www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 10:27 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1 post ] 
Autor Poruka
 Naslov: Kako su drugi vidjeli nas Rogaticane i Rogaticu
TekstNapisano: Maj 25th, 2011, 7:57 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Puno se govori,a i govorice se,iskreno se nadam,o nasem gradu rijecima nas Rogaticana rasturenih po svijetu,bice sjecanja,prica i nostalgicnih slika.Ali ja bih ovdje,na ovom mjestu,pokrenuo temu kako sam je naslovio.Naime,poznato je da smo mi Rogaticani kao sav svijet emotivno vezani za mjesto rodjenja i odrastanja,ali to cesto moze biti i subjektivno...stoga sam mislio da ovdje ispricamo price kako su nas vidjeli nase komsije(Gorazdaci,Focaci,Sarajlije...),razni putnici namjernici,hodoljupci i slucajni prolaznici a ostalo zabiljezeno u vlastitom sjecanju ili nekom kazivanju.
Prvo kad sam pokretao ovu temu na um mi je pao Alija Bahto i njegov lovacki jaran Martin Sraj iz Radovljice(pokraj Domzala) u Sloveniji,njihovo slucajno poznanstvo u gostionici "Lovac",pa sluzbene posjete Ljubljancana Tonija Dolinara i Marka Vajsbahera koje sam u osvit rata vozio na camcu nekog Osmanovica po Drinskom jezeru na Slapu i kada sam im "garantovao" da Bosna nece saptom pasti dok je ovih cvrstih ljudi i cvrstih stjena koje je iznjedrila Zepa,ili o Martinu Spehtu,Nijemcu,koji je bio fasciniran pecenjem rakije i aksamlukom u Cojinoj avliji u Zakuli...ali,o tom potom.
Pa,bujrum "nostalgicari" sto bi rekao Galib!

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 6 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: