www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Septembar 20th, 2020, 10:20 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 407 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Izbori i broj JEDAN
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 4:22 am 

Tekstovi: 3246
ZELE je napisao:
Moram priznati da me je dzenaza mojih komsija dobro podrmala ali jos jednom podsijetila na ono sta radimo sami protiv sebe.
Eto sijetih se onih prvih poslijeratnih izbora kada se Bosnjaci birase i za Rogaticu(oni opstinski).Sto jes jes ja nisam glaso jer me jos huja,ko i sada,drzala.Helem-nejse nisam ja ni vazan vec oni koji se tada izabrase.Bitni su isto toliko koliko i ovi sada sto se birase.Nikada mi nece biti jasno zasto su ikada na bilo sta pristali i glasali dok pod broj JEDAN opstinsko vijece ne izabere komisiju za nestale i dok ista ne podnese izvijestaj.Apsulutno ni za sta Bosnjacki glas i saglasnost nije trebalo dati dok se ne ono pod broj jedan ne zavrsi.Tek tim cinom srbi bi pokazali spremnost i za povratak i za zaposlenje i za obrazovanje i za obnavljanje porusenog i sl.Ovako kako sada izgleda Bosnjaci izabrani samo udaraju svoj pecat i potpis na ucinjeno.Na tih i perfidan nacin oni sto napravise zlo dobijaju saglasnost i od zrtve.Samim tim nestala je i obaveza tjeranja zlocinaca i pronalazak zrtava.Ponovo se Bosnjacima podvaljuje i kupuje povijerenje sitnim donacijama i obnovama.Za sitne pare skrece se i zaboravlja ono najvaznije.KO JE POBIO I GDJE SU????Poturaju se ljudi sumnjive proslosti da propagiraju ljepotu i udobnos Rogatice.Da skrecu vodu na drugi mlin i da nase zito melju za sebe.Zaboravljaju a mozda i ne pomisljaju oni koji dobise donacije vake ili nake da gradnjom skrivaju kosti koje trazimo.Da su sitnim parama kupljeni da zatru tragove zlocin koji se dogodio.Ja licno jos nista nisam ni takno.Ni rusevine cistio ni odvlacio.Ne daj Boze mozda bi necije kosti neznajuci da su tu ko zna kuda odvuko.
Ni na ovim izborima nisam ni pomislio da glasam i niti cu ni na narednim dok se broj JEDAN ne zavrsi.

Nazad na vrh

Naslov: Re: Izbori i broj JEDAN
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 4:24 am 

SUHI0402 je napisao:
Ja sam glaso za Zeljka Komsica. :o

ZELE je napisao:
Hoces reci ZA BRATA HRVATA ;)

SUHI0402 je napisao:
Ovaj, brat Hrvat, plaho bolji od kamaru (90%) nasih poturica. Guzice bi dali ,samo, neka ga u "fotelji".
Eno, gledam onog "naseg" ublehasa, kadrica, "izganjo povecanje" sebi i njemu slicnim, plate.
Da mu je babo ziv, a ako je ziv, masala, i da mu babo rovi po kontejnerima, a da mu on ne moze pomoci, kako bi se osjeco. Da li bi mu bilo svejedno, kad bi vidio babu da "visi" na kontejneru i da bunari po njemu.
Jedini se, GOSPODIN, ZELJKO KOMSIC nasao da se usprotivi PUSTANJU one babetine biljane zelenkovic. Vaki ko kadric, ne otvaraju usta, oni su zaduzeni da "dizu ruke" predlazu i glasaju za sramne odluke. Da obezbjede SEBI bolji zivot, a ne onim koji su hi birali. E, zato JA ne glasam, vise za "takve" vec cu glasati za ZELJKE KOMSICE, samo jos da nije onog iz "pamuka".

ZELE je napisao:
AMA POLAHKO SUHI IMAMO TIHICA :o MLAD I PERSPEKTIVAN A VALJDA CE I NJEGOV SIN PROGURATI :oops: PA SILAJDZICA :evil: KO GA PRODZE KODA JE SILAJ CUPRIJU PRESO :mrgreen: PA IMAMO ZLATKA :twisted: :twisted: A ONOG NEDZADA BRANKOVICA DA I NE POMINJEM :shock:
I JOS VAKIJE NA IZVOZ IMADEMO.KAD BI HIN KO HTIO I BOSNI BI KRENULO.MAKAR SA IZVOZOM ;)
IMAMO KAKVIH BI KO POZELIO.
LIZIGUZA,LAZOVA,KORUMPIRANIH,LOPOVA,PETLJANACA,KRIMINALACA,GLUMACAI TO SVE OD JEDNOG MATERIJALA.PRIJE SE GOVORILO BALIJA A KAKO SE SAD TAJ MATERIJAL ZOVE NEZNAM.UGLAVNOM NESTA JE KO SKAJ.GLUMI KOZU A KOZA NIJE :shock:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 4:24 am 

SUHI0402 je napisao:
SVE, ALI BAS, SVE BIH JA NJIKE DAO ZA J E D N O G Z E LJ KA K O M S I C A. :o :lol: ;)

ZELE je napisao:
Nakon duzeg vremana otvorih i stranicu na kojoj sam stalno nekad bio.razlog je tel. razgovor sa mojim prijateljem i koji mi preporuci da procitam na NASLOVNOJ strani program i listu za izbor.SDA,SBiH i SDS zajedno.Poziva Kemo Camdzija da se glasa za Batinica.Dragi Allahu pa jeli to moguce i pomisliti a ne uraditi?Poziva Bosnjake da glasaju za dzelate.?Ko ne vijeruje eno nek procita.Rekoh na naslovnoj strani postavljeno od onoga koji toj listi daje podrsku.Sad znam kad bi ono sa Kerimom koga pozva u safove.Zato su drugi pomijereni iz safa da brat Batinic stane.Pa on ce nas stititi.Vijerovatno posljedica ucenja na vojnoj akademiji ostavi traga pa malo demokratije na KOS-ov nacin.Ko smije da se kladi da ce ukoliko se osnuje Udruzenje rogaticana na celo stati sadasnji predsijednik IZ za Dansku.???Ko zeli evo dobrog recepta za "uspijesnu karijeru.Podrzaji one na vlasti UVIJEK pa kako god bilo.Citam i komentare i vidim da za sve ovo treba i sika.Kad se to fino zamota izgleda ljepse.
Uzalud Sele i Pitar pokusavaju istinom i cinjenicama diskutovati jer i him se pretpostavke i zelje suprostavljaju.Dobro Sele rece "Da je u programu Kemine stranke podizanje Spomenika nevinim zrtvama u centru Rogatice ja bih pijeske doso da glasam..."I ja Sele ali tu vec ima drugi spomenik.I njega je Batinic nacinio.I onaj kod Baste je nacinio onom sto srusi dzamiju koja bi preko puta tog spomenika.A sad ko fol u programu opravka dzamije a nije rusenje spomenika njenom rusitelju.Eto zagrlise se sa cetnicima i istu pijesmu zapijevase nase balije.Vise ni kriti ne umiju da him na ruku idu cijelo vrijeme.Izrovise Dodika ko fol nevalja SDS a sad snjima protiv Milorada.Sve ti to dodze ko kad gluh corava voda.
Neka mene ko i Seleta daleko od takih pa i kad nam zabibere bar su tudzi.Dok sam pisao na onoj stranici u nekoliko navrata sam u jenoj od tema pisao o izdaji i ulozi KOS-a u Bosnjackoj politici.Malo se ko preno komentarisati na ono sto pisem.Ovo sad sto procitah je potvrda svim mojim tvrdnjama.Moze Pavkovic titrati jaja kome hoce i pokusavati da spusti hloptu jer i ovu igru smo skontali.Sve se kockice slozise jer dodze do dzepa i fotelje a jos koja diploma od Veselinovica nebi bila viska.
Tesko tebi moj narode a i meni s vama.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 4:25 am 

SUHI0402 je napisao:
Procitah na "onoj rogatici" gadosti u koje i pored dva citanj ne mogu da povjerujem. Citam ponovo i isto. Znaci pise ono sto procitah. ALAHU MILOSNI SACUVAJ OVAJ NAPACENI NAROD OVIH GADOSTI I GADOVA.
Nekakav Kemo Camdjija NAVRACA "svoj" narod da glasaju za SDS i Tomu Batinica. Pravi savez sa cetnicima (BALIJE i cetnici u SAVEZU). Aminuje pokolje silovanja, paljenja... Pa sad nesto kontam, mozda je jedan dio "TIH SDA-ovaca" i pomagao u tim zlodjelima Tomi Batinicu. Mozda taj Kemo i Tomo rade zajedno, kako rece osamnaest ili vise godina. Mozda su oni odavno u "SAVEZU".Mozda su u "SAVEZU" 5-6 mandata, a ne 2.
Bez bolnije bi bilo da Kemo "predje" u SDS i na taj naci sebi obezbjedi fotelju. A i ovi sto "dijele" njegovo misljenje, trebali bi isto da urade. Bice mjesta i za njike.
Kaza i ja se neslazemo u DOSTA toga, ali njegov komentar me iznenadio, ali POZITIVNO. Ovom prilikom zelim da cestitam Kazi na tome.
Plaho me "IZNENADIO" Fejzic Abdulah. Izmedju ostalog je napisao: Ja dajem glas podrske ovoj listi sa nadom da ce u opstini Rogatici biti makar par kancelarija na kojim ce stajati Bosnjacko ime, ja mislim da je to u ovim okolnostima nas maksimum".[b]
O Zambiju i njegovim komentarima je suvisni bilo sta reci.
"Propali oficir jna" pa onda Pavkovic, pa Kemo, pa... imaju mozda neke privilegije, a mozda nesto i "HAJRUJU". Cuce se, isto ko i do sada sto se dosta toga zna.
Eto, Fejzic, Zambi, Kemo navracaju nas napaceni Bosnjacki narod da zaborave i aminuju cetnicka zlodjela. NAVRACAJU narod da ZABORAVE pobjene, silovane...
Kako zaboraviti mog komsiju CAJETA, Zopa, Adonisa... Ubijeni u cvijetu mladost. Tek postali momci, tek trebali da pocnu da ZIVE. Jos dosta tih nasih momaka kao sto je DENIS COHODAR. Zlatan momak, da him DRAGI ALLAH PODARI LIJEPI DzENET.
Kako da zaboravim svog babu, Nasku Titurica (Rogaticka legenda), Taleta, Somu, Rikija,Slavnicku,Senada Curevca, mog komsiju Ismeta Mehmedovica, Macija, Salkicu, Ismetagu Sejtariju, Mehu Deliju, Tarika Isakovica (vrstan sportista ) Mehu Sabanica, Suada Sabanica, Salan Ibrahima-Macka (INSAN ZA SVE, samo nije bio za cetnike, Cavcic Camil, Cavcic Mehmedalija-Mesa, Begic Amir, Dr.Mehic Adil, moja dva naj bolja jarana, DzEVAD SEJTARIJA i DzAMBEGOVIC HALIL- Dzed i Halco, braca Kahvedjici i njihove porodice, moj tetak Salko Demirovic...
Pitam ovu trojicu i one druge, koji "MISLE" isto, trebam li da ispisem sva imena pobijenih nasih naj milijih.
TREBALI DA SVE OVE POBIJENE ZABORAVIMO???????
DA BI POJEDINI UHLJUPI MOGLI DA SJEDU U FOTELJU.
DA BI POJEDINI MOGLI DA HAJRUJU.
DA POJEDINI MOGU DA IZGRADE DOBRE POZICIJE, PO POVRATKU U DOMOVINU.

Pojedini su vec IZGRADILI svoje pozicije zahvaljujuci svojim ...
NE GAZITE PO NASIM NAJ MILIJIM.
NE PLJUJTE PO MEZARIMA NASIH SEHIDA.
DALJE SVOJE PRLJAVE SAPE OD CISTIH DUSA NASIH NAJ MILIJIH.
ETO VAM SDS I SDS ili SDA I SDA, ISTO JE TO (ROGATICKI) PA SE LIZITE IZMEDJU SEBE KOLIKO HOCETE.
ISTI STE.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 4:26 am 

ZELE je napisao:
Meni je vec pocelo da bude pomalo sumnjivo Abdulahovo ponasanje ali kad mi na demokratski nacin zabrani pristup stranici poco sam i jasnije da gledam.Eto sad je svojom podrskom SDS-u definitivno popecatio svoje stavove i karakter.Sad se sve vise pitam kako takvi kakav je on dobijaju takve funkcije.Ispade da je to nesta poput Sajbube.Nekako se postave takvi na neshvatljiv nacin na ugledne pozicije.
Eto covijek koji navodno poziva u safove i safa izbaci mene,Kerima,Mahira M. i njegove sinove i neznam koga jos.Mozda je to zbog duzine staza u safu jer smo oko 50 god.u njemu pa da ustupimo mijesta novim poput Pavkovica a i samom Abdulahu treba mijsta i to posirokog.
Mnogi na ovoj stranici znaju cime sam okupiran posljednih dana i da su mi brojevi tel.adrese,mailovi i sl.i te kako potrebni.I to mi na cudno demokratski nacin M92-ojka zabrani jer sam na mom PRIVATNOM KONTU imao mnoge podatke.U zanosu i poletu ka tronu ne sijeti se ni da me upozori pa da ja svoje prnje pokupim jer je to moja PRIVATNOST.Cudi me da bar kad je u demokratskoj drzavi nesta nije prihvati i zaboravio ono sto ga na vojnoj akademiji ucise.Pokusava da mene i jos neke vaspitava i odgaja.Ovo moralno nedonosce koje jako poce da cita Knjigu zaboravi i sta procita.Pa da ga podsijetim da ga niko nece pitati i da nece odgovarati za mene i neke druge ali zato ce ga pitati dali je SVJU DJECU ogojio u Islamu.I za to ce odgovarati a ne za nas.Upitaj se i ti Adulcicu prije nego te On upita.Mora da je i Batinic tog shvatanja pa mu podrsku pruzas.Mozda zalis sto se ote oficirsko uzivanje u JNA.Dali se ovako svetis svom Bosnjacom narodu sto ti rasurise firmu.Da si pito Kemu sto u Brcigovu nije podigo sehidske nisane stradalim Bosnjacima i to na racun opstine za koju su se borli mozda bi me uvijerio da grijesi u procijeni.Ovako??????I koja li je ironija da pozivas na glasanje i podrzavas povratak a vilu,kako je neko nazva,ne napravi u Podljunu vec dupe duvaru okrenu.
U ime moje,mog naroda a i Boga molim te da nas vise ne branis,podrzavas,pomazes i sl.Sve si to mogo 92-e kad je znanje vojnog akademca bilo mom narodu potrebno i te kako ali sad nam ne treba.Prodaji maglu na nekom drugom mijestu gdje te ne poznaju i samo da te podsijetim ne jednu izreku.
I PAD JE LET

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 7:59 pm 

Tekstovi: 2094
carlama je napisao:
Zele,ala ga naruzi,i mislim da ova prica ima mjesta.To kazem zato sto sam cito tvoju i njegovu pricu na rogatickoj stranici.Neznam lika ali iz onog procitanog ,izgleda mi ljigavac i karijerista.
Pogledaj samo slike sa neke vece muslimanske svecanosti ,ili ono sto napisa sate svecanosti samo ja i zvanice pa opet ja i zvanice.Govor drzo opet neko od zvanica.,.,
Daj mi bolan jednu sliku,EVLADA,OCA ,MAJKE SEHIDA ili gdje su oni u zvanicama.

Takode pise efendija na svecanosti bil zvanice ,idu slike zvanica ,specijalni rucak za zvanice.
Za narod ide GRAHCINA,a u narodu hejbet SEHIDSKIH PORODICA.--Zaboravljeni--
Cijenim njihovo islamsko ubjedenje.Ali se trebalo nesto nauciti usput o MORALU.

imalo bi toga jos ali ovo kucanje me nervira.

ETO TAKO

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 8:00 pm 

Tekstovi: 349
Ovaj javni poziv da se glasa za cetnike je svojevrsni skandal. Imena ne treba mnogo potencirati jer da nije Tomo i Kemo, bio bi neko drugi, ali sramotna ideja bi bila identicna.

Ja zaista nisam mogao vjerovati da je onako nesto objavljeno. Kemu ne poznajem licno, ali covjek stavlja svoje licne interese ispred interesa zajednice pa ga donekle razumijem. Medjutim nije mi jasno odkud Hadzija i Predsjednik IZ da daju glas SDS stranci.

Da nebih sad ponavljao vec pomenuto, slazem se sa Zeletom, Kerimom, Pitarom, Seletom i svim ostalim normalnim insanima koji ne zele dati svoj glas cetnicima. Sad nam je difinitivno jasno da je Rogatica izgubljena jer u opstinskoj vlasti nema nijednog insana koji zastupa interese Bosnjaka.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 23rd, 2008, 2:43 pm 

Tekstovi: 10147
I ispravno je sto je ono napisano
BILA JEDNOM JEDNA CARSIJA
Samo raja ostaje raja :mrgreen:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 12:30 pm 

skrmz1928 je napisao:
Vjerovatno sam jedini koji je na parijski sastanak isao sa bismiletom na ustima, a da li sam bio budala tada ili sada neznam. Od tada pa do sada proslo je dosta vremene. Sve se promijenilo, obicaji, ljudi, vrijeme a najvise ljudi u vremeneu. I ja sam, ostario ali meni se cini nisam dosao pameti. Slusam i sutim. Pustam budale da vode narod. I ja sam dio naroda. Zasto me vode budale, kad mogu dici ili dati svoj glas malo manjoj budali nego sto su ovi sto nas vode. Progovoriti po svaku cijenu, dati svoje misljenje i svoj glas, neko ce cuti, progovoriti kao i ja i opa nesto ce se promijeniti, nadam se.
Moj komsija, najcitaniji mladi, strani knjizevnik Sjeverne Amerike na pitanje kako dalje, kaze:
U bosni je svijet(Narod) dobar i velikodusan, dok su oni na vlasti korumpirani, liseni bilo kakovog osjecanja odgovornosti.
Pa ipak, nekako(zasto) nasi dobri ljudi na svim izborima biraju isti sljam, biraju iste barabe za koje je tesko iskopati mrvu postenja.Da su im komsije nikad u zivotu ne bi s njima kafu popili, ali ih nekako puste da im vode drzavu, da im upropastavaju djecu svojim javaslukom, pohlepom i prevarama. Kako je moguce da tolike kolicine ljudske dobrote i ljudskog zla postoje na istom mjestu i u isto vrijeme.
E sad, agitirati za nekog sa one strane da ce mozda biti bolji od onog drugog (istog) isto je sto i biti jedan od njih. Znajuci da je Tomo B. bio toliko dugo funkcioner njihove srpske Rogatice i da nije uradio nista ili skoro nista na popravljanju stanja u i oko Rogatice, ili mozda precutno, dati sansu nekom m.sokolovicu ili d. ikonic (namjerno mala slova za male ljude) ili bilo kom pravoslavcu iz bilo koje njihove stranke sve jedno je. Niti jedan pravoslavac iz Rogatice nije ucinio niti jedan mali korak u razjasnjavanju stotina ubistava, stotina nestalih i silovanih Bosnjaka i Bosnjakinja. Ko je popalio Gracanicu, Holuc, Tekiju itd, ko ubi tolike ljude, protjera i unesreci hiljade ljudskih sudbina, zna to Tomo i znaju to i dara i mile i petar jesic i radomir bukva i profesor neskovic i na kraju zna to i izo golic i drugi.
Dati svoj glas nekom od takvih je pravo ludilo.
Nisam cuo da je bilo koji od ovih ili onih pravoslavaca ikad i pomenuo, a kamoli glasno progovorio o bilo kojoj Rogatickoj nesrecnoj zrtvi, porodici ili barem poznaniku.
Moze Tomo ili bilo koji drugi od njih, mozda i pridobiti koji bosnjacki glas, ako dignu svoj glas za pomoc komsiji Bosnjaku, da pocnu (sto je davno bilo vrijeme) privoditi i suditi zlocince, jer nisju samo ljubinac-pjano, ili nekolicina njih vrsili silovanja, premlacivanja i ubijanja, bilo ih je puno vise. Oni to znaju a i mi znamo. Zlocine su vrskili i pojedinci koji u skorijoj prosloti davali struju ....., ili smo se mozda mi sami poubijali i protjerali.
Sjoj glas nikad necu dati niti jednom srbinu za kojeg se zna da nije ni pokusao da sprijeci a kamoli uradi bilo sta da zabrani zlocin.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 2:44 pm 

Sve ovo potpisujem 100% od SKRMZ
I jedino jos da dodam da nas pozivaju da damo glas onim koji izmijenise imena ulica i skola.Koliko se imena promijenilo odkada "MI"ucestvujemo u vlasti?Ili smo SAGLASNI sa takvim imenima?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 1st, 2008, 3:01 pm 

Procitah ono svijedocenje u kom se pominje nakav profesor Veselinovic.Dali je to onaj pred kim nas kandidat polozi ispit?????
Mozda je koalicija zamisljena prilikom tog susreta. :( :( :( ;)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 1st, 2008, 3:39 pm 

Tekstovi: 2094
ZELE je napisao:
Procitah ono svijedocenje u kom se pominje nakav profesor Veselinovic.Dali je to onaj pred kim nas kandidat polozi ispit?????
Mozda je koalicija zamisljena prilikom tog susreta. :( :( :( ;)

Upravo taj. Zato ce sad da grade jedan temeljitiji plan, jer ono sa trecinama nije uspjelo. Krenuli su i vec imaju podrsku sa obje strane izgleda. :o :twisted: :evil:

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 407 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 3 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: