www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Novembar 18th, 2017, 6:17 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1258 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 101, 102, 103, 104, 105
Autor Poruka
 Naslov: Re: SMRTOVNICE
TekstNapisano: Mart 1st, 2017, 7:47 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5789
Ostadosmo i bez Hameda Vatresa.Sjecamo ga se kao sjajnog,cestitog konobara iz "Crvene ruze",bio je i konobar i gospodin.Nama,njegovim gostima ostaje samo t u g a .Nek mu je lahka zemlja bosanska.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 2nd, 2017, 3:02 am 

Tekstovi: 10024
Rahmet i lijepi Dzennet dusi njegovoj dobroj cestitoj.Bas kako Sele rece tuga samo ostaje jer ko god je provodio vrijeme bilo u drustvu ili kao gost kog je kao konobar sluzio zna kakvog smo covjeka izgubili.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 2nd, 2017, 4:02 am 

I bez Ahmeda Tantule ostadosmo.Osim Hameda jos jednog naseg rogaticana sutra ispracamo.Prvo rodbinski,potom posao,druzenje sa njegovim sestricem Toskom a na kraju i komsiuk nam druzenje priusti pa otuda i bukadar uspomena pa tuga jos veca.
Dzenaza ce se obaviti sutra(Cetvrtak) u 12;2o u Hrasnici na mezarju Kovaci.
Bratu Avdi,zeni Hajri,sinovima Dzemilu i Dzenanu kao i njihovim porodicama i ostaloj rodbini basum sagosum a molim se da Dragi Allah i ovu dusu smjesti uz svoje miljenike.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 25th, 2017, 10:44 am 
Site Admin

U Sarajevu je umro Mirsad Kirlic,najmladji od trojice brace Kirlica.Njegov babo bio je sumar na Pasic Kuli,najstariji brat Enver je umro davno(bio ozenjen Siljinom sestrom Feridom),sradnji Enes ucio je zanat kod Abede,odselio u Sarajevo i godinama bio jedan od najboljih modnih frizera.Evo sad ode i najmladji Mirsad.Porodici iskreno saucesce.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 6th, 2017, 10:42 pm 

Urla je i Mujesira Skaljic a ja izgubih jos jednu od onih koji su me kao i roditelji odgajali.Citavo svoje djetinjsto sam proveo pored ove nase divne majke,duse i zene.U njenu kucu sam ulazio skoro kao u svoju a tako se i osjecao.Da joj Dragi Alah podari ljubavi,dobrotu i paznju isto kao sto je ona onim sa kojiim i pored kojih je zivjela i pocasti je Dzennetom u drustvo Njemu omiljenih.Njenom Rusmiru i Mugdime sa njihovim najblizim kao i ostaloj rodbini,prijateljima i komsijama basum sagosum.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 5th, 2017, 9:11 am 
Site Admin

Nedavno je u Sarajevu umro Asim (Muhameda)Daidzic.Niko ne obiljezi a puna usta prica i slika o "poznatim Rogaticanima".Evo,neka ostane zapisano bar ovdje.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 16th, 2017, 2:11 am 

Evo vidjeh da nas je napustio i Munir Causevic.Nas rogaticki zet ali i veci rogaticanin bi od mnogih rodzenih.Dobar,tih a onome koga je prihvatio bi iskren prijatelj a Munir je imao mnogo prijatelja i ahbaba.Ostadosmo bez izuzetnog covjeka kog sam licno izuzetno cijenio i koji mi bi veoma drag te molim Dragog Allaha da mu otvori Dzennetska vrata i medu svojim prijateljima ga smjesti.
Dzaji i njegovoj Nejri kao i ostaloj rodbini i prijateljima basum sagosum i sabura u ovim teskim danima.
Dzenaza ce se obaviti sutra(Utorak) u 14;00 na Vlakovu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 25th, 2017, 12:56 am 

Eto ode i moj Senco.U djetinjstvu smo ga zvali Pace ali kasnije nekako nije prilicilo pa promjenih.Druzismo se citavog zivota samo sto moj dolazak ovamo to umanji.Citav dan mi se smjenjuju uspomene ali nikako da mi razgale tugu.Beli je to breme godina koje imam pa gubim sve jedno po jedno drago a ko zna mozda zbog te praznine koja svakim gubitkom biva veca tuga teska da ne moze biti teza.Nedostajace mi puno.Bog dao da nismo svi rod ali opet i dade da insan ima drage isto onoliko koliko mu je rod drag a bas tako mi je drag Senco.
Kerimu,Didi i Merimi sa njihovim porodicama kao i ostaloj rodbini basum sagosum a za dusu naseg Senada molim Alaha da nagradi Dzennetom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 20th, 2017, 12:52 pm 

Ostali smo bez jos jednog izuzetnog naseg sugradzana.Napustio nas je i Enver Kaziz.Za neke Kena,Za komsije Susjed iz "Strosmajerove" a za sve veoma drag i postovan prijatelj i drug.Vrijeme njegovog presljenja u vrijeme mubarec mjeseca i mubarec noci kada najdrazi Gospodaru odlaze odlaze Njemu govori kakvog covjeka smo izgubili.Od obnove dzamije svojim glasom je sa minareta pozivao na molitvu i bio vjeran nasoj Rogatici, nasem narodu i svojoj vjeri i casti u vrijeme kada je to najteze ciniti.Nedostajace nam svima ova ljudska gromada.
Dzenaza ce po njegovoj zelji klanjati i obaviti u Rogatici u Srijedu poslije Ikindije jer je jedan od onih koji nikad nije bio drugo osim ROGATICANIN.
Njegovim najblizim basum sagosum i sabura a dusi njegovoj sve ljepote Dzenneta.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 10th, 2017, 3:14 am 

Evo vidjeh da smo ostali bez jednog dragog covjeka koji je negdje 79 ili 79 kao djete dosao iz,koliko se sjecam Arnautovica,na nasu carsiju i koga su veoma brzo svi upoznali i zavoljeli.Dobi nadimak Vecera radi njegove skromnosti jer je radi oskudice bio zadovaljan kada bi ga ko pocastio tim obrokom.
Mozda malo njih zna da se zvao Mevludin Dizdarevic i eto sa samo 54 godine ostadosmo i bez njega.
Dzenaza ce se obaviti u Petak 11.8. na mezarjuOrlic-Kobilja Glava.
Porodici basum sagosum a rahmetliji lijepi Dzennet.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1258 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 101, 102, 103, 104, 105

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 1 onaj sto cita, a nece da se registruje.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: