www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 9:01 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 47 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: POPIS STANOVNIŠTVA U BiH
TekstNapisano: August 27th, 2013, 1:23 pm 

Tekstovi: 10155
Izbori su nesto drugo i nije velika steta sto se dijaspora mnogo ne odaziva ali kod popisa bi bila velika steta da se isto desi.Ovo sto Sele rece je glavni razlog zasto sam skinuo onaj link jer samo je od same dijaspore zavisi hoce li kraj biti onakav kako on to rece.Nasih politicara nije briga(ako ih mozemo zvati nasim) jer su napunili kese a hoce li dijasporci koji svoje kesice smatraju dovoljnim imati isti odnos prema popisu to cemo da vidimo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 28th, 2013, 9:13 am 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Postali smo društvo sa posebnim potrebama. Nakon svih nesreća i problema koji su nas spopali, sada treba da preživimo poslednju Lagumdžijinu transformaciju u socijaldemokratskog Kaligulu. Otkada je koalicija SDA-SDP preuzela upravljački proces doživjeli smo erupciju nekompetentnosti, korupcije i nepotizma. Umjesto kretanja prema evropskim, potonuli smo u pravcu afričkih standarda. Ponekad se pitam šta je gora verzija totalitarizma, SDA kao nus pojava Muslimanske Braće, ili SDP kao recidiv komunističkog naslijeđa u svojoj najgoroj verziji totalitarizma, populizma i kolektivizma. Ono što još više zabrinjava jeste intelektualni kolaps ovoga naroda koji nije spreman krenuti u katarzu. Propalo društvo čijim novčanim tokovima upravljaju korumpirani mediokriteti iz stranačkih aparata SDA i SDP-a. Izbezumljena fukara koja luta prljavim ulicama, od kladionice do kladionice. Šta se može roditi iz takvog ambijenta? Ništa dobro. Ljudi su se pomirili sa sudbinom kokuza. Rijetki sretnici koji su u interesnom dijapazonu "lidera" Sulje i Zlatka-Kaligule dobiju posao u nekom državnom m onopolu ili im se nabaci koji tender. Društvo se formiralo u tri klase...na vrhu piramide su "lideri" i koruptokracija, neposredno ispod njih je LETARGOKRACIJA mediokriteta koji su okupirali budžet i javna preduzeća i koji su zadovoljni svojim životom u ambijentu opće propasti, i napokon na dnu ljestvice nalazi se FUKARA, RAJA, NAVIJAČI i NEZAPOSLENI koji čine 90 % stanovništva. Svi su majistori presipanja iz šupljeg u prazno, saglasno svojim kapacitetitma i apetitima...

Evo,iskopirao sam jedan komentar sa jednog citanog foruma,autzora cije stavove cijenim i uvazava,sto znaci da se potpuno slazem s citiranom ocjenom.Ako neko misli da nije tako volio bih da to obrazlozi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 28th, 2013, 11:48 am 

Tekstovi: 13163
Nema sa tu šta niti dodati niti oduzeti. Ja živim svakodnevni život u ovoj državi i sve je tačno 100% kako je napisano.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 28th, 2013, 2:15 pm 

U BiH je jedino nesigurnost sigurna.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 2nd, 2013, 11:48 am 

P-1IN obrazac za dijasporu
Attachment:
OBRAZAC P-1IN.jpg
OBRAZAC P-1IN.jpg [ 80.23 KiB | Pogledano 3867 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 9th, 2013, 8:07 pm 

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ngQef05JzA

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 10th, 2013, 8:25 pm 

Obrasci za dijasporu se mogu naci oficijalnoj stranici Zavoda za statistiku BiH http://www.popis2013.ba/index.php/bs/ kao i uputstvo na koji nacin se popunjava i na koju ( i kako) adresu treba slat.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 12th, 2013, 10:47 am 
Site Admin

Srceparajući apeli "nezavisnog intelektualca" gospodina Fatmira Alispahića
Almedin Salčin, Melbourne
Teška se srca nakanih, ali zbilja ne mogu a da ne reagiram na tekst gospodina Fatmira Alispahića - "Bošnjački nacionalni praznik". U tom tekstu Fatmir Alispahić uočava da postoje dvije struje koje okolo “vaze” o bošnjaštvu. Jedna "Bitno je biti Bosnjak" koju predvodi Sejfudin Tokić, a druga je fondacija "Popis 2013" koju predvodi predsjednik "Preporoda" Senadin Lavić. Fatmiru ne odgovara nijedna jer, zaboga, on nije uključen u tu institucionaliziranu promciju, a u stvari zakašnjelo telalenje o bošnjaštvu i Bošnjacima. Koliko god mi gospodin Fatmir Alispahić zamjerio ili nezamjerio, očigledna je njegova neizbježna doza sujete i sujetne zajedljivosti kad govori o te dvije “telalske grupice”. Ja bih, pak, volio da ima na stotine takvih organizacija koje će makar pokušati osvješćivati hronično neosvješćeni bosanski narod. Ovdje mi je, međutim, mnogo važnije što gospodin Fatmir Alispahić reče da se nije "tragalo za korijenima bosanske zbunjenosti". Niko neće, pa ni Fatmir posebno, da istraži razlog(e) zašto još uvijek neki Bošnjaci neće da se izjasne kao Bošnjaci, nego izmišljaju nekakve budalaštine poput Bosanac, Musliman, Bosanac- Hercegovac.....gospodin Fatmir Alispahić neće, a trebao bi da “vrati film” u 91-u godinu. Tada, na tom popisu kao Bošnjak se izjasnilo nas svega 50-tak tisuča.
Gospodin Fatmir Alispahić očito eskivira i u problemu uvijek traži Srbe i Hrvate, pa onda, obavezno, međunarodnu zajednicu koja je bajagi ubacila pare da razdvoji Bošnjake u više grupa. Istina je, međutim, sasvim drugačija... te 91-e niko nam nije branio da se izjasnimo kao Bošnjaci osim Alije i njegove SDA. Niko od Srba i Hrvata zajedno nije više lajao po Bošnjacima od tada moćne SDA mašine. Čak su plaćali prodane piskaralske duše, pa i neke vajne i sada neupitne univerzitetske profesore da pišu, ne traktate, već knjige protiv bošnjaštva. Svako ko se tada izjašnjavao kao Bošnjak proglašavan je za najvećeg izdajnika goreg od svakog četnika ili ustaše.
Supruga Adil-bega Zulfikarpašića nije bila muslimanka, akademik Muhamed Filipović je dao sinu ime Nenad i to im je bio dokaz da bošnjaštvo promoviraju ljudi koji su loši ili nikakvi muslimani ..... Kakve veze ima kakav je neko musliman sa bošnjaštvom? Zar Bošnjaci ne mogu biti i nemuslimani. A vidimo kako povijest za samo desetak godina pokaže ko je ko! Adil-beg Zulfikarpašić je sav svoj novac, na stotine miliona dolara, ostavio Bosni i Bošnjacima gradeći džamije i Bošnjački institut. A Alijini minderaši i halkaši su pokrali sve što je poslano Bošnjacima kao pomoć za odbranu zemlje. Neće gospodin Fatmir Alispahić o tome....o svemu hoće, a o tome neće.
Da li ste ikad pročitali da je gospodin Fatmir Alispahić nešto napisao o Bakiru, zašto nikad ne napisa šta je sve Bakir u Sarajevu zgrabio. Svaka nana u Sarajevu o tome sve zna, u dinar, a gospodin Fatmir Alispahić šatro ništa ne zna. Zašto nikad ne napisa kako je Bakirovca postala direktorica državne bolnice? Ni to gospodin Fatmir Alispahić ne zna! Ali nam zato preporučuje da se sjetimo 20-to godišnjice bošnjackog sabora i tim povodom organiziramo narodne skupove.
E, tu se slažem s gospodinom Fatmirom Alispahićem. Svaki Bošnjak bi trebao, bolje rečeno morao, to bi mu bila obaveza, da pogleda snimke bošnjačkog sabora održanog 93-e godine. Na tom saboru Alija je prisutne pokušavao ubijediti, svakako na njemu svojstveni ljigavi način da bošnjacki intelektualci prihvate podjelu Bosne na tri dijela, a nakon dvije godine svaka od te tri državice bi se na referendumu izjasnila kojoj bi se državi priključila. Kud koji, mili moji! Što mislite kakvi bi rezultati referenduma bili u Republici Srpskoj i Herceg-Bosni? Izdajnika Aliju tada su podržali samo par njemu sličnih, a la hronična profesorice i doktorica Bisera Turkovic i doktor Irfan Ljubljankić.
Bošnjačke patriote su odbile izdaju koju je Alija od početka pripremao. Muhamed Filipović, Rusmir Mahmutćehjić, Nijaz Duraković, Munib Maglajlić, Abid Prguda i stotine drugih bošnjačkih intelektualaca su odbili ono o čemu je Alija godinama sanjao - malu muslimansku državicu s nasljednim pravom. Kad Alija nije uspio podijeliti Bosnu onda je njene i ostale muslimane bivše Jugoslavije muslimane proglasio Bošnjacima, a da ih nije pitao hoće li oni biti Bošnjaci ili ne. Samo godinu dvije prije toga o Bošnjacima je pričao sve najgore. Ali, on je sam za sebe rekao "da do podne misli ovako, a od podne onako". Za svakog normalnog čovjeka to bi bila najveća uvreda, ali Alija je sebe barem dobro poznavao. Neće gospodin Fatmir Alispahić o ovome nikad progovoriti, baš kao i "nezavisni novinar” Senad Hadžifejzović. Znaju oni da je Bakir široke ruke, a u njih džepovi do koljena. Zato svim Bošnjacima preporučujem da pogledaju snimke bošnjačkog sabora 93-e (ovdje po Melburnu odavno kruže cd-ovi), a na popisu da se izjasne onako kako sam govorio i prije 25 godina, da se izjasne kao Bošnjaci, jer je krajnje vrijeme. Izjasne li se drugačije, definitivno smo izvršili nacionalni harikiri

Evo da i ja iskopiram nest s cim se apsolutno slazem.Autorski prilog objavljen na portalu "Bosnjacko oko".

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 12th, 2013, 3:36 pm 

Sa ovakvim razmisljanjem se ne slazu jedino oni koji nece da sagledaju sve,razmisle o svemu i liziguzi koji u sebi mozda i razmisljaju bas ovako.Licno nemam pozitivno misljenje kada su prognoze o popisu i izjasnjavanju o Bosnjastvu u pitanju.Sto je sanjao babo sada sanja sin i citava njegova stranka bili za njega ili klempu je sasvim svejedno.Begovluk se jos uvijek sanja i pravi pomalo a da bi to zavrsili skupa sa saveznicima iz srpskog i hrvatskog naroda(koji bi isto kao i oni rado zadjelili Bosnu) sve cine da do toga dodze.
Ja cu svoju obavezu obaviti i moja porodica ce biti u popisu upisana kao Bosnjaci bez imalo razmisljanja jer smo sa tim pitanjem davno rascistili.Zato mi ne treba ni Fatmir,ni Almedin,ni Sejfudin ni Senadin,ne zanima me sta misli Bakir a sta Dodik ili Bosic a ni bilo ko drugi.Bilo je dosta vremena i ko je god htio da misli jeli ili nije Bosnjak imao je vremena da sam sa sobom rascisti.Jedino se molim da su ispravno odlucili.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 12th, 2013, 3:40 pm 

ZELE je napisao:
Sa ovakvim razmisljanjem se ne slazu jedino oni koji nece da sagledaju sve,razmisle o svemu i liziguzi koji u sebi mozda i razmisljaju bas ovako.Licno nemam pozitivno misljenje kada su prognoze o popisu i izjasnjavanju o Bosnjastvu u pitanju.Sto je sanjao babo sada sanja sin i citava njegova stranka bili za njega ili klempu je sasvim svejedno.Begovluk se jos uvijek sanja i pravi pomalo a da bi to zavrsili skupa sa saveznicima iz srpskog i hrvatskog naroda(koji bi isto kao i oni rado zadjelili Bosnu) sve cine da do toga dodze.
Ja cu svoju obavezu obaviti i moja porodica ce biti u popisu upisana kao Bosnjaci bez imalo razmisljanja jer smo sa tim pitanjem davno rascistili.Zato mi ne treba ni Fatmir,ni Almedin,ni Sejfudin ni Senadin,ne zanima me sta misli Bakir a sta Dodik ili Bosic a ni bilo ko drugi.Bilo je dosta vremena i ko je god htio da misli jeli ili nije Bosnjak imao je vremena da sam sa sobom rascisti.Jedino se molim da su ispravno odlucili.

Potpis 100%

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 12th, 2013, 4:06 pm 
Site Admin

Ja sam naravno Bosnjak - sto sam bio i na popisu 1991.godinwe,jedan od onih 5o.ooo.I mogu vam reci da su nas SDA demokrati poprijeko gledali,ko mi smo bnili odmetnici od Muslimana,sad drve - ako nisi Bosnjak opet si odmetnik.Bosnjak bio - Bosnjak ostao.A mozda narednog popisa dobijemo i novo ime,ali ja cu,ako pozivim,biti Bosnjak.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 12th, 2013, 4:15 pm 

Hajde da mi ovog puta svi budemo Bošnjaci a za poslije, lahko će mo.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 47 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 6 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: