www.rogaticani.com

Bila jednom jedna carsija
Sada je: April 13th, 2021, 10:31 pm.

Vremenska zona: UTC - 1:00

Započni novu temu Reply to topic  [ 137 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor Poruka
 Naslov: Re: VIJESTI IZ ROGATICE
TekstNapisano: August 25th, 2014, 5:00 pm 

Tekstovi: 10155
Kakav je odnos danasnjih vlasti u Rogatici prema imovini oh koje su protjerali govori i informacija koja je danas stigla do mene.Naime moj Muta je prosle nedelje bio u prolazu kroz Rogaticu te je svratio i na Pticjak da obidze mezarje.Iznenadio se kada je zatekao geometre i jos neke radnike koji su kako su njemu rekli radili na izvodzenju izgradnje kanalizacije.Tako su prokopali Sredinom Teufikovog imanja,pa kroz nase i dalje kroz Hapino.Moram reci da od moje familije niko nije kontaktiran niti pitan za ovako nesto i na koji i kakav nacin opstina daje saglasnost za takve radove meni nije jasno.
Jos jednom cu reci ono sto stalno govorim.Svi oni koji misle da u Rogatici medzu srbima imaju druga ili prijatelja grdno se varaju jer da ima takvih bar bi u bilo cemu pomogli da se nasa gradzanska prava zadrze kada su nas vec protjerali.Ne mogu a da jos jednom ne ponovim i ono sto mi je rekao rahmetli Alija Isakovic kog sam obisao poslije njegovog oslobadzanja a on mi to prilikom ovako rece:
"Slusaj Becicu(tako me je samo on zvao),da ti nesto kazem.Nisu svi srbi iz Rogatice krali,nisu svi ni ubijali,nisu svi ni ucestvovali u ovome ali zato svi od 2 do 102 misle isto."
Da je tako ama bas svaki potez politike, vlasti a i naroda to iz dana u dan potvrdzuje.Reci cu i da nije u pitanju neznanje a ni greska upotrebe velicine slova vec da him time zelim poruciti koliko su u Rogatici moralno vrijedni da bi ih pisao kao narod s velikim pocetnim slovom.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 25th, 2014, 7:48 pm 
Site Admin

Tekstovi: 5885
Vidis Becicu,da je nasa VLAST(a dvadeset godina su manje ili vise isti) htjela,a imala je para na tovare,mogla je od naroda otkupiti pola i vise tzv.republike srpske...ali nije,vlast je gradila begovat za svoje i za one poslije njih.Pricao sam sa svojim amidzicem koji je bio blizak vlasti(uz rat drmao stambenom politikom grada Sarajeva)zasto to ne uradiste,on,tuc muc,ko biva ne smije se narodu uzimati emocije,djedovina/a on svoju prodo prije rata),to je temelj povratka...I zato kad nece nasa vlast hoce vlast koja je tu,zaista,vlast(zahvali onima koji je priznase prije Dejtona) i rade ko da je bosnjacka zemlja Alajbegova slama.Eto,i ne srdi se,nego izadji na izbore,jer ako ne izadjes to je DIREKTAN glas za ove da nastave.Ja toliko.Ja necu izaci na izbore jer sam se ja "razduzio" i sa Rogaticom i sa Bosnom.Ostaje mi da sanjam i da se sjecam,a ponesto i zapisem.

Nazad na vrh

TekstNapisano: August 26th, 2014, 3:59 am 

Izadzi na izbore velis.Ma ne bi dao svoj glas i obraz da bi se samo pikalo da sam glasao.Ono sto ne valja sve su favoriti a ono sto valja haman niko i ne gleda i ne primjecuje.Pa hajde da pozelimo pa da se i desi cudo, kolika je sansa u BiH da se oni dobri pobjednici ne pokvare i postanu kao njihovi prethodnici???Kada se sjeti SK i njihovih clanova pa onoga sta su postali narocito pocetkom sukoba mislim da su sanse 99% jer oni pravi i iskreni clanovi SK,oni koji svoje stavove u pogledu jedne politicke stranke nikada nisu promjenili su negdje daleko u sjeni za razliku od prevrtanera.Svi mi imalo stariji odlicno znamo da je prevrtanera deseterostruko puta vise sto daje sliku globalnog karaktera nacije(ili globalnu sliku karaktera nacije, kako god hoces) i tesko da ce cestiti zadugo imati sansu da dodzu na vlast.E ja sam se sa vlastima u BiH razduzio pa ih niti biram niti slusam.Ako mogu malo ih podjebavam i prcam jer ono sto mi ,kao i tebi, ostalo od sjecanja,emocija i obraza ne mogu mi oduzeti.Ko i kako u Rogatici vlada dobro sam i prije znao pa ni svojim roditeljima nisam tamo dzenazu obavio,a mozda him je to i zelja bila ali ih ne pitah da ne poremetim ono sto je bilo a i ostalo tako medzu nama.
I da znas ne srdim se vec govorim ono sto bi svi trebali da znaju o nasim nekadasnjim komsijama i onim koji su umjesto nas dosli kod njih.A i onim koji s njima vladaju.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Septembar 21st, 2014, 1:48 pm 

SARAJEVO - Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv osam osoba zbog ratnih zločina na području Rogatice.
Optužnica je podignuta protiv Radomira Markovića, rođenog 22. 06.1954. godine u Rogatici, državljanin BiH, Mileta Kušića, rođenog 07.01.1971. godine u Rogatici, državljanin BiH, Dragana Božovića, rođenog 19.03.1968. godine u Rogatici, državljanin, Saše Perkovića zv.“Sale“, rođenog 14.10.1971. godine u Rogatici, državljanin BiH, Radomira Gluhovića, zv.“Rašo“, rođenog 07.01.1964. godine u Rogatici, državljanin BiH, Pere Radovića, zv.“Nemo“, rođenog 16.05.1963. godine u Rogatici, državljanin BiH, Ilije Vukašinovića, rođenog 14.09.1961. godine u Rogatici, državljanin BiH i Miloša Vukašinoivća, rođenog 01.03.1968. godine u Rogatici, državljanin BiH.

Optuženi se terete da su, u okviru širokog i sistematičnog napada VRS i policije usmjerenog protiv civilnog stanovništva bošnjačke nacionalnosti na području Rogatice i okoline, optuženi Marković u svojstvu komadanta, a ostali optuženi u svojstvu pripadnika čete u sastavu Rogatičke brigade VRS, učestvovali u napadu na bošnjačko stanovništvo u selima Karačići, Vragolovo i Golubovići.

U napadu koji je izvršen u mjesecu septembru 1992. godine, optuženi su naoružani sudjelovali u pretresima kuća civilnog bošnjačkog stanovništva. Prilkom pretresa, pronašli su skupinu od oko 20 civila bošnjačke nacionalnosti, uglavnom žena, djece i osoba starije životne dobi, koji su se u strahu za svoje živote, sakrili u jednoj garaži u selu Karačići.

Optuženi su civile uz prijetnju oružjem i udaranjem kundacima, poveli prema štali koja se nalazila u blizini, te su pucanjem iz automatskog oružja na tom mjestu ubili žrtve, nakon čega su izazvali požar u kojem su izgorila tijela žrtava. Na tom zgarištu, nakon rata, otkriveni su i identifikovani posmrtni ostaci nekoliko žrtava, dok tijela ostalih žrtava do danas nisu pronađena.

Optuženi se terete da su za vrijeme širokog i sistematičnog napada na civilno stanovništvo izvršili progon ubijanjem civila, čime su počinili kazneno djelo-zločin protiv čovječnosti iz članka. Optužnica će, uz obiman dokazni materijal, biti proslijeđena Sudu BiH, saopšteno je iz Tužilaštva

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 5th, 2014, 3:57 am 

Mnogi to drugacije kazu a ja velim da sam snjuho po kompu i nadzoh ovaj clanak.Istini za volju nisam citac ovog portala a autora teksta vise obilazim nego sto citam ali kako je rijec o Rogatici procitah i evo i ovdje pa ko hoce nek cita.Jes bajato ali mislim da moze ici.
http://saff.ba/rogatica-u-mom-srcu/#.VFmmhvnF_fI

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 5th, 2014, 11:19 am 
Site Admin

Jes bajato,a mnogi Rogaticani su to s odusevljenjem citali,a prepoznao sam i kome je dolazio(autor) u Rogaticu.Isti ovaj Fatmir je pisao zestoke clanke protiv zloupotrebe religije,protiv nacionalnih stranaka,a onda je skuzio igru i ufatio se u kolo u kom moze hajrovati.Nista novo u Bosni.
Ne mogu sad da ceprkam po arhivama,ali potrudicu se da nadjem bar jednu njegovu kolumnu dok je pisao za komunisticko "Oslobodjenje".I kako mu vjerovati kad sada pise,mada ima istine u ovom citiranom tekstu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Novembar 5th, 2014, 3:53 pm 

Ma nostalgija cini svoje a pase mi i to kako pominje i opisuje nase rogaticane pa rekoh hajde neka.Inace prevrtaneri mi nisu po jusu pa i ne pratim takve.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 18th, 2015, 10:45 am 
Site Admin

Ma nije vijest iz Rogatice,ama je oko Rogatice,citiram naslov iz "Slobodne Bosne":

PLANIRANA LIKVIDACIJA: Spriječeno ubistvo poznatog sarajevskog odvjetnika!
Tužiteljstvo BiH je provodeći istragu došlo do saznanja da određene osobe planiraju ubojstvo odvjetnika, koji je važan svjedok tužiteljstva u jednom predmetu za ratne zločine na području Rogatice

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 18th, 2015, 3:36 pm 

A ko zna mozda je i odvjetnik bas rogaticanin?Znas i sam na koga mislim jer je i on bio u zarobljenistvu.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 18th, 2015, 3:42 pm 

A evo i potvrde onome o cemu sam ti pisao.
http://faktor.ba/advokat-muhidin-kapo-m ... h-zlocina/

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 19th, 2015, 5:47 am 

Tekstovi: 3067
Vasvija Vidović, advokatica iz Sarajeva, kazala nam je da je šokirana ovim slučajem.

"Ovo je zaista strašno. Znam da je kolega prošao kroz strašne stvari i da je svjedočio u nekim predmetima i van naše zemlje i naprosto je nemoguće da se ovo dešava", kazala je ona.

Posebno potresena saznanjem da je na Kapu planiran pokušaj ubistva bila je advokatica Senka Nožica. Kako je kazala za Klix.ba, s Kapom je radila tokom rata i imala je priliku svjedočiti dobru koje je učinio za ljude koji su privođeni.

Čovjek u vremenu zla

"Očekivala sam da će neko nekada uputiti zvaničnu zahvalnost Kapi za sva dobra djela koja je učinio prema tim ljudima u ratu. On je u to vrijeme bio istražni sudija i prvi je saznavao kada je neko priveden. Bila sam prisutna kada je tražio da se odmah puste ljudi za koje je vidio da nema nikakvog osnova za njihovo zadržavanja. Svjedočila sam nizu humanih gesti koje je učinio prema ljudima i često sam o tome pričala, jer dobro se mora ispričati, dobro mora nastaviti dalje da živi ako mislimo zajedno da živimo", rekla je Nožica i nastavila:

"Mislila sam da nekad neko mora reći 'hvala ti Kapo, bio si pravi čovjek' i zato sam strašno ogorčena zbog ovoga, jer je on u najtežim vremenima bio pravi čovjek".

Podsjetila je i na strahote koje je Kapo preživio u Rogatici gdje je bio zarobljen i mučen, a zatim i razmijenjen.

"Ja sam se prva pitala kako neko koga su Srbi mučili može biti sudija, a on me je na najbolji, na ljudski način, demantovao. Jednom sam ga to i pitala, a on mi je rekao 'Senka, među njima je bilo ljudi i ja moram pomoći svakome kome mogu'", kazala je naša sagovornica.

Dodala je da on nije bio jedini koji je u ratu bezrezervno pomagao ljudima, ali je bio dragocjen jer je preživio golgotu logora i izdigao se iznad toga.

"To je toliko ljudsko i veliko da sam beskrajno tužna što sam čula ovo danas. Očekivala sam da će neko neko od tih ljudi ispričati nešto dobro o njemu i da će dobiti javnu pohvalu za dobro u zla vremena. Nažalost, mi smo očigledno još uvijek toliko puni mržnje da ćemo morati još dugo čekati da neko nekom ispriča o dobru koje je počinio", zaključila je advokatica Nožica.

Nazad na vrh

TekstNapisano: Juni 19th, 2015, 6:41 am 

Tekstovi: 3067
Attachment:
kapo.jpg
kapo.jpg [ 86.2 KiB | Pogledano 4304 puta. ]

Milenko Krsmanović me htio ubiti jer sam svjedok njegovih ratnih zločina

Nazad na vrh

Prikaži tekstove “stare”:  Poredaj  
Započni novu temu Reply to topic  [ 137 posts ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC - 1:00

Trenutno su tu

Trenutno korisnika: Nema nikog, odmaraju se ljudi i 9 onih sto citaju, a nece da se registruju.

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Traži, traži pa ćeš naći:
Idi na: