www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Januar 23rd, 2018, 10:21 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1271 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 102, 103, 104, 105, 106
Autor Poruka
 Naslov: Re: SMRTOVNICE
TekstNapisano: Decembar 31st, 2017, 5:20 pm 

Tekstovi: 10077
Attachment:
f.png
f.png [ 82.99 KiB | Pogledano 381 puta. ]

Zavrsi se prerano jos jedna lijepa rogaticka prica zvana Fajc.Ode tamo gdje kazu da je bolje i moj veliki i dragi jaran a da se nismo stigli cestito ispricati.A imali smo jos mnogo toga jedan drugom reci jer rastjera nas rat.Prvo on ode u Njemacku a kada se vratio ja odoh.Ono malo vremena i susreta kada dodzem ne bi nam dovoljno pa mi i zbog toga jos teze pade vjest koju mi prije 15 minuta rece Kerim.
Jedan je od "krivaca" sto moj mladzi sin nosi ime Nihad i bilo mu je drago sto je tako.Nihad bi naj mladzi sin iz cestite porodice Faid-bega Ajanovica koja je i te kako obiljezila nase bitisanje u Rogatici i uspomenu na njih nosicu do kraja zivota.

Bratu Mehi,sestri Izeti,njegovoj Seni i sinovima Faruku i Harisu kao i ostaloj rodbini basum sagosum, sabura i utjehu i molim Dragog Allaha da nasem dobrom Nihadu podari lijepi Dzennet i da ga obdari svom svojom miloscu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Decembar 31st, 2017, 8:06 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5838
Javila mi se Alma,Mehina kcerka na PP,toplo zahvaljuje sto sam joj poslao püoruku "koja joj mnogo znaci".Sad na FB postavila sliku pa evo radi onih koji to nemaju

Attachmenti:
fajc 1.jpg
fajc 1.jpg [ 35.75 KiB | Pogledano 379 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 1st, 2018, 3:23 pm 

Pravu stvar si uradio :up: jer ima nas koji nece fb da koriste(mada,iskreno,u ovakvim prilikama mi bude zao) a uspomena poput ove nikada nije viska.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 1st, 2018, 3:32 pm 

Procitah da je u Zenici umrla i Sadija Bradarac gdje cu sutra biti obavljena i dzenaza.
Sulejmenu,Fudi i Nihadu kao i ostaloj rodbini basum sagosum a rahmetliji lijepi Dzennet.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 14th, 2018, 7:26 pm 
Site Admin

Evo objavio Mirsad D da je umrla Ramiza Curovac rodj.Colic,sestra Sabahete Curovac,Kasima,Advije Garagic i Avde.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 17th, 2018, 3:21 pm 

Procitah da je danas umro i Mehmed Sokolovic.Nas stari rogaticanin koji mnogo cime obiljezio svoje bitisanje u Rogatici a i poslije tokom citavog svog zivota.Veliki je ovo gubitak za njegove najblize,nas rogaticane a Boga mi i za drzavu.
Dzenaza ce biti obavljena u Petak u 13 sati na Barama.
Njegovim najblizim basum sagosum a rahmetliji svu milost Dragog Allaha.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 18th, 2018, 10:27 am 
Site Admin

Nakon kratke i teške bolesti, danas je u Sarajevu u 88. godini preminuo Mehmed Sokolović, dugogodišnji predsjednik i počasni predsjednik Atletskog saveza Bosne i Hercegovine.

Zahvaljujući ogromnom doprinosu kojeg je dao obavljajući razne funkcije u AK Sarajevo i Atletskom savezu BiH, te brojnim drugim državnim i regionalnim savezima, na čijem je čelu bio dugi niz godina, postao je sinonim bh. atletike, ali i sporta u cjelini, te da će ostati upamćen kao veliki čovjek i zaljubljenik u atletiku, koji je sa velikim entuzijazmom i požrtvovanjem, ne žaleći vremena ni truda, ugrađivao sebe u temelje sporta, ali posebno atletike, saopćeno je iz Atletskog saveza BiH.

Inicirao i bio glavni organizator obnove Olimpijskog stadiona Koševo, rekonstrukcije i obnove Atletskog centra AK Sarajevo, te održavanje nezaboravnog IAAF atletskog mitinga solidarnosti 9. septembra 1996. godine na stadionu Koševo.

Nama,njegovim Rogaticanima,a i Rogatici koju je neizmjerno volio,ostace u sjecanju kao pozrtvovan entuzijasta,pokretac i inicijator sportskih aktivnosti u porusenom gradu nakon drugog svjetskog rata,covjek koji je sportom vratio nadu da se i u takim uslovima moze i mora zivjeti.Licno sam ga poznavao,ponekad sa njim ispijao kaficu,i uvijek,ama uvijek je prepoznavao svoje istinske Rogaticane kojima je nesebicno dijelio korisne savjete.Do zadnjih dana svoga bogatog zivota bio je aktivan,uvijek je htio nesto vise,nesto bolje.Neka mu je vjecni rahmet.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 19th, 2018, 3:49 pm 

Attachment:
r.jpg
r.jpg [ 68.09 KiB | Pogledano 124 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 19th, 2018, 4:00 pm 
Site Admin

UMJESTO NEKROLOGA

Ode i Ramiz Talovic,poznatiji kao Kalusa,Kaloperovic,covjek po kojem se Rogatica prepoznavala.Odrasli smo skupa na Mejdanu Ramiz,Fadil,Fadila,Emina,Alija,Ferida i ja,zblizila nas poslijeratna neimastina i bezgranicna vjera u bolju buducnost.
Ramiz je cetrdeset godina radio kao kotlovnicar,i to uvijek trecu smjenu,ali je uvijek stizao da popodne odigra i neku utakmicu na tzv.Kosarci.
Prije desetak godina ja i Mirso u Rogatici,posli Zahrid,kad vidimo Ramiza,kupio strucu,ruke na guzicu,krenuo kuci.Zaustavimo,malo zamaskirani,naocale,kape i pitamo:
"Izvinite gospodine,je li ovo put za Okruglo?(pritom pokazujuci pravac Vragolova)
-"Ne,vi ste pogrijesili.Okruglo je u kontra smjeru"
-"Kako to,sad nam jedan balijA pokaza da je ovuda?"
RAMIZ SE MALO STRECU;UOZBILJI SE;MI SKIDOSMO NAOCALE;PREPOZNA NAS I UZ PSOVKE POCE SKUPLJATI KAMENJE DA NAS GADJA:a ONDA;SIROK OSMJEH;ZAGRLJAJI NAKON TOLIKO GODINA!
Eto,to je bio Ramiz.Neka mu je vjecni rahmet.Malo je takvih ljudi hodilo Rogaticom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2018, 2:54 pm 

Ja sam namjerno prepustio Seletu da se na svoj nacin oprosti od nama svima dragog Kaluse.Ne znam nikoga kome Kalusa nije drag ama opet ima onih koji su bili vise bliski s njim a Sele je jedan od tih.Ja nikada ne mogu zaboraviti njegov duh i dobru dusu koju nije stedio pokazati prema svima bez obzira na razliku u godinama jer bio je raja u punom smislu te rijeci.
Molim Dragog Allaha da ga obdari svojom miloscu isto onako kako su to cinili svi oni koji su ga poznavali i podari mu lijepi Dzennet a njegovom,i nasem,Hazi kao i cijeloj familiji i rodbini basum sagosum,sabura i utjehu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Januar 20th, 2018, 8:47 pm 
Site Admin

U Sarajevu je umro Branko Miko Planincic.Rodjen je u Rogatici od Marka i Milene,odrastao i skolovao se u Sarajevu gdje je zivio do smrti.Miko je,sa nedavno preminulim Mehmedom Sokolovicem,bio clan Redakcije Druge monografije Rogatica.Imao je poznatijeg brata Savu i sestru Zagorku.Bili su prava gradska raja.Njihova kuca je bila na Mejdanu gdje je najprije bila birtija "Sjemec",pa Foto-ljoti,pa kafic "Lambada".Kucu je kupio Huso Sestovic.Mnogi se sjecaju Milene kuharice u hotelu "Sloboda" ,bila je vrsna kuharica,a kako ne bi kad su njen Marko i ona drzali hotel prije onoga rata:Bili smo prijatelji na FB.Iskreno saucesce supruzi Bedriji i djeci.

Attachmenti:
miko 1.jpg
miko 1.jpg [ 58.81 KiB | Pogledano 83 puta. ]
Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1271 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 102, 103, 104, 105, 106

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: