www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 12th, 2021, 1:45 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 27 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Plah savjet
TekstNapisano: Decembar 14th, 2008, 10:31 pm 

Tekstovi: 33
Ma vala Zele, ko da je iz Gracanice, sunce ga grijalo, ;)
suhi0402

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 2:58 am 

Tekstovi: 10155
Prvi rodzendan jedom nasem bosanskom dijetetu rodzenom ne u Bosni a ko dost pozvan i ja.Asiluk izobilja metno na sto koda zaboravismo na rat kad ni hljeba ne bi i da bukadar naroda odavle moze bar tri dana jesti.Fala Dragom pa se ima ama nemora voliko.Meni je uz domacu dosta jedan zvrk ko i svim muskim a ono zena sto bi glume dame pa ko tvice kljucaju po tanjiru.Kljucaju i isarete nam da je dosta domace ko brinu se za nas.Mogu isaretiti .......Neko zapoce pijesmu a mi svi obradovani prihvatismo.A zbog toga ovo vam i pricam jer more biti da mi neko i kaze sta je u pitanju.A vako je bilo.
Raspijevali se,i ko uvijek kad mi fale moji medzu ovim sto ih zovem svojim otkacim se i jednu za drugom odvalim.Isprva sam mislio da je bez veze al se sve cesce desava pa i nocas.Kad se pocesmo topiti poceh onu Negdje u daljine.Donekle i blok.Koda me neko za pijevalo ufati nidze tona a i zraka mi fali.Srecom drugi je dovrsise.Domalo poslije nekolko ispijevanih poceh onu od Dzeja Nedelja i opet blok.Opet isto.I onu Abedinu kasnije kad poceh iso.Ma onu Vec godine dvije.......Bi ih jos pa rekoh mozda neko zna sta mi je.Velim sam sebi Sele nije hecim al s narodom je cio zivot i cito je puno pa mozda sta zna.Galib je bio i prvo grlo i dosta o tome zna.Suhi mi nece reci jer zadnji put kad smo skupa zasutili nista ne rece.Mozda Bunar jer kad ono o Kopacu prica vidim da bi mogo pomoci.Zmam i ja sto stanem kad pijevam Koliko je sirom svijeta al sto kad Zorana Kalezica Pljevaljske tamburase pijevam zastanem.I Vidinu Imam samo jedan zivot,i
Ljubinu Dva dobra druga,i Zelenu rijeku i ........
Sta je ovo narode?Sto se pijevat u izobilju nemere?Pa kazu da je ovo rahatluk.Trebal mi doktor,travar il da mi ko grah
razbaci?De mi recite sta mi je ciniti al samo da otpijevam svaku onda vam pikam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 8:18 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
A meni Zele vazda na hatru ona "Imal jada ko kad aksam pada,kad saz bije u pozne jacije..."I uvijek znam da nema veceg jada,i ovdje,u nesvom,u tudjini,gdje aksam nije aksam i gdje se ne cuje saz u pozne jacije.Ali ima jada.Cemera,valjda s mrakom,a vljada je zato i izmisljen aksamluk,da se jednom,dvije,tri,cetiri itd.razbije ona tuga sto te,nakon blesava i bolesna dana,uhvati u prvi aksam-smiraj.
I ne moze se;Zele,pjevati u daljini,ne moze se izdurat,moze se derati,ali pjevati jok.A da te svi cuju i razumiju.Ja.stoga,jedino umijem pricat sam sa sobom,razgovaram ja s davno otislim i tek prispjelim,pa kad pocnem da rezilim,sam sebi kazem:Prekini,za danas ti je dosta.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 21st, 2008, 8:43 pm 

Tekstovi: 251
Sele je napisao:
...moze se derati,ali pjevati jok...

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 23rd, 2008, 3:40 am 

A Mahir Medeni kaze"Mater mu ovdje mi sunce kontra izlazi.Njujork mi vazda bio zapad a sad istok.?"

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 27th, 2008, 4:36 am 

Evo sad Seperka,Suhi,Sana i ja ovdje pa za njih i poklanjam pijesmu Rogatici onu od Matica.

POKLENITE MI NJU ZA RODZENDAN

Ako je ko ima bar za danas je postavite ovdje i zivjeli.

Izvinjavam se i Rogaticanu jer ion je tu pa i za njega zivjeli!!!!!!!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 27th, 2008, 4:45 am 

Tekstovi: 2099
Evo je Zele i zivio ;)

Sasa Matic - Poklonite mi nju za Rodjendan

http://www.youtube.com/watch?v=egf8vyYgwk4&feature=related

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 27th, 2008, 12:03 pm 

Svaka cast jer ja bih ama numijem 8-)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 19th, 2009, 11:55 pm 

Kad se ono nekidan vratih odmah vidjeh da nema ni Seleta.Haj,rekoh,mozda je i on negdje oso.Svaki dan u ABC...zavirujem nebili vidio njegov log al jok.Onda mi se sveza sekularac da vise nece da teftera.Ma nije valjda,velim,pa sve upisano prelistam da nije ko sta lano kako to neki umiju kad neznaju kom se javljaju.Fala Bogu nije ni to.Mozda hasta da je.?Kad danas ga vidjeh.Dobro je jer svaka cast ovoj mladzoj nam raji al s kim da nazdravim a da on zna sto.Nakav vakat,nije ko prije,pa mnogi casu batalili pa malo jos skim insan ima da aksamluci a sam nevalja.Moze al kusavo.I ovi vamo neki sto ih upoznah pocesto mi vele kako nebih trebo.Sutim i gledam da vis i tome s takim ne muhabetim jer ne vrijedi.Kako cu s njim kad me jako upozno i oca mi nezna.Ni amidze ni dedu nit ikoga mog zna a mudruje mi.Veli da ako sam musliman nebih trebo.Jah,velim mu,i usutim a onda dumam.Kako budalo da mi to savjetujes kad neznas sta bih moro uciniti?Ma znas li da se roda svog i coka svog prvo moram odreci pa onda prestati radi toga sto ti velis.Ne velim da me bolest spopadne il samo odsebe dodze pa da stanem al radi toga nikad.Kad bih onom sto mi rece da nebih smio piti povjerovo i "tad" posto vijernik sta bi bilo s mojim.?Bil mogo oco rahmetli Fatihu ucit kad je i on isti?I dedi i dvojici amidza vis nebi ucio jer nisu po ovim danasnjim arsinima u vjeri.I mnogim jos nebi meni dragim i znanim zivim i umrlim trebo da se obratim.A sta bih ja bio onda kad bi to uradio i tako kasnije drugim savijetovo da ucine????Od kog soja i koje vjere bi bio.Zar da kazem da mi dedo Mujo,otac Hasan,amidze Becir,Alija i Suljo nisu ono sto jesu vec da sam ja ono sto su oni trebali biti jer se promijenih.Nikad.Adet je stariji od mnogo cega pa i od ovg sto danas govore.A ni pomenute iz vjere him necu da istjerujem i hocu da ko i oni budem.Da mi ko veli da nisu valjali i da nisu bili dobri vis nikad s takim ni zdravo nebih a sad ja to treba da ucinim.Ma znajul ovi sto vaze sta to znaci?Kakav bih bio insan kad bih hin posluso.?Neka cini ko sta hoce i ono sto mu je po njegovom pametnije al nek druge popusti.I mene nek puste ko sto sam i ja njih pustio i nikom ne solim.
Evo opet ima i za mene onih ko ja sto sam a i onih sto nisu ko ja a mogu sa vakim i nista nam ne vele i mahanu ne traze.
Jenu cu za za sve ove zveknuti pa makar i jos koja bila iz nje.Da znam da sam ziv i da imam s kim.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2009, 4:06 am 

Tekstovi: 2099
Evo jedna pjesma za tebe Zele http://www.youtube.com/watch?v=fxrbU7tsIf8 .

A sto se tice ovog sto si napisao, sve je tacno. Ali, opet se da upotrijebiti ona stara poslovica, a pominjao sam je vec negdje, "Vidjela zaba da se konj potkiva, pa i ona digla nogu".
Ima zaba i previse, ali je sreca u tome sto su to ipak samo obicne zabice.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2009, 4:40 am 

Kad ovo Safetovo nebih imo ja nebih bio Zele ali nije viska nikad jer i drugi mogu poslusati.U svakom slucaju DOBRAAAA.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 9th, 2009, 5:01 am 

Bosanke u Beograd po nevinost!

Ginekolog akušer Dušan Protiv iz Beograda otkrio je za srbijansku štampu da ima pune ruke posla, jer se bavi rekonstrukcijom himena. Ta operacija postala je pravi hit, a dr. Protić kaže da mu dolazi i dosta djevojaka iz Bosne. Zahvat traje pola sata i košta od 500 do 1.000 eura.

On ističe da je operacija koju radi često na moralnim ispitivanjima:

Ipak, nije žena ta koju treba kriviti jer želi da ponovo postane nevina, već društvo ili – muškarac – kaže ovaj ljekar.

On je ispričao da je jednoj djevojci koja ima 19 godina tri puta radio rekonstrukciju himena, a iznosi i zanimljiv slučaj djevojke koja je trebalo da se uda za bogatog momka iz ugledne kuće čiji je uslov bio da je nevina!

- Nije rijetkost da djevojke imaju i po nekoliko abortusa, a onda se „zakrpe“ prije udaje za „gospodina pravog“. Zanimljiv je i slučaj jedne 25-godišnje dame koja je došla na „šivenje himena“ jer nije bila zadovoljna načinom kako je izgubila nevinost. Gotovo da je nastao psihički problem zbog toga i njeno nezadovoljstvo i traume su rasli. Tek nakon operacije, ponovo se osjećala dobro. Tako mi je bar kazala – ispričao je dr. Protić.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 27 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 10 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: