www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Septembar 26th, 2018, 8:22 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 34 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: RAMAZANSKI BAJRAM U ROGATICI 2011 GODINE
TekstNapisano: Septembar 7th, 2011, 9:58 am 

Tekstovi: 294
Ne persiram ja Zeleta, sem sto mi je bliznji rodjak ,toliko se dugo poznajemo da nemozemo folirati jedan drugog. Znam tacno i garantujem za njeg da mu je i srce i dusa ovamo sa nama sa rajom sa svojom Rogaticom. Jedino sto mogu da mu zamjerim i da se neslozim sa njim jeste poneka njegova brzopleta recenica. Ovo isto vazi i za tebe Kerme, ja vas volim kao moje naj blize ali se cesto neslazem sa vasim komentarima. Mare kaze njegove zajebancije, de Mare da se zajebajemo ali nemojmo preko mezarja, zajebancija nije nekom koga to boli, pa taman da se niko neprepozna u toj zajebanciji.Moji dobri prijatelji i komsije zivot ima smrt ima a ja se
upravo spremam na jos jednu dzenazu u Rogatici nasem rahmetli Fadilu Lihicu.

Razmislimo malo, sto su rogaticke djenaze tako posjecene, sto toliki broj naroda prisustvuje na posljednjem ispracaju nasih naj milijih, jeli sto smo ljudi i sto se postujemo ili nesto drugo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 7th, 2011, 2:37 pm 

Tekstovi: 10000
O najvecoj akciji ciscenja i uredzenja rogatickih mezarja ima ovdje pod temom Humanitarne akcije.Ovo samo da podsjetim jer onaj dio kritike o tome apsulutno je na pogresnu adresu upucen.
Mezri moie rodbine nisu ni na jednom od onih mezaja koje je akcija obuhvatila sto dovoljno govori o tome koji je motiv mog ucesca u akciji.
E sto se tice sirotinje Nerici to sigurno nisu a i da jesu ne bih ih zalio kao sto ne zalim nikoga ko je na toj strani i u toj vojsci bio.Uostalom to je ona strana koja je i unistavala mezarluke a nas sprijecili da ih odrzavamo.
Moj role nikog ja ne foliram jer sam napisao bas onako kako razmisljam a ove pameti drugacije ne mogu.
Da sam znao da je Mahir i pomislio na zezanje ili salu ne bih ni pisao nista jer se ja nikada sa ovakvim stvarima ne salim.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 7th, 2011, 6:00 pm 

Tekstovi: 3067
Dali su sve ISTINE dobre da se kazu.Jesu bar ja tako mislim.Kako?Jeli ko neki filozof ili historicar koji ti to objasni pa ti treba mjesec dana da skontas sta je htio reci.Ili onako direktno,prozoves i kazes,ime i prezime a poslije sta mu zamijeras.Ili moj nacin.Kazem MOJU istinu na MOJ nacin,bez imena,samo cinjenice da je neko nesta uradijo.Sad ako se neko pronadze,za mene to znaci da se prepozno.Neki su palili Tekiju i Gracanicu,Pdljun,Podhrid i Carsiju.Puno je Rogaticana zavrsilo ubijeni i zapaljeni po njihovim kucama.Kad vidim Sehovinu "OCISCENU" vatrom mislim na sve one nase koji zavrsise tako.

Samo da dodam.Ovo nije zajebancija.Stvarno mislim ovako.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 7th, 2011, 9:30 pm 

ZELE je napisao:
Mahir je napisao:
Cuo sam da su cete pomagale obnovu Dzamija.Jel to sad se brinu i oko uredzivanja mezarja.

Dobro si i cuo a cini mi se da znas i odgovor za ono o cemu pitas.Valjda misle da ce tako ocistiti savjest i obraz.Mogu kod nekih
"ljudi" ali kod Boga se neki grijesi ne mogu otkupiti.

Molim pojasnjenje za ove postove. Mozda ih ja pogresno citam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 8th, 2011, 1:40 pm 

Koliko se sjecam Nericima se zahvaljivalo za datu struju(iz Medenog radnje) prilikom gradnje dzamije sto meni nikada nije,niti ce
biti privatljivo da bi se pominjali kao neko ko je pomagao izgradnji.
Svi slicni njima za mene ostaju oni koje sam izbrisao i ljudskog sureta i obiljezio kao krivce za sve sto se desilo meni i mom narodu i drugacije ne moze biti.
Eto mog objesnjenja.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 8th, 2011, 3:40 pm 

Tekstovi: 3067
Puno je Rogaticana zavrsilo ubijeni i zapaljeni po njihovim kucama.Kad vidim Sehovinu "OCISCENU" vatrom mislim na sve one nase koji zavrsise tako.

Ovo je moj odgovor.
Mozda sam bilmez i budala ali dragi moj Irfo ja mislim tako.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 8th, 2011, 5:27 pm 

Ja sam pogresno shvatio vase postove pa sam zato i reagovo i molio za pojasnjenje. Uredu, mislim da je ljepse kad se razumimo. ;) :clap:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 9th, 2011, 6:00 am 

Tekstovi: 13163
Svi znamo sve pa i moj rođak Irfo, za koga ovdje i svugdje tvrdim da je oličenje poštenja. Uostalom kao i cijela mu porodica.
Što se Nerića tiče ja sam insistirao da se ona "ponjava" što doniraše za otvor džamije, a neki se tim hvališe (povratnici), skloni. Kad sam to rekao Muderizu, čovjek nije mogo u čudu da se načudi kakvi smo mi to ljudi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 10th, 2011, 1:30 am 

A na zadnjim rogatickim dzenazama Stojan obavezan medzu nasim rogaticanima.Ne znam kako ko na to gleda ali da je dosao kom mom ja bih ga zamolio da ne prisustvuje dzenazi.Za mene su svi slicni izbrisani i kao da i ne postoje i od njih apsulutno nista ne trebam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 10th, 2011, 2:59 am 

Tekstovi: 4128
Ucitelj smrti !
To je stojan neric. on je odgojio svoju stenad. on je ucio njike kako da postuju, cijene, (ubijaju, kolju, siluju, pale, pljackaju...) svoje komsije i njihovu imovinu.
I pored svega nadje se jedno bosnjacko govno koje je bilo u sluzbi njike, cetnika, koje ce faliti i velicati ucitelja smrti i njegovu stenad.
Ipak, izgleda da je za pojedine bosnjake dovoljno nekoliko kilovati struje i jedan duzi produzni kabal pa da zaborave sve sto je ucitelj smrti nasavjetovao i sa njegovim amanetom odobrio da njegova stenad i on sam rade i urade svojim komsijama i sugradjanima.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 34 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: