pa ako treba i nadrvetu ili na krovu ide i pice i meze bilo koje a uz ovaj sto nudis jok.

https://www.youtube.com/watch?v=ga7_JpQkvFU Ovo sam bukadar puta dozivio i pase mi pa i ti odvagaj za koju si vise. ;)

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 9th, 2015, 2:50 am 

Tekstovi: 4128
Vala Zele i ja sam blizi ovoj sa amidjom. Nekako mi plaho lijepo oko srca i u dusi, a sjetim se i Gracanice. Tvog babe i amidje, rahmet him dusi, mog babe rahmetli,Mine cimerke rahmetli i svee raje iz mahale i dernekaa u njoj. Nije nam trebalo puno, a bi nam plaho lijepo, a sad...
Jebaji ga, nekako, tesko mi brate. Davi me, jede me... Jebem ti dunjaluk.
Eto.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 10th, 2015, 2:39 am 

Ma kontam ja Seleta 100%.Nije da njemu ne pasu pjesme i siguran sam da i on zali za vremenom onog druzenja kao u filmu ali nece da sebi dozvoli da napravi gresku(kao sto su mnogi pa i ja i ti) i da gleda kanale iz Srbije.Zna da ako krene sa jednom jedinom emisijom da ce se pojaviti jos neka,pa onda jos i jos i tako insan pocne da gleda kao domace,a nije.Sta ja znam,da umijem slikati mozda bi i ja izduro?Malo to,malo u ribu,malo s nekim novim poznanicima pijucko i dzahkad na ovim USA kanalim pogledao koji film,utakmicu ili ti vec nesto za sto imam zivaca i ne bih uzimao ovu kablovsku koja ima i balkanske kanale ali eto nije tako pa je gledam.Dugo sam se inatio pa listao samo "nase" kanale ali ugusise i samo malo od ponudzenog programa sam mogao gledati pa krenuh i sa onim iz okruzenja.Istini za volju mislim i trudim se da jos uvjek imam potpuno isto misljenje kao sto sam poceo misliti 92-e a jel tako bolje ce procjeniti oni oko mene i oni sa kojim sam u kontaktu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 11th, 2015, 10:45 am 
Site Admin

Zele,podobro si ti u pravu...imam ja ovdje nekih koji su prosli velike torture u logoru,a redovno gledaju Pink,Bijeljinu...i onda,desi se,u pauzi izmedju dvije muzicke emisije,ubaci se poneka ratna dokumentarna emisija.Pa moj dobri pajdo meni veli,znas,jarane,i mi smo pravili sranje...cudim se ja,a on veli:bilo na televiziji.
Ja ne gledam uopste nase kanale,a nedaj Boze srpske...ne treba mi to.Danas imas internet i sam biras sta u jednoj emisiji hoces da vidis.
A da vplim meraklijsko pjevanje,volim.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 11th, 2015, 5:19 pm 

Ono s Memom Dizdom me dosta uzdrmalo pa mi nije o muzici ali za kanale si upravu.Ja t zato ii velim da se otimam a ono sto gledam je muzika(nije Pink vec Grand a nekao je tu haman cijela bivsa YU),film,sta od nucnih emisija a politik i propagandu jok.Kada uporedim sa onim sto daju kanali iz Sarajeva kad je muzika u pitanju haman je isto a politiku ni tamo necu da slusam pa mi nema razlike da bih zasada nesto mjenjao.Upo sam i ko ga (me) handri. :oops:

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 11th, 2015, 8:08 pm 
Site Admin

Zele,nekad je davno neki mag rekao,dajte mi svjetsku televiziju i za heftu cete imati svjetski rat...mocno je to sredstvo,nisi,ponekad ni svjestan kad upadas u semu,zato - ugasi,utrni,utuli,jebo muziku imas je na internetu po izboru,znas kad kazu sto slikari dugo zive;oni slikaju svijet kako je njihovom kurcu cejf,a ne kako ti ga drugi naslikaju.Nisam ja od tih,ali se trudim da tamo odem.Servus.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 12th, 2015, 5:18 am 

Svaka zlata vrijedna.
Ne znam kako ce ko ovo prokontati ali ja velim ono sto i kontam.Jebi ga,ja opet danas gledao pomenutu emisiju (Zvezde Granda) i od huje koju mi izazva izbacivanje BiH takmicara vidim da sam hajvan sto sam to takmicenje do sada propratio.Toliko ponizenja nasih ucesnika i glume zirija i produkcije prilikom opradanja svojih postupaka je maksimalno bezobrazno i licemjerno da ja drugacije ne mogu reci.To sto su BiH strucnjaci bez sluha, inicijative,volje i zainteresovanosti za mladost i kvalitet koju posjeduju takmicari iz nase drzave ne zelim i ne znam treba li da kritikujem ili osudzejem ali mi nije jasno sta to slusaju i rade oni koji zive od toga?Kunem se cime zelite da bi noko ko se bavi poslom menadzerstva (FBiH), u muzici, organizovanjem turneje onih koji su ispali (takmicari iz BiH) iz ovog takmicenja zgrnuo vise love od pobjednickih organizatora jer narod, ili ti kao to kazu publika,i te kako znaju ko zna, a ko ne pjevati. Imam priliku i mogucnost da vam ponudi na pegled za poredzenje vecerasnji nastup onih koji su obaceni u poredzenju s onim koji su zadovoljili i koji su ispunili kriterij ocjenjivaca ali necu zbog postovanja onih koji su otpali iz pomentog takmicenja a i zbog onoga sto mislim.
Ja zavrsio sa ovim sranjem i od sada sam aut.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 22nd, 2015, 3:30 am 

Ne znam zaviri li ovdje moj jaran Braco D. ali mu upucujem pozdrav i lijepe dane u Ilijasu. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=f0QGS_hsC_4

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 1st, 2015, 10:34 am 
Site Admin

Ovi Pinkovi Grandovi nisu nista novo.Imali smo mi i u Rogatici svakog ljeta nesto slicno.A zanimljivo je da je i Krugovalna postaja Sarajevo(Radio Sarajevo) 1942.godine odrzala takmicenje za izbor najboljeg pjevaca.Pobijedio je Ibrahim Asceric ispred Zaima Imamovica...Za Ascerica se üposlije rata malo culo za razliku od Zaima.Postoji samo jedan snimak iz 1952.godine,cini mi se...

https://www.youtube.com/watch?v=j0YyPTl_Q8M

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 2nd, 2015, 2:50 am 

Eto kako se uci dok si ziv.Prvi put cujem za navedeno a i za ovog izvodzaca. :oops:

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 112 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: