www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: Juli 17th, 2018, 6:22 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 1245 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 100, 101, 102, 103, 104
Autor Poruka
 Naslov: Re: SMRTOVNICE
TekstNapisano: Februar 20th, 2018, 2:20 am 

Tekstovi: 9968
Procitah da nas je napustio i Ismet Ajanovic.Jedan od onih koje sam izuzetno postovao a meni i te kako dragih starijih rogaticana od mene. Da bude tako bilo je svega jer osim sto se druzio sa mojim amidzama kada sam krenuo u skolu bi je moj ucitelja prvih cetri razreda a onda je i u petom bio nas razredni(sto se rijetko desavalo) i to je dio zivota koji niko pa ni ja ne mogu zaboraviti.Pored svega ovoga Ismet je clan jedne veoma cestite i cjenjene rogaticke porodice koja je i te kako svojim bitisanjem obiljezila jedan vremenski period naseg grada.
Njegovom sinu Muhamedu,scerki Belmi,braci ahmedu i Nedzadu sa porodicama kao i ostaloj rodbini basum sagosum a rahmetliji sve ljepote Dzenneta.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 30th, 2018, 5:43 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5775
Na vijest o smrti Sevale Hasecic,objavio sam na FB Svedjani rogaticki jedno sjecanje,pa evo ga postavljam i ovdje

Kad sam naslikao ovu Rogaticu uvijek su me pitali:Ko je ova zena sa crvenim mantilom? I uvijek sam odgovarao - Sevala.I nije bez veze,pamtim je takvu kad je dostojanstvenim hodom prolazila ispod prozora tzv.stambene pitajuci se s komsinicama i uvijek dobaci neku svoju duhovitu opasku,eto,da konama popravi jutro.Jedne godine u Sarajevu,sretnem je i ispricam joj to,i jos dodam ako ikad bude prilike da se vracam ponijecu i ovu sliku da ti je poklonim.Od srca se nasmijala...i vise je nikad nisam vidio.Rano ostala bez muza Safeta svu je paznju usmjerila na sina jedinca Muaza,ali,kako to usud hoce i on je prerano otisao.Neka je rahmet nasoj dragoj Sevali,veliki,beskrajni.

Attachmenti:
rogatica ljeti.jpg
rogatica ljeti.jpg [ 139.05 KiB | Pogledano 1295 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 31st, 2018, 4:31 am 

Cuh za ovu vjest pa sve sto mogu prelistah a nigdje ne vidjeh smrtovnicu.Kasnije zvah da provjerim je li istina i dobih potvrdan odgovor a opet nista o datumu i mjestu ukopa ne saznah.
Sevala i moja mati rahmetli su od sestre i brata djeca pa sam i moje bitisanje do mog odlaska proveo s njom.Ako bi htio da kazem kakva je onda bi rekao jednostavno,bila je razgala za dusu.Bas zbog toga su je svi zeljeli u svom drustvu i mislim da su svi ti pitali,odakle crpi tu i toliku energiju.Zivot je i nije bas mazio onako kao sto je to bilo u djetinjstvu i eto Bog dade da sve njoj drage isprati prije nego sto i sama ode.Veliki rahmet dusi nase Sevale a basum sagosum za ono malo njene rodbine sto nas ostade.
Ako neko ima informaciju o vremenu i mjestu gdje ce se obaviti dzenaza molim vas da to objavite.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Mart 31st, 2018, 4:57 pm 

Tekstovi: 317
Zele, basum sagosum tebi o ostaloj familiji, a Sevali rahmet. Dzenaza je danas bila koliko sam upratio na fb, a sigurno je da su je ukopali u Rogatici, na gradskom groblju Zahrid.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 1st, 2018, 2:49 am 

Jeste, a tako je kada insan ostane bez evlada pa informacija o smrti,dzenazi i tevhidu kasno stignu do mnogih.Eno kod hadzija imaju slike i pregledao sam sve ali vjerujte da su tek jutros(po ovom vremenu)mnogi tek od mene dobili ovu vjest.Daleko bi vise bilo i muskih i zena pri ispracaju i ucenju da obavjest o vremenu i mjestu bili pravovremeno postavljeni.Nejse,hvala svima koji su bili prisutni a nasoj Sevali veliki rahmet dusi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 15th, 2018, 2:12 am 

Evo jako sad procitah da smo ostali i bez Bigeta.Jos jedan izuzetno dobar covjek sa isto tako dobrom dusom nas je napustio.Istovremeno mi i njegove parade i njegov stas pravog sportiste dodzose u sjecanje kao i osmjeh kog,cini mi se, nikada nije skidao sa lica isto kao i svaki put do sada kad god bi procitao njegovo ime na tv koje se pojavljivalo vise nego i jednog drugog rogaticana.
Njegovim najblizim kao i rodbini basum sagosum a rahmetliji svu milost Dragog Allaha i lijepi Dzennet.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 23rd, 2018, 7:07 pm 
Site Admin

Meni je ova vijest nekako promakla,tek sad vidjeh...Ljudina i sjajan sportista.Sva ga je raja voljela,evo jedne slike kad smo pratili "Mladost" na utakmici u Vogosci,1968.godine.Neka mu je rahmet dusi.

Attachmenti:
cola.jpg
cola.jpg [ 76.53 KiB | Pogledano 859 puta. ]
Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 24th, 2018, 12:48 am 

Ostali smo jos bez jedne dobre duse a nase rogaticke.U Sarajevu je u 95. godini zivota preselila i Behija (Ajanovic) Nalbantic.Jedna od meni naj drazih u mom kosiluku i od onih koje sam izuzetno postovao i cjenio.Mislim da je Dzennet i stvoren radi ovakvih i mogu reci da sam sretan sto sam je poznavao.
Dzenaza ce biti obavljena u Petak u 14;30 na Faleticima.
Njenoj scerki Dzenani,unuku Nisanu,unuci Nadzi kao i ostaloj rodbini basum sagosum a za dusu nase drage Behke molim Dragog Allaha da je obaspe svom svojom dobrotom i miloscu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 14th, 2018, 8:40 am 
Site Admin

U Sarajevu je umro brigadir Asim Dzambasovic.Njegov brat Salko je radio u TPR-u.Asim je bio ozenjen mojom amidicnom Vezirom.Spominjao sam ga u onoj prici o Bileci...Bio je cestit i pravedan covjek.Cesto smo poslije rata diskutovali,ali je on pomalo,kao i svi JNA oficiri,bio tvrd u svojim stavovima.Nije se okoristio od politike,jedno vrijeme je bio kantonalni ministar za boracka pitanja,ali kad je vidio o cemu se tu radi,kao castan covjek,podnio je neopozivu ostavku,a da je,pritom,nicim nije obrazlozio kako rade istinski ljudi.Neka mu je rahmet dusi.
Umro je i Sefik Pesto,stara rogaticka raja,Zejnilov sin,koji dan ranije umro je i Camil Pejdah,Visegradjanin koji je u Rogatici ostavio neizbrisiv trag,kao vrstan mehanicar i rukometas.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 1245 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 100, 101, 102, 103, 104

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 2 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: