www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Oktobar 18th, 2018, 11:44 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1250 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 101, 102, 103, 104, 105
Autor Poruka
 Naslov: Re: SMRTOVNICE
TekstNapisano: Oktobar 10th, 2018, 3:03 am 

Tekstovi: 10020
javise mi da je i Abeda umro a ja odmah pocnem u mislima brojati pa ko nam jos osta.Meni a mnogim nasim drag i samo lijepa sjecanja su vezana za njega.
Spominjali smo ga a i spominjace ga jos dugu oni koji su ga poznavali a pricu koju je Sele ovdje o njemu napisao prenosim za rastanak s njim.
Molicu lijepi dzenet za njegovu dobru dusu a njegovim najblizim basum sagosum

ABEDA

Muhamed Mešić, poznatiji kao Abeda na izvjestan način obilježio je podosta vremena u Rogatici, negdje između šezdesetih i osamdesetih godina. Poznati brico iz još poznatije frizerske familije (otac Galib, majka Nedila i sestra Vesna) svoje vrijeme je obilježio kao vrstan pjevač sevdalinki.

Svjedokom sam bio kad su ljudi u Beranama (Ivangradu), Pljevljima (Taslidži), Prijepolju i Novoj Varoši skidali sakoe i bacali ih, u oduševljenju, u zrak. A Abeda je nizao pjesme: “Oj jeseni tugo moja”, “Platno bijeli Sarajka djevojka”, “Evo ovu gondže ružu”…

Samo jednu sevdalinku nije javno izvodio. Nju je pjevao u Poljunu, pod pendžerom, s dertom, jednoj Nermani, dok su mirisale komšijske bašte džulom i katmerom, a komšinice sa neizbježnom znatiželjom izvirivale iza prozorskih zavjesa i potiho uzdisale.

Jednom je Jovica Petković sa Šerbom tražio talente po Bosni, naišao na Abedu, ali Abeda, ko što dolikuje čaršijskoj raji, odbio ploče i radio snimke: “Ja to pjevam što volim, a naročito kad malo popijem ispod beharli grane.”

Šelle

Nazad na vrh

Naslov: Re: SMRTOVNICE
TekstNapisano: Oktobar 12th, 2018, 6:56 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5804
Ukradoh sliku od Rogatica.com.Dzenaza Abede Mesica u Vlakovu...malo,malo rogaticke raje...ovi mladji,ili ih stariji nisu naucili,ili trce za parama.A bio je jedan po jedan Rogaticanin.Na slici brat Muhamed Mesic sa Zetom Slobodanom Skembom.Mozda zato,a ako je to jebem li ga.

Attachmenti:
abeda 3.jpg
abeda 3.jpg [ 63.77 KiB | Pogledano 89 puta. ]
Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1250 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 101, 102, 103, 104, 105

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: