www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 18th, 2021, 1:28 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 35 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor Poruka
 Naslov: Re: Barack Obama - novi predsjednik SAD
TekstNapisano: Oktobar 5th, 2010, 8:08 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Mogo si bar dvije tri recenice,ili ono iz anterfilea,podnaslova...A i ne moras,ako je radi mene.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 5th, 2010, 9:47 pm 

Tekstovi: 31
Evo ja cu probati prevesti.

Australijanci neznaju hoce li piskiti ili kakiti. U Afganistanu i Iraku nemiri. Zdraaaaaaaavo. Ma zdraaaaaaaavo!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 6th, 2010, 6:31 pm 

Tekstovi: 251
ima tu istine...sad zavisi kako ko, kome zashto chemu....kao uostalom i po ostalim svjetskim krajevima...jedino generalizacija nije dobro djelo - tukne na nacionalizam, ponekad (josh neoprostivije) na mladonacionalizam :think:

-----------------

Sele je napisao:
Mogo si bar dvije tri recenice,ili ono iz anterfilea,podnaslova...A i ne moras,ako je radi mene.

evo prevod prevoda...

tekst je osvrt (a ponajvishe pitanje "chemu") na zbivanja kada god Amerikanci insceniraju/izazovu/budu izazvani/krenu u rat ondak i mi Austrijalijanci krenemo sa njima jer smo braca po oruzhju pardon vjerovanju pardon demokraciji tojes razvijanju demokracije po svjeckim zabitima tojes stigo rachun za polisu osiguranja - analizira bivshi premijer proshlost sadashnjost buducnost....

nego kako kod (vas) Shvaba - susakim ste vi braca po chemu, idetel po ratovima i tome slicno.... :think:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 6th, 2010, 6:42 pm 
Site Admin

Dobro,nesto shvatio,nesto cito iznedju redova,nesto nisam shvatio:"a dje da znam",a bas me svjecka politika plaho i ne zanima,poglavito zavjere,urote i sl.Sve ima smisla ma sta se radilo.
A Svabe,oni po starom obicaju,sto reko moj rahmetli babo :"trajlala.".RadU,piju i trpe,azilante,strance,izbjeglice,sefove,nadsefove,a petkom svoj bijes iskazuju u knajpama(birtijama) salivajuci litre pive.A kad im dogori - eto svjetskog rata.Za sada im je dobro.Probaju parama sto dva puta u proslom vijeku nisu uspjeli silom,kod njih je vreca brasna(25 kg) sto je za Balkanca mjera dobrog standarda jednako kutiji "Marlbora".Pa vi sad kontajte ko tu koga,kako i zasto g..."Pozdrav Auistraliji i Sojedinjenim statima Ameriki(tako me ucilo,mada i od tog,ovdje u Dojclandu, ima nekog hajra.Kakvog,o tom potom).

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 6th, 2010, 7:04 pm 

gosn Shele,

nazochno zamjec'ujemo da koristite padezhe u trecem licu "radu piju trpu...kod njih je...im je dobro..." :roll:

umjesto "radimo pijemo trpimo...kod nas je...nam je dobro..." :think:

pa zar vishe nije vrijeme da se pochne osjecat u Kelnu "ko kod kuce" :think: :emo:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 6th, 2010, 7:52 pm 
Site Admin

Gosp.Bunar,Vi ste djelOmicno u pravu...Bilo bi zaista vrijeme,ali.Ja nisam dio tog sistema(socijaldemokraCije na njemacki nacin),ne radim,ne ucestvujem u politickom zivotu(a time i u drustvenom),koristim blagodeti tog sistema,nije sta,ali se da zivjeti,malo zabasuriti.Da sam dosao mladji - ne velim,ali "star se pas u lov ne vodi."Ipak velim,za razliku od mnogih Balkanaca ovdje NAZOCNIH:"Danke Deutschland".Mislim da ne treba prIJevod.Preveli su "braca" Hrvati kada su Hans Ditrih Genseru(birvaktile njemackom ministru VANJSKIH poslova) za zivota digli spomenik na Bracu.Tako i ja:Nije s mojim principima,ali "Kud svi Turci tu i mali Mujo..." jerbo drugacije ne bum moglo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 7th, 2010, 3:05 pm 

Tekstovi: 10155
Neka Sele.Dosta smo se mi naradili pa i dumali(ako se moze pikati).Nek ide vako i nek malo drugi grade i izgradzuju a nama je da ufatimo ono u cemu se mere razrahatlenisati.Jos je pametnije(a i godine to donesu)vikati kod njih,oni,u njih i sl. a kad imas igraca na klupi bolje ti je nego kad ga nemas pa makar bio i los.U se nase i(ko moze) ono trece pa razgali sam sebi kad drugi nece.
Forpas :beer:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 8th, 2010, 9:54 pm 

Tekstovi: 31
>>ima tu istine...sad zavisi kako ko, kome zashto chemu....kao uostalom i po ostalim svjetskim krajevima...jedino generalizacija nije dobro djelo - tukne na nacionalizam, ponekad (josh neoprostivije) na mladonacionalizam :think: <<

Fuck me every body (jebo me svak) u slobodnom prevodu, ako ja znam o cemu ti pricas. A dje da znam kad nista ne znam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 9th, 2010, 7:36 am 

koji dio nije jasan :think:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 9th, 2010, 5:14 pm 

Tekstovi: 150
Pored znacenja izmedu aktivnih i pasivnih glagolskih oblika postoje i razlike u tvorbi.Pasivni glagolski oblici razlikuju se u tome sto imaju glagolski pridjev trpni.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 9th, 2010, 6:39 pm 
Site Admin

Eh,sad je gramatika,rodica Fahrija bi bila ponosna.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 35 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: