www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 12th, 2021, 2:34 am.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 29 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: NAJBOLJI FILM BIVSE JUGOSLAVIJE SA JEDNIM ROGATICANINOM
TekstNapisano: April 23rd, 2012, 3:38 pm 

Tekstovi: 3067
Zbog mojih majmunluka u to vrijeme sam bijo u vaspitno popravnom domu Stolac kod Mostara.Bijo sam clan teatralne sekcije.Pripremali smo jedan skec.Jednog dana nam rekose da ce biti ljudi iz Sarajeva koji ce doci na probu.Nisu nam rekli da je to Kusturica sa svojim saradnicima.Pa i da su nam rekli,nema veze Kusta je bijo u to vrijeme anoniman.
Poslije izvodzenja skeca onaj nas odgovorni nam to rece.Eto mladi reziser iz Sarajeva trazi glumce za svoj prvi dugometrazni film.Njegov saradnik sa foto aparatom zamoli nas da nas slika jednog po jednog.Poslije su nam se zahvalili.Prva dva tri dana ja a i ostali smo sanjali da cemo postati glumci.Ali posto vrijeme prolazi a nemamo nikakvih novosti izblijedise oni snovi kao i nada da ce se ostvariti.Prodze ,ja mislim,mjesec dana.Kad jednog dana dolazi jedan cuvar.Kaze mi da direktor hoce da me vidi.Udzem u kancelariju a direktor mi dade jedan papir.Imam sastanak sa Emirom Kusturicom u Sarajevu.Na Kosevu u jednom studiju Bosna film.Treba da me snimi da bi bijo siguran da sam fotogenican i da se ne bojim kamere

Last edited by Mahir on April 25th, 2012, 3:33 pm, edited 4 times in total.

Nazad na vrh

Naslov: Naslov: NAJBOLJI FILM BIVSE JUGOSLAVIJE SA JEDNIM ROGATICANI
TekstNapisano: April 24th, 2012, 3:42 pm 

Stigo sam vozom u Sarajevo.Na zeljeznickoj stanici po dogovoru me ceko vozac sa kolima.Pravac Kosevo i studiji Bosna Filma.Tamo nadzoh Kustu i njegovu ekipu.Kaze mi poslije pozdravljanja da cemo ja i on setati i da zamislim da smo dva jarana koji onako hodaju i pricaju.Tako i bi.Ufatijo me na stos pa popricasmo stvarno ko jarani.Kameru i mikrofon koji su nas snimali nisam ni primjetijo.Vratismo se u studijo gdje pogledasmo snimljeni materijal.Cudan je to osjecaj kad se vidis po prvi put na velikom ekranu.Dajuci mi nesto ko knjigu rece mi da nema problema.Cim sve bude spremno vracam se za Sarajevo.Vracam se u Stolac.Uvece nemogu nesto da zaspim.Nemogu da vjerujem.Ja malo Rogaticko dijete,iz Gracanice,iz jedne skromne radnicke porodice,vise siromasne nego bogate,ja cu snimati film.Citam i knjigu.Reziser Emir Kusturica,pisac i scenarista Abdulah Sidran,kamera Vilko Filac,glumci,Slavko Stimac,Mira Banjac,Slobodan Aligrudic i izmedzu ostalih legenda Jugoslovenskog filma.Pavle(PAJA) Vujisic.

Last edited by Mahir on April 25th, 2012, 3:35 pm, edited 5 times in total.

Nazad na vrh

Naslov: Re: LICNO MI SE DESILO 2
TekstNapisano: April 24th, 2012, 8:07 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Mahire,lijepa storija,ali neka ovo "Licno mi se desilo" bude nadnaslov,a pravi naslov neka bude "Kako sam postao glumac u najboljeem jugoslovenskom filmu"...mislim da se slazes.

Nazad na vrh

Naslov: Re: NAJBOLJI FILM BIVSE JUGOSLAVIJE SA JEDNIM ROGATICANINOM
TekstNapisano: April 26th, 2012, 3:01 pm 

Ako nemate nista gledati veceras.
http://youtu.be/dvOQ5Q3pG8o

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 29th, 2012, 5:15 pm 

Tekstovi: 4128
Sve je super, ali ime mu je najbolje (rogatickom glumcu) :rock:

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 30th, 2012, 5:13 am 

"Nes pusiti bog te jebo,sa zemljom cu te sastaviti"
Slika

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 30th, 2012, 11:08 am 

Najgore je bilo prvi susrest sa tim filmskim zvijezdama.Pavle Vujisic,Mira Banjac,Slobodan Aligrudic,Slavko Stimac.Sa Stimcem je bilo otprilike jednostavno.Bili smo skoro istih godina pa smo se odmah skontali.Sa Pajom Vujisicem druga stvar.Cojek legenda Jugoslovenskog filma.Prije snimanja tog filma vidijo sam skoro sve filmove u kojima je glumijo.Kad je doso dan gdje moramo glumiti zajedno odem da ga vidim.Pokucam na vrata pa poslije onog "udzi" udzem u njegovu sobu u hotelu Evropa.Mene namjerno poslo Emir da mu kazem da smo svi dolje u restoranu i da samo on fali.Kad sam ga vidijo onako uzivo ufati me trema.Pa onako ko budala rekoh"Dze si tetak cekamo te na veceru"Gleda me pa se nasmija i rece"Mora da si ti Kerim"Jesam.Pitam ga kako da ga zovem.Paja ,a moze i tetak kaza mi sa svojim brkatim osmjehom.Rece mi pa samnom u lift i dolje u restoran.Sjecam se da nisam previse jeo.Vise vremena sam provodijo gledajuci one filmske idole.Kroz glavu mi prolazi i pitanje,"Joj Mahire jel to sanjas"Nije bio san.Poslije vecere smo snimali one scene dze moj "babo" umire.

Nazad na vrh

TekstNapisano: April 30th, 2012, 12:10 pm 

.Prve scene Dolly Bell su scene gdje Dino(Slavko Stimac) prati tatu u bolnicu.Poslije smo snimali scene sa ringispilja i famozno pisanje po skolskim knjigama.U to vrijeme sam postao blizak sa Abdulahom Sidranom.Zbog vodke.Volili je obadvojica.Inace sve scene napolju su snimane, kako da vam kazem uzivo.Znam naprimjer da dan prije nego sto cemo snimati scenu ringispila gdje dolazim i palim samare Dini,zbog cigare,on se nesto posvadzo sa Kusturicom.Kad sam vidijo film ukapiro sam da je prva scena u filmu bila dobra.Ostalih devet su bile zaboravljene.Od svih osim od Dine.Isamaro sam ga deset puta.Opet Kustina osveta.Inace zbog njegove perfekcije neke scene su ponavljane do besvjesti.Sve dok njemu nije stimalo.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 2nd, 2012, 3:19 pm 

Inace osim pjesmi koje su registrovane u studiju pa poslije montirane na sliku,sve ostale scene su snimane ko sto rekoh u zivo.Snima se scena gdje Aligrudic umire.Cim je pocela Emir galami da se svi utisaju.Da ne bi bilo zvucnih parazita,snima se vrlo kasno uvece.Svi smo bili poprilicno i umoreni.Vazda nesta ne valja.I po neznam koi put Kusto galami,trazeci apstolutnu tisinu.Kamera,ton,akcija.Tetka mu stavlja ogledalo da provjeri dali dise.U jednoj od tih verzija kaze "Gotovo je.Ode."Bas u tom trenutku cujemo pisak dizelke sa Sarajevske zeljeznicke stanice.Onaj "mrtvi", otvori oci pa rece,"Ode i voz u picku materinu"Naravno svi smo crkli od smijeha a scena je morala da se ponovi.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 4th, 2012, 3:46 pm 

Sjetih se jos jedne scene koja nije bila montirana u film Kusta htijo,ali ostali mu su mu objasnili da u tadasnjem kontekstu(pred Titovu smrt), ako to uradi film ce mozda biti zabranjen.A sve to zbog Aligrudica.Snimali smo scenu rucka kod tetka,Paje Vujisica.U jednom trenutku moj « babo »vodi diskusiju sa tetkom oko Marksa i njegove knjige Kapital.Ja kao mladi komunista,u filmu,po scenariju upadam im u rijec i objasnjavam."Tata Marks je mislio na burzuasku porodicu"."Ma neces ti mene uciti sta je Marks mislio",pa onako prirodno za onaj nas mentalitet doda i recenicu koja nije bila u scenariju."Mrs,jebo ti Marks mater".

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 4th, 2012, 4:03 pm 

"Ideologijom i vjerom samo se sirotinja bavi"
http://www.youtube.com/watch?v=Zx2wLgrgKnU

Nazad na vrh

TekstNapisano: Maj 6th, 2012, 4:31 am 

U Svrakinom su napravili i onu ko bajagi nasu kucu.Proveo sam tamo dosta vremena.Kuca je bila od sperploca ali ofarbana od strucnjaka pa kad gledas film imas osjecaj da je to prava kuca.Za taj perijod me vezuje vise dogadzaja,interesantnih a i smijesnih.Vec sam vam prico o vozu koji ode u…Da ne ponavljam.Kad gledate film u jednom trenutku kroz prozor kuce vidite svjetlo varilaca naseg buduceg stana.Moralo se snimati nocu jer onaj varilac je u Novom Sarajevu,na krovu pa vi koji ste gledali film mislite da se radi o izgradnji nove zgrade.Kustina caka.Uvece vidis samo svijetlo,a u to vrijeme zgrade su vec bile izgradzene.

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 29 posts ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 10 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: