www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 1:52 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 89 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Istina o .....
TekstNapisano: Oktobar 20th, 2014, 1:37 pm 

Tekstovi: 10155
Hajde da to bude u ovoj temi jer mozda je bas istina.
Naime radi se o tome kako je zamisljena i postavljena drzava BiH.Ako uzmemo geografski polozaj i ono cime raspolaze BiH ocigledno je da je nasa drzava izuzetno povoljna za stocarstvo.U toj oblasti najjednostavnije i najjeftinije je baviti se kozarstvom.Ako znamo da trenutno u BiH opstaju tri vrste koza eto jos jednog razloga da se i drzave organizuje po uzoru na njih.Sve tri vrste koza mogu opstati i u posebnim i u zajednickim stadima ali svako stado mora da ima svog jarca koji ce da mrka koze u svom stadu.Kako proces odabira jarca zbog privikavanja i dokazivanja do samog izbora traje duze i sto je najvaznije kada prodze sve testove bude odabrani jarac je izabran na duzi period ili tacnije na 5 godina (vijek koze max. 20 godina na otvorenom a u zatvorenom 7-8 ) eto jos jednog razloga da se po uzoru na kozarstvo konstruise i drzava BiH.Koza je zivotinja koju je najlakse hraniti i samo je treba ispustiti i ona ce se sama snaci za hranu jer jede skoro pa sve sto raste.Onome koji se bavi kozarstvom ostaje da ih pomuze i obezbijedi dovoljno prostora za stado.
Ima jos dosta toga ali mislim da je i ovo dovoljno bilo onome koji je zamisljao nacin konstituisanja drzave BiH.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 20th, 2014, 7:20 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
A sto se govorilo,kad neko nekoga "handri" : Jebe ga ko sansku kozu...pitao ja o tom Sanjane u dijaspori,ali vam ne smijem reci sta su mi kazali :lol: Uglavnom pricali o cizmama,frulama itf.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 22nd, 2014, 2:48 pm 

Ne da mi dzavo mira i da ne mislim pa se sjetih da je uz stocarstvo i pojloprivreda a u toj oblasti u BiH je kukuruz veoma bitna biljka.Ono sto je bitno da ima i za stoku i narod ponesto.Najvaznije je da u danasnje vrijeme nema otpada tako i kada se sjemenke kukuruza iskoriste ostaje opet nesto sto je danas neophodno narodu.KOCANJAK.Ovo je nova-stara mjera za narod i jedino ga ne koriste oni kojima je put do srca lidera kroz ono mjesto gdje treba da zavrsi kocanjak.Nadam se da nece poceti da i ovo prodaju i da ce biti lahko dostupan onim kojima je neophodan.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 4th, 2014, 8:38 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
"A istina je da su naši roditelji ostavili puno više nama nego što ćemo mi svojoj djeci. Ali ne zato što su bili bolji ljudi od nas i što su voljeli svoju djecu više nego što mi volimo našu, već zato što su živjeli u sistemu čija je kolektivna svijest bila izgradnja, obrazovanje, jednakost, ispred nacije, religije, pohlepe. Ali apsurd je to da nismo mi ti koji uništavaju budućnost svojoj djeci, nego isti ti koji su gradili! Devedesete su dobili pravo glasa kojim su mogli zadržati sve što su izgradili, ali po tome kako je većina glasala ispada da je većina gradila zato što su morali, a ne zato što su vjerovali. Danas, kad su prošla više od dva desetljeća i kad je pušiona neviđena, 'bude se' opet, ali onaj 'san' se neće vratiti. Izgubljena je velika šansa za boljim svijetom na ovim prostorima. Možda neke druge generacije naprave nešto. Generacije koje se nas neće ni sjećati."

Damir Avgic Graha na T-portalu

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 5th, 2014, 1:59 am 

Treba da prodze vremena da se rularno stanovnistvo urbanizuje po pravilima urbanizma a ne papanizma da bi smo mogli poceti pricati o boljim vremenima.Pa i onom dobrom vremenu papak je uveo sve sto je lose.Nisu imali pameti ali su imali jagnjad,telad,koverte(ilipo njihovom kuvrat) pa su to koristili samo sto se to onda poprilicno krilo.E sad hocemo li mi taj vakat docekati pitanje je jer nazalost sve je vise pravila zivota u gradu koja oni postavljaju.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 23rd, 2014, 5:02 pm 

Tekstovi: 3067
Attachment:
47576128928335030103.jpg
47576128928335030103.jpg [ 93.57 KiB | Pogledano 4433 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 23rd, 2014, 8:06 pm 

Uvijek je bilo.Ne daj Boze vakta kada sirota zaima a dokopa se vlasti.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 26th, 2014, 5:09 am 

Tekstovi: 4128
E, taj vakat je vec odavno SLJEG'O, moj Zele.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 16th, 2014, 4:46 pm 

O npadu na bosanku u St. Luisu su svi mediji pisali.Vjerujem da ce pisati isto kao i ovi ciji lin vam prenosim jer je dzubre bacilo toliko crnu mrlju na ogromnu nasu zajednicu koja zivi u tom gradu(negdje oko 60000-70000) da bi je osim sto je drzava tereti trebali i oni teretiti.Ne mogu da vjerujem da se ovakve gluposti smisljaju cak i u glavi jedne majke dvoje djecice i nikako da shvatim sta joj je bio cilj kada je odlucila da sve to odglumi.
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/bosan ... /141216007

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 18th, 2014, 2:15 am 

Zele, cilj je jasan. Bila je kod, ili sa zagondjijom, on je malo vise izcalausio, tako da je ostalo po malo sarenila. Sljivica, malo sarenila... E takva nije mogla, ni smijela pred covjeka, muza. Da bi to sve sakrila, morala je da laze. Snimljena je nadzornom kamerom kako dolazi u autu na parking, izlazi iz auta i lijeze pored njega. tako je nasao motociklista koji je obavijestio policiju. Ostalo znate sta se izdesavalo. Eto.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 18th, 2014, 2:34 am 

Znam to sve ali je svima nasim,pa i tebi,koji zive u St, Luisu napravila veliku bruku a i povjerenje drugih prema nasim je sigurno poljuljano.Ne daj Boze da se sve koja saraju vade na ovaj nacin e onda bi svi mi nadrljali.
Eto i tebi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2014, 3:02 pm 

Ma, nismo nadrljali, znas onu staru "U svakom zitu ima kurvi". Svi to znaju, na svim stranama.
Eto.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 89 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: