www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 12th, 2021, 2:43 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 8 posts ] 
Autor Poruka
 Naslov: Rogaticani danas
TekstNapisano: Maj 6th, 2013, 7:34 am 

Tekstovi: 114
Zele, kad ufatis vremena malo nam pojasni ovo za Becira i Rijada Zeca...Ko su?...Ciji je mali Rijad?...Prije neku godinu sam vadio bosansku vozacku i u SUP-ovoj poliklinici u Sarajevu je bio doktor-oftamolog Becir Zec. Pomago mi je malo kod pogadjanja slova. Bila je nevjerovatna guzva, tako da mu nisam htio dosadjivati. Taj je mozda malo mladji od nas. I za njega sam te htio priupitati, ako znas i ako ti je rod?...Srdacan pozdrav tebi kao i ostaloj nasoj raji... :beer: ... :evil:

Nazad na vrh

Naslov: Re: Rogaticani danas
TekstNapisano: Maj 6th, 2013, 3:28 pm 

Tekstovi: 10155
Pozdrav Hadzija a sad da ti odgovorim.Becir je moj najstariji amidza a zivot od proslog rata je prove u Sarajevu.njegov je sin u MUP-u onaj kod kog si bio i njemu je ime Nermin.Rijad je Suljin unuk a Mutin sin i nosi ime rahmetli Alijinog sina Rijada koji je ubijen 92.

Evo ti slika(taze) na kojoj je Nermin,Muta i moj stariji sin Kemo.
Attachment:
IMG_1864.JPG
IMG_1864.JPG [ 201.64 KiB | Pogledano 5114 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 6th, 2013, 3:42 pm 

A ovdje je bila kuca u Pohridu u kojoj sam zivio od 82-e pa sve do rata.
Attachment:
IMG_1625.JPG
IMG_1625.JPG [ 69.4 KiB | Pogledano 5097 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 8th, 2013, 3:34 pm 

Tekstovi: 114
Prvo da se izvinem sto otvorih novu temu pod istim nazivom. Ako neko zna i moze zamolio bih ga da to objedini. A tebi Zele velika hvala na pojasnjenju. Tek poslije sam na slici vidio da ti amidza dosta lici na rahmetli ti babu. A Nermin je doktor, ne znam kako sam to posefio. Hele nejse. Bas mi je drago da je Muta dao ime po Rijadu-Rikiju, kako ga je raja zvala. Nikada necu zaboraviti dan kada sam ga upoznao, a ustvari nije bilo nista posebno. Negdje smo trebali da idemo, na planinu. Vjerovatno na Gostilju kod Visegrada. Bile su tu i one djevojke-planinarke sto im je Nevenka Savic bila profa. Imali smo nekih problema sa prevozom. A onda, dobro se sjecam, pridje mi Zdena Jasikovac sa Rikijem i kaze da i on hoce da ide. Stao on pred mene mirno i ne trepce ocima. Pa nek ide ako ima mjesta, velim ja i okrenem se. Pogledam u Zdenu a ona samo sto ne prsne od smjeha. Okrenem se opet ka Rikiju i u djelicu sekunde uhvatim da on pravi neke grimase, a onda mrtav ozbiljan stoji mirno i samo gleda u mene. Pitam Zdenu sta je smijesno. Kaze, pa Riki...vidjeces...I stvarno je bio zanimljiv lik, veseljak sa izuzetnim smislom za zdrav humor...Ma svi su ga volili. I ubise ga zlocinci...Nek mu je lahka bosanska zemlja.!

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 8th, 2013, 8:57 pm 

Tekstovi: 959
Donio BEBAN ,Fićin burazer pit bula u kafanu..ružna džukela,njuška mu ko u krmeta a ima i fleku na oku..Okupila se raja da vidi cuku.. opasno izgleda.niko nesmije ni da ga pomilki,svi se šprdaju al niko da ruke pruži prema paščetu..udahna dva tri puta Riki i priđe cuki i poće ga milovati..cuko miran...ni mukajet.."e kada bi ovaj cuko znao da sam ja Zec,ništa od mene nebi ostalo"-
reče Rijad a čitava kafana prasnu u smijeh..ima tih smiješnih situacija i provala za jednu dobru svesku u kojoj je naš Rijad a.r. bio glavna uloga i faca..da mu dragi Allah da lijepi džennet..
Najveća šteta je kada tih osoba više nema,kuća se napravi,auto opravi i život se sredi al čovjek se nemože nikada vratiti.
koliko je samo naša čaršija dala toliko lijepih i inteligentnih i veselih osoba,da bi se mogla snimiti serija u nastavcima i da svaka epizoda donese radosti i lijepog sjećanja na te ljude..

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 1st, 2014, 4:54 am 

Kod dedinog mezara cije Muta i ime nosi.
Attachment:
2013-07-16 17.23.01.jpg
2013-07-16 17.23.01.jpg [ 251.19 KiB | Pogledano 4427 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 13th, 2014, 2:12 pm 

Tekstovi: 13163
Attachment:
muški.jpg
muški.jpg [ 52.96 KiB | Pogledano 4241 puta. ]

Nazad na vrh

TekstNapisano: Februar 13th, 2014, 2:43 pm 

I najstariji Lihic medzu njima.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 8 posts ] 

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 8 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: