www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 14th, 2021, 8:17 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 69 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Sudjenje zlocincu Karadzicu
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:06 pm 

Tekstovi: 3246
Bivši predsjednik Republike Srpske Radovan Karadžić, optužen za ratne zločine i genocid počinjen tokom rata u BiH, bit će u petak 29. augusta ponovno pozvan da se pred predraspravnim vijećem Haškog suda izjasni o krivnji prema staroj optužnici, potvrđeno je u ponedjeljak za Hinu iz Tužiteljstva Haškog suda.
Karadžić će biti pozvan da se izjasni o krivnji po postojećoj optužnici, jer najavljene izmjene optužnice nisu još dovršene, doznaje se iz Tužiteljstva ICTY-a.

Izvor iz Tužiteljstva nije mogao reći kada će izmjene optužnice biti dovršene.

Karadžić se 31. jula odbio izjasniti o krivnji za zločine koji su mu stavljeni na teret očekujući konačnu optužnicu pa je sudac zakazao novu raspravu za 29. augusta.

Karadžić je tada najavio da će se braniti sam.

Odbije li se Karadžić ponovno izjasniti o krivnji, suci će automatski u njegovo ime unijeti u zapisnik da se ne osjeća krivim.

Glavni haški tužitelj Serge Brammertz rekao je u julu da će Tužiteljstvo izmijeniti optužnicu protiv Karadžića kako bi ju uskladilo s važećom haškom praksom, ali pritom neće odustati ni od jednog bitnog elementa optužnice.

Karadžić je optužen 1995. pred Haškim sudom zajedno sa zapovjednikom vojske bosanskih Srba generalom Ratkom Mladićem za ratne zločine i etničko čišćenje u Bosni i Hercegovini, uključivši višegodišnje napade i teroriziranje Sarajeva u kojem su poginule hiljade ljudi, a nekoliko mjeseci kasnije i za genocid u Srebrenici u kojem je u srpnju 1995. pobijeno više od osam hiljada Bošnjaka.

Karadžić je optužen po osobnoj i zapovjednoj odgovornosti po ukupno 11 tačaka - dvije za genocid, pet za zločine protiv čovječnosti, jednu za teške povrede Ženevskih konvencija iz 1949. i tri za kršenja zakona i običaja ratovanja koji se odnose na etničko čišćenje.

(FENA)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:07 pm 

ShANA je napisao:
ZELE je napisao:
SVI MI ZNAMO JELI I KOLIKO JE KRIV.OVDJE SE SAMO POSTAVLJA PITANJE KOLIKA I KAKVA KAZNA CE DA MU SE ODREDI.
SVA OVA HALABUKA PO SRPSKIM MEDIJIMA JE CISTA UBLEHA.I ONI PROTESTI I PODRSKE ISTO TAKO.I ONI KAO I MI ZNAJU STA GA CEKA ALI POTREBNO JE DICI MORAL I JARCATI NAROD DA BI SE NJEGOV PLAN NASTAVIO.ON JE SVOJE ODRADIO A TREBA NASTAVITI SA TIM PLANOM.ZATO I JESTE ZA NJIH HEROJ A INI STO SADA PROVODE NJEGOV PLAN ZELE POTATI SRPSKI HEROJI. ZA MENE JE VAZNO TO DA JE JEDAN MONSTRUM U KAFEZU I DA NIJE MEDZU LJUDIMA.NADAM SE DA CE KO I NJEGOV TATKO MILOSEVIC ZAVRSITI U KAFEZU.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:07 pm 

Karadžić negirao cjelokupnu optužnicu Haškog tribunala

Zločinac kazao da je haški tribunal sud NATO pakta. Nastavak "scenskog spektakla" započetog u trenutku njegovog hapšenja
29.08.2008. 14:45

Karadžić je potvrdio da se odrekao prava na branioca i da je odlučio da sam sebe zastupa.

Karadžić je osporio nadležnost Haškog tribunala, rekavši da je riječ o sudu koji se predstavlja kao organ međunarodne pravde, dok se u stvari, kako je ocjenio, radi o sudu NATO pakta.

Na pitanje sudije Jana Bonomija kako se izjašnjava po svakoj tački otpužnice, Karadžić je rekao da ga prije toga zanima šta je sa njegovim podnescima u kojima je izrazio sumnju da je ovaj proces uopšte moguć i u kojima je rekao da je Haški tribunal u stvari sud NATO pakta.

"To su stvari koje me ozbiljno sprečavaju da se izjasnim. Ja sam prestao da se pretvaram, red je da svi prestanemo da se pretvaramo", rekao je krvnik, bivši predsjednik i utemeljitelj RS.

Karadžić je odbio da mu bude pročitana optužnica, objasnivši da nema interesa da sluša optužnicu prije nego što ona bude izmjenjena, kao što je najavljeno, a da će do tada biti formiran i njegov pravni tim sa kojim će razmotriti izmjenjenu verziju.

Pošto je Karadžić odbio da se izjasni o krivici, predpretresni sudija je po pravilima Tribunala to ocjenio kao da se Karadžić izjasnio da nije kriv, pa je u zapisniku i unijeto da je optuženi negirao sva krivična djela za koja je optužen.

Sudija Haškog tribunala Iain Bonomy je za 17. septembar (srijeda) zakazao statusnu konferenciju na kojoj će biti razmatrana pitanja koja su pokrenuli Tužilaštvo i optuženi za ratne zločine Radovan Karadžić.

"Na toj raspravi ćete imati priliku govorititi o bilo kom pitanju koje još ne bude riješeno pismenom odlukom pretpretresnog vijeća", rekao je pretpretresni sudija Bonomi obraćajući se optuženom.

Karadžić se pred ICTY brani sam, jer se odrekao pomoći advokata.

Politički analitičar iz Banjaluke Tanja Topić kazala je da nije iznenađena današnjim neizjašnjavanjem Radovana Karadžića o krivici pred Haškim tribunalom.

"Njegovo ponašanje i neka vrsta paranoje, koju pokušava pokazati govoreći da postoji neke vrste zavjere da mu prijeti ubistvo i slično, zapravio pokazuje način na koji je on odlučio da se brani i na koju kartu da igra, pri čemu izbjegava da se izjasni o suštinskim stvarima, stvarima kojima se tereti. To je u ovom trenutku neka vrsta dominacije forme nad suštinom", kazala je Topić.

Dodala je da je očigledno da je Karadžić odlučio da nastavi sa "scenskim spektaklom" koji je počeo u trenutku njegovog hapšenja.

Prema njenim riječima, teatralno ponašanje Karadžića očigledno će se nastaviti i kroz ovaj sudski proces.

(preneseno iz dnevnog avaza)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:08 pm 

Sta ocekivati od zlocinca jadovana da je kriv?
Sva zvjerstva je cinio za "dobrobit" srpstva i pravoslavlja.
Da je mislio da je to "krivo", ne bi cinio ono sto je cinio. Ali jadovan nije cinio to sam. U ostvarivanju toga velikodusno su mu pomagali ne mali broj Srba s obije strane Drine.
Jadovan je dotjeran u corsokak, nema kud ici i sada mu je odgovarati za zlocine koje je sistematskiu planirao i izvidio zajedno sa svojim pomagacima.
ZELE je napisao:
JA CAM CE DOGOVVOJIO :shock: MENI SU JEKLI :shock: MENE CE KO FERDINANDA :cry: AMEJIKA ME HANDRI :wink:
PRC MILOJKA :lol: CVIKAS DASO KAD TE DASA KVRCA HAAAA?HAJDE JUNAAACINO MALO SE SAD KOFRCI. :wink:

Nazad na vrh

Naslov: Re: Zlocinac Karadzic ce se u petak ponovo izjasniti o krivnji
TekstNapisano: Septembar 23rd, 2008, 5:07 pm 

Nova optužnica protiv Karadžića sužena za 14 bh. općina!

Tužiteljstvo je izbacilo tačku optužnice koja se ticala povreda Ženevskih konvencija, jer je time izbjeglo zahtjevnu obavezu dokazivanja međunarodnog oružanog sukoba...

23.09.2008. 18:13

Haško tužiteljstvo novom optužnicom i dalje tereti bivšeg vođu bosanskih Srba Radovana Karadžića za najteža djela, uključivši genocid u BiH, progon, ubijanje i druge zločine protiv čovječnosti počinjene tijekom rata u BiH, ali na manjem području, jer su isključena zbivanja u 14 bh. općina koje su bile obuhvaćene ranijom optužnicom.
Prema tekstu optužnice, objavljenom danas poslijepodne u Hagu, Tužiteljstvo počinjena djela stavlja u okvir "udruženog zločinačkog pothvata u kojem su, radi uklanjanja bosanskih Muslimana i Hrvata s područja BiH pod kontrolom Srba, sudjelovali i drugi najviši dužnosnici Srbije i Republike Srpske, uključivši Slobodana Miloševića,
Ratka Mladića, Vojislava Šešelja, Momčila Krajišnika, Biljanu Plavšić, Nikolu Koljevića, Miću Stanišića, Momčila Mandića, Jovicu Stanišića, Franka Simatovića i Željka Ražnjatovića Arkana".

Novi prijedlog optužnice protiv bivšeg predsjednika Republike Srpske, koji je glavni haški tužitelj Serge Brammertz podnio sinoć Tribunalu, omogućit će "efikasniju i ekspeditivniju prezentaciju tužiteljskog predmeta", navodi se u obrazloženju izmjena.

Tužiteljstvo navodi da je predloženim izmjenama optužnice ona sužena jer više ne obuhvaća zbivanja u 41 nego u 27 općina u BiH, dopunjena novim činjenicama, a njezinim restrukturiranjem bolje su prikazane pojedinačne optužbe i usklađena je s važećom pravnom praksom Haškog suda.

Optužnica i dalje ima 11 tačaka, ali su one restrukturirane.

Za razliku od prve optužnice koja je sadržavala samo jednu tačku za genocid, u ovoj optužnici Karadžića se tereti po dvije tačke za genocid - prvoj za genocid nad Bošnjacima i Hrvatima na području 10 općina - Višegradu, Prijedoru, Bratuncu, Foči, Brčkom, Ključu, Kotor Varošu, Sanskom Mostu, Vlasenici i Zvorniku tijekom 1992., a u drugoj za genocid u Srebrenici počinjen u srpnju 1995. godine.

Karadžića se i dalje tereti za višegodišnji teror Sarajeva, a ostale su i optužbe za korištenje pripadnika mirovnih snaga kao talaca.

Tužiteljstvo je izbacilo tačku optužnice koja se ticala povreda Ženevskih konvencija, jer je time izbjeglo zahtjevnu obavezu dokazivanja međunarodnog oružanog sukoba.

Autor: Onasa - Dnevni Avaz

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 12:42 pm 

Karadžić dobio objašnjenje za promjenu vijeća

Odluka o izmjeni sudskog vijeća donešena je nakon što je Tužilaštvo saopštilo da neće spajati predmete Perišić i Karadžić...

24.09.2008. 16:47

Bivšem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću odgovoreno je na zahtjev od 16. septembra u kojem je tražio objašnjenje o tome kako je njegov predmet dodijeljen sudskom vijeću tri, objavljeno je danas u Haškom tribunalu.
U odgovoru Karadžiću precizira se da je još 2004. godine formirana Grupa za rasporede suđenja, koju čine predstavnici Vijeća, Sekretarijata, Kancelarije za pravnu pomoć i pritvor, te predstavnik Tužilaštva.

Karadžić je u zahtjevu od 16. septembra tražio od predsjednika suda Fausta Pokara da mu se dostavi kopija prepiske između njega i Tužilaštva ili da mu se, ako je kontakt bio usmen, o tome da objašnjenje.

Kako je objašnjeno, od početne faze rada Grupe, Tužilaštvo je saopštilo da će, ukoliko Karadžić bude uhapšen prije nego što počne suđenje bivšem načelniku Generalštaba Vojske Jugoslavije Momčilu Perišiću, tražiti da se spoje ta dva predmeta.

U objašnjenju je navedeno da je na osnovu toga Karadžićev predmet dodijeljen prvo sudskom vijeću jedan, prije njegovog hapšenja i prebacivanja u Hag.
Ubrzo, po Karadžićevom transferu, održan je redovni sastanak Grupe, na kojem je Tužilaštvo nagovijestilo da više nema namjeru da spoji dva predmeta.

"Kao predsjednik Vijeća, tražila sam o tome potvrdu od kancelarije Tužilaštva, a zatim je prenijela predsjedniku Tribunala. Na osnovu te informacije, on je odlučio da Vaš predmet preda sudskom vijeću koje će imati veći kapacitet da obezbijedi brže pripreme za suđenje", navodi se u pismu predsjednika vijeća Katerine Marchi-Uhel.

Autor: Srna - Dnevni Avaz

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 1:20 pm 

Zlocincu jadovanu se postuju sva prava kao da je covjek, a on je izmasakrirao preko 200.000 ljudi,pogazio him ljudska prava za tako kratko vrijeme. Poubijao je toliko muslimana da je izmjenjena demografska slika,preseljeno je iz Hrvatske toliko Srba, napravio je genocidnu rs-u i ako ona ostane jadovan ce ostati heroj srpskog naroda jer ih je zaduzio. Izmjenio je demografsku sliku u BiH i napravio krvavi entiet. A da bi odgovarao vidite koliko se dugo ceka i jos mu se udovoljava.Postuje se procedura a nikada se nemoze dovoljno kazniti za preko 200.000 ubijenih a koliko je jos ranjenih,mucenih u logorima,silovanih,zlostavljanih,otjeranih,koliko je ubijene i ranjene djece?? Kako se to moze kazniti??
Koliko je vremena bilo dovoljno da to sve uradi a koliko treba da bi mu se sudilo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 2:55 pm 

Tekstovi: 10155
Ama nek cumi u bajbukani pa kako god. Nek pizdi i duma kad i hoceli ikad izaci. Mene ce jikvidijati,ja se dogovojijo,mene pjci amejika......
Eno ima drustvo pa nek sazove sastanak srpskog predsijednistva i nek donesu odluku da ih puste ili ce zapostiti.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 11:48 pm 

Tekstovi: 2099
ShANA je napisao:
Zlocincu jadovanu se postuju sva prava kao da je covjek, a on je izmasakrirao preko 200.000 ljudi,pogazio him ljudska prava za tako kratko vrijeme. Poubijao je toliko muslimana da je izmjenjena demografska slika,preseljeno je iz Hrvatske toliko Srba, napravio je genocidnu rs-u i ako ona ostane jadovan ce ostati heroj srpskog naroda jer ih je zaduzio. Izmjenio je demografsku sliku u BiH i napravio krvavi entiet. A da bi odgovarao vidite koliko se dugo ceka i jos mu se udovoljava.Postuje se procedura a nikada se nemoze dovoljno kazniti za preko 200.000 ubijenih a koliko je jos ranjenih,mucenih u logorima,silovanih,zlostavljanih,otjeranih,koliko je ubijene i ranjene djece?? Kako se to moze kazniti??
Koliko je vremena bilo dovoljno da to sve uradi a koliko treba da bi mu se sudilo.

Mene nesto Radovan podsjeca na Andriju Artukovica :). Andriji je sudjenje trajalo godinama, a i Radovanu ce. I na kraju ce krepati u zatvoru.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 24th, 2009, 4:26 am 

Karadžić traži dodatno vrijeme za žalbu

Petak, 23 Januar 2009

Karadžić traži dodatno vrijeme za žalbuBivši vođa bosanskih Srba Radovan Karadžić traži da mu bude odobreno da žalbu, umjesto 28. januara, preda 2. februara, nakon što se konslutuje sa svojim pravnim savjetnikom Peterom Robinsonom, javlja SRNA.

Karadžiću je 19. januara odobreno da podnese žalbu, a tekst odluke dostavljen mu je juče, precizira se u podnesku koji je danas objavljen u Haškom tribunalu.

Budući da je Sudsko vijeće ranije odlučilo da, s obzirom da se Karadžić sam zastupa pred sudom, vremenski rok za podneske počinje da teče od datuma kada su mu dokumeti predati na srpskom jeziku. Karadžić sada traži da isto pravilo bude primijenjeno za podneske koje treba da preda Žalbenom vijeću.

Iz podneska proizilazi da je Sekretarijat Tribunala odobrio da Robinson bude u Haagu po tri dana u mjesecu zbog politike pokrivanja putnih troškova.

Robinson je već bio u Haagu početkom januara, i sljedeći put će moći da dođe 2. februara.

"Povod za žalbu je pitanje koje je vazno za primjenu međunarodnog krivičnog prava. Ono će uticati na ponašanje diplomata u njihovim pregovorima sa šefovima država za koje se smatra da su počinili zločine zbog kojih bi im moglo biti suđeno na nekom međunarodnom sudu", navodi Karadžić u podnesku.

Sudsko vijeće je u svojoj decembarskoj odluci djelimično odobrilo Karadžićev zahtev za inspekciju i objelodanjivanje.

Odgovarajući na njegovu molbu da uloži žalbu, vijeće je zauzelo stav da se radi o pitanju koje značajno može da utiču na pravedno i ekspeditivno vođenje postupka i na ishod suđenja.

Karadžić je optužen za genocid, saučesništvo u genocidu, istrebljenje, ubistvo i hotimično lišavanje života u BiH, kao i za progone, deportaciju, nečovječna djela, protivpravno terorisanje civila i uzimanje talaca, okarakterisana kao kršenja zakona i običaja ratovanja i zločin protiv čovječnosti, u periodu od 1992. do 1995. godine.

Karadžić je najavio da će do 28. januara podnijeti prigovor na optužnicu, na koji će Tužilaštvo moći da odgovori do 4. februara.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 24th, 2009, 3:01 pm 

Evo jednog teksta kojeg je objavila Slobodna Dalmacija.

Mostar/Split (RTM) - Agencija EPEHA je dosla u posjed dosad neobjavljenog transkripta telefonskog razgovora kojeg su 9. februara 1992. vodili Radovan Karadzic i Borislav Mikelic o komadanju BiH. Sadrzaj transkripta aktuelan je utoliko sto se i danas iz Dodikove Republike Srpske, naravno iz vlastitih interesa, zagovara pravo Hrvata na svoj entitet.

Mikelić: A jesu li Hrvati na ovoj liniji?
Karadžić: Potpuno!
Mikelić: Je li? Karadžić: Potpuno!
Mikelić: Znači, oni su odlučili da se ipak u budućnosti pripajaju Hrvatskoj, je li?
Karadžić: Pa, ne moraju oni da se pripajaju Hrvatskoj, ali hoće da stvore ovdje svoju republiku kao i mi što smo stvorili.
Mikelić: Je li?
Karadžić: Da, da. Ali već su zatražili dvojnu državnost, državljanstvo.
Mikelić: A je li?
Karadžić: Već su zatražili, danas im je bio u Livnu veliki sastanak, dvojno državljanstvo i tako. Mislim, oni su nama dali neke komplimente jer smo im mi dali put kojim treba ići.
Mikelić: Dobro, to znači da ostaje prostor da se srpska BiH priključi Jugoslaviji?
Karadžić: Da BiH ostaje u cijelosti kao jedna državna zajednica, kako su Hrvati zaključili, a mi kažemo da se konfederalizira. Ali tu velikih razlika nema, da ostaje Bosna, da postoji, ali da se tu stvore tri suvereniteta tako da niti će Hrvati i Muslimani biti u velikoj Srbiji niti će Srbi i Muslimani biti u velikoj Hrvatskoj, dakle da se svi zadovolje.
Mikelić: Da, da.
Karadžić: Da se stvori jedna fleksibilna tvorevina koja bi mogla da omogući da sva tri naroda imaju i slobodu, i teritoriju, i suverenitet, i sve. To je naša stara ideja. Ona je sada naišla na puni odjek kod Hrvata i mislim da je to neizbježno. Alija sad može samo da se obruka ako bude to odbio. Ako bude odbio, on mora da prizna da je on za dominaciju i tako, to mu u Evropi neće proći.
Mikelić: Šta mu sad u stvari ovaj referendum predstavlja?
Karadžić: Ma ništa, to mu predstavlja plebiscit muslimanskog i hrvatskog naroda, s tim što Hrvati idu...
Mikelić: Da li će se Hrvati priključiti tom plebiscitu?
Karadžić: Mogu, ali samo sa svojim pitanjem.
Mikelić: Sa svojim pitanjem?
Karadžić: To dakle, nije referendum jedinstven čin...
Mikelić: Oni ostaju republika Hrvata u Bosni?
Karadžić: Da, da.
Mikelić: S mogućnošću da imaju dvojno državljanstvo?
Karadžić: Sa suverenim pravima, a dvojno državljanstvo traže odmah, od sada.
Mikelić: Da, da, to znači da imaju i hrvatsko.
Karadžić: Da, da.
Mikelić: Kao što i mi možemo i ovo drugo, je li tako?
Karadžić: Apsolutno. Mikelić: Jugoslovensko?
Karadžić: Apsolutno.
Mikelić: Je li ostaje onda ova koncepcija u kojoj je u stvari dogovoreno između Srbije i Crne Gore u kontinuitetu nastavak, da se stvori zajednička država?
Karadžić: Da, da, pa to ide.

(Slobodna Dalmacija)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 15th, 2009, 1:05 am 

Krvniku odobreni podaci o sporazumu s Holbrukom!

Krvniku odobreni podaci o sporazumu s Holbrukom!Zahtjevom za objelodanjivanje informacija vezanih za sporazum o imunitetu sa američkim diplomatom Ričardom Holbrukom, bivši predsjednik Republike Srpske (RS), ratni zločinac Radovan Karadžić obratio se i američkoj administraciji u Vašingtonu.

Predstavnici su se složili, uz uslov da se informacije o tome ne objavljuju bez izričite saglasnosti SAD - proizlazi iz dokumenata koji su večeras objavljeni u Hagu.

Karadžić se Vladi SAD obratio 11. decembra prošle godine, tražeći da mu se dostave kopije materijala: "Sve informacije u posjedu Vlade SAD o izlaganju Ričarda Holbruka u vezi sa hapšenjem i krivičnim gonjenjem Radovana Karadžića, na sastanicma održanim 18. i 19. jula 1996. godine sa predsjednikom Slobodanom Miloševićem i drugima u Beogradu"; sve snimke, transkripte, bilješke i zapisnike sa tog sastanka, kao i sve informacije o telefonskim razgovorima koje je Holbruk u toku sastanka imao sa zvaničnicima SAD.

Karadžić je takođe tražio da mu se dostave snimci, transkripti ili drugi dokumenti o telefonskim razgovorima između njega i Miloševića u vrijeme sastanka u Beogradu.

On je još zahtijevao da se ambasadoru Filipu Goldbergu odobri da ga intervjuiše Karadžićev pravni savetnik Piter Robinson, budući da je Goldberg prisustvovao sastancima u Beogradu.

Robinson je početkom decembra prošle godine stupio u kontakt sa Goldbergom, ali je on odbio da razgovara i tražio da se kontakt uspostavi sa pravnim savetnikom američkog Statedepartmenta, navodi se u podnesku.

Od sudskog vijeća Tribunala Karadžić je tim povodom 6. februara tražio da izda nalog, prema kojem bi na sve dokumente dobijene iz Vašingtona bila primjenjena pravila 54 i 70, prema kojima se dostavljene informacije objelodanjuju samo uz izričitu saglasnost države koja ih je dostavila.

- SAD su tražile su da se donese takav nalog kao uslov da dostave bilo kakav materijal iz zahtjeva i kao uslov da se intervjuiše ambasador Filip Goldberg. Karadžić i njegov pravni savjetnik Peter Robinson složili su se da ne objelodane informacije dobijene od SAD bez njihove saglasnosti, kaže se u Karadžićevom podnesku.

Dodaje se da je, "na sastanku od 4. februara ove godine američki pravni savjetnik Denise Maning izrazila spremnost SAD da potraže i obezbijede traženi materijal i dostupnost ambasadora Goldberga za intervju, ukoliko se primijeni pravilo 70".

Na kraju svog podneska Karadžić navodi da se ne protivi da se ovim povodom sasluša i mišljenje tužilaštva, ukoliko ono bude željelo da ga da.

Karadžić je optužen za genocid nad muslimanima u Srebrenici i za zločine protiv čovječnosti i kršenja zakona i običaja ratovanja u BiH od 1992. do 1995. godine.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 69 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 4 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: