www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 7:31 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 112 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Muzika
TekstNapisano: Januar 2nd, 2010, 10:39 am 

Tekstovi: 3067
U Beogradu je rano jutros preminuo bh. akademik Oskar Danon, potvrdzeno je u Akademiji nauka i umjetnosti BiH. Oskar Danon rodzen je 7. februara 1913. godine u Sarajevu

Nazad na vrh

Naslov: Re: Muzika
TekstNapisano: Januar 9th, 2010, 12:17 pm 

Tekstovi: 2099
A da je ziv, jucer bi Elvis Presley proslavio svoj 75-ti rodjendan. Zaljubljenici u njegov lik i djelo jucer su u Memphisu, a i sirom svijetu, obiljezili njegov rodjendan. "Kralj" je umro 1977. godine od srcanog udara u 42. godini zivota u Memphisu. Ali kao sto je to postalo moderno u novije doba, pojavile su se razne spekulacije o njegovoj smrti, pa tako i danas na desetine hiljada njegovih fanova vjeruje da je Elvis jos uvijek ziv.

A evo i jedna od velikog broja njegovih hitova.

Elvis Presley - Viva Las Vegas

http://www.youtube.com/watch?v=MFw5a5Bp_Pw

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2010, 11:34 pm 

Tekstovi: 2099
Od srčanog udara preminuo Omer Pobrić

U srijedu navečer, od posljedica srčanog udara preminuo je Omer Pobrić, poznati muzičar i doajen sevdaha. Kako prenosi Radio Q, smrt je natupila tokom vožnje automobilom na području opštine Vogošća, u naselju Jošanica.
Prema nezvaničnim informacijama, Pobrić se vozio sam u automobilu koji se zaustavio ne ugrožavajući sigurnost drugih vozača.

Omer Pobrić rođen je u Tešnju, 8. avgusta 1945 godine. Osnovnu školu završio je u rodnom gradu, srednju na Ilidži. U Sarajevu je apsolvirao na Prirodno-matematičkom fakultetu, odsjek biologije-hemija.

Kako je napisao u autobiografiji, Omer je se od malih nogu počeo baviti muzikom, odrastajući sa harmonikom u majčinom krilu.

Pobrić je prvi dobitnik Estradne nagrade Jugoslavije 1977. godine, a dvije godine nakon toga osnova je muzički atelje Omega, gdje se posvetio producentskom, snimateljskom i aranžerskom radu. Sarađivao je sa najvećim legendama sevdaha, Safetom Isovićem, Himzom Polovinom, Mehom Puzićem, Zaimom Imamovićem i mnogim drugim.

U februaru 2003. godine osnovao je Institut sevdaha - Fondacija Omera Pobrića.

(Sarajevo-x.com)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 21st, 2010, 1:08 am 

Tekstovi: 3246
Iznenadi me ova vijest,Omer je volio Bosnu i sevdalinku,ucinio je mnogo da bi sevdalinku spasio od zaborava.
Neka mu je vjecni rahmet.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 21st, 2010, 3:12 am 

Tekstovi: 10155
Smrcu Omera Bosna je izubila velikog covjeka i umjetnika.Jos sam zatecen ovom vjescu i neznam sta da kazem a o Omeru se moze mnogo toga reci.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 13th, 2011, 9:34 am 

Tekstovi: 13163
Attachment:
110112112.jpg
110112112.jpg [ 15.21 KiB | Pogledano 5853 puta. ]

Sarajevo
Preminuo Faruk Jažić u 52. godini
Danas je u Sarajevu u 52. godini života iznenada preminuo Faruk Jažić, muzički producent, autor, kompozitor i interpretator tradicionalnih i modernih pjesama.
Jažić je rođen 17. aprila 1959. u Sarajevu, a cijeli životni vijek posvetio je muzici. Tokom bogate karijere bio je dugogodišnji član narodnog orkestra Radio-Televizije Sarajevo, muzički producent Sarajevske filharmonije, autor niza patriotskih i pop-rok pjesama, aranžer bh. tradicionalne muzike, član Džez kluba, a osnivač je i urednik producentske kuće Bosnaton.

Zahvaljujući Jažiću, naša zemlja bogatija je za ediciju pod nazivom Bosanskohercegovačko muzičko naslijeđe, koju je izdao Bosnaton.
Bio je producent prve bh. simfonije "Simfonija Islamica“, a historizirao je prvu bh. operu "Hasanaginica“. Sarađivao je s velikim svjetskim imenima klasičke muzike, kao i s proslavljenim domaćim interpretatorima sevdaliniki i zabavnih pjesama. Svoj producentski i aranžerski pečat ostavio je na djelima Safeta Isovića, Harija Varešanovića i Ivice Šarića. Jažić je bio producent, autor aranžmana i autor nekoliko numera na posljednjem albumu legende sevdaha Safeta Isovića.

Bio je muzički producent desetina koncerata Sarajevske filharmonije i opera. Najljepše pjesme Faruk Jažić posvetio je svom Vratniku i porodici.

Tokom rata bio je ataše za kulturu pri Ambasadi BiH u Njemačkoj .

U posljednjim godinama života Jažić je uporedo s muzičkim i producentskim angažmanom obavljao funkcije predsjednika Nadzornog odbora JP Televizija Kantona Sarajevo i člana Upravnog odbora Muzičke akademije u Sarajevu.

Komemoracija povodom iznenadne smrti ovog istaknutog muzičkog autora bit će održana sutra u 11 sati u Narodnom pozorištu Sarajevo, a organiziraju je TVSA, Muzička akademija, Sarajevska filharmonija i kolege.

Dženaza Faruku Jažiću bit će klanjana sutra u 15 sati na mezarju u Gunjanima kod Tarčina, gdje će biti i ukopan, javila je TVSA.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 16th, 2011, 4:12 pm 

Bijase u ono vrijeme u Rogi jedna grupa raje koji se prozvase po ovoj pjesmi.Mnogi poginuse u agresiji.Neke pobise njihovi"jarani".Ovo je za moju raju.
http://www.youtube.com/watch?v=Gsve1ZI9xlc

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 23rd, 2012, 9:14 am 

Attachment:
hanka2.jpg
hanka2.jpg [ 33.18 KiB | Pogledano 5567 puta. ]

Hanka Paldum: Nedi Ukraden nikada neću oprostiti to što je širila laži o Sarajevu

Zvala sam je 1992. da snima pjesmu "Nedaj se, Bosno", a ona mi je rekla: "Koja Bosna? Ne zanima mene Bosna od Sarajeva do Busovače", govori Hanka

- Zaledila sam se kada sam vidjela Nedu Ukraden. Ona nije trebala biti gost u studiju sa mnom nego Jelena Rozga i Tonči Huljić. No, kako su oni bili spriječeni da dođu, organizatori su pozvali Nedu Ukraden. Kada mi je voditelj emisije Zoran Pejić Peja rekao: "Čekamo Nedu", stala sam i nisam znala šta da kažem. Ali, ostala sam profesionalac i rekla sam da nema nikakvih problema. Izvinjavali su mi se ljudi na DM SAT-u, jer kažu, nisu znali da postoji problem između nas dvije - rekla nam je Hanka jučer nakon što su gledaoci DM SAT-a preksinoć ostali zaprepašteni kada su vidjeli da su u emisiji uživo gošće Hanka i Neda.
Ogorčena sam
Naime, dvije pjevačice bile su do početka agresije na Bosnu i Hercegovinu dobre prijateljice, ali Hanka ne može oprostiti Nedi odnos prema našoj zemlji u najtežim trenucima i zboga toga s njom ne kontaktira skoro 20 godina.
- Ogorčena sam, svaki čovjek bi trebao biti. Zvala sam je 1992. godine da snima pjesmu "Nedaj se, Bosno", a ona mi je rekla: "Koja Bosna? Ne zanima mene Bosna od Sarajeva do Busovače". Pa spraši za Beograd. I nedavno je u jednoj TV emisiji rekla: "Ja sam se brinula, posljednja koju sam zvala, bila je Hanka. Zvala sam je da s djecom dođe u Beograd kod mene." Koga je zvala? Zar je mogla otići u Beograd i ostaviti svoj grad - govori nam ogorčena Hanka.

Ipak, naglašava da joj ne zamjera to što je otišla iz Sarajeva, jer kako Hanka kaže, "otišli su mnogi, kako je koga život nosio".
- Zamjeram joj, međutim, to što je po odlasku iz Sarajeva u Beogradu pričala gadosti i neistine, poput one da je kao Srpkinja morala pognute glave ići Sarajevom, što je čista laž - ističe Paldum.
Bez riječi
Ni poslije, kao ni prije emisije, Hanka s Nedom nije progovorila ni riječ.
- Ona je nakon emisije otišla bez pozdrava. Ni s kim se nije pozdravila. A ja niti sam se pomirila s njom niti ću ikada. Zaboljelo me je to što je govorila neistinu o Sarajevu i o svim ljudima koji su ostali u Bosni. Neću joj to nikada oprostiti - kategorična je Hanka.
Apartman Dragane Mirković
Kada su na DM SAT-u, kaže Hanka, vidjeli u kakvu su je situaciju doveli, na raspolaganje su joj stavili apartman Dragane Mirković.
- Dali su mi Draganin apartman da ne bih s Nedom morala dijeliti garderobu - govori Hanka te dodaje da je nakon emisije bila zatrpana SMS-ovima podrške i čestitkama.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 5th, 2012, 5:48 pm 

Ovo je za dijasporu.
http://youtu.be/Mq1rHp788FY

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 2nd, 2012, 1:44 am 

Tekstovi: 10155
Vrijedi vidjeti ovog sestogodisnjaka jer ovo je njegova igra.
http://www.youtube.com/watch?v=CpF3326_ ... r_embedded

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 10th, 2012, 6:23 am 

Poklon ljubiteljima sevdaha
Pogledajte spot za pjesmu "Crven fesić" benda Divanhana

http://www.klix.ba/magazin/muzika/pogle ... /120509050

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 26th, 2012, 9:22 pm 

Gledah sad glasanje za evroviziju i ne mogodoh a da ne napišem.

AFERIM DIJASPORO, SEREM VAM SE NA VAŠ PATRIOTIZAM I VAŠE EURE, EVRE I OIRE. JEL TO SKUP JEDAN POZIV IZ UJEDINJENE EU. ZNATE SRATI, SRATI I SAMO SRATI I ŠUPLJIRATI. NEKA NAMA NAS A ETO VAMA VAŠA USRANA EUROPA

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 112 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: