www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Novembar 18th, 2017, 6:06 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 406 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Autor Poruka
 Naslov: Re: Izbori i broj JEDAN
TekstNapisano: Novembar 26th, 2014, 5:06 am 

Tekstovi: 4128
Nije ti losa ideja, Zele.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 10th, 2016, 2:35 am 

Tekstovi: 10024
02188 SDA/SBB

1 KURTIĆ UZEIR
2 KULOVAC PEMBA
3 DURIĆ BELMA
4 DUGALIJA MUHAMED
5 MEDOŠEVIĆ RIFET
6 BEHLULOVIĆ SAJMA
7 OMERAGIĆ AZEM
8 KARGA AMIR
9 PAVICA FERIDA

Evo jedne liste na kojoj mi nije jasan redoslijed.Naime pod rednim brojem 5 je jedini vrijedan kandidature a kancelarija iz Kukavica opet prva.Pa iza njega Pemba.Svaka njoj cast kao nasoj rogaticki ali zar da bude kandidat?Osim Rifeta ostale ne znam a cini mi se da je rijec o mladzim kandidatima koji bi jedino da se uhljebe a to koliko znaju i mogu predstavljati nas narod i voditi politiku izgleda da vise nikom nije vazno.Znajuci da SDA na ovaj nacin jaca svoje biracko tijelo to me ne cudi i ako Rifet ima kakve mahane onda je jedina ta sto je SDA koalicioni partner na ovoj listi na kojoj je on kandidat.Inace sve ostalo sto je potrebno za funkciju za koju se kandidovao apsulutno posjeduje.

A jos iz Gracanice :up: .

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 10th, 2016, 3:21 pm 

Tekstovi: 289
Pa i Belma je iz Gracanice koliko se ja sjecam. A sto se tice Rifetove pozicije, covjek je uvijek bio skroman pa tako i ovdje, zlatna sredina. Mozda glasacko tijelo prepozna tu nepristrasnost i umjerenost, pa mu i dodijeli svoje glasove na izborima. Bilo kako bilo, mislim da je bitno da ima i mladih na ovim listama jer na mladjima svijet ostaje. Evo ispod i ostatka kandidatskih lista.

146 - РОГАТИЦА/ROGATICA

146 НАЧЕЛНИК/ГРАДОНАЧЕЛНИК РОГАТИЦА / NAČELNIK/GRADONAČELNIK ROGATICA

00515 САВЕЗ НЕЗАВИСНИХ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТА - СНСД 1 ЈАГОДИЋ МИЛОРАД
00018 СДС-СРПСКА ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА 1 ПУХАЛАЦ ТОМИСЛАВ

146 ОВ/СО/ГВ/СГ РОГАТИЦА / OV/SO/GV/SG ROGATICA

Attachmenti:
izbori.jpg
izbori.jpg [ 917.18 KiB | Pogledano 1101 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: August 11th, 2016, 10:08 am 
Site Admin

Tekstovi: 5789
Negdje sam vec rekao sustinu ovih lokalnih izbora,ali nije zgoreg da ponovim.U najboljoj varijanti bosnjacka strana(sa bilo koje liste) moze ocekivati JEDNO odbornicko mjesto,cini mi se da je i do sada tako bilo,a razlozi su,nadam se,poznati - Bosnjaka NEMA u Rogatici,a ovi sto su po svijetu,lijenost da se registruje,opste razocarenje i sl.
Stoga je moj prijedlog onima koji imaju pravo glasa da zaokruze IME na bilo kojoj listi pa se tako izbjegava sukob oko ideologije,starih aferima stranke i sl.Moguce je da niko od Bosnjaka ne predje cenzus i da Bosnjaci u Skupstini opstine nemaju odbornika.U tom slucaju kako ce se izabrati predsjednik Skupstine( a mora biti Bosnjak i odbornik),zaista ne znam.
Predizborne kampanje u vidu onoga pomozimo nas grad,ucinimo nesto su,po meni,najobicnije floskule...jer taj jedan(ako bude izabran) nece moci uciniti skoro nista.Jedino,ako je covjek stalno tamo(zivi tamo) i bolje od svih nas palamudzija iz dijaspore shvata probleme povratnika,moze,obzirom da ce predsjedavati skupstinom mudrom retorikom izvlaciti kompromisne koristi za narod koji predstavlja.
Eto to je sustina (cini mi se posten savjet) zbog cega sam dobio pregrst psovki i uvreda,a Rifet proglasen jadom i bijedom i prodanom dusom.Sukobili se interesi i to je to - a narod(povratnike) ko jebe,uostalom,takva se politika u BiH vodi od prvih izbora,pa,stoga,i nije cudo.Ja se nisam registrovao,ali to ne znaci da nemam pravo koju dobaciti.I da glasam,recimo,nikad ne bih zaokruzio listu SDA,nego jednostavno zaokruzio ime,u mom slucaju RIFET MEDOSEVIC.Takvih je slucajeva u BiH vec bilo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 11th, 2016, 4:56 pm 

Ma jasta,to je ta lopovska politika stranki.Stave kao prve ono koje oni zele pogurati i narod okruzujuci samo ime stranke automatski daje glas onom prvom na listi koga je stranka odabrala.Ustvari tako dodze da se naro i ne pita iako glasa jer kada izglasa stranku onda ta stranka odlucuje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 3rd, 2016, 2:30 pm 

E pa narode sretna vam patnja sa izabranim vasom voljom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 3rd, 2016, 5:28 pm 

Tekstovi: 289
Evo i preliminarnih rezultata.

Attachmenti:
izbori, preliminarni rezultati.jpg
izbori, preliminarni rezultati.jpg [ 333.43 KiB | Pogledano 1003 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 22nd, 2016, 3:36 pm 

Tekstovi: 2053
Nego sta vi mislite sto kerovi laju i kad dobiju po usima? Je li to samo odlika bosanskog avlijanera ili ima toga i drugih pasmina?

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 23rd, 2016, 2:28 pm 

Pa tako to danas ide u Bosni gdje danas nema sorte koja ne laje.Zbog ovog tvog komentara sjetih se poslijeratnog vakta kada smo ja i Kerim trazeci posao uspjeli dobiti mjesta sezonaca u Parku.Nije nilo vaski koliko danas pa smo mi radeci po svim djelovima Sarajeva kerove koje bi vidjeli zvali Sjfudinom,Zlatkom,Bakirom,Fahrom,Radovanom,Biljanom,Momcilom i jos nekim imenima a iako su to slusali mnogi prolaznici nikada nam se niko nije suprostavi zbog takvog stava vec su jos mnogi od njih odlazili sa smjehom.Eto mi smo na lajanje odgovorili lajanjem a nikome nije smetalo.Narod je jos tada bio naviknut na lajanje sa svih strana a sto je zanimljivo mogi su kerad i hranili a oni naivni bi ih i gladili ne znajuci kakvoj opasnosti i riziku se izlazu.
Ja i Kenco se ovdje u dijaspori odvikosmo jer i kad i sretnomo koju vasku budu na uzici i kao da su mutavi ne laju ko oni po Bosni kojih se sada izrodilo pa i crvenim tepisime hodaju,ulaze u parlament,vladu institucije i svuda jos a oni kojim ne daju danas su najglasniji i laju na sve zivo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 6th, 2017, 4:12 pm 

Eno Bakir-begovica iskace i u politiku i amin Boze i ona zasjela da konacno narod skroz zajasu.Vjerovatno ce u skoroj buducnosti poput Mome i Uzeira u Sarajevu kraj Bakirove nici i Sebiljina zgrada.
Samo guraj begovice i daji otkaz svima koji su protiv vaseg begovluka.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 406 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 3 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: