www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 14th, 2021, 6:14 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1156 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: IZDVAJAMO IZ BH. STAMPE
TekstNapisano: Novembar 27th, 2013, 4:16 pm 

Tekstovi: 10155
Domobrane.
Znas i ti, i ja a i drugi koja je mahana drzave koju smo imali ama ja pricah o sistemu,pravu i slobodi u takvoj drzavi i rekoh da bih u takvoj rado zivio.Najpostenije cu ti reci zasto ne bih opet pravio YU.Ne bih zbog Srba i Hrvata punih mrznje i zla prema nama.To je mahana koju niko normalan ne bi pozelio.
E sad mi ti reci oko zatvora,kad ih vec pomenu.Jel ispravnije postupio onaj sistem od ovoga u kojem ratni zlocinci slobodno setaju,sjede na visokim pozicijama,predsjednik jednog dijela drzave ha otvori usta govori o njenoj podjeli a oni drugi koji su skupa s njim u sestorki zele svoj do te drzave?Koliko bi obavjestajaca drugih drzava a koji su na odgovornim funkcijama ti pohapsio?Koliko se po tvom misljenju politickih stranaka treba ukinuti a njihovo vodstvo optuziti kao i pljackom stecenu imovinu oduzeti?Kolikav bi ti trebao zatvor za sudije,policajce koji su korumpirani i upleteni u mnoge kriminalne radnje?Sta bi po tvom misljenju bilo posteno uraditi sa organizatorima i ucesnicima skupova koji docekuju optuzene i dokazane ratne zlocince?Gdje bi trebalo da zavrse tajkuni,krijumcari,kriminalci kojih je danas u svakom manjem mjestu vise nego u cijeloj prijeratnoj BiH.
Znam ja tvoje misljenje i ne moras ni odgovarati jer dobro svi znamo da bi pola drzave bilo zatvor.I ko poslije toga ne bi pozelio da zivi u drzavi slicnoj YU?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 27th, 2013, 5:30 pm 

Tekstovi: 3067
Pricati o SFRJ je danas malko zajebana tema.Narocito ako hoces pricati o njoj sa onima koji su bili mali ili su se rodili poslije Titine smrti.Oni sto ne znaju sta znaci ORA ili ONO.Oni koji ne znaju sta znaci ici i provesti ljetni raspust gradeci ceste i zeljeznicke pruge,onako iz zadovoljstva,i da ni u kojem trenutku niko nikad nije postavljo pitanje."KOLIKO CEMO BITI PLACENI".Danasnji vise vole zaradzivati zuljeve na guzici sjedeci cijeli dan na terasi kafica nego traziti poso.Sve ono ,dok ima babe,meni PS i Xbox sa malko FB je dovoljno.Mozda sam ostario i malko izlapijo,znam i to da nisu svi isti ali ova nova generacija je skroz :puke: :puke:
Samo da pojasnim.
Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 27th, 2013, 7:33 pm 

Tekstovi: 324
Slika

Slika

Z A Š T O ?

Slika

Slika

Slika

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pokolj_u_Bleiburgu

(Henri de La Rochejaquelein)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 27th, 2013, 9:11 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Zao mi je,bas mi je zao,sto se konfrontiramo na temi koja je jasna ko dan.Uspjeh svake drzave se mjeri zadovoljstvom i malom srecom njenih podanika,a sta oni zele.zele siguran i miran zivot,rahatluk i komsiluk,doktora koji je prijatelj porodice,besplatnu skolu,zdravstvo i jednaku sansu svakom.U bivsoj Jugi su mali ljudi(a njih je 95 procenata) bili sretni i zadovoljni,i nisu bili ljubomorni na nekoga koji je malo vise teglio pa imao stojadina,a on ficu.
I da kazem,samo za Bosnu i Hercegovinu:zemlja koja je prozvodila automobile,televizore,frizidere,oklopne transportere,avione,helikoptere,VBR-ove,municiju svih kalibara,zemlja u kojoj je u jednom Bugojnu platu primalo 16.ooo ljudi ili u Gorazdu 13.ooo,u kojoj je bilo naruciti dvije kile mesa i pripadajuce pice ko danas nekom zovnuti kahvu.U toj Bosni je bilo tri fabrike duhana,vinarija hejbet,mesnih industrija,fabrika cilima,skutera i bicikla,rahatlokuma,konfekcije,eksploziva,trihloretilena,a stolica za po Amerike,pa fabrika motora i mjenjaca,rakije i likera,kuglicnih lezajeva,cebadii ,ekspres lonaca,racunskih strojeva,bombi i mina,zemlja u kojoj se na more islo bez da se razmisljalo kako platiti,sa pasosem gdje nisu trebale vize...e jebo te Tito.Danas u Bosni(a Bogami i u ostaloj Jugi) ne uspijeva ni rahatluk,ni krompir,niti se sta proizvodi,jer,kazu,jeftinije je uvoziti,danas se u Bosni plati desetine miliona marak za uvoz vode - hej,VODE,a Moscanica tece.vrelo Bosne pod nosom,a Neretva huci i sija ko proljetno jutro...
Znam ja,domobrane,da ima zamjerki na taj sistem,ali de ih,brate,pobroj...a ne slikama sa nekih portala(a mogao bih i ja druge slike stavljati)bez i jednog valjanog argumenta.Pa nismo djeca sa "Poskoka"
Juga je bila ono sto Evropa danas tezi da bude(jedinstveno trziste i valuta,jedinstvena spoljna politika i odbrana),samo sto Njemacka(najmocnija evropska zemlja) nije Srbija.I sto takva Juga nije pasala korporacijskim stakorima.A govorio je rahmetli Tito,cuvajte zajednistvo(mada se s tim zajednistvom danas primitivci zajebavaju dok cekaju evropsku sadaku) i "ako nam ko dohaka,dohakace nam mangupi u vlastitim redovima(citati:Milosevic,Krivousti)"

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 27th, 2013, 9:26 pm 
Site Admin

evo dvije slikice,slucajno izabrane...

Attachmenti:
images.jpg
images.jpg [ 6.76 KiB | Pogledano 3839 puta. ]
tito 2.jpg
tito 2.jpg [ 5.28 KiB | Pogledano 3793 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 27th, 2013, 9:42 pm 
Site Admin

Titova sahrana

Sahrani predsednika SFRJ Josipa Broza Tita prisustvovalo je ukupno 209 dlegacija iz 128 zemalja; 123 državne delegacije, 68 delegacija političkih stranaka, 4 delegacije oslobodilačkih pokreta, 9 delegacija međunarodnih organizacija i 6 ostalih delegacija. Šefovi državnih delegacija bili su 38 šefova država, 5 prinčeva, 7 potpredsednika republika, 6 predsednika parlamenata, 10 predsednika vlada, 3 potpredsednika vlada, 12 ministara inostranih poslov, 20 članova vlada i 21 državni funkcioner.
Cini mi se ,da ovdje u Zagrebu,najvise place general Tudjman,ili mi se samo cini

Attachmenti:
titov ispracaj u zagrebu.jpg
titov ispracaj u zagrebu.jpg [ 97.02 KiB | Pogledano 3916 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2013, 4:02 am 

Tekstovi: 4128
Ma jebes zvalju (tudjmana) lesinar, ko i slobo i ostala gamad, koji su jedva docekali da zatvore Goli Otok,da umre Tito i da navale na kupusanje. Od Titine smrti, nista i nikad nije bilo valjano. NISTA NE VALJA. Poslije njega (Tita) uspjeh ti je ako nisi gladan, ako imas gdje da spavas, ako imas pos'o i ako ziv dodjes kuci s posla, s pijace, iz skole... Sada se zavrsavaju "skole" dijele se "diplome fakulteta" sve od rata, a i sada, a opet, ne moras ici plahu da slusas, a ni da pamtis. Dobije se lahko, samo moras biti podoban, naravno s lovom, ili da imas "svog u svom". Eto ti skole, eto ti diplome, eto ti posla, eto stana, eto fotelje, pa ces ti to polahko povratiti. "Dobro se dobrim vraca". Koliko ih znamo koji su jedva zavrsili srednju, a sada masu "fakultetskim diplomama". Do duse mnogo su "vrijedne"i "priznate" tako da mogu da obavljaju, po citavom dunjaluku pos'o za koji su "skolovani". Po, haman, citavoj Federaciji, a i sire (rs).
Zdravstveno, placen godisnji, pravo na stan od firme, redovna penzija, pravo na rad, SLOBODA ZIVLJENJA-kretanja... Sada toga vise nema, stoli...
Bogami, ako me naljutite "zavrsicu fakultet, kupi'cu pos'o" ili, necu, kupi'cu penziju i onda cu biti SMRAD k'o i ovi kupljeni diplomci, a mozda cu i knjigu koju napisati.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2013, 5:22 am 

Ovo ti je to.
http://www.youtube.com/watch?v=hpYCfTClUf4

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2013, 8:43 am 

Tekstovi: 324
Sele je napisao:
Zao mi je,bas mi je zao,sto se konfrontiramo na temi koja je jasna ko dan.Uspjeh svake drzave se mjeri zadovoljstvom i malom srecom njenih podanika,a sta oni zele.zele siguran i miran zivot,rahatluk i komsiluk,doktora koji je prijatelj porodice,besplatnu skolu,zdravstvo i jednaku sansu svakom.U bivsoj Jugi su mali ljudi(a njih je 95 procenata) bili sretni i zadovoljni,i nisu bili ljubomorni na nekoga koji je malo vise teglio pa imao stojadina,a on ficu.
I da kazem,samo za Bosnu i Hercegovinu:zemlja koja je prozvodila automobile,televizore,frizidere,oklopne transportere,avione,helikoptere,VBR-ove,municiju svih kalibara,zemlja u kojoj je u jednom Bugojnu platu primalo 16.ooo ljudi ili u Gorazdu 13.ooo,u kojoj je bilo naruciti dvije kile mesa i pripadajuce pice ko danas nekom zovnuti kahvu.U toj Bosni je bilo tri fabrike duhana,vinarija hejbet,mesnih industrija,fabrika cilima,skutera i bicikla,rahatlokuma,konfekcije,eksploziva,trihloretilena,a stolica za po Amerike,pa fabrika motora i mjenjaca,rakije i likera,kuglicnih lezajeva,cebadii ,ekspres lonaca,racunskih strojeva,bombi i mina,zemlja u kojoj se na more islo bez da se razmisljalo kako platiti,sa pasosem gdje nisu trebale vize...e jebo te Tito.Danas u Bosni(a Bogami i u ostaloj Jugi) ne uspijeva ni rahatluk,ni krompir,niti se sta proizvodi,jer,kazu,jeftinije je uvoziti,danas se u Bosni plati desetine miliona marak za uvoz vode - hej,VODE,a Moscanica tece.vrelo Bosne pod nosom,a Neretva huci i sija ko proljetno jutro...
Znam ja,domobrane,da ima zamjerki na taj sistem,ali de ih,brate,pobroj...a ne slikama sa nekih portala(a mogao bih i ja druge slike stavljati)bez i jednog valjanog argumenta.Pa nismo djeca sa "Poskoka"
Juga je bila ono sto Evropa danas tezi da bude(jedinstveno trziste i valuta,jedinstvena spoljna politika i odbrana),samo sto Njemacka(najmocnija evropska zemlja) nije Srbija.I sto takva Juga nije pasala korporacijskim stakorima.A govorio je rahmetli Tito,cuvajte zajednistvo(mada se s tim zajednistvom danas primitivci zajebavaju dok cekaju evropsku sadaku) i "ako nam ko dohaka,dohakace nam mangupi u vlastitim redovima(citati:Milosevic,Krivousti)"

Nimalo ja ne sumnjam da se bolje živjelo kad je, umjesto nas, radio naš babo i kad je naš "posao" bio da uživamo u plodovima
njegovoga i majčinoga rada, pomalo idemo u školu i ostatak vremena trošimo na ganjanje cura, šutanje lopte i odlaske u kino.
Danas, kad sami moramo "pljunuti u šake" i raditi ono što je radio i trpio naš babo, mnogo je teže živjeti. To priznajem. Bez ikakvih dvojbi.

Ah, da... Da ne zaboravim: U ono vrijeme i kita se lakše dizala. Danas je nekako umorna od svega !

Što se tiče komunizma, kao političkoga sistema, kao društvenoga poretka, ja ne moram ništa izmišljati niti smišljati,
kako bih ga oslikao u njegovim pravim bojama. Kako je nastao, tako je i nestao. Krv, samo krv ! Krv na početku, krv na kraju !
Negdje manje, negdje više. Znoja i žuljeva bilo je svugdje. Dok je trajao i da bi trajao. A onda se urušio. Sam od sebe. Iznutra.
Urušio se onaj sovjetski. Urušio se onaj koji je bio "malo mekši" - istočnoeuropski. Urušio se i onaj koji je bio "najbolji" - jugoslavenski, "samoupravljački"...

Nema ga više ni u Albaniji - zemlji betonskih bunkera. I u Kini ga je sve manje. Skoro da ga više i nema.
Ostao je još samo u Sjevernoj koreji i - nešto malo - na Kubi, gdje će uskoro, također - nestati.
Zanimljivo ! A taj komunizam je bio "toliko hvaljen" i "toliko čuvan". I policijom, i vojskom, i dječijim vrtićem, i školom, i novinom, i radijem, i televizijom...!
Tamo, "na brdovitom Balkanu", gdje je bio "najbolji" i najhvaljeniji, prolilo se najviše krvi.
Zašto ? Zašto, ako je bio tako dobar ?! Da se očuva i spasi ili da se pobjegne od njega i njegove "dobrote" ?
Jedno je sigurno: Krv i životi se nisu štedili ! A postiglo se ono što se postiglo. Je li moglo drugačije, to je već neka druga priča.
Jesu li sada svi zadovoljni, to je neka treća priča. Mašta, snovi, ideje i ideali, jedna su priča, a stvarnost je nešto drugo, nešto što nas je zadesilo !

Dok na Ameriku politički gledamo samo kao na "nužno zlo" i dok je gledamo kao zemlju hollywoodskih junaka, "red carpeta" i sl.,
i dok na Rusiju gledamo kao postojbinu Segeja Jesenjina, Aleksandra Sergejeviča Puškina, Fjodora Mihailoviča Dostojevskog ... itd.,
ignorirajući istovremeno Lenjina, Staljina, Beriju, njihove čistke i nihove "gulage", teško ćemo doći do pravih odgovora na pitanje koje muči mnoge: Zašto nam je danas tako kako jest ?!

Uravnilovke više nema. Urušila se. Urušila se sama od sebe. Urušila se u krvi onih koji su u njoj "uživali". Uživali ili trpili ?! Možda je to pravo pitanje ! ( ?! )

Dok se vode ne izbistre i dok se strasti ne smire, ja ću ostati za "komunizam švedskoga ili švicarskoga tipa". Ili demokraciju, koju ću sam sebi izgraditi !
Nmalo ne sumnjam da će i u njoj biti krvi, znoja i žulja, jer tako, valjda, mora biti ! Tako je u politici uvijek bilo. Tako je to uvijek i svugdje gdje su interesi "isprepletani",
a poglavito tamo gdje pojedinac želi živjeti - bolje od drugih.

Nećete mi vjerovati: Ovo je priča o životu i ona nema kraja. Stara je koliko i sam čovjek. Možda čak i starija !
Zato ću je prekinuti, odnosno napustiti. Do neke druge prilike - u Novoj godini. U godini 2014., u kojoj vam svima želim dobro zdravlje i svaki berićet !

(Henri de La Rochejaquelein)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2013, 4:51 pm 

Tekstovi: 3067
Ovo je priča o životu i ona nema kraja. Stara je koliko i sam čovjek. Možda čak i starija !

Nije to to nego je to ono.
Nemoze biti starija jer covjek ili zena postoje jer ih je bog,trenutno se ne zna koji,napravio.
Upadamo u rupu u kojoj nalazimo vazda isto pitanje.Sta je nastalo prvo koka ili jaje,politika ili religija,vatra ili voda ili jos bolje pokusaj mi odgovoriti.STA JE PRVO NASTALO? INSAN ILI HAJVAN.
ps.Necu da vrijedzam zivotinje.Mislim na nas.Pametan ili budala.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2013, 6:40 pm 

Komunizam,kapitalizam,socijalizam ili koje vec uredzenje drzave je izum kako vise ili manje nacuturiti raju.Problem je taj sto ne znam sta je od rata u BiH i da li je to neki novi izum a dva od pomenuta tri sistema sam osijetio.Negdje bolje ovo negdje ono i snalazim se u oba.Meni licno je najveci problem i nedostatak taj sto sam morao mijenjati i mjesto i one oko mene.Ko zna,mozda bas to vuce da zalim za onim gdje su sa mnom bili oni uz koje sam rodzen,rastao,sazrijevao pa porodicu zasnovao te ne mogu ni biti realan u ocijeni.Sa 35 sam otjeran i odvojen,sa 45 sve novo a onih 10 izmedzu ne znam u sta da brojim.Zato mogu reci ono u sta sam 100% siguran.U zivotu je najvaznije zdravlje.I vlastito i onih oko insana a do kojih vam je stalo.Jebo svaki sistem i drzavu ako toga nema.Znam ja da ce neko da pomene i lovu jer bez nje ni zdravlja nema i apsulutno se slazem s tim.Tako dolazimo do zakljucka da je najbolje kada se zivi u sistemu kada ima dovoljno love da se moze ostati zdrav i normalan a jos bolje je kada je to tamo gdje su oni koje volis.To sto te sistem i dalje muze i handri i ne primjetis niti osjetis.A i ne zanima te.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2013, 8:04 pm 
Site Admin

ZELE je napisao:
Komunizam,kapitalizam,socijalizam ili koje vec uredzenje drzave je izum kako vise ili manje nacuturiti raju.Problem je taj sto ne znam sta je od rata u BiH i da li je to neki novi izum a dva od pomenuta tri sistema sam osijetio.Negdje bolje ovo negdje ono i snalazim se u oba.Meni licno je najveci problem i nedostatak taj sto sam morao mijenjati i mjesto i one oko mene.Ko zna,mozda bas to vuce da zalim za onim gdje su sa mnom bili oni uz koje sam rodzen,rastao,sazrijevao pa porodicu zasnovao te ne mogu ni biti realan u ocijeni.Sa 35 sam otjeran i odvojen,sa 45 sve novo a onih 10 izmedzu ne znam u sta da brojim.Zato mogu reci ono u sta sam 100% siguran.U zivotu je najvaznije zdravlje.I vlastito i onih oko insana a do kojih vam je stalo.Jebo svaki sistem i drzavu ako toga nema.Znam ja da ce neko da pomene i lovu jer bez nje ni zdravlja nema i apsulutno se slazem s tim.Tako dolazimo do zakljucka da je najbolje kada se zivi u sistemu kada ima dovoljno love da se moze ostati zdrav i normalan a jos bolje je kada je to tamo gdje su oni koje volis.To sto te sistem i dalje muze i handri i ne primjetis niti osjetis.A i ne zanima te.

...Sad ispred zadruge pio s jednim Poljakom,nesto mladji od mene...pa diskutujemo.I on spomenu Tita,kleknu na koljena,a ja skidoh kapu.Veli:da samo znate kakvog vas je jada spasio 1948.Covjek je,kao partijski kadar,studirao u Moskvi politicke nauke,pa ga valjda i indoktrinirali,bio komunjara,pa opet kleknu i fino po naski :"Zivio Tito".I onda prica od prije petnaestak godina kad je zdusio u Njemacku.pa Dubrovnik,pa more,pa Sarajevo...Eto,ako mi ne znamo,zna Marek,Poljak,katolik,bivsi skolovani komunjara!
A ovdje,medju "nasim" prva rijec je :"Jebo te Tito",a on bio blagajnik u nekoj seoskoj zadruzi,kucu napravio,cetiri osnovne,djecu iskolovao i...Jebo te Tito!".I jebe i Merkelovu i Njemacku i ni na kraj mu pameti da se vrati u svoj zaseok,a svaki put:"Ma sutra bih se vratio,ma nedaju djeca."
.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1156 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 3 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: