www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 2:30 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 35 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: CRNA HRONIKA
TekstNapisano: Januar 13th, 2011, 12:07 pm 

Tekstovi: 13163
Attachment:
PUCNJAVA.jpg
PUCNJAVA.jpg [ 150.51 KiB | Pogledano 6266 puta. ]

Pucnjava u Sarajevu, jedna osoba ranjena

Muška osoba sa inicijalima K. S. ranjena je u pucnjavi koja se u 11.40 sati dogodila u sarajevskoj ulici Mula Mustafe Bašeskije, općina Stari Grad, potvrdio je za Sarajevo-x.com glasnogovornik sarajevske policije Irfan Nefić.
Nefić je potvrdio da su ubrzo nakon pucnjave uhapšeni napadač koji je pucao i dvojica njegovih pomagača.

Uhapšeni su M. A. (1990), H. J. (1991) i H. A. (1990). Policija će tek utvrditi ko je od njih pucao, a pronađen je i pištolj kojim je pucano.

Tramvajski saobraćaj je nakratko bio obustavljen, a na mjesto događaja je upućena policijska ekipa radi uviđaja.

Nazad na vrh

Naslov: Re: CRNA HRONIKA
TekstNapisano: Januar 13th, 2011, 12:42 pm 

Attachment:
110113053.jpg
110113053.jpg [ 46.98 KiB | Pogledano 6242 puta. ]

Sarajevo
Umrla pacijentica iz Goražda oboljela od nove gripe
Pacijentica 1952. godište iz Goražda kod koje je s Kliničke mikrobiologije KCUS-a potvrđeno da se radi o gripi H1N1 preminula je u srijedu u 19.45 sati u Jedinici internističke intenzivne terapije (JIIT), potvrđeno je iz Kliničkog centra Univerziteta
U jedinicu JIIT-a ta pacijentica primljena je 8. januara. Ona je bila hronični bolesnik i od dolaska je imala izuzetno tešku kliničku sliku, a njeno stanje se i pored velikih napora koje je osoblje JIIT-a ulagalo nije mijenjalo nabolje.

Trenutno stanje drugog pacijenta u JIIT-u i dalje je teško, bez bitnijih promjena, nastavlja se konstantan monitoring i provođenje svih neophodnih medicinskih procedura.

Prema izvještaju s Klinike za infektivne bolesti KCUS za 12./13. januar, trenutno su 22 pacijenta hospitalizirana pod sumnjom ili s potvrđenom H1N1. Na Klinici za infektivne bolesti je od ovog broja deset pacijenata s potvrđenom H1N1, tri pacijenta s influenzom A i devet pacijenata je u radu.

Na Klinici za infektivne bolesti dosad je pregledan 281 pacijent sa simptomima gripe.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 17th, 2011, 9:46 am 

Attachment:
SUDAR.jpg
SUDAR.jpg [ 157.82 KiB | Pogledano 6126 puta. ]

Brza cesta Blažuj - Sarajevo
Sedmero povrijeđenih u sudaru sedam vozila

Sedam osoba je povrijeđeno u saobraćajnoj nesreći koja se jutros u 6.20 sati dogodila na brzoj cesti Blažuj - Sarajevo, u mjestu Blažuj.
Kako nam je potvrđeno u Operativnom centru MUP-a Kantona Sarajevo, u nesreći je učestvovalo čak sedam vozila, koji su išli istim smjerom, prema Sarajevu.
Obaviješten je dežurni kantonalni tužilac, po čijem nalogu se obavlja uviđaj.

Povrijeđeni su prebačeni u bolnicu Koševo, a prema prvim informacijama najteže povrede ima pacijent kojem je slomljena podlaktica. Ostali su prošli s lakšim povredama.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 17th, 2011, 9:56 am 

Attachment:
bakir.jpg
bakir.jpg [ 7.22 KiB | Pogledano 6095 puta. ]

Interview: Bakir Hadžiomerović
Nije isključeno da će me ubiti

314bakir.jpgHadžiomerović, koji je ponovo dobio policijsku zaštitu, za START BiH sasvim otvoreno priča o napadima koje su na njega započeli mediji pod kontrolom režima Milorada Dodika optužujući ga za reket i kaže da je to samo početak

Kad se u Nezavisnim novinama pojavila ova brutalna montaža na istoj stranici isti novinar je upravo doveo taj politički kontekst, povezujući mene, Lagumdžiju, SDP...
Upotrijebićemo sve pravne lijekove koji mogu da isprave ovu stvar

Kopanjini mediji nemaju finansijske probleme zbog svih miliona koje je režim u RS opljačkao

Ja zaista ne bih mogao mirno spavati da sam na njihovom mjestu, a očigledno se radi o mafijašima
I ja sam se pitao zadnjih dana zašto su to uradili na ovako očigledan način

Imete li trenutno pratnju policije?
- Bila je neko vrijeme skinuta, ali nakon ovih događaja su je ponovo vratili. Takva je procjena šefova policije...

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 19th, 2011, 7:16 am 

Attachment:
daba.jpg
daba.jpg [ 222.26 KiB | Pogledano 6042 puta. ]

Zajednička akcija entitetskih policija protiv automafije: Kum uhapsio osumnjičene za krađe vozila
Dejan Vuković Superbeba: Predložen pritvor

Pored sedmorice osumnjičenih za organizovani kriminal i krađu vozila, jučer je u Bileći uhapšen i Vladimir Grubačić, vlasnik jednog autootpada

Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu od Općinskog suda u Sarajevu danas je zatražilo određivanje pritvora za Dejana Vukovića Superbebu (29), Milosava Samardžića (26), obojica nastanjeni u Istočnom Sarajevu, te Srećka Mandića (28) i Srećka Trifkovića (26), obojica nastanjeni na Palama, zbog sumnje da pripadaju grupi koja se organizovano bavi krađom, otkupom vozila, potvrđeno je iz ovog tužilaštva.

Osam uhapšenih

Kao što smo već pisali, u okviru akcije kodnog naziva Kum, u ponedjeljak navečer pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo i CJB Istočno Sarajevo i Trebinje, po nalogu specijalnog tužilaštva RS-a i Kantonalnog suda u Sarajevu na području Sarajeva, Istočnog Sarajeva i istočne Hercegovine uhapsili sedam osoba osumnjičenih za organizovani kriminal. Pored spomenutih, među uhapšenima se nalaze: Nijaz Karkelja Nisko (47) i Midhat Londrc (31) iz Sarajeva i Peđa Spaić (28) iz Istočnog Sarajeva. Ovoj grupi pripada i Puniša Purković (27), nastanjen na Palama koji se trenutno nalazi na izdržavanju zatvorske kazne u KPZ-u Kula Sarajevo.

Tokom današnjeg dana na osnovu naredbe Tužilaštva u Sarajevu uhapšen i Vladimir Grubačić (30) iz Bileće.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 19th, 2011, 11:33 am 

Attachment:
kamenolom.jpg
kamenolom.jpg [ 38.87 KiB | Pogledano 5998 puta. ]

Utovarivač pao s visine 70 metara
Poginula dva radnika na kamenolomu kod Srebrenika
Dva radnika su poginula, a jedan je teško povrijeđen u nesreći koja se u utorak oko 23.30 sati dogodila na kamenolomu Duboki Potok, općina Srebrenik. Kamenolom je u vlasništvu firme "Ingram".

Kako nam je potvrdio glasnogovornik Tužilaštva Tuzlanskog kantona, Admir Arnautović, nesreća se dogodila uslijed prevrtanja utovarivača, koji je pao sa serpentine visoke 70 metara.

Poginuli su Dževad B. (44) i Ekrem K. (38), dok je radnik Salkan Dedić (49), teže povrijeđen i prevezen je u Univerzitetski klinički centar Tuzla. Svi su sa područja opštine Srebrenik.

Tijela nastradalih radnika bit će prevezena na tuzlanski Univerzitetski klinički centar radi obdukcije. O nesreći je obaviješten kantonalni tužilac, a uviđaj su obavili policajci iz Srebrenika.

Kantonalni tužilac i policija preduzimaju mjere i radnje na utvrđivanju okolnosti pod kojima se dogodila ova nesreća. Nakon dokumentovanja slučaja Tužilaštvo će, kako nam je kazao Arnautović, angažovati vještaka mašinske struke, kako bi se ispitala ispravnost radne mašine u momentu nesreće.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2011, 11:32 am 

Attachment:
POLIS.jpg
POLIS.jpg [ 9.57 KiB | Pogledano 5903 puta. ]

ZAVIDOVIĆI
Tijela trojice još nepoznatih muškaraca pronađena su jutros mrtva u jednoj od vikendica u lovišu iznad sela Kamenica, u općini Zavidovići. Informacija je Feni potvrđena u Ministarstvu unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona čiji su inspektori zajedno s tužiocem izašli na teren da bi utvrdili uzroke smrt.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2011, 12:37 pm 

Attachment:
kopex.jpg
kopex.jpg [ 40.98 KiB | Pogledano 5890 puta. ]

U vikendici kod Zavidovića
Vlasnik Kopex Sarajlića i njegovi prijatelji pronađeni mrtvi
Tijela trojice muškaraca pronađena su jutros u jednoj od vikendica u lovišu iznad sela Kamenica, u općini Zavidovići.
Kako nezvanično saznajemo, u nesreći su poginuli Hasan Sarajlić, vlasnik kompanije "Kopex Sarajlić" i Džemal Buldić. Njih dvojica su bili prijatelji. Tačnije, Buldić je bio otac Sarajlićevog zeta.

Obojica stradalih su ugledni privrednici iz Srebrenika. Identitet trećeg lica još uvijek nije poznat.

Kako nezvanično saznajemo, trojica muškaraca umrla su uslijed gušenja plinom.

Više informacija će biti poznato nakon obavljenog uviđaja.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2011, 4:20 pm 

Tekstovi: 3067
A JA MISLIJO DA JA OVA STRANICA POSVECENA ROGATICI. :roll: :roll: :roll:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2011, 7:22 pm 

Mahir je napisao:
A JA MISLIJO DA JA OVA STRANICA POSVECENA ROGATICI. :roll: :roll: :roll:

Nije na odmet znati i nešto iz države u kojoj živimo, regiona pa i svijeta. Sve što se oko nas dešava, može da se tiče i nas samih. Ima dosta tema o Rogatici.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 21st, 2011, 8:13 am 

Attachment:
fata.jpg
fata.jpg [ 8.32 KiB | Pogledano 5504 puta. ]

KONJEVIĆ POLJE
Prošlo je više od pet mjeseci od napada policajca Ranka Uzelca na Fatu Orlović, u dvorištu njene porodične kuće u Konjević Polju. Tada je nana Fata povrijeđena čakijom po dlanovima obje ruke. Podsjećamo, napad se desio u trenutku kada je Orlović pokušavala raspraviti sa lokalnim pravoslavnim sveštenikom i njegovom pratnjom zbog čega ponovo dolaze u njenu avliju, jer su se prije tri godine dogovorili da više neće biti obilježavanja slave u crkvi, koju su bespravno napravili na njenoj imovini!
Višegodišnja borba da se crkva izmjesti iz njene avlije još uvijek traje, ali Orlović u razgovoru za "San" naglašava da bez obzira na napad, ne odustaje od svoje borbe.
- Poslije napada, provela sam jedno vrijeme u bolnici, a nakon toga sam otišla kod kćeri u Srebrenik. No, nisam se puno zadržala, odmah nakon 15 dana sam se ponovo vratila na svoje. Otišla sam u Konjević Polje bez obzira što su me napali. Vratila sam se uzdignute glave. Ne bojim se ja njih - priča nana Fata. Kaže da je danas puno bolje. Rane na rukama koje je napravio Uzelac, su davno zarasle.

Trenutno vodi bitku sa šećerom.
- Puno je bolje i nema više povreda na rukama. Međutim, malo mi je šećer visok. Trenutno sam kod kćerke u Srebreniku. Došla sam jer ne mogu sama kod doktora, ali čim malo prizdravim, ja ponovo idem u svoje Konjević Polje. Druge kuće nemam - priča Orlović.

Tvrdi da se, bez obzira na napad, ne boji da će joj ponovo nauditi, jer kako kaže, ne odustaje od bitke da crkva iz njene avlije bude izmještena.
- Nije me strah da će mi se nešto desiti. Nema razloga da bojim jer ne postoji način da me otjeraju sa mog zemljišta. Mogu uraditi šta hoće, ali neće me otjerati. Ja neću otići. Borit ću se dok sam živa - priča Orlović.

Naglašava da je razočarana bh. političarima, koji se nisu udostojili za pet mjeseci da je nazovu, dok su samo nekoliko dana prije napada, dok je trajala izborna kampanja, obećavali kule i gradove.

- Bruka, šta da kažem drugo. Niko nije došao, ali i ne treba da me žale. Meni trebaju oni koji će se sa mnom boriti za istinu i pravdu. Oni koji me lažu, njih sam davno izbrisala sa svog spiska. Borit ću se i bez njih - kaže Orlović.

Fahrija Karkin, advokat Fate Orlović, rekao je jučer za "San" da je žalbeni postupak pred Vrhovnim sudom RS još uvijek u toku. Naime, nakon što je Okružni sud u Bijeljini odbio kao neosnovanu žalbu Fate Orlović protiv Srpske pravoslavne crkve i time potvrdio presudu Osnovnog suda u Srebrenici u slučaju njenog izmještanja, uložena je žalba Vrhovnom sudu RS.

- Ne možemo ništa raditi bez odluke Vrhovnog suda RS, koja se još uvijek čeka! Mi smo se žalili, pa ćemo vidjeti šta će od svega biti - kaže Karkin.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 21st, 2011, 11:27 am 

Attachment:
sudar.jpg
sudar.jpg [ 137 KiB | Pogledano 5491 puta. ]

Prevrnuo se šleper sa automobilima

Na dionici autoputa A1 Podlugovi - Jošanica, kod mjesta Malešići opština Ilijaš, jutros se u 8.05 sati dogodila saobraćajna nesreća u kojoj se prevrnulo teretno vozilo Mercedes, koje je prevozilo automobile.

Kako nam je rečeno u Ministarstvu unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, šleper se prethodno sudario sa Peugeotom, nakon čega se prevrnuo.

U nesreći je povrijeđena jedna osoba, koja je vozilom Hitne pomoći prebačena na Kliniku za urgentnu medicinu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu. Nakon ukazane pomoći, povrijeđeni je pušten na kućno liječenje.

Zbog udesa saobraćaj je bio potpuno obustavljen.

Policija apeluje na vozače koji se kreću ovim putnim pravcem da smanje brzinu kako bi se bezbjedno zaustavili.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 35 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 3 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: