www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 10:09 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 627 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: SJEĆANJA NA NAŠE PREMINULE SUGRADJANJE
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:45 am 

Tekstovi: 3246
Prilika da se sjetimo nasih sugradjana kojih vise nema ali su ostali u nasim sjecanjima. A na svima nama je da napisemo par rijeci o rahmetlijama ukoliko smo ih poznavali.
Svi vi koji cuvate smrtovnice svojih najdrazih, kao sjecanje na njih, mozete ih poslati nama da ih postavimo ovdje.

Sjecanje na nase rahmetli sugradjane

Slika

Nazad na vrh

Naslov: Re: Sjecanja na nase rahmetli sugradjane
TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:46 am 

[quote="ShANA"]Sjecanja na nase rahmetli sugradjane

Slika

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:47 am 

ZELE je napisao:
HAJDE SINE USTANI
LIJEPO MI SE OBUCI
BAJRAM NAMAZ KLANJAJ TI
MEZARJE ZIJARETI
Razmisljo sam dali da ovo napisem i evo.Povod svemu je poziv jednog mog,a mislim i mnogih od nas prijatelja.Dao mi je jedan prijedlog za koji sam i dusom i srcem.
Ovo je 15-ti Bajram koji provodim u USA i na svakom ucinim sve sto ona pijesma na pocetku rece.Sve osim onog posljednjg.A to mi bas najvise nedostaje.Nemogu obici mezarluke i nemogu prouciti Fatihu kraj njih.A tolike godine sam sve bas onim redom cinio i na kraju mi je Bajram bio kako treba i pravi praznik.Uvijek bih sa par jarana a poslije sa svojom porodicom obilazio mezarluke.Sretnes tom prilikom mnoge prijatelje pa iako na mezarju susreti bise dragi lijepi.
Nazalost sad to nemam prilike ciniti i na jos vecu zalost cujem da su nasa mezarja u Rogatici zapustena,zarasla i puna smeca.
Moj i vas prijatelj mi predlozi da skupimo para pa da se to ocisti i dotijera pa da izgledaju onako kako ih pamtimo.Pomislih odma da ako nemogu obici onako kako sam naucio mogu OVAKO.Mogu mijim i vasim umrlim bar ovakvu posijetu uciniti pa da him kuce ucinim ljepsim.A na Bajram kad ih obidzu pa jos ako cvijece donesu da nam mezarluci lijepi i uredni budu.
Vijerujte da je jedini razlog sto vam se javljam jedino ovaj.Volio bih da ovaj Bajram docekamo da nam mezarluci budu cisti.Govorim o mezarlucima za Hridom,Sehovini i Pticijak.
Na svu srecu mezari mojih u Rogatici su u privatnim parcelama i oni su ocisceni ali ja nisam zivio samo sa njima.Svi su oni moji koliko i vasi.
Nema mnogo vremena do Bajrama a vec naredne hevte bi trbalo poceti cistiti da bi bilo kako treba.
Zato pozivam sve vas koji osijecaju kao ja da ovaj put na ovaj nacin obidzemo nase rahmetljie.
Ukoliko se skupi dovoljno novca(negdje oko 1800 US dol.)onda bi to trajalo cijelu godinu odnosno odrzavalo bi se redovno.
Meni nikad niko nije slao pare jer kako sam ovje to ja cinim pa neznam hoceli i sad.Neka mi oprosti autor ove stranice ali niti njemu niti meni apsulutno nikakve rijeci zahvale i pominjanja nisu potrebne za ono sto se pokusava izvesti.Ako cemo sta ciniti onda to ucinimo radi onih koji su u nasim mezarlucima.
Svi koji zele i hoce da ucestvuju u ovome "obilasku"neka mi se jave na tel678-376-7931 ili preko privatnih poruka a ako hoce odmah da posalju novac neka to ucine na moju adresu
OSMAN ZEC
248Poplar Creek rd.
Lawrenceville GA 30045
Ukoliko ste poslali molim da mi javite o posiljci(MOLIM VAS DA NE BUDE MANJA OD 50 USdol) jer koliko i kako ja cinim treba znati onaj broj.
Recite svakom nasem prijatelju,jaranu,rodbini i uostalom svakom rogaticanu sta zelimo uraditi i jos jednom da vas podsijetim da to bude sto prije da bi radovi mogli vec u ponedeljak 22-og poceti.
Ja znam da cu ovo da uradim pa sa bilo kolikom sumom novca.Onoliko koliko ima platice se dnevnica koliko moze da se ocisti onoliko koliko moze.
Od mene halal bilo a i nijet je iskren.
Eto moji dragi prijatelji u ovoj rublici se na ovaj nacin sijeti nasih rahmetlija i zelim svima lijepu sliku da postavim.U ovome svemu imamo i prijatelja koji se svega ovoga sijetio i koji ce i nama pomoci da ovo ucinimo.
Bujrum dragi moji prijatelji.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:49 am 

Kifla je napisao:
Procitah na Rog. com. da se vodi ista akcija. Tamo je zakazana akcija ciscenja za SUBOTU i NEDJELJU. I oni su predlagali da se iskupi lova i da se plati ciscenje, pa su odustali. Mislim da nemogu naci adekvatnu osobu za odrzavanje grobalja. Zato vas pozivam da i vi uputite apel da ova akcija uspije.

rogaticani je napisao:
Kifla je napisao:
Procitah na Rog. com. da se vodi ista akcija. Tamo je zakazana akcija ciscenja za SUBOTU i NEDJELJU. I oni su predlagali da se iskupi lova i da se plati ciscenje, pa su odustali. Mislim da nemogu naci adekvatnu osobu za odrzavanje grobalja. Zato vas pozivam da i vi uputite apel da ova akcija uspije.

Ja bih volio da ta mezarja budu ociscena i finansijski cu podrzati tu akciju. Dakle, ovo sto je Zele predlozio je super i vidjecemo da to ako Bog da sprovedemo u djelo. Koliko se to moze zavrsiti do Bajrama ne znam, ali vrijedi pokusati kako god.

Mislim da je najbolje platiti ljude da dodju u Rogaticu i urade taj posao. A ljudi koji hoce da rade i zarade ima u Bosni sasvim dovoljno.

SUHI0402 je napisao:
Ovaj Zeletov predlog u potpunosti PODRZAVAM, a nadam se i ostali??? Sto rece "Rogaticani" ako nema niko u Rogatici da bi to uradio, ima puna Bosna ljudi koji jedva cekaju da zarade.
Trebalo bi to sto PRIJE realizovati.
Ovom prilikom POZIVAM SVE ROGATICANE I PRIJATELJE da se odazovu ovoj humanoj akciji i molim sve zainteresovane da to STO PRIJE urade.
Dobro bi bilo da se mezari ociste prije Bajrama, a ako i ne, bice mezari NASIH RODJAKA, KOMSIJA, SUGRADJANA ocisceni i lijepi poslije Bajrama.
JOS JEDNOM MOLIM SVE DA SE ODAZOVU OVOJ HUMANOJ AKCIJI STO PRIJE I STO U VECEM BROJU.
UNAPRIJED HVALA SVIMA KOJI SE ODAZOVU.

seperka je napisao:
fala bogu sto zele dade taj prjedlog,ja podrzavam taj pametni prijedlog.samo mi javite kad treba ija cu poslati donaciju.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2008, 3:51 am 

SUHI0402 je napisao:
Ziv si mi Seper. Neka fala bogu.
Sto se tice donacije, pa, treba ODMA. Imas Zeletovu adresu na njegovom postu. Kovertu, mani ili cek, adresu na kovertu i talakni je Zecanu. I ja cu isto.
Poljubi tetu suprugu i javi se MACKO. ;)

carlama je napisao:
Ja nemam nikog u rogatickim grobljima ali bi poslo 50$-tak.zauhar i halalosum.Javi te ako je jos aktuelno.

ETO TAKO

ZELE je napisao:
Jeste aktuelno.Ako si gdje u mojoj drzavi imas moje podatke u mom postu.Ibujrum ako si kail.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 22nd, 2008, 5:30 pm 

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 22nd, 2008, 5:30 pm 

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 25th, 2008, 1:29 am 

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 5th, 2008, 4:57 am 

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 5th, 2008, 4:59 am 

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 6th, 2008, 2:48 am 

Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: Oktobar 8th, 2008, 4:11 am 

Sjecanje na nase rahmetli sudradjane.

Slika

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 627 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: