www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 2:48 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1407 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 114, 115, 116, 117, 118  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: NAJNOVIJE IZ SVIJETA POLITIKE
TekstNapisano: Juli 10th, 2015, 1:12 am 

Tekstovi: 10155
Suknuse him ovi moji i EU samo dan kasnije. :up: Meni opet drago kad vidim ko nam vjeruje i ko je uz nas mogu uzdignute glave setati a i mirno spavati.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 31st, 2015, 12:48 am 

Ja rekoh evo opet, hvala Bogu, narod se digao protiv lopova u vladi kad ono nista ne ispade od mojih zelja i ocekivanja.Ovaj put sebep bi Zakon o radu pa rekoh bice nesta jer je hafifna oblast pa makar i ne bili u pravu trebali su bar sjebati dinastiju.Uhar bi bilo da SDA i Bakir budu maknuti iz vlasti jer sam siguran da bi bez njih bilo napretka.Ovako ostadose jos a onaj jetim Fadil jos uvijek misli da su ga doveli zbog strucnosti a ne za kurban.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 1st, 2015, 2:11 pm 

Tekstovi: 3067
RAZMISLJANJE PAMETNOG COVJEKA
fra Antun Knezevic
"Neke nase komsije vrlo se ljute, sto se dicimo i ponosimo nasim starim imenom, jezikom i obicajima i sto pod zivu glavu necemo da prigrlimo njihovo ime za oznaku narodnosti i jezika. U napadajima na nas slozne su nase komsije, koje cemo, da se bolje razumijemo, nazvati Jovo i Ivo. No i jedan i drugi trazi od nas nesto drugo, jer izmedju sebe ne mogu – o zivu glavu – da se sloze. Prijatelj Jovo porucuje nam, da uzmemo njegovo ime, a prijatelj Ivo veli, jok Bosnjace, ti si moj i moras prigrliti moje ime“. Potegni tamo, potegni amo, a sve bez nasega pitanja. Od same ljubavi, a zbog svoje beskrajne svadje, prijatelji bi nas upravo raskinuli; da se nijesmo vec odavna tome priucili, mi bi se morali od cuda kameniti kao kulasinsko dijete. Al‘ ovako, kako stvari stoje, zapitacemo nase prijatelje, koji se bave perom i stampom: za sto se tako svadjate za nas, kad dobro znadete, da je Bosnjak od starine privikao diciti se jezikom i zvati se imenom svojim, da se vjerno drzi tradicija i uspomena svojih djedova. Slavni tarih (istorija) nase mile domovine sjeca nas onih vremena, kada se je nasa domaca vlastela u svakoj prigodi jasno i otvoreno izrazila o svojoj narodnosti, nazivajuci se ponosnim i junackim imenom Bosnjak. Gledamo na mnoge dokumente domacih spisatelja iz proslih vjekova, u kojima se uvijek spominje nase pravo narodno ime Bosnjak, a to su oni razlozi zbog kojih se i mi, kao njihovi zahvalni i vijerni potomci zovemo slavnim imenom Bosnjak. Od toga necemo niti smijemo otstupiti, toga cemo se imena drzati vijerno i stalno.“ Mi se ponosimo time, da je upravo nas jezik, a iz nase otadzbine uzet za osnovu knjizevnog jezika nasih komsija Srba i Hrvata. Glasoviti jezikoslovci Vuk Karadzic, Dancic, pa Ljudevit Gaj prenijeli su nas lijepi jezik u knjizevnost obaju recenih naroda, te ga prozvase kako su oni hotjeli jedni srpskim a drugi hrvatskim, a o nama nigdje ni spomena. Mi sigurno imamo prava diciti se, sto se nasim jezikom sluze danas u knjizevnosti nasi prijatelji Jovo i Ivo, a to ce nam bar svak priznati. Ali mi nikako ne razumijemo, zasto naziv, sto su ga oni nasem jeziku po svojoj volji, a bez naseg pitanja dali, sada nama po sto po to hoce da nametnu, pa nam cak brane, da mi u nasoj vlastitoj kuci svoj jezik oznacujemo imenom naseg naroda. To je slicno, kad bi nasem djetetu neko drugi po svojoj volji ime nadio. Tako postupanje i taj zahtjev mi ne odobravamo i nijesmo nikako kail. Ali cast i postenje obodvojici nasih prijatelja, Srbu i Hrvatu. Mi njihovu narodnost ne preziremo, mi na njiha krivim okom ne gledamo, mi nikad necemo zanijekati, da nijesmo od jugoslovenskog plemena, vec bas hocemo, da svakome jasno dokazemo, da smo mi Bosnjaci na prvom stepenu toga slavnoga roda. Ali uvijek ostajemo Bosnjaci kao sto su nam bili i pradjedovi i nista drugo. Dakle nek se dobro ogledaju po zemlji nasa braca, koji toliko stoljeca u Bosni i Hercegovini stanuju i zivu, a hoce da su Srbi ili Hrvati. Neka ovo lijepo prouce i promozgaju."

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 12th, 2015, 1:21 am 

Gledam i slusam danas vijesti o pregovorima koji vode predstavnici rs i bosnjaci koji su u skupstini to dijela BiH a koji se ticu obrazovanja.Kako zvanicna vlast u rs neda da nasa djeca izucavaju Bosanski jezik i neke druge predmete po programu koji oni zele djeca Bosnjaci vecinom ne idu u skole.Vjerovatno svi vec znate da je naziv Bosanski najveca kocnica u pregovorima jer srbi ne prihvataju taj naziv nalazeci nekakve samo njima poznate razloge a to traje vec godinama.Zasto sad pominjem ovo?Na snimku sa poslednjih pregovora o ovom pitanju vidjeh i Kemu Camdziju.E ako je moj narod spao da ga Kemo brani onda i ne treba nista ni da trazi jer sa njim nikada nista nece ni dobiti.Zato bih preporucio onim koji imaju ovaj problem da se mane cekanja da him nekakve Keme to rijese i da sve rijese sudskim putem.Ima i onaj najveci sud za ljudska prava ako treba pa nek on kaze ko je pravu.Licno smatram da niko nikome nema pravo nametati ni osporavati ime jezika i da je to ovaj put iskljucivo pravo Bosnjackog naroda i na nama je da mu dajemo ime jer je NAS.Sve drugo osim tuzbe je sranje jer onaj kome je Veselinovic dao diplomu i nije koristio Bosanski jezik i glupo bi bilo ocekivati od njega da se izbori za prava drugih.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 8th, 2015, 11:55 am 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Eno ga i Kusta,ko ranije Nele,primice Sarajevu,kruzi ko macak - vec je dao intervju za BHRT.Osim sto raja seruckaju po forumima,sve ce proci i eto ga hop - u Sarajevu.
Faruk Sehic,sjajni mladi pisac iz Bosanske Ktupe koji je odratovao sve cetiri godine se oglasio u "Danima"

"...Jedino je Emir Nemanja Kusturica na mjestima, gdje se vršilo masovno ubijanje ljudi izgradio spomenik zaboravu i ćutanju o zločinima u Višegradu i cijeloj istočnoj Bosni. Neimarski je "zapišao" krvavo otetu zemlju.

Značaj iskonskih zločinaca za izvođenje genocida je ogroman. Jer oni uvjeravaju planere zločina da na terenu imaju pouzdane ljude, koji će izvršiti njihove akademske planove i krvlju iscrtati mapu velike države koju sanjaju.

Štete koje su genocidom nanešene Bosni i Hercegovini i njenim stanovnicima su nemjerljive. Nekolicina aktivista iz Prijedora i Banjaluke ne mogu oprati savjest cijelog naroda koji ćuti, i pravi se kao da genocida nije ni bilo. Zato se djeca igraju na masovnim grobnicama. Na ukletom tlu krvavog entiteta".

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 8th, 2015, 3:24 pm 

Ja vise i ne znam ili je Nemanja ili je Emir ali sta god od toga da je mislim da je rijec o najvecem ljudskom sljamu koji je i guzice i obraz dao radi bilo kakvog profita.To sto kola oko Sarajeva nije cudo jer osjeti on i nanjusi slicne sebi sa kojim bi se usuljo na carsiju.Osjeti se smrad takvih pa to znaju i Sarajlije ame sute i duraju zarad dokazivanja "civilizacijskog" ponasanja.Budale,takvim kao sto je slinavo propali reditelj i koji od tog zanimanja vise ne moze jesti hljeba te se dao u bilo sta sto mu donosi lovu treba jasno i glasno poruciti da mu je mjesto sa onim smradom koji ga je takvog prihvatio i da mu niko nece dozvoliti zagadzivanje nase zivotne okoline.Onim koji bi ga uvukli kao opasan otpad isto tako treba jasno i glasno reci da ce ukoliko to urade zavrsiti na istom smetljistu.Svjestan sam da mnogi nece ni da mu pominju ime i da ne zele da daju prostora u medijima takvom smradu ali bojim se da grijese jer on razumije samo ono sto cuje,a i to samo ako je jednostavno i bez fiseka servirano,i zato mu se mora u lice ovoreno reci.
MARS ODAVLE!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2015, 5:05 am 

Rovi me i rovi pa opet na kraju nesto moram reci iako sam se opiro i nisam htio.Znaju visesvi da je neka budala u ime ludih misli,ciljeva ili cega vec pucala i ubila dva vojnika pripadnika OSBiH.Glupo bi bilo da sad palamudim i osudzujem taj cin jer svako imalo normalan i savjestan to je i osudio i kvalifakovao taj cin ali mene izjave zvanicnika nase drzave i politicara isto tako rove.Ko po komandi svi osudzuju i vele daje ovo pucanje u BiH.Jeste!Ali pitam ih jel pucanje u BiH ono sto oni rade kroz provedbu privatizacije,unistavanje i (npr. FDS),onoga sto je vreijedilo,ukidanje radnih mjesta i nacin davanja novootvorenih,prisutnost korupcije u svim sferama djelovanja i bitisanja,spletke,namjestaljke i montirani sudski postupci ili zataskavanje procesuiranja stvarnih kriminalaca i .....................?Mogao bih nabrajati do zore pucnje koje oni ispaljuju u tu drzavu iza koje se kriju ama cak i ovome ima razlike je onaj budalas sto ubi ona dva neduzna vojnika dali dodze pameti i pokaja se ili mu se guza prepade te dokunisa i sam sebi dok ovi drugi sto sa prigusivacem rokaju umjesto da ucine isti cin(kamo puste srece) oni se samo kandiduju za druge,one sa boljim polozajem pozicije i cekaju onaj odlucujucu pucanj.Zalosno je sto je tako ali svaki put dozive i onaj najubojitiji pucanj u BiH,pucanj koji ipaljuju biraci jer mada je za nevjerovati uvjek bude ispaljen.OPET SU IZABRANI pucaci a da niko nece da puca u sebe.Mamicu him teroristicku,jer opet terorisu i drzavu i narod.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 24th, 2016, 6:24 pm 

Odose englezi iz unije i vidim po vjestima da ovo nije primljeno bez zabrinutosti.Ne znam kakva je i kakva ce refleksija zbog ove odluke biti u ostalim dzavama clanicama ali mislim da je ipak Njemacka najbolje mjerilo svega pa bi mi Sele mogao malo vise o tome reci.Licno nisam neki simpatizer politike i ponasanja engleza i moje misljenje je da ce uniji biti bolje bez njih a da ce se sami englezi brzo ujesti za guzicu i pokusati izvaseriti situaciju pa i precutno zanemariti volju vecine prolongiranjem samog zavrsnog cina izlaska.Ono sto je meni upalo u oci je cinjenica da su PAPCI ti koji su uvalili drzavu u belaj pa kontam da nije cudo sto u nas handre drzavu jer je vecinom i vode.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 21st, 2016, 6:09 pm 

Ne mogu a da ne napisem sta jer oni koji treba da kazu sute ko kurve.Naime najaktuelnija tema u BiH je taj usrani referendum koji svi osim srba osporavaju.Nase "dobre komsije" iz Srbije vele da ne zele da se mjesaju(Vucic i Dacic)a upravo samom tom izjavom se i mjesaju.Ili si za ili protiv jer moras imati neki stav ali jok to Srbija zvanicno"nema" sto u stvari znaci da su za referendum ali ne javno radi MZ.Ni MZ nije postena skupa sa Visokim Predstavnikom jer zasto onda prihvataju i potvrdzuju lliste za izbore na kojim su oni koji rade protiv ustava.?Plasim se da ce zbog usrane SDA politike nas narod platiti veliku cijenu posto ovi samo kukumacu.Pa Bakire uradi nesto!Ako si imao petlju i pokrenuti pitanje oko tog praznika u rs (sto je potpuno opravdano i ispravno) onda pokazi zube do kraja.Zasto sada ne pokrene i pitanje babinog potpisa iz Dejtona jer kad se srbi seru na ustav i krse sporazum nek i nema Dejtonskog.?
A moze i drugo poluvrijeme ako to zele pa da vidimo hoce li i tada Srbija imati stav da se ne mjesa.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2016, 5:01 pm 

Ovo moram reci samo radi onoga sto je ucinjeno u ratnom periodu a ne radi trenutne politicke situacije.
Rezultat izlaznosti na danasnjem referendumu koji su odrzali srbi daju jasan i glasan odgovor na pitanje koje smo svi culi poslednjih godina.Naime najcesce pitanje koje cujemo prilikom susreta sa nekadasnjim sugradzanima iz srpskog naroda je "Ko nam ovo napravi?" a danas su sami dali i odgovor i time pobili sve nade da je bilo neduznih za stradanje nasih Bosnjaka u Rogatici.Ako se do sada moglo pravdati strahom za vlastite i zivote onih iz porodice vise to ne mogu i jasno je da je i to lazno opravdanje.Eto ipak ima nesto i dobro od ovog referenduma jer su pale i maske onih koji su onim naivnim prodavali dobrotu,cestitost i postenje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 26th, 2016, 5:36 pm 

Tekstovi: 2099
Evo jedan interesantan tekst sa portala N1 televizije autora Haruna Pasalica.

http://ba.n1info.com/a119250/Vijesti/Vijesti/Bosnjacki-kvazipatriotizam-ili-lazna-briga-za-Srebrenicom.html

Ovaj dio nekako privlaci paznju, plakati ili smijati se pitanje je sad.

Quote:
5. Postratni bošnjački načelnici u Srebrenici i srebrenička udruženja su konstantno povezivani sa pronevjerom novca i finansijskim malverzacijama, ali zanemarivši prošlost, pitanje je šta je za Srebreničane uradio Ćamil Duraković, obrazovani, na društvenim mrežama aktivni poluplayboy čiji najveći uspjeh je (sa kojim sam upoznat) kupovina lovačkog psa koji je koštao 6.000 KM i kojeg je ubio u prvom lovu sa njim!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 27th, 2016, 1:52 am 

Volimo pare pa to ti je.Koga god da Bakir negdje gura tu je lova i normalno tal obavezan.Sve stoji sto je Harun napravio u svom prilogu ali je naivan ako stavarno misli da je to razlog zasto je Srebrenica dobila srbina za nacelnika.Isto kao sto je babo igrao igru pa je pala 92 tako je i ovaj po drugi put predao(prodao) Srebrenicu .Iz inata bi narod duro i lopovluk ali ovdje je cista predaja Srebrenice od strane SDA i njenog predsjenika.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1407 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 114, 115, 116, 117, 118  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 5 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: