www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 14th, 2021, 7:31 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 22 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor Poruka
 Naslov: Re: PALESTINA - CRNA MRLJA NA SAVJESTI MEĐUNARODNE ZAJEDNICE
TekstNapisano: Novembar 26th, 2012, 3:06 pm 

Tekstovi: 13163
Sve što je Fatmir rekao istina je. I ne samo kad je ova tema u pitanju. Jedan Ivo Komšić mu nije dozvolio doktorat na filozofskom fakultetu iako je ti fakultet i završio. Ko biva, nemoj mi muslimana doktora nauka. Dosta ih je. A prodaje se za "dobrog Bosanca" u svakom momentu. Ispod Mire sto đavola vire pa i ispod ovakvih kvazi intelektualaca. Fatmir Alispahić je prvi progovorio o ugroženosti Bošnjaka u ovoj i ovakvoj BiH. Pogotovo muslimana. Ali čovjek ima muda, ima znanja i boji se samo Allaha.
Što se Izraela tiče to je najveći neprijatelj muslimana širom svijeta. I ne samo muslimana, Izrael je prijetnja svjetskom miru.
kao što reče Denis Latin, pitam se što Hitler nije završio posao. Ostavio je našim generacijama da vidimo da li je bio u pravu. Ovo što vidim šta rede u Palestini, bio je u pravu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 26th, 2012, 3:52 pm 

Tekstovi: 3067
Bio sam prekjuce ovdje na manifestaciji za palestini i gazu.Na krau bijase i otvorena konferencija gdje je svako mogo da se izrazi.Poslije puno ljudi i ja sam zatrazio rijec.Prvo sam reko odakle sam,sta je dozivio moj rodni grad,sta je dozivilo Sarajevo sta je dozivila Bosna, a sta danas dozivljava Palestinski narod.Rekoh prisutnima i ono u sta sam uvjeren.Nisu svi srbi cetnici,ko sto nisu svi zidovi CIONISTI.I medzu njima ima pametnih ljudi ali jebiga manjina su pa ih niko ne slusa.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 26th, 2012, 4:19 pm 

Tekstovi: 10155
Samo malo. :wait: Da nije bilo Hitlera da li bi bilo Izraela.Kao drugo nikada nikome ne treba dozvoliti da istrijebi jedan narod a on je to radio pa ni tako nije u pravu.Nisu samo Jevreji bile zrtve fasizma vec je ubijao i nas narod.U Jasenovcu je ubijen i amidza moje majke jer je bio obrazovan(zavrsio Medresu i pravo)a nije djelovao politicki i nije bio ni pripadnik ni jedne vojske.Uostalom reci da je u pravu daje se prilika da nekada neko kaze da su i Srbi bili u pravu kada su nas ubijali i protjerivali.
Poznata je cinjenica da su saveznici fasizma u Srbiji prvi od svih Yu republika ocistili teritoriju od Jevreja(a cistili su i od Muslimana) i oduzeli svu njihovu imavinu pa mi od samog pocetka stvaranje prijateljstva Izraela sa Srbima tada nije bilo jasno.A da su Jevreji (izgleda) zaboravili stradanje i u Muslimanima pronasli neprijatelja(kao i Srbi) to znam pa tako i vidim njihovu saradnju.Sve vise ljudi u cijelom svijetu je shvatilo sta je istina na Bliskom Istoku te tako Izrael i sve vise gubi podrsku pa je u takvoj situaciji potrazio saradnju i istomisljenike.Gdje drugo nego kod onih koji su se dokazali kao neprijatelji Muslimana.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 26th, 2012, 6:37 pm 

Mahir je napisao:
Bio sam prekjuce ovdje na manifestaciji za palestini i gazu.Na krau bijase i otvorena konferencija gdje je svako mogo da se izrazi.Poslije puno ljudi i ja sam zatrazio rijec.Prvo sam reko odakle sam,sta je dozivio moj rodni grad,sta je dozivilo Sarajevo sta je dozivila Bosna, a sta danas dozivljava Palestinski narod.Rekoh prisutnima i ono u sta sam uvjeren.Nisu svi srbi cetnici,ko sto nisu svi zidovi CIONISTI.I medzu njima ima pametnih ljudi ali jebiga manjina su pa ih niko ne slusa.

Potpis :up:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 27th, 2012, 9:08 am 

Tekstovi: 256
Da, treba praviti razliku između naroda i sistema neke države.
Ja ne pripisujem jevrejima kao kolektivu krivicu za Palaestinu ali jasno kažem da je sadašnji CIONISTIĆKI režim u Izraelu FAŠISTIČKI!!
Onaj ko ravnodušno posmatra ili pomaže taj sistem je za mene klasični fašista.
Palestina je zaista sramota čovječanstva!!
Mislim da onakvu nepravdu ni sam Bog neće dugo tolerisati već se mora nešto desiti.
Indikativno je što velikosrpski sistem na Balkanu vidi saveznika u cionističkom sistemu.
Fakat su slični.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 30th, 2012, 8:05 am 

GENERALNA SKUPŠTINA UN-A

Od zemalja bivše Jugoslavije za Palestinu glasala samo Srbija

Attachment:
121130004.1_mn.jpg
121130004.1_mn.jpg [ 54.79 KiB | Pogledano 3337 puta. ]

Sinoć je Generalna skupština UN-a sa 138 glasova "za", devet "protiv" i 41 "suzdržanim" Palestini priznala status posmatračke države nečlanice UN-a. Od zemalja bivše Jugoslavije za Palestinu je glasala samo Srbija.
Tri člana Predsjedništva BiH nisu postigla potreban konsenzus da bi predstavnik BiH u Generalnoj skupšitini UN-a glasao za usvajanje rezolucije o Palestini. Bošnjački i hrvatski član, Bakir Izetbegović i Željko Komšić, su bili za, ali je aktuelni predsjedavajući, član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske Nebojša Radmanović bio protiv.

Tako se naša zemlja pridružila još 40 zemalja koje su sinoć na glasanju u Generalnoj skupštini UN-a bile suzdržane.

Najveće razočarenje za Izrael, prema pisanju tamošnjih medija, bila je suzdržanost Njemačke, iako se očekivalo da će Nijemci biti protiv priznavanja Palestine kao nestalne države članice UN-a.

Za rezoluciju su glasali: Afganistan, Alžir, Angola, Antigva i Barbuda, Argentina, Armenija, Austrija, Azerbejdžan, Bahrein, Bangladeš, Bjelorusija, Belgija, Belize, Benin, Butan, Bolivija, Bocvana, Brazil, Brunei, Burkina Faso, Burundi, Kambodža, Cape Verde, Centralna Afrička Republika, Čad, Čile, Kina, Komori, Kongo, Kostarika, Obala Slonovače, Kuba, Kipar, Demokratska Narodna Republika Koreja, Danska, Džibuti, Dominika, Dominikanska Republika, Ekvador, Egipat, El Salvador, Eritreja, Etiopija, Finska, Francuska, Gabon, Gambija, Gruzija, Gana, Grčka, Grenada, Gvineja, Gvineja Bisau, Gvajana, Honduras, Island, Indija, Indonezija, Iran, Irak, Irska, Italija, Jamajka, Japan, Jordan, Kazahstan, Kenija, Kuvajt, Kirgistan, Laoska Narodna Demokratska Republika, Libanon, Lesoto, Libija, Lihtenštajn, Luksemburg, Malezija, Maldivi, Mali, Malta, Mauritanija, Mauricijus, Meksiko, Maroko, Mozambik, Mijanmar, Namibija, Nepal, Novi Zeland, Nikaragva, Niger, Nigerija, Norveška, Oman, Pakistan, Peru, Filipini, Portugal, Katar, Ruska Federacija, Sveti Kristofer i Nevis, Sveta Lucija, Sveti Vincent i Grenadini, Sao Tome i Principe, Saudijska Arabija, Senegal, Srbija, Sejšeli, Sijera Leone, Solomonski Otoci, Somalija, Južnoafrička Republika, Južni Sudan, Španija, Šri Lanka, Sudan, Surinam, Svazi, Švedska, Švicarska, Sirija, Tadžikistan, Tajland, Timor-Leste, Trinidad i Tobago, Tunis, Turska, Turkmenistan, Tuvalu, Uganda, Ujedinjeni Arapski Emirati, Ujedinjena Republika Tanzanija, Urugvaj, Uzbekistan, Venezuela, Vijetnam, Jemen, Zambija i Zimbabve.

Protiv su bili: Kanada, Češka, Izrael, Maršalovi Otoci, Mikronezija (Savezne Države), Nauru, Palau, Panama, Sjedinjene Američke Države.
Osim BiH, suzdržani su bili i: Albanija, Andora, Australija, Bahami, Barbados, Bugarska, Kamerun, Kolumbija, Hrvatska, Demokratska Republika Kongo, Estonija, Fidži, Njemačka, Gvatemala, Haiti, Mađarska, Latvija, Litvanija, Malavi, Monako, Mongolija, Crna Gora, Holandija, Papua Nova Gvineja, Paragvaj, Poljska, Republika Koreja, Republika Moldavija, Rumunija, Ruanda, Samoa, San Marino, Singapur, Slovačka, Slovenija, Bivša Jugoslavenska Republika Makedonija, Togo, Tonga, Velika Britanija i Vanuatu.

Sjednici nisu prisustvovali predstavnici Ekvatorijalne Gvineje, Kiribatija, Liberije, Madagaskara i Ukrajine.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 1st, 2012, 8:02 am 

Tekstovi: 256
Srbija glasala u korist PALESTINE!!!!???
Jeli to moguće??
Pa zar to neće poremetiti Dodikove rabote sa Izraelom??

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 1st, 2012, 2:50 pm 

Tekstovi: 4128
Nece, ljigavac je to, a i saradjuju vec odavno.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 10th, 2012, 8:53 am 

Attachment:
gaza-palestina-93da2aac50a7787cffab87a73b4a079a_slideshow_fg.jpg
gaza-palestina-93da2aac50a7787cffab87a73b4a079a_slideshow_fg.jpg [ 43.97 KiB | Pogledano 3222 puta. ]

Freeman: Ubijanje Palestinaca je popularno u vrijeme izbora

Tokom nedavne osmodnevne operacije izraelskih snaga odbrane bombardovano je više od 1.500 lokacija u Gazi, što je uključivalo i Hamasove lokacije i vladine zgrade. Izraelske snage ubile su više od 160 Palestinaca, većinom civila.
Na sve to je Hamas odgovorio raketama, a neke od njih su padale i na Tel Aviv. U Hamasovoj odmazdi je poginulo šest Izraelaca, dok je stotine ljudi ranjeno na obje strane.

Nakon dogovora o primirju u kojem je posredovao Egipat, i Izrael i Hamas su proglasili pobjedu. No, ima li uopće pobjednika? O tome je za RT.com govorio bivši pomoćnik američkog ministra odbrane i bivši ambasador te zemlje u Saudijskoj Arabiji Chas Freeman.

On je kazao kako ne misli da se Izrael može nazvati pobjednikom posljednjih sukoba.

"Javno mišljenje je takvo, u svijetu i u regiji, da je Izrael itekako izgubio. Niko ne voli vidjeti bombardovanje civila naprednim oružjem, što se ovdje događalo. Naravno, ono što je uradio Egipat u postizanju primirja ukazuje na jedan novi put. To je osiguralo veliku podršku Palestincima u Gazi, uprkos činjenici da se mnogim vladama koje su došle u Gazu, ili poslale svoje ministre vanjskih poslova, uopće ne sviđa Hamas. Ustvari, one ga se boje. Dakle, jasno je da je Hamas politički ojačao i u palestinskim područjima i u arapskom svijetu. Mislim da je to ipak pobjeda Hamasa i poraz Izraela", kaza o je Freeman.

Izrael je svoje napade nazvao pravom da se brani, odnosno bori protiv terorizma, što su potpomogle i opravdale zemlje poput Sjedinjenih Američkih Država i Njemačke. Freeman kaže da takvo nešto nije nikakvo opravdanje, pogotovo da pod okriljem borbe protiv terorizma niko nema pravo napasti druge, pogotovo ne civile.

Freeman podsjeća na akciju Izraela sa samog kraja 2008. godine, koja je nazvana "Operacija lijevano olovo", a koja se dogodila tokom promjena u Washingtonu. Zanimljivo je da se i ovaj sukob dogodio u vrijeme američkih izbora.

"Izrael nije uspio ovog puta. Razlog tome je pogrešna strategija. Ne možete bombardovati ljude u mirnoj kooegzistenciji, to jednostavno ne funkcionira".

Budući da se ovog puta približavaju izbori u Izraelu, posljednji napadi su ponajprije s tim povezani.

"Vrlo je popularno za Izrael ubijati Palestince u Gazi u vrijeme izbora. Na Hamas se gleda kao na čudovište, pa rat protiv Hamasa donosi glasove", kazao je Freeman.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 12th, 2012, 2:30 pm 

HUMAN GEST
Cristiano Ronaldo dobio nagradu za ljudska prava
Nagrada dodijeljena povodom fudbalerove odluke da novac od Zlatne kopačke dodijeli narodu Palestine

Centar za ljudska prava pri odvjetničkoj komori Konya počasnu nagradu za ljudska prava za 2012. godinu je dodijelio igraču Real Madrida Cristianu Ronaldu koji je novac od Zlatne kopačke poklonio narodu Palestine.
Predsjednik Centra za ljudska prava pri odvjetničkoj komori Konya Ismail Uresin izjavio je da je centar odlučio dodijeliti počasnu nagradu za ljudska prava kako bi privukli pažnju svijeta na stradanje nevinog palestinskog naroda.

Podsjetio je kako je Cristiano Ronaldo prodao Zlatnu kopačku, i svih 1,5 miliona eura koje je pritom zaradio, poklonio narodu Palestine.

"Ovakav vid podrške je privukao pažnju čitavog svijeta. I stoga smo i mi odlučili da mu dodijelimo ovu nagradu. I druge organizacije pomažu narodu Palestine, ali ovo što je uradio Ronaldo je nešto posebno. Sve nas je pozitivno iznenadio svojim odgovornim i humanim gestom”, kazao je Uresin.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 22 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 4 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: