www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 12th, 2021, 11:18 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 140 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Bolest-i
TekstNapisano: Oktobar 4th, 2010, 4:45 pm 

Tekstovi: 13163
Bilo je bogami kesa nego Enisa odnijela da se ne pomiču po asfaltu. A kese obično završavaju kod medicinskih sestara, da te malo bolje pripaze. Kesu od katetera sam vješto sakrio.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 4th, 2010, 6:50 pm 

Tekstovi: 251
"Jes to ti?"

kad vidjoh ovaj ulaz na urologiji, sjetih se dogadjaja (ko da je juche bilo )....

sredina je 80-tih, stari lezho na urolgiji...
ja studenat, posjecujem ga koliko god mogu...
taj dan nisam mogao kad je bilo vrijeme posjetama, odluchim, idem navecher, valjda cu nekako moci uci....

zimsko ili je jesenje doba, prohladno, nosio sam jaknu sa dva lica (bitan momenat :think: :lol: )...
dolazim pred onaj ulaz, vec je i mrak, vjerovatno sam nosio malo voca ili shta je vec bilo potrebno - a na ulazu je portir, pitam se kako proci nepremostivu prepreku :think:

ja na ulaz, provirim, i vidim portir okrenut ledjima i pricha sa nekim....
te ja odluchim da na laganim vrhovima prstiju se proshunjam "neopazhen"... :roll:
jest vraga ...."Hej ti!!!" zgalami glas iza mene.....
a ja haman vec bio prosho...
ma ne stajem ja kad sam vec tu, nadomak cilja...te ubrzam i razgulim, u dva koraka lijevo i onda opet lijevo uz stepenice - 11 sekundica :emo: :lol:
chuejm, portir galami i potrcho iza mene ali me je izgubio, i nemozhe on napustiti portirnicu da me ganja po urologij, soba hejbet, haj pogodi dje sam :think: :lol:

uglavnom, posjetim ja babu, milo mu je bilo kao i svakom bolesniku, pogotovo neko njegov...mozda sam se zadrzho oko 45 minuta, ne sjecam se sad...

ali, sad je problem izaci, pored onog portira katila... :think: :think:

i dosjetim se ja - imam jaknu sa dva lica, te je izvrnem i sad je crvene boje (umjesto plave), da me portir ne pozna :think: :think: :lol: :lol: :emo:

i krenem tako sad prerushen i crven, napravio se tosho, ko da nishta nije bilo tojes bio ja poslom u bolnici i sad sasvim normalno i regularno izlazim... :emo: :think:

idem ja, nailazim pored portirnice a portir se zapilji u mene :roll: :roll: :roll:

gleda on, gleda, nije mu bash jasno...te upita, nesigurno: "JES TO TI?"

a ja, shta cu, otkriven sam pa priznadoh "JESAM"..

Gleda on, shuti, ne zna dal da bude ljut ili shta da radi (a ja sam samo dva koraka kroz vrata, mada sam stao da pricham sa njim kad vec pita), te samo promrsi "Hajd sad, i nemoj vishe"

"Fala", uzvratim ja, sa olakshanjem, i nastavimn natrag u noc u svojoj crvenoj maskirnoj jakni... :think: :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 4th, 2010, 7:13 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Bezbeli je bio "Pitar" odnekud s Breke...pozlilo mu sto neko u plavom,mimo njegovog znanja,prolazi...a propustio te,oprostio ti,sto si se vratio u crvenom(bordo).I ti si bunar bio vazda namazan.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 4th, 2010, 7:27 pm 

Tekstovi: 251
po hljebu, Sele...po hljebu :emo: :lol: :think:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 19th, 2010, 8:12 am 

Zele napisa da bi volio da iz prve ruke čuje i vidi šta se to ovih dana dešava u sarajevskoj Zetri gdje iscjeljitelj iz Maroka Meki Tarabi liječi ljude bioenergijom. Bio sam i ja sinoć pa da vam prenesem utiske.
Kažu da je juče prodano oko 80 000 karata. Po jednu marku!!! Dakle Zetra odlično prolazi. Tarabi to ne naplaćuje. Koliko sam vidio svako kupuje po paket od 6 boca vode, dakle prodano je po mojoj slobodnoj procjeni oko 300 000 boca vode. po jednu marku 300 000 KM keša dnevno. Dakle i pivara dobro prolazi. Ja sam prošao preko reda jer mi prijateljica radi u zetri i zadržo sam se oko 2 sata. Inače u prosjeku se šeka oko 8 sati.
Torabi svakog uhvati za ruku, nekog vrlo, kratko nekog malo duže. Ja sam imao osjećaj da me nešto pri tom dodiru pecnulo ili je to samo moja sugestija. Uglavnom i ja i žena i Amra Hodžićka smo sinoć spavali ko janjadi. A ja inače imam slab san. Sad pijemovu vodu kojoj je kako kažu prenesena ta energija. Hamida Lihića punac ima problema sa prostatom. Poslije 3 dana mokri mormalno a juče se doktor iznenadio na pregledu ultra zvukom koliko mu se stanje sa prostatom popravilo.
Da zaključim.
Nisam baš ubijeđen 100% da on može liječiti ovolike ljude. Volio bih da se varam, ako ni zbog čega, a ono zbog onog onolikog bolesnog svijeta koji dolazi u zetru. Mnogi sa kojima sam juče pričao govore da im se zdravstveno stanje jako popravilo.
Toliko od mene. Pogledajte slike (mutne su jer sam sliko mob. na brzaka a mobiteli moraju biti isključeni)
Attachment:
t1.jpg
t1.jpg [ 112.27 KiB | Pogledano 3378 puta. ]

Attachment:
t2.jpg
t2.jpg [ 123.37 KiB | Pogledano 3377 puta. ]

Attachment:
t3.jpg
t3.jpg [ 99.95 KiB | Pogledano 3376 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 19th, 2010, 2:11 pm 

Tekstovi: 10155
U razgovorima sa mnogim cuo sam interesantnih stvari.Da budem iskren i ja bih poslije svega da mogu otisao mada i nemam nekog posebnog razloga kada je zdravlje u pitanju.I jedna lijepo prospavana noc je dovoljan razlog da insan bude zadovoljan za 1 marku i kad dodamo da je i ona radoznalost uz to zadovoljena eto razloga da sve halali.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 21st, 2010, 7:51 pm 

Attachment:
21-11-10_1353.jpg
21-11-10_1353.jpg [ 80.4 KiB | Pogledano 3220 puta. ]

Avdo nam je nastrado na poslu. Pao je sa skele sa petog sprata na drugi. Samo ga Bog dragi sašuvo.
Bio sam mu danas pa reče da ne prima više voće i sokove već samo čvrstu valutu. Dijaspora može nazvati samo da izdiktira broj preko wester union.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 21st, 2010, 8:25 pm 

Tekstovi: 294
Hvala drago Bogu sta je moglo biti dobro je proslo. Mom Roletu Avdi zelim brz oporavak i dobro zdravlje kao i njegovoj porodici.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 21st, 2010, 11:03 pm 

Tekstovi: 10155
Jebla ga gradzevina.Svi nase generacije uzese nake penzije i ne znam sto se i on vise ne makne.Mada je i ovo puno strah me i pomisliti sta je moglo biti.Srece plivadonka mu kuci,ko i meni,i brzo ce ga dici. :lol: :oops:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 22nd, 2010, 3:25 pm 

Tekstovi: 3067
U nedjelju 31. oktobra na katarskoj televiziji Al Džazira u emisiji "Eš-Šeriatu vel hajat" gostovao je dr. Jusuf el-Karadavi. Tokom te emisije gosti su mu postavljali razna pitanja iz domena islama. Jedno od pitanja dobio je iz Bosne od hafiza dr. Safveta Halilovića. "Uvaženi šejh, posljednih mjesec dana u Bosni i Hercegovini vodi se živa rasprava o čovjeku iz Maroka, čije ime je Mekki Torabi, a koji tvrdi da liječi ljude energijom koja mu dolazi sa pet planeta, izvan Sunčevog sistema, i da mu dolaze kornjačolika bića veličine 60 cm, s kojima on razgovara na nepoznatom jeziku. On također tvrdi da je to moć koju mu je Allaha dao, i na taj način obamnjuje ljude koji ga u velikom broju posjećuju, svaki dan u sarajevskoj dvorani Zetra. Da vas Allah nagradi!"

Dr. Jusuf el-Kardavi: "Spletom okolnosti prošle sedmice sam posjetio Bosnu i Hercegovinu tako da sam u potpunosti upoznat sa ovim problem. Imao sam priliku slušati i gledati šta se događa u spomenutoj dvorani. Tvrdnja ovog čovjeka da mu dolazi energija sa nepoznatih planeta, sa islamskog stanovišta, je potpuno neprihvatljiva. Zapravo se i radi samo o pukoj tvrdnji. Žalosno je da muslimani prihvataju ovakve stvari zdravo za gotovo. Planete (zvijezde) su Allahova stvorenja koja čovjeku ne mogu dati nikakvu energiju. Allah, dželle šanuhu, nam pojašnjava u Kur'anu šta je svrha i korist stvaranja zvijezda. U jednom ajetu se kaže "da je Allah, dželle šanuhu, stvorio zvijezde da bi se ljudi po njima u mraku upravljali, na kopnu i moru" (El-En'am, 97.), u drugom "da su zvijezde ukras nama najbližeg neba" (Es-Saffat, 6.), a u trećem "da vatra iz njih pogađa šejtane". (El-Mulk, 5.). Nigdje se ne kaže da zvijezde daju bilo kakvu energiju čovjeku. Zar ljudi od davnina nisu obožavali zvijezde, Sunce i Mjesec? Sve su to samo stvorenja, koja nidi vide, niti čuju, niti poimaju, pa kako čovjek može vjerovati da ona nekome nešto daju? Ovakvo ubjeđenje, je bez sumnje, u koliziji sa nepatvorenim islamskim učenjem i vjerovanjem. Islam ne poznaje ovakav način liječenja. Naprotiv, Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je čovjeku koji mu se žalio na bol u jetri, preporučio da se obrati Harisu ibn Keledi el-Lejsiju, koji se bavio liječenjem ljudi. Nije mu rekao, ja sam Allahov Poslanik, ja ću te izliječiti, nego ga je poslao kod stručne osobe. Također, prenosi se da su ga posjetila dvojica ljekara iz plemena Benu Nedžar, a on ih je pitao: "Koji od vas dvojice je vještiji?" Ne radi se, dakle, samo o tome da li čovjek zna liječiti, nego i koliko je vješt u svom poslu. Islam kao što vidimo uvažava prirodne zakonitosti i vjeruje u princip uzročno-posljedičnosti. Da su se muslimani kroz historiju povodili za tvrdanjma raznih nadriljekara i šarlatana, danas uopće ne bi imali islamsku medicinu. Veliki islamski učenjaci, poput Fahrudina er-Razija, Ibn Rušda i Ibn Nefisa, bavili su se medicinom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 22nd, 2010, 4:15 pm 

Ma čitao sam ja to i pravo da vam kažem nisam baš ubjeđen u ova spektakularna liječenja pa i neidem gore u Zetru. Ali da vam ovo ispričam. Sjedim tako na kahvi sa dvojicom mojih najboljih jarana i pričamo o Torabiju. Ja pričam kako je tip napravio dobar biznis, kako svaka 3 dana u Maroko na njegov konto liježe oko 40 000 KM (rekla mi osoba koja radi u Zetri na finansijama) i da ne mogu da vjerujem da može liječiti odmah 20 000 ljudi. OK bioenergija je poznata i priznata. Ali da ja dođem na tretman, pa to das traje dvadesetak minuta, pa opet sutra i tako nekoliko dana, pa hajde. I tako ja pričam sa nevjericom, a onda meni moj jaran, čija je žena doktorica veli. Ja sam išao u Zetru kod Torabija. Imam problema sa nogama, hladne ko led i ljeti i zimi. Probo sve al ništa. Obilazio klinike, ništa. Odem kod Torabija i kad sam se vratio kući noge izgoreše. Išao još dva puta i sad, vjerujte, nemam nikakvih problema. Cirkulacija se popravile, noge tople ko nekad. Napominjem da je jaran intelektualac, supruga doktorica...pa vi sad vidite ili uzmite šta kome odgovara.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 22nd, 2010, 7:54 pm 

Tekstovi: 349
Ja mislim da se tvom jaranu cirkulacija poboljsala Allahovom voljom a ne Torabijevom energijom.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 140 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: