www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 1:49 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1407 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: NAJNOVIJE IZ SVIJETA POLITIKE
TekstNapisano: Mart 6th, 2015, 2:38 am 

Tekstovi: 10155
Istorija je jedna nauka,pravo druga a politologija treca i pozeljnije je da strucnjaci ove zadnje o pitanjima slicnim Sutorini i predlazu i odlucuju.Prve dvije nauke idu prema zadatom cilju ne vodeci racuna o mogucim posljedicama i bas strucnjaci iz ovih nauka su i digli prasinu oko Sutorine i licno bi mi bilo drago da se vise cuje glas i ovih trecih prije nego se zaholca.Meni je interesantno i to sto oni koji vode manji bh entitet vise sute nego se oglasavaju o ovom pitanju iako realno gledajuci bas njima ide na ruku pripajanje Sutorine i siguran sam da se ne bi plaho sikirali i da treba izgubiti Neum(bas ne um nas i moze dovesti do takve situacije) i da Federacija ostane bez izlaza na more.Moj stav je taj da kada smo mogli do sad mozemo i od sad bez Sutorine a energiju i pamet koja se trosi oko nje da se usmjeri poboljsanju uslova zivota u onome sto je sigurno nase.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 6th, 2015, 7:28 am 

Tekstovi: 3067
Ne znam sta da kazem o Sutorini(nikad bio)ili o Neumu(utovar i istovar brodova) ali za odmor, Zaostrog i Makarska su bili zakon.

Attachment:
fr4llrempuiq9f8svs.jpg
fr4llrempuiq9f8svs.jpg [ 98.19 KiB | Pogledano 3640 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 10th, 2015, 4:05 pm 

Tekstovi: 324
ZELE je napisao:
Kada sam vidio snimak ludaka kako ruse hiljdugodisnje statue drevnih Asiraca i pale hiljadama starih knjiga ne mogu a da ne kazem.
MARS U MACKU PITERINU SKUPA S ONIM U STA VJERUJETE BAGRO!!!

Slika Slika Slika

Estağfirullah...! Estağfirullah...!

(Henri de La Rochejaquelein)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 14th, 2015, 2:58 am 

Tek se zavaljalo oko Sutorine a vec najava naplate zbog tog budalaluka.USA vec usvojio zakon o sankcijama BiH zbog ugrozavanja dogovora oko granica sa CG koji traje vec 6 godina.Do sada su upozorenja o nepromjenjivosti granica BiH slate Srbiji(Srbima) i Hrvatskoj(Hrvatima) a ovaj put upozerenje je poslato na adresu BiH (Bosnjaka).Da ce Bakir nastaviti babinu politiku( unistavanja i podjele BiH) cesto puta je otvoreno najavio te je upravo na njegovu adresu i stiglo upozorenje.Nazalost mnogi Bosnjaci jos nikada nisu shvatili koliko je pogubna ova familijarna politika kao i SDA preko koje sve ideje i planove provode Izetbegovici.Hajde neka svi oni koji im vjeruju postave jedno pitanje.Zaso Bakir toliko popusta i pravi ustupke i Srbima i Hrvatima?Potom neka razmisle da li odgovor moze biti taj da ga drze u saci prijetnjom da ce razotkriti ono sta je radio njegov otac.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 15th, 2015, 1:14 am 

Danas je sudstvo Srbije rehabitovalo Drazu Mihajlovica i ja sepitam je li to put pomirenja o kom prica njen premijer? :headbang:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 15th, 2015, 2:29 am 

Tekstovi: 324
ZELE je napisao:
Danas je sudstvo Srbije rehabitovalo Drazu Mihajlovica i ja sepitam je li to put pomirenja o kom prica njen premijer? :headbang:

Zaboga...! Ne budimo naivni !
Barem mi stariji znamo kako ( i preko koga ) su u politiku ušli sadašnji srpski premijer Aleksandar Vučić i predsjednik Tomislav Nikolić.
Šešelja i njegov politički izrod ne treba posebno oslikavati. Iako su se razišli, svetrojica su u jednome ostali saglasni i nepromjenjeni:
"Živ je Draža, umro nije, dok je Srba i Srbije" !

Drinom će proteći još mnogo vode ( a možda i krvi ) dok se to ne promjeni u srpskom mentalnom sklopu !
Koliko će vode ( a možda i krvi ) proteći da bi i Bošnjo promjenio svoj mentalni sklop, samo Nebo zna ! :(

Slika

(Henri de La Rochejaquelein)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 15th, 2015, 6:28 am 

Za mene licno rehabilitacija Draze,pa Pavelica,uskoro mozda Musolinija ili Adolfa i svih ostalih ratnih gubitnika(Hanibala,Atile ili Marka Kraljevica..)i nije toliko bitan(Alija isto ima svoj mauzolej).Svi ovi su bili i nestali,ostavivsi iza sebe nekoliko nostalgicnih budala i milione mrtvih i u crno zavijenih zena i jos vise sirocadi."Pobjednik je onaj koji pise istorisku"istinu".To vazi svugdje na svijetu osim kod nas.Kod nas i porazeni imaju pravo na titulu HEROJA.Zalosna logika (ne)ljudskog razuma.Ako ubijes milion ljudi a izgubis e onda si kriminalac,medzutim ako ubijes isti broj ljudi i pobjedis eeeeeeeeee onda,onda,onda.......................SVE ZAVISI OD???????????

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 15th, 2015, 10:38 am 

Samo da dodam da je ovo iznenadjujuce zakasnjela odluka s obzirom da je Srbiji 2005. donesen zakon o izjednacavanju prava cetnika i partizana u smislu penzija i slicno. :puke: :puke: :puke:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 28th, 2015, 12:39 am 

Babin sin skroz zajaha i vjerujem da je nacija sretna.Ima je ko handriti.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 26th, 2015, 1:11 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Iskopirah jedan komentar na e-novinama povodom Vucicevog istupa oko Srebrenice.Steta sto covjek ne pise na svom FB profilu (koga nema).

"Covjek je bez logike.Definitivno nije za vlast jer glavom se misli ,a ne srcem.
Zbog toga se cudi i ljuti na odluku da se Oric izruci BiH.To znaci da nije kao Haradinaj oslobodjen(a Slovencima ne smije ni da zucne)vec se predaje pravosudnim organima drzave u kojoj je,kako se tvrdi,pocinjen zlocin nad drzavljanima bas te drzave.Eto jedino on(i bukadar Srba) smatra da Srbija ima vise pravo na njegovo izrucenje mada je sam svojim nastupom i opisujuci cin zlocina jasno dao do znanja da je on Orica vec osudii ne cekajuci da se taj zlocin dokaze.Mozda ne u Srbiji ali u svjetu se na to gleda kao pritisak vlasti na sudstvo i smatra se da nije nezavisno.
Sto se tice dolaska u Srebrenicu opet nema pameti.Kaze da to samo od njega zavisi mada je opet rijec o drugoj drzavi.On se slobodno moze kretati po BiH, ali samo kao turista ,a ne kao politicar jer kao takvom savrseno dobro treba da zna da se posjete ugovaraju i odobravaju totalno na drugi nacin.Osim toga zaboravlja da je po protokolu ceremonije obiljezavanja ovog dogadjaja i ukop identificiranih zrtava i ko moze prisustvovati ne odlucuju ni BiH politicari, a pogotovo strani, vec iskljucivo odluku o tome ko moze prisustvovati daju porodice stradalih.Samo lud i zaljubljen sam u sebe moze da tvrdi da je to iskljucivo njegova odluka.
Jos nesto zaboravlja Premijer Vlade Srbije.On nema sta da oprasta Bosnjacima jer nikada ni jedan jedini dio teritorije njegove drzave nije napadnut niti ugrozen a nije pocinjen ni jedan jedini zlocin na toj teritoriji . Bosnjaci njemu i mnogim drugim iz Srbije imaju sta da oprastaju."

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 27th, 2015, 3:19 am 

Ja potpisujem. :oops:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 9th, 2015, 2:14 am 

Ne mogu a da ne pomenem Rezoluciju o Srebrenici na koju ruje stavise veto.Eto sad ce u Beogradu i Banja Luci misliti da su dobro politicki djelovali.Mene licno zaboli sta su ruje uradile i sta misle jer ono sto je bitno je to da su sve civilizovane drzave shvatile i podrzale ono sto rezolucija sadrzi.E na tome sam zahvalan i Bogu i narodima drzava ciji su nas diplomatski predstavnici podrzali.Rusija,koja je aneksirala dio druge drzave ni ne zasluzuje da sjedi u Savjetu Bezbjednosi UN i koja je pod sankcijama, moze ulagati jos 1000 veta i opet istinu ne moze promjeniti.Zbog toga i mislim da je potpuno nevazno sve ovo sto se desavalo jer prostor na svim velikim svjetskim tv stanicama je ustupio dovoljno vremena tako da svi koji treba da znaju sada i znaju pravu istinu.Tako je diplomatija srpskih politicara ipak porazena.Mogu se tjesiti i cinjenicem da je i Kina na njihovoj strani dajuci svoj glas protiv usvajanja rezolucije ali samo neka pomisle koja prava i demokratiju ima njen narod i vjerujem da ce ta utjeha biti daleko manja(a ako ne iskreno im preporucujem da traze useljenicku vizu ili azil kod Kine a nama ostave one drzave koje nas podrzavaju) i da ce konacno shvatiti da istinu NIKADA nece promjeniti.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1407 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: