www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 10:34 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1254 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: SMRTOVNICE
TekstNapisano: Januar 14th, 2017, 11:01 am 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Ma jasta nego sam pogrijesio.Skoro me Almir isto upozorio,jebiga kad ne citam ono sto napisem.Ispravio sam.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 22nd, 2017, 2:47 pm 

Tekstovi: 10155
Sve je manje nasih rogaticana.Eto tek danas vidjeh da je umrla Munira Hadzihasanovic a nova vjest da je umro i Uzeir Dajdzic me stize.Oboje iz starih rogatickih familija.Njihovi ocevi Mehmed i Muhamed su za zivota ostavili i ispisali dosta cega u uspomenu i ono sto smo prozivjeli na nasoj carsiji i kako koji dan prolazi osim ovih zapisa sve je manje svjedoka o nasem bitisanju u Rogatici.
Porodicama basum sagosum a rahmetlijama lijepi Dzennet.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 22nd, 2017, 2:53 pm 

Pregledajuci vjesti zadnjih dana nadzoh i vjest o smrti Ibre (Hazima) Ajanovica.I ovoj rogatickoj familiji basum sagosum a dusi rahmetlije koja nas prerano napusti lijepi Dzennet.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 26th, 2017, 3:03 am 

U Sarajevu je umro i Nusret Brankovic.Nusreta sam dobro poznava i drugovao a najvise tokom rata u Sarajevu.Kao i svi iz ove porodice i Nusret je bio izuzetno dobar covjek a iako je vecinu zivota proveo u Sarajevu osta je rogatinin i srcem i dusom i uvjek je to naglasavao prilikom druzenja.Za one koji bas i ne znaju Nusret je iz nase stare rogaticke familije i brat je Vehbe i Bedrije kao i rahmetli Avde i Nurke.
Dzenaza ce biti sutra(Cetvrtak) u 13;00 na Vlakovu.
Lijepi Dzennet rahmetliji a njegovim najblizim basum sagosum.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 6th, 2017, 4:17 pm 

Danas stize za mene veoma tuzna vijest.Otisao je i Munib Mehmedovic.Covijek kog sam izuzetno cijenio,postovao a iznad svega meni i mnogo drag.Teski su dani kada zapocnu ovako i kada jednostavno insanu nestane rijeci da iskaze svoje osjecaje i kada kroz glavu prolaze samo sjecanja.Jos od mog djetinjstva kao komsije zivot nas povezao,poslije zbog druzenja sa mojom tetkom i tetkom i boravka u Zepi davnih 60-tih ja opet dosta vremena uz njega provedoh.Kada se vratio u Rogaticu carsija nas satavljala a u ove muhadzerske dane njegov dolazak kod sina Armina me najvise radovao i osvjezavao.Zadnji put bi to prosle godine nekako u ovo doba i bas taj put najmanje se sastajasmo sto zbog mojih obaveza,manjka slobodnog vremena a moram priznati i lijenosti.Mada je bio u kasnim 70-tim nisam razmisljo da moze da bude i to da se vise nikada necemo sresti.
Njegovoj supruzi Razumenki ili Meni,kako smo je vecinom zvali,sinu Arminu i scerki Vesni sa njihovim porodicama kao i ostaloj rodbini najiskrenije rijeci saosjecanja zbog ovog gubitka a dusi ove gromade od covjeka svu milost i ljepotu Boziju u Dzennetu gdje odlazi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 6th, 2017, 4:48 pm 

Posudio sam ovu smrtovnicu sa fb profila Rogatica Mirsada Durmisevica.
Attachment:
munib.jpg
munib.jpg [ 76.23 KiB | Pogledano 4337 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 7th, 2017, 9:24 pm 
Site Admin

Polako nestaje ljudi koji su Rogaticu cinili gradom...tako je uvijek bilo.Saradjivali smo s entuzijazmom da Rogaticu napravimo boljom,ili da je predstavimo,nego sto je u sustini bila.I u tome uzivali.Neka mu je lahka zemlja bosanska.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 1st, 2017, 7:47 pm 
Site Admin

Ostadosmo i bez Hameda Vatresa.Sjecamo ga se kao sjajnog,cestitog konobara iz "Crvene ruze",bio je i konobar i gospodin.Nama,njegovim gostima ostaje samo t u g a .Nek mu je lahka zemlja bosanska.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 2nd, 2017, 3:02 am 

Rahmet i lijepi Dzennet dusi njegovoj dobroj cestitoj.Bas kako Sele rece tuga samo ostaje jer ko god je provodio vrijeme bilo u drustvu ili kao gost kog je kao konobar sluzio zna kakvog smo covjeka izgubili.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 2nd, 2017, 4:02 am 

I bez Ahmeda Tantule ostadosmo.Osim Hameda jos jednog naseg rogaticana sutra ispracamo.Prvo rodbinski,potom posao,druzenje sa njegovim sestricem Toskom a na kraju i komsiuk nam druzenje priusti pa otuda i bukadar uspomena pa tuga jos veca.
Dzenaza ce se obaviti sutra(Cetvrtak) u 12;2o u Hrasnici na mezarju Kovaci.
Bratu Avdi,zeni Hajri,sinovima Dzemilu i Dzenanu kao i njihovim porodicama i ostaloj rodbini basum sagosum a molim se da Dragi Allah i ovu dusu smjesti uz svoje miljenike.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 25th, 2017, 10:44 am 
Site Admin

U Sarajevu je umro Mirsad Kirlic,najmladji od trojice brace Kirlica.Njegov babo bio je sumar na Pasic Kuli,najstariji brat Enver je umro davno(bio ozenjen Siljinom sestrom Feridom),sradnji Enes ucio je zanat kod Abede,odselio u Sarajevo i godinama bio jedan od najboljih modnih frizera.Evo sad ode i najmladji Mirsad.Porodici iskreno saucesce.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 6th, 2017, 10:42 pm 

Urla je i Mujesira Skaljic a ja izgubih jos jednu od onih koji su me kao i roditelji odgajali.Citavo svoje djetinjsto sam proveo pored ove nase divne majke,duse i zene.U njenu kucu sam ulazio skoro kao u svoju a tako se i osjecao.Da joj Dragi Alah podari ljubavi,dobrotu i paznju isto kao sto je ona onim sa kojiim i pored kojih je zivjela i pocasti je Dzennetom u drustvo Njemu omiljenih.Njenom Rusmiru i Mugdime sa njihovim najblizim kao i ostaloj rodbini,prijateljima i komsijama basum sagosum.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1254 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 5 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: