www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 1:24 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 29 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Istraga protiv Milorada Dodika
TekstNapisano: Septembar 22nd, 2008, 1:20 am 

Tekstovi: 3246
ShANA je napisao:
Lukavi Milorad Dodik, premijer Republike Srpske, u petak je osuo drvlje i kamenje na pravosudne institucije BiH i indirektno poručio:

Ne priznajem sud Bosne i Hercegovine. Ne priznajem Tužilaštvo BiH. Ne priznajem međunarodnu zajednicu.

Uz to je dodao da će svakako sve nadležnosti u oblasti pravosuđa vratiti entitetima. Sasvim je jasno da on to nije rekao tek tako nego da je pažljivo izvagao svaku svoju riječ i još pažljivije odredio termin kada će ih izgovoriti. Naime, premijer RS ima pouzdane informacije da se vodi istraga protiv njega zbog brojnih finansijskih i drugih malverzacija teških stotine miliona maraka. S tom istragom upoznat je i dio međunarodne zajednice što kod Dodika stvara dodatnu paniku i nervozu.

Kako „San“ saznaje, Agencija za istrage i zaštitu (SIPA) prije nekoliko mjeseci završila je prvu fazu istrage o Dodikovom poslovanju i o tome je obaviješteno i Tužilaštvo BiH kod kojeg se nalazi dokumentacija.

Prema nekim informacijama iz Banjaluke, pripadnici SIPA-e su i prošle sedmice bili u zgradi Vlade Republike Srpske gdje su češljali neke dokumente, a zatim i izuzeli određenu dokumentaciju. To su učinili u skladu sa nalogom koji su dobili od Tužilaštva BiH. U Vladi RS niko to neće zvanično da potvrdi, pa čak ni potpredsjednica Jasna Brkić koja je novinarima kazala da ne zna ništa o bilo kakvim istragama koje vodi SIPA. To je znakovito, posebno zato što je nedavno i iz samog Tužilaštva BiH potvrđeno da se vodi istraga o određenim poslovima Vlade Republike Srpske.

Skretanje pažnje
Prema onome što „San“ saznaje, pripadnici SIPA-e kontrolišu i istražuju neke finansijske transakcije u režiji Vlade RS i njenog predsjednika Milorada Dodika i prodaju pojedinih strateških objekata i preduzeća iz ovog entiteta, a koja je upitna i vrlo sumnjiva. To se oprije svega odnosi na izgradnju zgrade Vlade u banjaluci, privatizaciju Naftne industrije Republike Srpske, naročito Rafinerije Bosanski Brod, i prodaju Termoelektrane Gacko, ali i nekih drugih preduzeća. Odnosi se to i na sumnjivu dodjelu poslova putem tendera, zatim ugovore između Vlade i pojedinih tvrtki odnosno njihovih vlasnika i poslove vezane za izgradnju autoputa Banjaluka-Bosanska Gradiška.

Biljana Bokić, glasnogovornik premijera RS Milorada Dodika poručila je da pojedini visokopozicionirani pripadnici SIPA-e i Tužilaštva BiH po nalogu OHR-a zloupotrebljavaju položaj i izlaze iz okvira svojih nadležnosti „a sve s ciljem urušavanja ugleda Vlade i njenog predsjednika Milorada Dodika“.

Nema nikakve sumnje da je Dodik poduzeo sve da bi skrenuo pažnju sa sebe i malverzacija koje je počinio, pa osim što nastoji da sve prebaci na politički kolosijek, on je preko svojih ljudi u Beogradu lansirao priču u pojedinim srbijanskim listovima da je u Sarajevu formirana zavjerenička grupa protiv njega. U tu grupu uvrstio je Rafija Gregorijana, zamjenika visokog predstavnika, Čarlsa Ingliša, ambasadora SAD-a u biH, Dru Engela, šefa Posebnog odjela Tužilaštva BiH za borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala, šefa Antikorupcionog tima OHR-a, Željka Komšića, člana Predsjedništva BiH, Zlatka Lagumdžiju, predsjednika SDP-a, Dragana Lukača, zamjenika direktora SIPA-e i još neke strane diplomate i domaće zvaničnike.

Nazad na vrh

Naslov: Re: Istraga protiv Milorada Dodika
TekstNapisano: Septembar 22nd, 2008, 1:24 am 

ZELE je napisao:
On ti je moj Sana Rasino kopile umotano u siku da ljepse izgleda.

ShANA je napisao:
Ovaj talasa kako talasa i ne odustaje od svojih namjera,Rasino kopile ima pomoc medzunarodne zajednice koja mu precutno dozvoljava da radi sto radi., a to je svakako prevrsilo mjeru...

SUHI0402 je napisao:
U pravu si Sana, DRVOSJECA ima podrsku ta trane, ali ima ona narodna "NICIJA NIJE GORELA DO ZORE" pa nece ni njegova. ;)

muamer je napisao:
Dodik velica ratne zlocince i ujedinjuje srbe gdje god moze. Uziva postovanje svog naroda iako svi znaju da je ratni profiter. Na poslednjim izborima je osvojio najvise glasova u cijeloj BiH. Ako se takav rezultat ponovi mislim da ce Dodik pristati na ukidanje RS. zasto? Zato jer Dodik voli sebe prvo pa tek onda ostale srbe. Ako bi se ukinula RS i Federacija onda bi i sistem rukovodjenja drzavom bio drugaciji pa bi se onda demokratski, direktnim putem birao predsjednik drzave. S obzirom na to da je bosnjacki korpus razjedinjen politicki, tesko bi Bosnjak mogao dobiti najvise glasova. Socijaldemokrati su takodje razjedinjeni, pa ni oni nebi imali sanse. Jedino bi srbi, kao i uvijek, svi glasali za omiljenog medju njima i taj bi bio Predsjednik. Ova varijanta je veoma moguca. Daj Boze da se nikad ne obistini.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 22nd, 2008, 1:25 am 

ShANA je napisao:
Dodik velica ratne zlocince,posjecuje ih u zatvorima, daje drzavnu pomoc njihovim porodicama,time pokusava da skrene paznju sa sebe i maliverzacija koje je pocinio pa sve to prebacuje na politicki kolosjek,nebili dobio na izborima.
On izadze kao coban pred ovce i kaze RS je bolji dio BiH, mi cemo se demokratski izjasniti tj referendumom odvojiti od Federacije..........Naravno bez ikakvih argumenata, i oni odmah jeste takoje.
Ocigledno se vidi stepen inteligencije biraca kojima je dnevnica 20 maraka, ali eto on kaze a sto on kaze to je za njegove birace tako. Iako svi znaju da je ratni profiter.
Njegov narod i dalje ce ga podrzati,znaci ponovo ce pobjediti.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 22nd, 2008, 1:25 am 

ZELE je napisao:
Evo to je upravo tako oko popisa stanovnistva.Veli RS i NJEN narod hoce popis.Uopste ne pomislja da u RS ima I Hrvata i Bosnjaka.Mrcina neotesana misli da mu je cacevina pa on da odluci.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 22nd, 2008, 6:59 pm 

Tekstovi: 294
Volio bih kad bi negdje procitao za koga predlazete da glasa obezglavljeni rogaticki narod. Pazljivo citam postove pod temom Izbori br. jedan. Nalijepiste sve one koji nesto napisase a povodom Keminog obracanja. Evo ovde citam sta vi mislite o Dodiku i potpuno se slazem s vama. Isto misljenje imam i ja. Eh sada je pitanje, jeli manje zlo SDS ili SNSD.Sa SDS-om, SDA i S za BiH imaju koaliciju. Znaci njihovom pobjedom i nasi ljudi Bosnjaci bit ce u vlasti. Ljudi koji tamo zive imace kome da se obrate pa taman i tom Kemi. Dolaskom Dodika na vlast ni jedan Bosnjak nece biti u opstini, e tad je pakao za povratnike i tek ce se naci u Dodikovom tamnom vilajetu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 22nd, 2008, 8:20 pm 

Tekstovi: 2099
kifla je napisao:
Volio bih kad bi negdje procitao za koga predlazete da glasa obezglavljeni rogaticki narod. Pazljivo citam postove pod temom Izbori br. jedan. Nalijepiste sve one koji nesto napisase a povodom Keminog obracanja. Evo ovde citam sta vi mislite o Dodiku i potpuno se slazem s vama. Isto misljenje imam i ja. Eh sada je pitanje, jeli manje zlo SDS ili SNSD.Sa SDS-om, SDA i S za BiH imaju koaliciju. Znaci njihovom pobjedom i nasi ljudi Bosnjaci bit ce u vlasti. Ljudi koji tamo zive imace kome da se obrate pa taman i tom Kemi. Dolaskom Dodika na vlast ni jedan Bosnjak nece biti u opstini, e tad je pakao za povratnike i tek ce se naci u Dodikovom tamnom vilajetu.

Vidi u cemu je ovdje stvar. Prihvatanjem saradnje sa SDS-om, automatski negiras zlocin. Negiras da je na BiH izvrsena agresija. Gdje to ima smisla.

Ovdje vazi ona stara narodna "S kim si, takav si".

Za povratnike je pakao svakako, bio tamo neki potrcko u opstini ili ne bio. Taj potrcko kao sto se vidi iz prilozenog cuva svoju stolicu. Nisu tu u pitanju interesi naroda, vec interesi pojedinaca. U tome i jeste problem. A uostalom, nikada i nigdje nisam cuo da je jedan delegat nadglasao 20 delegata??

Zasto se kojim slucajem nisu javili oni koji su izgubili najblize, zahvaljujuci cetnicima poput Tome Batinica, i podrzali ovu ideju???
De mi samo reci, je li se iko takav javio?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 23rd, 2008, 9:36 am 

Tekstovi: 10155
Ja bih predlozio u ovakvim uslovima da nas narod ne glasa ni za koga.Nije bila potreba ni za kakvom koalicijom.Koliko god dobijemo glasova bila bi to prava slika polozaja naseg naroda u ovom dijelu rs-a.Dobijajuci mijesta preko koalicije mijenjamo sliku i pomazemo projekat kakav je rs.Usvemu ovome od Bosnjaka samo pojedinci imaju korist dok svi ostali ostaju u losem polozaju koji nemogu nicim argumentovati.Pokusajte sloziti kockice koliko i sta se sve za Bosnjake u Rogatici odkada imamo predstavnike u vlasti.A u javnosti ide slika kako nam je sve bolje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 23rd, 2008, 3:04 pm 

Volio bih da je ovaj razgovor u temi koja se tice izbora ali eto ovdje se nace a nebih volio da neko stvara sebi pogresne slike o onima koji sta napisu.Ja cu prvo ogovoriti pitanjem.A sta dobijamo kad glasamo ZA koaliciju SDS SDA SBIH????I sta ce to dobro da se uradi za Bosnjacki narod?
Zato Kifla na tvoje pitanje za koga odgovaram ni za koga.
Ovi isti su kako ti rece obezglavili narod i 92-e i ponovo ga obezgavljuju koalicijom i ove godine.
Jedni su ovaj pojam drugacije shvatili pa su ostavljali narod bez glave.Drugi su ih prebustili da ostaju bez glave i fatali se fotelja. Dosta slicnosti u onim i ovim danima da bi se trebalo glasati za ovaj savez.
A kao fol ucestvujuci u vlasti u rs-u mi je i finansiramo sredstvima koja treba da se usmijere prema povratku,trazenju nestalih,isplati obestecenja i sl.Trebali da podsijetim da cak srpska pravoslavna crkva nista ne izdvaja cak ni kroz doprinose za rs a ni za BiH a uveliko ovaj dio Bosne prisvaja.Tuzno je ako joj mi u tome pomazemo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 24th, 2008, 4:59 am 

Tekstovi: 13163
Budite ubijedjeni da ce popis biti za dvije godine, najdalje. Samo je trebalo da CIPS predje u Banjaluku pa da imaju i tehnicku podrsku tome i sad je i to uradjeno. I kad se vidi da je u RS-u 90% Srba stvar ce biti jasna. Mozemo pricati na ovog ili onog, ali i nasi predstavnici su se slozili da CIPS predje u BL i oni su nam glavni krivci

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 24th, 2008, 11:32 am 

Tekstovi: 294
Ma Zele nemogu se sloziti s tobom da narod ne izadje na izbore. Ako ne izadju izgubit ce i ono malo sto imaju. Zato bi ja apelovo da izadju na izbore, da glasaju za ono sto him je ponudjeno, drugih ponuda nema. U petak sam razgovarao sa nekim ljudima u Rogatici i otvoreno govore da ih je strah dolaskom Dodika. Pa ljudi moji gledate li TV vidite li sta radi ta sirovina, vidi te li sta on ugovara i sta mu je cilj.
Slazem se sa Pitarom, ako on Dodik pobjedi na izborima, i osvoji vecinsku vlast mi smo donji. Onda nam ostaje samo da gledamo sike i prisjecamo se lijepih dana.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 24th, 2008, 2:38 pm 

Jes tako ali ni SDS nema bolji plan sto se tice naseg naroda.Ipak mislim da ja bolje cak i da nemamo svoje predstavnike jer tada mozemo argumentovano tvrditi da aneks 7 nije proveden i da se Dejtonski sporazum u rs-u sprovodi jedino ondje gdje odgovara srbima.Ono malo Bosnjaka sto bi se uz sds postavilo nista drugo nebi mogli uciniti nego gledati sta rade ostali.
I jos nesta.Svaka nasa zrtva pojedinacno je jedan razlog a nestali za cijim tijelima jos tragamo pet razloga da se sa pociniocima svega ovoga,sds-om ne ide u koaliciju i da him se neda glas.Tvrdim da bi vise sacuvali sds-ovce od Dodika nego Bosnjake.A ukoliko bi glasali za ovakvu koaliciju smatram da je bezazleno vise govoriti o zrtvama i nestalim.Svaki dobijen glas od Bosnjaka je opravdanje i podrska sds-u u sprovodzenju programa nestanka Bosnjaka.Njihov vozd koji sad cumi u Hagu je poslije potpisivanja Dejtona izjavio da se od 10% vise ne smije dozvoliti povratak u rs.Za sada taj program rogaticki celnici su izvanredno provodili.Cak su daleko ispod ovog i davanjem glasa pruza him se mogucnost da dodzu konacnom cilju a to je da nas nestane u Rogatici.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 24th, 2008, 5:59 pm 

Tekstovi: 2099
Evo par zanimljivih izjava iz intervjua Zeljka Komsica, clana predsjednistva BiH, datom FENA-i.

"Tada je gospodin Silajdžić dobio izbore tvrdeći da će nam donijeti 100 % BiH i ukinuti RS. Znao je i tada, kao što to zna i sada, da on to ne može! Ovih dana traži od svih relevantnih međunarodnih faktora, uključujući i UN, da zapravo oni ukinu RS, a također odlično zna, jer mu je to rečeno nebrojeno puta, da oni to neće uraditi. Mora se jasno podvući i naglasiti da se, u krajnjem slučaju, Daytonski sporazum nije morao potpisati, isto tako kao što se nije ni usvojio aprilski paket ustavnih promjena"

A sada malo i o onim koji brane interese Bosnjaka.

Član Predsjedništva BiH Komšić ističe da treba podsjetiti predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Silajdžića da je za većinu stanovnika BiH, nažalost, genocid već odavno nagrađen samim činom potpisivanja Daytonskog sporazuma. "Takvo stanje se u BiH održava već više od decenije i to najviše zahvaljujući kvazi - patriotama koji su BiH 'branili' i koji su radili za nju negdje na sigurnom, van njenih granica, odnosno i tamo i ovamo, predaleko, a koji se danas okupljaju oko stranaka s demagoškim sloganima 100 % ovo 100 % ono, odnosno 100 % “moj džep", navodi Komšić.

A evo sad nesto i za "dijasporu"

"Gospodo, krajnje je vrijeme da se prestanete igrati našom sudbinom i sudbinom naše djece. Ne zaboravite da naša djeca nisu ni ustaše, ni balije, ni četnici, kao što bi neki to htjeli predstaviti, i da naša djeca nisu odgovorna za sve što se desilo. Upravo obrnuto, mi smo odgovorni za njih i za njihovu budućnost. Bar mi, čija djeca žive u BiH, ako već nisu oni čija djeca žive van BiH pa ih i nije briga za našu djecu", poručio je član Predsjedništva BiH Željko Komšić.

Uce oni djecu da budu cetnici cim se djeca rode.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 29 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 5 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: