www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 9:18 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 71 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: IMA NAS A I BICE NAS
TekstNapisano: August 18th, 2013, 12:17 pm 

Tekstovi: 3067
Desetog mi bio rodzendan.Raja cestitala ali Hanka,moja majka nije.Brinem se ,zove me svake godine da mi cestita rodzendan,a ove godine nista.Uzimam telefon,zvoni i zvoni pa prekine.Nema nikog.Znao sam da ce ici kod Mirhe u NJemacku pa pozovem tamo.Cujem ono njemacko ,jaa,pa rekoh,ko je to?Mali i stidljiv glas mi rece,po naski,ja sam Medina.Dzesi mala sta ima,znas li ko je.Ne znam a ko je,rece mi.Ma dajdza,rekoh.Dze ti je majka.Evo je,rece mi i dade telefon mojoj maloj seki.

Nazad na vrh

Naslov: Re: IMA NAS A I BICE NAS
TekstNapisano: August 18th, 2013, 1:48 pm 

Dzesi baa.Rekoh seki.Kad mi ona onako fino i njezno ko i sve sestre rece"Hej Mahire sta ima sta radis"."Ma nista nego nemogu da dobijem majku",rekoh joj.Smije se ."Pa i neces je dobiti u Hadzicima,ona je kod mene u Njemackoj".

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 19th, 2013, 2:14 pm 

A koliko ce ostati,pitam.
Kaze,pa nekoliko mjeseci i opet se smije.Kazem joj jel tako,kaze,jeste.
E kad je tako,kazem joj,eto nas preksutra kod vas.Pitam usput jeli ima bujruma.Kaze mi da ima koliko hocu.
Posto sam zvao u Nedelju rekoh seki da cemo krenuti u Ponedeljak i da cemo spavati negdje na pola puta i da cemo biti kod nje negdje oko utorka poslije podne.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 19th, 2013, 4:27 pm 

Kazem zeni onako ravnodusno da sutra idemo za Njemacku.Gleda me.Pita me jel to ja nju zajebajem.Objasnih joj foru.Pita me kad.Kazem joj ,sutra.Gleda me i usput mi kaze da sam lud.Pita me kad ce mo se spremiti?Ma sada kazem joj i pocnem spremati moje stvari.Gledaju me djeca i zena pa posto su skontali da se ne salim i oni polahko pocese spremati njihove stvari.Oko deset uvece liftom se spustismo do parkinga i tri najvece torbe stavismo u gepek.Sutra sam najavijo ustajanje u pola pet.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 20th, 2013, 5:35 am 

Tekstovi: 13163
A ja od juče poslije podne znam i kolko je ko kila dobio u Njemačkoj. :D Al hajde nastavi nek i drugi pročitaju. Lijepo je i dirljivo vidjeti svoje najbliže poslije toliko godina.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 20th, 2013, 12:44 pm 

Zvoni ono govno od budilnika.Krmeljivim ocima gledam.Cetri u jutro.Ustajem i ukljucujem masinu za kafu.Kontam nesto.Skolski su praznici pa se po obicaju djeca dizu kasno oko deset,kad cujem korake u hodniku,prvo mali a poslije i velika.Uzbudzena djeca se probudila sama,jos da probudim hanumu da popijemo kahvu pa da se krene.Pravac Dojcland.1200 kilometara.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 21st, 2013, 1:53 pm 

Krenulo se.Poslije prvog uzbudzenja i nekoliko stotina kilometara,osjetih u kolima neku tisinu.Gledam oko mene.Zena spava a i djeca.Znaci da sam sam sa mojim mislima i mojim pitanjima kojima ne mogu da nadzem odgovor.Gdje ceh? Pa kod sestre!Kad si je vidio zadnji put?Pa ima otprilike nekih 26 ili 27 godina.Koliko je imala kad si je zadnji put vidio?Ne znam mozda 5,6,ili 7 godina.Sve neka nagadzanja,i cinjenjica da idem kod nekoga ko mi je sestra a u isto vrijeme i stranac.Brat i sestra a u isto vrijeme dvije osobe koje se ne znaju.Velahavle kako dunjaluk moze da se okrece naopako.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 22nd, 2013, 9:30 am 

Kilometri prolaze polahko ali sigurno.Vozim po principu 150 do 200 kilometara pa se zaustvimo 15 ili 20 minuta da se malko protegne i prohoda.Zadnji put kad sam se cuo sa mojom sekom rekoh joj da cemo krenuti u ponedeljak da cemo spavati negdje na pola puta pa cemo najvjerovatnije biti kod nje negdje u utorak oko podne.Kad smo se zaustavili u jedan poslije podne da rucamo pogledah kartu i zakljucih da smo presli vise od pola puta.Zelja da ih vidim sto prije dade mi i vise snage pa kazem zeni da cemo najvjerovatnije sibati i stici tamo pred vece.Tako i bi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 23rd, 2013, 4:18 pm 

Izlazimo iz Francuske,prelazimo malu ali lijepu zamlju koja se zove Luksemburg,pa poslije dva sata ulazimo u dojcland.Vrte se kilometri jos nesto oko sto pedeset.Poslije se skoro izgubili.Zaustavljamo se na auto pumpi.Kazem zeni da cu da idem da se raspitam.Oni ce da idu da jedu neko sranje koje nejma kod nas a zove se King Burger.Kazem zeni da ja to necu.Jescu kod seke.BOSANSKI kad stignemo.I tako i bi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 23rd, 2013, 5:06 pm 

Tekstovi: 13163
Hoćel više doći na red ona baklava i kahva :up:

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 24th, 2013, 1:45 am 

Tekstovi: 10155
Kerimu je ta razdaljina prdimahovina.do sada bi i slike bile da je on kreno. :lol: :lol: :lol:

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 24th, 2013, 8:50 am 

Evo nas,stigo smo kod Mirhe.
Slika
A sutradan za rucak seka mi spremila iznenadzenje.
Slika
Burek na Sandzacki nacin.
Slika
A Hanka nadgleda radove.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 71 posts ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 8 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: