www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 3:38 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 39 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Politika - brisanje
TekstNapisano: Novembar 13th, 2008, 6:02 pm 

Tekstovi: 2099
Politika je cudna, kazu da ako se ne bavite politikom, onda se politika bavi vama.
Nazalost, imali smo priliku da vidimo sta to pogresna politika moze uciniti jednom narodu.
Svjedoci smo toga i dan danas. S obzirom da kada je politika u pitanju, ne mozemo promijeniti skoro nista nasim pisanjem, onda sam razmisljao da politiku u svakom slucaju "protjeramo" sa ovog foruma i stranice.

Ima mnogo vaznijih stvari o kojima mozemo i moramo da pisemo. A politika definitivno ne bi trebala biti na listi prioriteta. Danasnja politicka scena je smijesna i zalosna istovremeno, pa mislim da ne zasluzuje nikakvu paznju.

Za one "koji nas ne citaju", dvije kratke poruke. "Kompleks je cudo" i "ljudska glupost je neunistiva".

Molim vase komentare.

Nazad na vrh

Naslov: Re: Politika - brisanje
TekstNapisano: Novembar 13th, 2008, 8:23 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Lijepo je kad neka interrnet stranica proslavlja svoj jubilej(pet godina Rogatica.com),a i sam sam tu bio vise nego prisutan(sest-sedam stotina postova,a ni jedan kraci od bar pola novinske kartice),ali je zlurado u tom svecarskom trenutku spomenuti jednu drugu stranicu(Rogaticani.com),u negativnom kontekstu.Stice se dojam i da je uvodnicarski tekst iz tog cilja napisan,sto je prozirno,da ne kazem nisko.A i na jednoj i drugoj stranici pisu Rogaticani,svako iz svog ugla,kako ko pamti svoj grad.Ako se na jednu novu stranicu "presaltaju" tekstopisci koji su na staroj banirani,ako se okupljaju tu jer im stil(a i ukupan intelektualni dojam) nalazi srodne duse(a zasto ne i svjetonazore),onda sta u tome ima lose.Osim,ne daj Boze,da je pakost u pitanju,tastina i sujeta.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 14th, 2008, 12:21 am 

Tekstovi: 349
Ovo je u svakom slucaju svecan trenutak za sve koji su makar i najmanjim dijelom dali svoj doprinos da se taj jubilej doceka. Ja sam bio cetvrti registrovani korisnik na onoj prvoj stranici prije 5 godina, ali to mi nije nimalo pomoglo kad sam pao u nemilost onih koji tamo vedre i oblace. Svojevoljno sam se povukao kad sam osjetio da moje prisustvo remeti tamosnju harmoniju. A nisam imao ni snage vise konstantno se prepirati i u svemu vidjeti "drzavnog neprijatelja br 1". Cak bih morao priznati da sam u nekim situacijama bio podobro izmanipulisan. I tako napustih ja stranicu a ne prodje puno vremena kad poce prava cistka i zasjase plagijatori u punom sjaju. Ne zalim nimalo jer je ona stranica ipak ucinila mnogo dobrih stvari. Da nebi one prve stranice, ko zna kad i kako bi se napravila ova druga. Ko zna kad i gdje bismo se okupili. Zato se ja ovdje zahvaljujem onima koji su prije pet godina pokrenuli rogatica.com i cestitam im ovaj peti rodjendan. Mladi su, tek na svijet postali pa ako Bog da, ako bude sudbine i nafake za nekih desetak godina od sadasnjeg petogodisnjaka mozda postane postovanja vrijedan adolescent. Sve zavisi od politike. A politika....politika je prosta stvar, kahvu kad zakuhas, fildzan se ostavlja. Ako ko naidje jebiga

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 14th, 2008, 1:20 am 

Tekstovi: 10155
Moram priznati da na to nisam obratio paznju i pomalo me je stid.I ja sam te pocetne pod jednim drugim nikom poceo sa ucescem u radu.U svakom slucaju cestitka i stranici i svima nama koji smo bar jednom pogledali njen sadrzaj.Ono sto je za mene najvaznije to je da mogu ponesto cuti,saznati a posebno promuhabetiti sa mojimsugradzanima.Nadam se da ce i ova stranica docekati godisnjice a i ovdje cu svoj skromni doprinos tome pruziti.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 14th, 2008, 1:23 pm 
Site Admin

Jest da "Avaz" ima daleko veci tiraz,ali je ipak citam "Oslobodjenje".Tako mi nekako dodju i ove dvije stranice,o istom ali drugacije.Pa ko voli nek izvoli.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 14th, 2008, 5:24 pm 

Ma ni ja Avaz plaho ne gotivim, mada sam i Oslobodjenje zbog formata "zamrzio" jos dok sam bio mali. Vecernje su bile moj izbor, ali eto, politika ucini svoje, pa tako ni Vecernjaka vise nema. I Oslobodjenje su pokusavali i jos pokusavaju da ugase, ali nece moci.

Sta ce biti za nekoliko godina nemam pojma, ali znam cemu cu teziti. Nikada nikakvih radikalnih promjena nece biti. Ici iz krajnosti u krajnost, mijenjati dresove, nije to za mene.

Pisanje o Rogatici, o onome sto je bilo i sta se dogodilo, je nekakav cilj ove stranice. A o tome ko je i kako dosao tobe, to je individualna stvar, te je u svakom slucaju nebitno za ostale. Odoh ja da procitam sta pametno na abecedarij, a Mesu sam procitao i analizirao dovoljno, tako da mi ne treba nikakva povrsna analiza.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 25th, 2008, 8:36 pm 
Site Admin

Evo pokusavaju na sve nacine omalovaziti ovu stranicu koja ce,nadam se,okupiti onaj "bolji dio Rogatice",bez bivsih sekretara komiteta,oficira i heroja oslobodjenja Vukovara.I to sve iz pera "niskoprofilnog" skribomana pod auspijencijom ...necu sad.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 25th, 2008, 9:30 pm 

A dze to vidze???I ko to raju zavadit more??
A i u onaj vakat dok smo u Rogatici uzivali raja,bar onaj bolji dio,se vazda nalazila pa makar i omiljena mijesta izlazaka minjala.Tako na red dodze i Zepa u Basci.Ali vazda su bas ta mijesta postajala popularnija pa tako i Zepa(doio ljetne baste u Rogatici).
Ja kod Tuluma u zadnje vrijeme bih najrahatniji.Neki zbog ugleda nisu dolazili a drugi probali pa odustali.Ni jedni ni drugi se nisu usudili uzbihuzuriti i poremetiti adet koji imade raja.Tu smo ko i ovdje Rogaticani bili i kurcenju nebi mijesta.Pa i kad mi gazda meze pojde meni je bilo bolje.Rovijo ko ili ne dzaba mu.Rogaticani su isti i ostaju raja.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 25th, 2008, 9:40 pm 

:D :D :D

Idemo mi pisati dalje, odgovarati na slicne stvari nemam namjeru. A nadam se da ces i ti uciniti isto, pa i svi ostali.

A ovaj mi je najdrazi :mrgreen: , nije zato sto je zelen, vec fakat ima nesto u njemu :mrgreen: .

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 26th, 2008, 2:27 am 

Tekstovi: 4128
Nekako s pocetka, kad se rodi ova "Rogaticani.com" i prvo moje pisanje na njoj, znaci kad sam je "sunetio" napisah pa izbrisah moje pisanje, ostavih to za neka "bolja vremena". Mozda sad, a mozda i nije bolje, ali nema veze, ja cu sada.
Ja sam na onoj pisao, haman svasta. Uglavnom, smetali su mi ... Pisao sam o onom (za mene) UHLJUPU, koji iska i dobi povisicu "plate" za nerad. Pisah, znaci o Remziji Kadricu.
Pisao sam i o onoj Konobarici, pardon, Komarici Mehrunisi. Pa se "pobunih" sto se velicaju cetnici, od strane Zambija. Njegova velicanja ostase, a moje pisanje izbrisase. Valjda se nisam uklapao u njihova razmisljanja. KOS JE KOS. Mene je to puno zabolilo, da "moj" fali jednog od naj gorih cetnika, a on i jos njih, pobise i odvedose, a potom i ubise, mog, rahmetli babu, Nasku Titorica, Adonisa, Cajeta, Taleta, Zopa i jos mnoge. I nas'o se Zambi da mi PLJUNE u lice, u cemu su ga podrzali oni iz "vlade". Banir'o me Mustafa, banir'o me "vladar" banir'o me Mehica (to je onaj sto mase stapom ispred djaka). Ne razmisljam k'o oni. Ne navijam, u stvari, navijam za pogresnu "stranu".
Mehica mi brisa pisanja o onoj Konobarici, valjda ga uvrijedih. Ne znam da nisu kaka vamilija, ako jesu...
"Gazda" mi brisa postove sto sam se usprotivio velicanju cetnika.
Mustafa me "napade" sto sam prod'o kucu, a nisam. To naj bolje zna Zele, od koga sam i dobio informaciju o prodaji "moje" kuce.
Eto taj sto me napade za kucu, ne vraca, a i nece nikad se vratiti u Rogaticu, napravi zajedno sa svojim bratom, kucu u Sarajevu. Nije je napravio u Rogatici. Neka su, ni ja je ne bih napravio u Rogatici, ali...
I pored svega pojedini, zaboravise sta uradise Nerici i ostali i dadose podrsku Zambijevom "pisanju". Dal' zbog "funkcije" na "Rogatica. com" ili... Skoro svi zdusno cestitase bivsem bosancu, prelazak na Islam, pardon, za crnogorsko drzavljanstvo i to u periodu kad su naj vise klali, ubijali, palili, silovali... Navijaju za nerice=crnogorce oni sto him ubise oceve, bracu...
Helenejse, predlozi mi "gazda" propali oficir jna, sada presednik IZ u Danskoj, da "otvorim svoju stranicu, pa da pisem sta hocu".
Eto, imam MOJU stranicu i PISEM sta hocu. Ne moram faliti ovog GAZDU, ne moram faliti ni one "ostale" iz vlade, a mogu da pisem, ono sto mislim, osjecam, ono sto hocu. MOGU DA NAPISEM DA SU MI CETNICI UBILI BABU RAHMETLI I NE BOJIM SE DA CE MI ZBOG TOGA BITI IZBRISANO MOJE PISANJE.
Poslusah "bratski" (kako rece mladji Fejzic) savjet i evo pisem.
Znam da sam sa ovim, a i onim pisanjem, zasr'o, ali hebi ga. Ja ne mogu racunati na pomoc crnogorca da dobijem preko stele neki papir iz opstine. Da nisam napad'o, mog'o sam bez problema i cekanja dobiti onaj, ili one papire za licnu, ili rodni, ili... Ovako...
Volio bih kad bi neko shvatio sto sam ovo i ovako napisao, a ima toga da pisem... a ako i ne bude razumjevanja, hm, jege mi se.
Napisao sam malo od onoga sto bih mogao, ali dosta za sada.
Pozdrav svima, sem crnogorcima, propalim oficirima jna, uciteljima sa stapom...

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 26th, 2008, 8:48 pm 
Site Admin

Ja bih imao Suhom stosta dodati,ali oduzeti NEMAM AMA BAS NISTA.Sve je "dijagnosticirao" u "Bocu".Sto se tice dodavanja,bilo bi moje licno,ali bih licno i opicio...ali necu.Nek zive u uvjerenju da imaju posla s "hajvanima".Narocito ovi koji uredjuju,pa jos se slikaju za naslovnu stranu,kolumnisti,ne dao Bog,ko Gojko Beric,i jos ljepsi,mladji,pametniji.A svaki Zeltov prilog je primjer za njih kako se pise, iskrenost, pismenost,vrijeme,dogadjaj,detalj,zapazanje...ali to se ne uci u skoli,to se uci u zivotu,u kafani,u avliji,na ulici,u komsiluku,na carsiji...
Pozdrav Sele

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 27th, 2008, 4:40 pm 

AHAA!To propala koalicija a mi ko jopet krivi ;) .

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 39 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 5 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: