www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Decembar 17th, 2017, 2:56 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1412 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 114, 115, 116, 117, 118
Autor Poruka
 Naslov: Re: NAJNOVIJE IZ SVIJETA POLITIKE
TekstNapisano: Septembar 25th, 2016, 5:01 pm 

Tekstovi: 10057
Ovo moram reci samo radi onoga sto je ucinjeno u ratnom periodu a ne radi trenutne politicke situacije.
Rezultat izlaznosti na danasnjem referendumu koji su odrzali srbi daju jasan i glasan odgovor na pitanje koje smo svi culi poslednjih godina.Naime najcesce pitanje koje cujemo prilikom susreta sa nekadasnjim sugradzanima iz srpskog naroda je "Ko nam ovo napravi?" a danas su sami dali i odgovor i time pobili sve nade da je bilo neduznih za stradanje nasih Bosnjaka u Rogatici.Ako se do sada moglo pravdati strahom za vlastite i zivote onih iz porodice vise to ne mogu i jasno je da je i to lazno opravdanje.Eto ipak ima nesto i dobro od ovog referenduma jer su pale i maske onih koji su onim naivnim prodavali dobrotu,cestitost i postenje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 26th, 2016, 5:36 pm 

Tekstovi: 2068
Evo jedan interesantan tekst sa portala N1 televizije autora Haruna Pasalica.

http://ba.n1info.com/a119250/Vijesti/Vijesti/Bosnjacki-kvazipatriotizam-ili-lazna-briga-za-Srebrenicom.html

Ovaj dio nekako privlaci paznju, plakati ili smijati se pitanje je sad.

Quote:
5. Postratni bošnjački načelnici u Srebrenici i srebrenička udruženja su konstantno povezivani sa pronevjerom novca i finansijskim malverzacijama, ali zanemarivši prošlost, pitanje je šta je za Srebreničane uradio Ćamil Duraković, obrazovani, na društvenim mrežama aktivni poluplayboy čiji najveći uspjeh je (sa kojim sam upoznat) kupovina lovačkog psa koji je koštao 6.000 KM i kojeg je ubio u prvom lovu sa njim!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 27th, 2016, 1:52 am 

Volimo pare pa to ti je.Koga god da Bakir negdje gura tu je lova i normalno tal obavezan.Sve stoji sto je Harun napravio u svom prilogu ali je naivan ako stavarno misli da je to razlog zasto je Srebrenica dobila srbina za nacelnika.Isto kao sto je babo igrao igru pa je pala 92 tako je i ovaj po drugi put predao(prodao) Srebrenicu .Iz inata bi narod duro i lopovluk ali ovdje je cista predaja Srebrenice od strane SDA i njenog predsjenika.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 10th, 2017, 11:28 pm 

Je li nam ono Bakir sa Erdoganom pa se okreno rujama?E vala svasta je brljavio pa jos i taj belaj hoce narodu da navali.Mnogi se pitaju u dobre namjere MZ i EU zbog odbijanja zahtjeva za reviziju tuzbe protiv Srbije od strane suda u Hagu a izgleda daje to i bio cilj prnca kada je sve pokrenuo.Narod razocaran,on kao jedini pokusao,mnogo kritika i prozivki od strane Srba i dovoljno da zadrzi "stoku" koja m daje podrsku svojim glasom a za to mu jedino i treba Bosnjacki narod i ni zasta vise.Bas zbog te "stoke" koja glasa za njega drago mi sto su sve siromasniji i sto sve manje posla za njih ima.Sad jos ako ruska mafija uleti ima da okokuze kao nikad.Eto s hajrom opet izbora ubrzo a ja samo cekam da vidim koliko se od Bosnjaka dozvalo pameti i okrenulo ledza dinastiji Izetbegovici(ili da bude no naski begovluk).

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 12th, 2017, 3:51 am 

Pitam se ima li jos onih koji vjeruju da je pokretanjem revizije bilo dobronamjerno pogotovo sada kada je inicijator pokretanja priznao da je znao da sud ne prihvata njegovog agenta a da je tu cinjenicu i saznanje skrivao od javnosti a narocito od porodica zrtava i onog djela bosanskog stanovnistva koji su pretrpjeli bol,stetu,strah ili nesto drugo od agresorske vojske koja se ovakvim djelovanjem clana Predsjednistva definitivno oslobodila odgovornosti.
Poslije ovog cina licno ne vjerujem da je i prvom tuzbom kao i pokretanjem revizije postojala zelja,namjera i trud da se dokaze krivnja susjenoj nam drzavi.Volio bih da mi neko moze dokazati suprotno i promjeniti moje misljenje jer boli saznanje da osim neprijatelja iz vlastitih redova primamo veliki udarac u ledza.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 15th, 2017, 1:13 am 

Gledam,a i procitah,vjesti o postrojavanju cetnika u Visegradu povodom hapsenja Draze.Ni jedan protest ne cuh od vlasti zbog ovoga a moralisu to uciniti.Nije valjda da nasi predstavnici u svim nivoima vlasti priznaju presudu iz Srbije kojom se Draza oslobadza odgovornosti?Za nas Bosnjake u Bih on je bio i ostao ratni zlocinac jer ono sto su uradili u Srbiji uradili su za svoj narod i drzavu i ne moze osloboditi odgovornosti onih koji su dozvolili postrojavanje u Visegradu.
Protiv Bakira Dodik pokrece krivicni postupak zbog pokretanja revizije tuzbe protiv Srbije(druge drzave) a to sto ce cetnici postrojavaju u Visegradu na osnovu presude u Srbiji niko ni repom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 30th, 2017, 5:03 am 

Evo u zadnje dvije Srijede dvije presude iz Haga a u obje presudzeno za udruzeni zlocinacki poduhvat.Prvo srpskom generalu a onda i hrvatskom kao i njihovim predsjednicima a za zivo cudo Hrvatska i njeno ratno rukovodstvo, u danas pravosnazno iznesenoj presudi, se presudilo za udruzeni zlocinacki poduhvat dok se Srbija i njeno rukovodstvo jos nikada nisu pomenule ni u jednoj presudi.
Bilo kako god za mene je sud u Hagu vecinom ispunio zadatak jer ce u svjetskoj istoriji,a na osnovu presuda iz tog suda, ostati zapisana istina o ratu u BiH.Ono sto ce pokusati bosanski Srbi i Hrvati pisuci tamo nekakvu svoju istoriju nece vrijediti ni pisljiva boba a savijest mog naroda ce ostati cista a druga dva nek gledaju sta ce sa svojom.
Nakon ovih presuda za koje kazu da nisu presude ni jednom od naroda vec da su to presude tadasnjim politickim i vojnim celnicima kao i ideologiji koju su sprovodili mene cudi zasto od nasih zvanicnika nema reakciju ni kada najvisi politicki lideri osudzenike nazivaju herojima svojih naroda?????Pa zar onaj koji Karadzica i Mladica(ili Prlica i Praljka) naziva herojem ne podrzava i opravdava njegove postupke i ideologiju i sam pomenutom presudama nije osudzen i zasto ama bas niko protiv takvih ne podnosi tuzbe.Zbog svega toga pozive i izjave bosnjackih celnika da se ne osuduju cijeli narodi ne stoje jer nas narod OSUDzUJE sve koji su na strani osudzenih i ko ce se medzu druga dva naroda gdje svrstati mi ne odlucujemo.
Osim ovoga jos me jedno muci.To su izjave koje stizu sa obje osudzene strane kako sud u Hagu nije ispunio zadatak koji vodi pomirenju a na koje opet nasi ostaju nijemi.E onda ih ja pitam da li sud svojim presudama ili oni svojim izjavama o podrski osudzenika, a samim tim i njihove ideologije, sprijecavaju narode da krenu ka pomirenju?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 6th, 2017, 3:57 pm 

Moj ponos,narav,karakter i obraz mi ne daju da presutim na poziv koji je uputio Dragan Covic a koji je trenutno Predsjedavavajuci Predsjednistva BiH i koji poziva sve logorase iz drzave da tuze BiH.U obrazlozenju poziva navodi da je sve ugradzeno u BiH i da je to dovoljan razlog za podizanje tuzbe sto je po mom misljenju krajnje bezobrazno,drsko i neistinito i neposteno.Zar misli gosp. Presjedavajuci da ce ovim pozivom promjeniti istinu i presude suda u Hagu a koje su jasno definisale karakter rata.Pitam se koliko je udruzeni zlocinacki poduhvat, za koji su poslednjom presudom osudzeni vojni i politicki celnici Hrvata,ugradzen u BiH kao i srpski logori i kazamati iz kojih su mnogi odvedeni,ubijeni i skrivani u masovnim grobnicama da bi neko imao pravo tuziti BiH?Misli li gosp. Predsjedavajuci da sa te pozicije ima i pravno i moralno utociste kada je uputio poziv?Svojim izjavama nakon zadnje presude jasno je stavio do znanja da podzava osudzene kao i ideologiju i postupke a koje su osudzeni sprovodili i neka se skine s dzana svih onih koji su zrve tog udruzenog zlocinackog poduhvata kao drzave BiH koja je isto toliko zrtva koliko i sve zrtve.
I ja pozivam logorase i porodice zrtava da tuze ali da tuze sve one opstne,pojedince i tvorevine pa i susjedne drzave koji su sprovodili udruzeni zlocinacki poduhvat pa i one koji ne zele da prihvate presude i daju podrsku osudzenim i time nanose rane drzavi BiH a radi koje su su ubijani,zatvarani i protjerivani.Njihovi gubitci i patnje jesu ugradzeni u BiH i na to imaju pravo.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1412 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 114, 115, 116, 117, 118

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: