www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Septembar 20th, 2020, 10:39 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 407 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Izbori i broj JEDAN
TekstNapisano: Juni 7th, 2014, 2:24 am 

Tekstovi: 10147
Dok sam gledao snimke sa onih demonstracija po Federaciji nisam mogao a da se ne zapitam kako to da SDA,SDP,SBiH i druge nisu dobre a u drugom dijelu drzave jesu?Da nisu bezbeli bi se i protiv njih digao narod.Tako je bar kada insan pokusa logikom da razmislja samo sto logike u Bosni nema pa ni to nije tako kako izgleda.Naime svi znamo da ni oni nisu dobri samo sto ih narod u rs ne moze potjerati jer njih cuvaju srbi.Cuvajuci sebe cuvaju i njih i zasto onda da ih biramo.Eto pokusajte zamisliti situaciju da su oni koji su glasali za listu Rogatice a koji ne zive u Rogatici dosli pred opstinu da protestvuju i traze njihovu smjenu.To dodze kao naucna fantastika i ni najveci optimisti ne mogu povjerovati da se tako nesto moze desiti.Zbog svega ovoga sto napisah mislim da su u cijeloj rs na listama samo oni Bosnjaci koji traze siguran i dobro placen posao, a uz to i lahak,i jedino sto treba to je da budale izadzu i glasju.
E Zele i njegovi NECE.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 7th, 2014, 8:51 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5876
Tako je Zele.Glasamo mi za Kemu Camdziju,on je vec tri mandata predsjednik skupstine opstine,i sta...mozda.A diplomirao kod kvazi profesora na kvazi fakultetu u Visegradu,Svete Veselinovica,osnivaca SDS Rogatica.Ja to pisem godinama,pa i ne glasam,samo sam jednom davno zaokruzio Emira Brankovica,ali ga ne vidjeh na stolici...a valjao bi.Necu ni ja,Zele,pa neka pljuju koliko hoce!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 10th, 2014, 1:00 am 

Ja bi volio da neko dokaze da pogresno pricamo ili da grijesimo sto ne glasamo.Ja bi mu svaki put poslao kopiju kao dokaz da sam glasao i svaki put bi se javno izvinuo kada god bi sta o politici diskutovao.Nazalost to se nece dogoditi a sto se tice Rogatice ona je davno otpisana i sve ostalo je samo ubleha.Da se 96 pritislo i tjeralo da se vrati u Rogaticu ali uz jaku podrsku politike onda bi sve bilo drugacije pa i izbori.Pa samo onaj ko nema nikakve druge mogucnosti danas ce se vratiti u Rogaticu.Da ne pricamo vise o penzionerima i starim vec o onim mladzim sa porodicom i djecom.Sta to ima da se nada i da vidi pozitivno u buducnosti da bi neko takav donio odluku da se vrati u Rogaticu?Rogatica je mrtav grad i oni koji su njoj nemaju cemu dobrom da se nadaju.Privreda je totalno unistena i ne postoji vise uopste i dobiti posao je skoro pa nemoguce.Jedino opstina,bolnica i milicija jos nekako rade a i to se ne zna do kada i u kom obimu ce raditi.
Ako sve to znamo onda kakve veze ima glasamo li ili ne.Jedino sto je bitno to je da neki dobiju zaposlenje do iducih izbora(ili kao Kemo vec nekoliko mandata)a da ama bas nista ne mora da radi pa cak cini mi se da ne mora ni redovno dolaziti na posao.Ni vecinskom narodu u Rogatici izbori ne pomazu niti sta mjenjaju i sta to treba od njih da ocekuje ono malo nasih starijih povratnika????Narodu treba posao,pare i hljeba da bi zivio a u Rogatici je sve manje onih koji imaju sve to pa bio srbin ili Bosnjak.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 20th, 2014, 4:38 pm 

Tekstovi: 3067
Attachment:
42716529028487657681096.jpg
42716529028487657681096.jpg [ 60.86 KiB | Pogledano 2822 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 23rd, 2014, 7:25 am 

Attachment:
10366249_10152508448434847_4906565689012189574_n.jpg
10366249_10152508448434847_4906565689012189574_n.jpg [ 27.13 KiB | Pogledano 2790 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 23rd, 2014, 12:39 pm 

Po ovoj pjesmi BiH je prepuna prokletih.E sad jel to prokletstvo donijelo one poplave????

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 26th, 2014, 1:54 pm 

Znaci pocelo je sa prijavama za glasanje a to je vrijeme kada se pocinje pricati o narodu.Kao oni zbog nas sve rade,ko oni ce nam pomoci,izvuci iz krize,zaposliti,stvoriti funkcionalnu drzavu,uvesti u EU i sta jos sve nece slagati.Narod je protestu rekao sta misli o njima ali opet se sve isti lopovi i stranke se nude.
I sta ce se desiti?Opet ce biti izabrani,narod(koji ih je opet izabrao) ce jos vise da se buni,drzava ce da propada a onii koji imaju strnku ce da se jos vise obogate,dobicemo i nove lopove(jer kad ovi nisu kaznjeni sve vise njih ce krenuti istim putem),penzioneri ce jedini placati racune i finansirati drzavu a omladina ce mastati kako i gdje da pobjegnu iz takve drzave.
Mogu ih i ja birati ali kako ih ne mogu mjenjati necu ni da biram.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 7th, 2014, 2:28 pm 

Gledajuci ono sto treba da urade raseljene osobe koje zele da se prijave za izbore 2014 cini mi se da osim sto se zele registrovati moraju i rizikovati da se moze dogoditi kradza identiteta.Naime uz popunjen obrazac lice koje se zeli registrovati treba da posalju i kopiju jednog od licnih dokumenata koji posjeduje a izdat od strane CIPSA.Znajuci da u bazi podataka CIPSA vec postoji sva potrebna dokumentacija potrebna za identifikaciju i izdavanje nekog od dokumenata licno ne vidim razlog zbog kog se zahtjeva slanje kopije nekog od tih dokumenata.Cak sta vise svako punoljetno lice koje posjeduje neki od vazecih dokumenata treba automatski da bude na spisku biraca a sam obrazac i prijava raseljenih su same po sebi puka formalnost kako bi se odredilo mjesto(drzava ili grad) i nacin (postom ili na birackom mjestu u drzavi u kojoj boravi raseljeno lice) glasanja.Osim toga nigdje na zvanicnom portalu izbora ne vidim garanciju za zastitu podataka i dokumenata koji se traze u prilogu prijave.Kako je provjeru istnitosti podataka popunjenih u prijavi lahko izvodivo i dostupno nepotrebno je zahtjevati kopiju bilo kog licnog dokumenta cim se narod izlaze veoma velikom riziku.
Zbog svega smatram da je i ovo jedna vrsta opstrukcije i pokusaj onemugucivanja glasanja onih koji su raseljeni ili izbjegli iz BiH.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 7th, 2014, 4:25 pm 

Ja mislim da si u pravu.Prije neki dan Hanka mi poslala rodni list.Pise mjesto rodjenja Rogatica.Drzavljanstvo-BiH-Republika Srpska.I na kraju ono najbolje.Pod prebivaliste pise ROGATICA :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: Znaci da sam zvanicno vodzen kao stanovnik Rogatice.Ko to kome daje moj glas?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 11th, 2014, 2:13 pm 

Jeste li vidjeli ovo sa slanjem glasackih listica onim koji su se prijavili da glasaju postom?Nesumnjivo je da cemo imati jos jedne lopovske i nastimane izbore.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 11th, 2014, 8:13 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5876
Nisu nikad ni bili posteni...zato,i ovaj put,bez mene.Necu da budem bekan!Eto,sto reko Suhi!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 12th, 2014, 2:32 am 

Naravno,i bez mene.Mene nece zajebati :finger:

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 407 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 7 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: