www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 2:41 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 908 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 72, 73, 74, 75, 76  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: OSTALO
TekstNapisano: Januar 18th, 2015, 5:50 am 

Tekstovi: 10155
Iako poznam neke iz familije Bukva ovog ne znam a ne znam ni gdje je radio ili stanovao u Rogatici.Prica je tuzna i zalosna ali u isto vrijeme i realna slika BiH i onoga sta se sve desava u njoj.U BiH je bitna vlast a onim oko nje je bitno dobiti posao od njih pa makar i biti dozivotni njihov glasac,ostale ne vide niti ih interesuju.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 5th, 2015, 6:50 pm 

Tekstovi: 3067
Sele dali si i ti ucestvovao u izradi ovog turistickog vodica.Na njemackom je pa rekoh da upitam?
Attachment:
33xftl5.jpg
33xftl5.jpg [ 402.01 KiB | Pogledano 4538 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 5th, 2015, 9:49 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Ja da sam ucestvovao "turio" bih sliku bar jedne kobile s Borika,eto,da se zna... :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 11th, 2015, 2:52 am 

Osim pine nularice evo i vino i nadam se da cu ubuduce. na aksamlucima imati vise pajdasa.
http://www.avaz.ba/clanak/167952/proizv ... halal-vino

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 21st, 2015, 1:52 am 

Ja od subote nisam dolazio i mislim sta li se desava kada ono niko ni slova nije zakucio????Izgleda da vise ama bas nista interesantno nema rogaticanima. :think:

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 7th, 2015, 1:53 am 

Ma sta ovo bi proslih par dana?Beli sam se zabrinuo jer pomislih da je ugaseno svjetlo i alajhmanet Zulejha.Srece nije i evo nas opet a za ovih nekoliko dana ja nisam cuo nista bitno vezano za rogaticane.U politici,sportu,muzici i ljubavi se naravno desava svasta ali bezbeli to nasi rogaticani znaju pa necu sad ni pisati o tome. ;)
Samo jos da pozdravim one koji su uvjek uz ovu stranicu i nas.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 9th, 2015, 4:17 pm 

Hajde da vidimo krivce zbog kojih imam malo vremena za druzenje. :oops:
Attachment:
20151108_134810.jpg
20151108_134810.jpg [ 71.67 KiB | Pogledano 4126 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 15th, 2015, 3:38 am 

Evo dokaza koliko su nasi rogaticani pazljivi jer niko ne rece kako sam odzuturimio,propo ko kauc u neninoj kuci i ocelavio.Beli vide da sam sretan uz moje sultanije pa nece da mi to obatale.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2015, 5:28 am 

Da vec nisam danas bih u ABC rublici opet napisao tekst i IGRANKI.Naime ovih dana se ne radi pa se i vise duzi te i mene ddopade da imam vremena i za to.Eto tako dopade me i da se u tim trenutcima trefim sa izuzetno mladim juncima koji osim one igranke po ledzima za druge ne znaju mada licno misle da su dobro upuceni u sferi zivotnog uzitka.Jes,junci su jer mnogim od njih onaj vo od babe nikad i nije bio niti dozivio igranku pa im nijeznao ni pricati o tome.Ne bi kasnije pravo tim volovima sto i pred njima isto rekoh ali opet,kako to uvjek papci rade diplomtski se smijulje i prenose pricu na drugu temu.Mozda bi i uspjeli jer su vecina ama jedan junac upro pa hoce da mu dam finalnu definiciju te rijeci.Upitah ga tad zna li on sta je to zurka na sto on onako ironicno,jer mu bi drago st zna,potvrdno odgovori na sto mu ja rekoh.E to ti je isto sam sto se na igranci slusala dobra muzika i bile su prepune emocija.Evo i dok pisem ne znam je li me skonto ali i volovi i junci vise nista na tu temu nisu pricali.
Ne bih bio Zele da mi ta sutnja nije smetala te uhvatih neko zatisje i zpjeva onu sto sam i nekad s rajom rogatickim mahalama pjevao.
EH DA MOGU DA SE VRATIM
U MOMACKE LIJEPE DANE

P.S.Sam sam morao i strofu i refren jer ni jedan vo a ni junac mi se ne pridruzi.Ko zna????Mozda nisu culi ovu pjesmu? ;)

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 28th, 2015, 5:32 am 

Sele.Molim te ko Boga nemoj pitati jel ga to Zele mazno jer da nije nebi ni zaturio s juncima i volovima.Moradoh reci koju o tome i onim koji znaju o cemu pricam.
Ko ih handri.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 7th, 2016, 3:28 am 

Obradova me ona slika na naslovnoj i onako nasmijan Vehbija.Jedan od nase carsijske raje koji je znao svakog razveseliti.Pocelo je s njim tako sto mi je bio komsija a pred kraj rahatluka i one drzave zajedno smo radili u TPR-u.Prije nego sto je odselio iz Gracanice stigao sam sa jos par mojih ahbaba ukrasi ceteniju koja se jedne davne zimske noci pravila na sijelu u njegovoj kuci.I kada je odselio nastavio se druziti sa mojim ocem pa se pamte mnoga sijela,uranci,teferici na pticjaku i jos mnogo cega a potom kada i sam priskocih po raznim rogatickim sastajalistima od kafane do fudbalkog terena jos bukadar sjecanja.Sve se nastavilo tako sto smo dugo radili u istoj firmi a onda ono ratno i poratno vrijeme u izbjeglistvu a ja se opet redovno vidzam sa njim na Malti u jednom od kafica.Jos jedan detalj me veze za Vehbiju koji nikako ne mogu zaboraviti a i to da ga ne pomenem.Za vrijeme mog odsluzivanja vojnog roga na pristinskom aerodromu desilo se da se tu sretnemo.Naime on je bio u prolazu kroz Pristinu sa dajcom iz nase firme a kako je i Muma Ajanovic bio tu odlucio je da ga posjeti.Toga dana sam se vracao vozeci traktor na cijoj je bila grupa koju sam predvodio u nekim radovima u skladistima a koji su izvan kruga kasarne i dolazeci kasarnoj ugledah oznaku TPR na plavom dajcu.Sve u meni zadrhti i onako uzbudzen bez razmisljanja sam onako u voznji iskocio sa traktora i pohitio prema prijavnici i da vidim ko je to tu .Ugledah Vehbiju,obradovah se do neba,sto kazu,ama on se drzi za glavu i ronda na mene i to bas ljutito.Tek kad shavatih zasto galami na mene bi mi i jasno zasto ljutnja.Vidio Vehbija kako iskacem sa traktora u voznji na cijoj prikolici bi 7-8 vojnika i kao profesionalni vozac to nije mogao presutjeti.Ono jes da bi malo problematicno ali samo toliko koliko je jednom od onih vojnika trebalo da prede do volona.Izgrdi me Vehbija,a svasta mi rece jer ima pravo na to,ali opet kad se sve hairli zavrsi bas me sa ovakvim osmjehom prigrli.Nije ni znao da sam i ja tu vec,veli, svratio radi Mume koji ubrzo dodze.Nemade vremena da bi nas izveo ali ona 2-3 sahata price u prijavnici nikada ne mogu zaboraviti.
Kada sam odsluzio svoje i vratio se zivotu u Rogatici prvo sto me je upitao kada me je vidio bi"Jesu li te zatvorili zbog onog?" i opet isti osmjeh.
Eto malo oduljih a samo zato sto mi drago sto ga gledam onakvog dragog i nasmijanog.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 17th, 2016, 4:08 am 

Meni je neshvatljivo da izgubimo rogaticanina kakav je bio rahmetli Serbo a da se ni tada ne oglasi neko ko bi pokazao da ga zaista zalimo.Pa da se samo svaki 100-ti clan KUD-a koje je Serbo propratio u tom drustvu ili iz FK Mladosti oglasio bilo bi dovoljno a da ne pominjem one koji su radili sa njim,njegove komsije i prijatelje.Pitam se zar je normalno da smo toliko otupjeli i popismanili da cak ni u ovakvim trenutcima ne mozemo da odvojimo par minuta pisuci par redova koji bi njegovoj porodici znacili mnogo i pokazali da smo njihovog oca cijenili,postovali i voljeli.Serbo rahmetli je bio toliko cestit,posten i pun ljubavi i postovanja prema svim generacijama nasih rogaticana pa mislim da smo duzni ispratiti ga onako kako je i zasluzio.Hvala onim koji su prisustvovali Dzenazi kao i komsijama koji su objavili slike tog cina na svom portalu ali sta je sa onim koji nisu bili u mogucnosti otici na Dzenazu.Moze se moji rogaticani oprostiti od dragih osoba i kratkom iskrenom porukom.Ja FB niti gledam niti znam ima li takvih poruka ali prema onom sta je ovdje i drugom rogatickom portalu gdje su i slike sa Dzenaze ni jednog komentara ne vidim pa zato ovako i pisem.
Neka je veliki rahmet i lijepi Dzennet dusi naseg Ahmeta i nadam se da ce nam i ovo kao i sve ostalo halaliti.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 908 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 72, 73, 74, 75, 76  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 6 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: