www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 8:26 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 49 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: Pitanja i odgovori
TekstNapisano: Novembar 18th, 2010, 5:04 pm 

Tekstovi: 10155
Armin je napisao:
Nedaj se Galibe. Bice to u redu ako Bog da. Zelim ti brz oporavak.Otvorim stranicu skoro svaki dan nadajuci se tvojim slikama i komentarima.Osim onih za fudbal. To me bas i ne interesuje. Nego u zadnje primjetih da nema Seleta. Nadam se da je negdje na odmoru pa nije u mogucnosti da pise na ovoj stranici ovih dana jer bez njega ova stranica gubi dosta. Ovim putem koristim priliku da mu se zahvalim na ulozenom trudu (sto nije zanemarljiv) da i nama, malo mladjoj generaciji prenese atmosferu nekadasnje Rogatice, ljudi i dogadjaja koju nismo imali prilike da dozivimo ili smo potisnuli iz sjecanja. Nadam se da nije hasta (gluho bilo) i da ce se ubrzo javiti sa nekom zanimljivom pricom.

Hvala... i tebi Bajram barecola. :lol: :lol: :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 18th, 2010, 8:44 pm 

Tekstovi: 31
Rekoh nema nam Seleta nije Zeleta.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 18th, 2010, 8:47 pm 

Tekstovi: 31
:lol: :lol: :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 18th, 2010, 9:13 pm 

Tekstovi: 13163
Bio sam ti za Bajram sa tatom i mamom kod Hamida (Munib i Mena). Sve je lijepo al Vesnin onaj mali od haman 1,90 malo zastranio, naginje na male plave sketničare pa sam mu rekao da mora da se ugleda na rođaka Hamida ako misli na pravi put. Malo smo pričali i o školi, valja na fax a ne ide matematika pa će sa Kemom malo da popriča o žurnalistici.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 23rd, 2011, 4:54 pm 

Tekstovi: 3067
Pitanje za dijasporu u USA?
Dali je nedaj boze neko od nasih imo problema sa onim Tornadom.Ovdje javise preko 30 mrtvih i puno kuca poruseno.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 24th, 2011, 1:46 am 

Ima ih vise stradalih a ne mislim da je bilo nasih.Sto ih je u toj drzavi haman svi su u Sent Luisu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 10th, 2011, 3:43 pm 

Tekstovi: 4128
Ovo je za Hadjiju.
Vezano je za Peru iz Medjidje, ljudina, planinar, jaran... Rahmet mu dusi.
Ubise ga visegradski cetnici.
Prvo su (kako sam cuo u Medjidji) "zarobili" njegovu zenu i djecu, naravno i njega. "Pustili" su ga da ide u Medjidju da pozove narod da se predaju, a njegovu zenu i djecu su drzali kao "garant" da ce se vratiti. U protivnom, ubice mu porodicu.
Poslije njegovog povratka u Visegrad, gubi mu se svaki trag.
U "potragu" je pozvan, izmedju ostalih i njegov i nas "jaran" i planinar, Rasevac iz Valjeva, da pomogne i da se angazuje oko oslobadjanja naseg Pere. Obec'o i... Nista, rece da ne moze da dodje ni do njega, ni do korisnih informacija o njemu. Laze mamu mu jebem cetnicku. Bilo je cetnika koliko hoces, koji su dolazili u Visegrad iz Valjeva da pljackaju, pale, kolju, ubijaju i siluju. Ko zna, mozda je i on bio jedan od njih.
Kasnije sam cuo da su mu zena i djeca izbjegli kod Visokog. Cuo sam i to da mu je starijeg sina cesto bolila glava. Puno je bio vezan za babu.
Gdje su sada i kako su, ne znam.
Cekam da ti napises sta znas o nasem Peri.
Puno pozdrava za tebe i tvoje.
Kerim

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 12th, 2011, 3:02 am 

Tekstovi: 114
Dragi moj Kerime,
drago mi je da smo se "culi", pa makar i na ovoj nacin, a zao mi je zbog povoda,
a to je prica o nasem Peri, tuzna prica. O onom Peri,kakav je bio covjek, mislio sam
napisati posebnu pricu, ali ruka zadrhti a srce se stegne, pa to stalno odgadjam.
Ali, bice to jedne prilike. A o ovome sta se dogodilo za vrijeme rata cuo sam pricu
od jednog planinara koji je ozenjen iz Visegrada. Ne zna ni on puno,ali kaze da se
Pero kao politicki angazovao i da mu je to najvise uzeto za grijeh.
Poslije zarobljavanja,kaze, da je uz Rasevca, angazovan i Kabe (obojica su iz Cacke,
a ne iz Valjeva, ali to i nije vazno) i da je on dugo tragao za Perom.
E, sad sta je tu tacno ne znam. Znamo kakav je rezultat, a to je da Pere nema,
niti mu se pouzdano zna sudbina.
To za Peru znaju sigurno visegradski srbi, kao sto za Muzu, Skoljkasa, Macka...
znaju rogaticki...
Nazalost, nestali su najbolji medju nama, zaista najbolji.Neka im je rahmet dusi,
i da im bude lahka zemlja Bosanska.
Tebi i tvojoj familiji mnogo pozdrava i svako dobro!
Hadzija.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 12th, 2011, 3:31 pm 

Znao sam da je GOVNO iz neke guzice, ali nisam bio siguran iz koje...

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juli 9th, 2011, 5:25 pm 

Dodje ti u kucu, pruzis mu ruku dobrodoslice, nahrani se, napije se u tvojoj (nasoj) kuci i pocne da LAJE k'o PASCE. To ti je onaj govnar radonjcic. Ne daj fukari ni da jede, ni da se napije, inace ce se osiliti i prvo napasti tebe, svog domacina.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 19th, 2011, 8:26 pm 

Tekstovi: 294
Zele u tekstu Berhamovina potkrala ti se greska. Behka nije Muhad-begova scer vec unuka. Behka i ja smo tetici a nase majke rah. su sestre tacnije polusestre. Dedo Muhad-beg se dva puta zenio tako da je Behkina majka iz prvog a moja mama iz drugog braka. Ovo ti pisem tek da se zna. Pozdrav.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 20th, 2011, 2:00 am 

E kad me podsjeti skontah da sam i znao.Onako sam iz gleve pa se plaho i ne duma.U svakom slucaju nek si ispravio jer nek se zna tacno kako je.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 49 posts ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 11 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: