www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Novembar 26th, 2020, 5:22 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 131 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: KURBAN BAJRAM - BAJRAMSKE CESTITKE
TekstNapisano: Decembar 12th, 2008, 8:55 pm 

Tekstovi: 13163
Na stranici www.fksinfo.com u temi BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN moj post je izgledao ovako

BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN BRAĆO PITARI I HORDE ZLA.
Žalosno je u šta nam se Bajram pretvorio. Šenlučenje omladine po kafanama, El-Dorado na ulicama Sarajeva. Krv na asfaltu kao da je 92. Bruka i sramota. Kakvim očima će nas drugi gledati? Pretvorili smo najsvetiji naš praznik u orgijanje po kafanama, lokanje alkohola, najveće zabrane u Časnom Kuranu, uz muziku prekodrinskih pjevačica kurvanjskog izgleda. A poslije, potezanje noževa i prolijevanje krvi.
Bajram je porodični i familijarni praznik, kada se obilaze svi, i oni kojima često i oni kojima rijetko idemo. Mnogi, mnogi su to zaboravili. Vi, koji ste svoje "praznovanj" proveli uz muziku i litre pive i ostalih govana od alkohola, pogledajte se u ogledalo, u oči, i zapitajte se. Vidim li ja to sa druge strane insana ili hajvana. A ako pak, mahmurnih očiju ipak vidiš insana, zamoli dragog Allaha da mu oprosti i sledeći Bajram dočekaj kako dolikuje muslimanu i dobrom čovjeku. U krugu svoje porodice. Lokanje po kafanama i potezanje noževa ostavi onima preko Drine.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 12th, 2008, 11:29 pm 

Tekstovi: 10152
Sve potpisujem Pitarevo.
Jednostano receno BRUKA

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 13th, 2008, 4:26 am 

Tekstovi: 10152
Uz izvinjenje jos da nesto dodam.I ja sam ko i mnogi od nas cesto proslavu zavrsavao sa casicom.Kompletno drustvo je znalo biti itekako natreskano ali zavrsavalo se pijesmom.Ni nozevima nit bilo cim drugim kako to sad rade vec pijevajuci ulicama cak i pohvale znadosmo pokupiti iako pijani bijesmo.I moj dedo rahmetli a i otac su dosta veselja isto tako zavrsavali sa casicom i pijesmom bez belaja.Zivot proveli i zavrsili kao muslimani i niko mi nemoze reci da nisu samo zbog casice.I ako je grijeh to him jedini bi ali ipak manji od mnogih drugih grijehova.
Napisah ovo samo radi toga da eto tu grijehnu tradiciju pomenem samo sto u toj tradiciji nije bilo tuce,potezanja nozeva,ranjavanja i ugrozavanja onih koji su uz nas.Veselje je nasa tradicija i to ovi mladzi moraju da znaju.Ja necu o tome trbal ili ne casica ali da nam belaj ne treba to cu svima poruciti.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 13th, 2008, 6:37 pm 

Tekstovi: 33
Moj Zele, sljego sljam u carsiju. Misle, sto vise naprave belaja, veci su "GRADJANI" a BALEGA smrdi iza njih na kilometar.
Ope napisao suhi0402.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 13th, 2008, 6:41 pm 

Tekstovi: 150
" Ne možemo bez svojih grijeha; oni su glavni put naše vrline."

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 14th, 2008, 9:12 am 

Sacinovac je napisao:
" Ne možemo bez svojih grijeha; oni su glavni put naše vrline."

Bogami filozofski roki, nema šta!

Nazad na vrh

Naslov: Re: BAJRAMBAREČULA
TekstNapisano: Oktobar 1st, 2009, 8:07 am 

I ove godine kao i predhodnih uzimaću kurbane kod Kape Ilijasa iz Kramer sela i dijeliti ih u Rogatici. Prošle godine sam podijelio kurbane od nekoliko naših zemljaka. Evo, ovim putem vas obavještavam, ako neko želi klati kurban i da se podijeli u Rogatici neka se javi, kako bih na vrijeme kod Kape to rezevisao. Kurbani su otprilike 300 KM kao i predhodnih godine. Nismo ih vagali već smo cijenu odredili "u đuture". Pa ko želi, bujrum. Za sledećih 15-tak dana neka se javi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 6th, 2009, 7:10 am 

I nastavak predhodnog posta.
Do sada su kod Kape Ilijasa naručena 4 kurbana po cijeni od 350 KM. Mislim da je ovo mnogo veći halal, kupiti kurbane od naših povratnika (a ne kako na drugoj rogatičkoj stranici traže da se ide preko neke organizacije u Visokom) i podijeliti ih u Rogarici povratnicima. I u našem kraju ljudi se bave stočarstvom i uzgojem kurbana. Kupovinom od njih pomažemo koliko toliko i održiv povratak onih koji su odlučili da se vrate. Svaka čast Visočacima, al sve ima preće od prećeg. Nama ne treba biznis sa kurbanima, nama treba pomoć za naše ljude iz Rogatice i okolnih sela. Snaći će se Visočaci i bez nas. Moje mišljenje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 6th, 2009, 10:29 pm 

Tekstovi: 2730
Tako je, sa tim se slažem u potpunosti!

Ja sam danas dobio uplatnicu za kurbane širom svijeta, u koju zemlju želi čovjek da se kurban pošalje!
Mislim da je najvažnije da se to obavlja u domovini, preko domaćih ljudi, jer i naša zemlja ima dovoljno
kapaciteta, ali i potreba. Zato, Rogatica, ako nema mogućnosti, tamo gdje su domaći i na takav način
njih 'pogurati'.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 23rd, 2009, 6:41 am 

Tekstovi: 3246
Kurban-bajram, petak, 27. novembar 2009.
Kurban ili Hadži bajram – veliki su mubarek dani, dani velikog Božijeg dobra.
Njihovu važnost određuje klanje kurbana – tradicija Božijeg poslanika Ibrahima, neka je
mir i spas Božiji na njega, i dijeljenje kurbanskog mesa siromasima, prijateljima,
komšijama; i dani hadža – dani boravka nekoliko miliona muslimana u Časnim mjestima
Mekki i Medini. Oni su se sa svih strana svijeta zaputili ka Časnome Hramu kako bi
obavili peti stub islama –hadž- koji im Uzvišeni Bog propisuje, i koji je dužan obaviti
svaki musliman čim stekne materijalne uslove za to. Hadžija je Allahov gost kome se
pruža prilika da mu budu oprošteni svi grijesi i zato se milioni muslimana svake godine
okupe na tlu kojim je koračao Muhammed, neka je mir i spas Božiji na njega.
Kurbanbajram traje 4 dana.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 25th, 2009, 7:37 pm 

Tekstovi: 3246
Pogledajte razgovor sa nasom sugradjankom, magistricom Zehrom Alispahić o hadždžu. Mr Zehra Alispahić objašnjava kako muslimani obavljaju hadž, petu islamsku dužnost i kakav je osjećaj boraviti u blizini Kabe, prema k...

VIDEO - http://www.youtube.com/watch?v=JagEwLpxY-4

Pogledajte drugi dio razgovora sa nasom sugradjankom,magistricom Zehrom Alispahić o hadždžu. Mr Zehra Alispahić objašnjava kako muslimani obavljaju hadž, petu islamsku dužnost i kakav je osjećaj boraviti u blizini Ka...

VIDEO - http://www.youtube.com/watch?v=4RGx_Y3MxOU

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 26th, 2009, 9:38 am 

Slika

Ovo je Enisina bajramska baklava, pa bujrum.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 131 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: