www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 14th, 2021, 7:20 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 216 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Iz medija o Rogatici
TekstNapisano: Decembar 26th, 2010, 12:43 pm 

Tekstovi: 294
Zele, prico sam sa jednim zaposlenim u TPR-u i kaze da su dobro startovali. Velika potraznja za proizvodima je u R.S. a usli su i na srbijansko trziste. Kaze da po sadasnjim potrazivanjima mogli bi primiti jos radnika i to ce obaviti negde posle nove godine. Dalje ce pratiti trziste i samom se prilagodjavati.

Neznam bili ja mogo konkurisati :( : : ali u svakom slucaju drago mi je da su pokrenuli proizvodnju. :clap: :clap: :clap:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 26th, 2010, 2:14 pm 

Tekstovi: 4128
Mozes, samo zamoli portira da i on malo pogura.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2011, 11:38 am 

Tekstovi: 13163
Nije o Rogatici ali se radi o Rogatičaninu, Edi Muftiću, sinu Hakije Muftića. On je osnivač i direktor ove banke
Attachment:
edo.jpg
edo.jpg [ 10.96 KiB | Pogledano 3714 puta. ]

SARAJEVO

MOJA BANKA je novo ime za nekadašnju FIMA banku. Sa promjenama u vlasničkoj strukturi banke, osiguran je svježi kapital, ali i nove ideje za unapređenje poslovanja. Uprava banke je izradila ambicioznu strategiju poslovanja koja se bazira na stvaranje novih vrijednosti kroz kvalitetne usluge usmjerene ka zadovoljavanju potreba svakog pojedinačnog klijenta.

„Naša vizija je biti najbolja domaća privatna komercijalna banka koja istinski razumije potrebe svojih klijenata“, kaže direktor Edin Muftić. „Želimo ponuditi klijentima sigurnost poslovanja, sa stalnom orijentacijom ka stvaranju novih vrijednosti. Želimo biti partneri sa našim klijetnima izgrađujući međusobno povjerenje kroz dostupnost profesionalnih usluga.“

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2011, 4:23 pm 

Tekstovi: 3067
A JA MISLIJO DA JA OVA STRANICA POSVECENA ROGATICI. :roll: :roll: :roll:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2011, 7:31 pm 

Boldirano: EDIN MUFTIĆ-ROGATIČANIN

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 12th, 2011, 8:31 pm 

Tekstovi: 2730
R O G A T I C A

Masovna grobnica u Ivan-polju: Traktorom krili ubijene

Autor A. BAJRAMOVIĆ 2011-05-12 16:10:00

U sekundarnoj grobnici Ivan-polje pronađeno 17 skeletnih ostataka (Foto: M. Mujkić)

Nisam ekspert za traženje nestalih, ali jesam za duše majki čiji su najbliži ubijeni, kazala Rehn

Predsjednica Kolegija direktora Fonda za pomoć žrtvama pri Međunarodnom krivičnom sudu Elizabet Ren (Elisabeth Rehn) posjetila je jučer sekundarnu masovnu grobnicu Ivan-polje kod Rogatice. Na ovom lokalitetu zločinci su pokušali sakriti tijela civila strijeljanih 2. avgusta 1992. godine pred školom u Han-Stjenicama i prvobitno bačenih na obližnje smetljište.

Ranije je ekshumirano sedam osoba, a do sada je u sekundarnoj grobnici Ivan-polje, u koju su tijela prevožena na traktoru, pronađeno 17 skeletnih ostataka.

- Do sada sam čula dosta zamjerki zašto se ne vrši više iskopavanja u potrazi za ubijenima i drago mi je što je i ovo dobar primjer da se iskopavanje vrši čim se pronađe grobnica. Važno je da imamo iskusne timove koji stalno rade na iskopavanju i pronalasku posmrtnih ostataka žrtava. Ja nisam ekspert za traženje nestalih, ali jesam za duše majki i kćerki čiji su najbliži ubijeni - kazala je Ren, uz obećanje da se njena borba za istinu i pravdu nastavlja.

Predsjedavajući Kolegija direktora INOBiH Amor Mašović kazao je da je Elizabet Ren još u julu 1995. godine, kao specijalna izvjestiteljica za ljudska prava, prva posjetila masovnu grobnicu u Kravici kod Srebrenice i već na samom početku učinila mnogo za proces ekshumacija u BiH.

- Ona je tada vidjela nekoliko desetina tijela, ali, nažalost, kasnije će se ispostaviti da je to bilo nekoliko stotina žrtava srebreničkog genocida koje su, u pokušaju da se domognu teritorije Tuzle, upale u zasjedu, gdje su i likvidirane. Gospođa Ren alarmirala je cijeli svijet podsjećanjem na nešto što se desilo u Srebrenici, slanjem slika koje su obišle cijeli svijet. Mogu slobodno reći da je ona bila podsticaj državnoj i entitetskim vladama da se krene u proces potrage za masovnim grobnicama - kazao je Mašović.

Izvor:
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/3 ... v-tim.html

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 14th, 2011, 11:39 am 

ПРЕМИЈЕР МЕЂУ РАДНИЦИМА „СЈЕМЕЋА“

Attachment:
sjemec2.jpg
sjemec2.jpg [ 127.76 KiB | Pogledano 3777 puta. ]

Многи обични људи ријетко имају прилику да буду у непосредној близини високих државних руководилаца. То је био и повод да су радници Шумског газдинства „Сјемећ“ уз ових дана боравак цијеле Владе Републике Српске у њиховој средини, изразе жељу да се фотографишу са премијером Александром Џомбићем.
Влада и премијер су отишли из „Сјемећа“ и нашег града и проћи ће сигурно доста времена да им поново будемо домаћини, али остала је фотографија која ће чувати успомену на овај догађај кога ће се сваки од судионика дуго и радо сјећати.
rogatica net

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 14th, 2011, 1:16 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Jerdino poznajem Bilju Jovicic,suprugu Cedinu(to je onaj Cedo koji i dan danas ide na Grbavicu da bodri "Zelju") i onoga sijwedog direktora,Jagodic,je li tako bjese.A nidje sumara,holcera,capinera...sve same lutkice da ukrase predsednika :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 22nd, 2011, 9:02 am 

Attachment:
karta bih.jpg
karta bih.jpg [ 131.61 KiB | Pogledano 3710 puta. ]

Suđenje Radovanu Karadžiću
Optuženi: Rogatica bi bez rata pripala Muslimanima

Suđenje bivšem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću nastavilo se svjedočenjem zaštićenog svjedoka pod pseudonimom KDZ-607. Tijekom dijelova sudske sjednice otvorene za javnost moglo se saznati kako je njegov iskaz vezan uz zauzimanje sela s većinskom bošnjačkom populacijom u bosanskohercegovačkoj općini Rogatica polovicom 1992. godine, nakon čega su uslijedila pogubljenja civila i odvođenja u logor Rasadnik.
Tijekom unakrsnog ispitivanja, optuženi Karadžić je ustvrdio kako bošnjačka sela u Rogatici ne bi bila napadnuta da je bošnjačka strana prihvatila Kutiljerov plan, za koji se on, prema vlastitim riječima, zalagao.
Prilikom opisivanja masovnog pogubljenja o kojem je zaštićeni svjedok KDZ 607 došao svjedočiti, prelazilo se na sjednicu zatvorenu za javnost. Tijekom otvorenog dijela unakrsnog ispitivanja Karadžić je i prilikom iskaza ovog svjedoka želio prikazati kako se sukob u Rogatici dogodio zato jer je srpska strana isprovocirana.
„Je li znate i za jedno srpsko selo koje je spaljeno u Vašoj općini?“, upitao je optuženi.
„Ne znam ni jedno selo. I znam da su muslimanska sela prema Sarajevu spaljeno, ali ne znam ni jedno srpsko selo da je spaljeno“, odgovorio je svjedok.
Uz tvrdnje koje svjedok nije mogao potvrditi, Karadžić je prikazao mapu portugalskog diplomate, poznatu kao Kutiljerov mirovni plan, koji je predviđao podijelu bosanskohercegovačkih općina – na srpske, bošnjačke i hrvatske. Tužiteljstvo, a i sam predsjedavajući sudac O Gon Kwon, zapitali su se o svrsi tog unakrsnog ispitivanja svjedoka o političkom kontekstu koji ne spada u područje njegovog iskaza.
„Da pokažemo da bi ta općina, da nije bilo rata, pripala Muslimanima“, objasnio je optuženi.
Podsjetimo, Karadžić tvrdi da je i međunarodna zajednica predviđala podjelu Bosne i Hercegovine, kako bi umanjio optužbe tužiteljstva da su se ratne aktivnosti potaknule planom Srpske demokratske stranke, SDS-a kojoj je bio na čelu. Odnosno Varijantom A i B, direktivama prema kojima su lokalni čelnici SDS-a počeli preuzimati općine i protjerivati nesrpsko stanovništvo. No, prema optuženom sukob se dogodio i u Rogatici kao i drugdje - zbog reakcija srpske strane na militarizaciju drugih.

Prihvaćam to, svjedok je rekao da nije znao. Meni je i to značajno – da svjedok ima veliku izjavu, a o mnogim stvarima ne zna, nego je čuo“, zaključio je Karadžić.
Nakon iskaza KDZ 607 suđenje se nastavilo ispitivanjem Munire Selmanović, vezano uz zločine u općini Sokolac. Ona je opisala kako je sudjelovala u eshumaciji svog sina, koji je ubijen u masovnom pogubljenju zajedno s njezinim mužem, nakon što su srpske snage zauzele selo Novoseoce te kako ga je prepoznala po odjeći i lančiću. Nakon zauzimanja sela u rujnu 1992. godine koje je temeljno opljačkano prije uništenja, srpske su snage ubile 45 nenaoružanih muškaraca i dječaka te jednu ženu.

http://www.slobodnaevropa.org/content/o ... 20980.html

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 23rd, 2011, 8:57 pm 

Tekstovi: 10155
Mozda je razlog propadanja Rogatice bas u cinjenici da je nisu htjeli pa za njen razvoj(a ni za odrzavanje) nemaju nikakav plan?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 24th, 2011, 10:58 pm 

Tekstovi: 4128
Ma laze, mater mu poserem.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 17th, 2012, 8:51 am 

Attachment:
tačno-netačno.jpg
tačno-netačno.jpg [ 313.51 KiB | Pogledano 3550 puta. ]

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 216 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: