www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Juli 17th, 2018, 6:17 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 11 posts ] 
Autor Poruka
 Naslov: Mevlud u Rogatici-Minela Jarovic proucila i predala hatmu
TekstNapisano: Mart 17th, 2009, 2:14 am 

Tekstovi: 3246
Slika

Centralna svečanost u povodu rođenja Božijeg Poslanika Muhammeda s.a.v.s. na prostoru Medžlisa IZ-e Rogatica održana je 15. 03. 2009. godine u Šudžauddin-Čaršijskoj džamiji u Rogatici. Gosti-izvođači programa su bili hor Medžlisa IZ-e Rogatica, a gost-predavač profesor Kenan ef. Musić. Na početku programa glavni imam MIZ Rogatica Madžid ef. Alihodžić je poselamio prisutne te poseban selam uputio našim gostima profesoru Kenanu ef. Musiću, glavnom imamu Medžlisa IZ-e Sarajevo mr. Feridu ef. Dautoviću, horu Medžlisa IZ-e Sarajevo i ostalim mnogobrojnim gostima. U prisustvu otprilike 250 vjernika i vjernica, prelijepe glasove hora MIZ Sarajevo, nadahnutim predavanjem profesora Kenana ef. Musića, današnji program je bio veličanstven. Molimo Allaha dž.š. da sve one koji su pomogli organizaciju današnjeg mevluda obilato nagradi Svojom nagradom, a već ubrzo najavljujemo još jednu veliku manifestaciju povodom bratimljenja MIZ Tešanj i MIZ Rogatica.

(Preneseno sa http://www.medzlisrogatica.ba)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nazad na vrh

Naslov: Re: Mevlud u Rogatici
TekstNapisano: Mart 17th, 2009, 2:34 am 

Tekstovi: 9968
Kako svih nasih tako i stranice Medzlisa IZ Rogatica ja sam clan pa redovno pratim i njen rad. Vec sam pogledao ove slike i sve ostalo ali ipak cestitke autoru koji se sijetio da i onima koji to nisu omoguci da ih pogleda. I ostala obavijestenja, apele, izvjestaje i sl koje IZ Rogatica saopstava preko svoje stranice trba nastaviti objavljivati kako bi oni koji to zele bili obavjesteni.

Nazad na vrh

Naslov: Re: OSTALO
TekstNapisano: Juni 7th, 2009, 5:24 pm 

Tekstovi: 13163
Slika

POGLEDAJTE U NASTAVKU SLIKE.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 7th, 2009, 5:30 pm 

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 8th, 2009, 1:54 am 

Mineli i njenim roditeljima Dzevadu i Amiri nek je sretno i hairli i u buducnosti.
Inace porodica Jarovic je stara rogaticka familija koje je nazalost u samom gradu nestalo a ostalo ih je samo u Vragolovima gdje se jedan iz ove porodice nastanio nakon odlaska iz Rogatice prije II rata.Za one koji to nisu znali od onih koji su iz ove porodice posljednji zivjeli u Rogatici je Mustafa Jarovic i njega porodica medzu kojim i dva sina.Stariji sin koji je nosio isto ime kao i otac mu Mustafa ubijen je u Jasenovcu i imao je jednu scer.Mladzi Sevkija poginuo je u istom ratu i ukopan je u mezarluku Zahrid.Po ovom mladzem ime je dobio Sevkija Musanovic(sin Harija)jer tako zazeli njegova tetka Esma ciji je poginuli bio dajdza.Kako vise nije bilo muskih potomaka tako u samom gradu nestade ove familije.Na svu srecu ostalo je onih iz Vragolova koji eto i ovako nastavljaju tradiciju i produzuju lozu ove familije.Napomenucu i to da su i Mustafa i Sevkija bili svrsenici Medrese a njihov otac Mustafa bio je zandarski komandir i sva njegova djeca su bila pismena sto je za onaj period(negdje do 1920-e)bila rijetkost a posebno za zensku djecu.Imao je 4 sceri Muliju,Fadilu,Hafizu i Rabiju.
Pomenuta porodica je zivjela u Pohridu u kuci koja ostade scerki Fadili a kasnije je naslijedi njena scer Fehima koja se udala u porodicu Tantula.
Eto jedan kratak tekst o jednoj familiji ciju sudbinu dozivjese i neki u ovom posljednjem ratu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 18th, 2009, 12:33 pm 

Da ne otvaram novu temu.
Zamolili su me prijatelji iz Vragolova da im uradim pozivnice za otvor džamije u Vragolovima 01.08.2009.godine i da to objavim na stranici. Evo, taze pozivnica, pa k je vidi a bude u BH neka dođe.

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 18th, 2009, 12:47 pm 

Tekstovi: 2730
Neka, neka..Selam svima, ljudi pozivaju, bujrum - ko je u to vrijeme, na susret...
biće i rogatičana, nadam se..više nego na forumu..i, red je..

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 18th, 2009, 1:38 pm 

Kako nisam vjest u tumacenju slika vec je samo gledam zamolio bih Pitara da mi objasni sto je ono dzamiju iscrto cifutskim znakom????

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 18th, 2009, 2:26 pm 

Pitar-Istok je napisao:
ZELE je napisao:
Kako nisam vjest u tumacenju slika vec je samo gledam zamolio bih Pitara da mi objasni sto je ono dzamiju iscrto cifutskim znakom????

Nisam konto da ćeš ti prvi naletiti, al hajde. To je Davudova a.s. zvijezda i ova arabeska se nalazi na večini slika u islamskom svijetu. Ja sam je jedne prilike na Džumi u Istiklal džamiji na Otoci zapazio na prozorima kao demir, imo kod sebe papir i olovku, napravio skicu, a onda to uobličio u Corelu i eto vidiš, sad koristim. Tako je to moj Zele!!!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 18th, 2009, 2:50 pm 

Ja sto ne znam pitam a to nije sramota :oops:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 18th, 2009, 7:47 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5775
Tebi odgovori,a ja ga lani pito isto.Ali nema veze,zadovoljan sam odgovorom,mada ne u potpunosti.Jer ovo je tema o religiji,a o simbolima cemo pricati tamo gdje Shana vec ureduje,na umjetnosti.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 11 posts ] 

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: